30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

یکی از روش های موثر  برای حذف موهای زائد بدن ، لیزر مو زائد می باشد. رشد موهای زائد به خصوص در نوجوانان موجب کاهش اعتماد به نفس می شود. نوجوانان به اقتضای سن،  به ظاهر خود خیلی اهمیت می دهند. رویش موهای زائد که به دلیل تغییرات هورمونی در سنین بلوغ شروع می شود، برای نوجوانان اعم از دختر و پسر، بسیار آزار دهنده می باشد
از نظر علم پزشکی لیزر مو زائد، بعد از رسیدن نوجوانان به سن بلوغ انجام می شود، یعنی زمانی که تعادل در ترشح هورمون ها در بدن ایجاد شود. دختران نوجوان بعد از شروع دوره پریودی یعنی زمانی که سطح هورمون ها به تعادل رسیده و به تخمدان ها آسیبی وارد نمی شود، می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند

 

مشاهده خدمات کلینیک تهران نوین

اگر لیزر مو زائد قبل از سن بلوغ انجام شود، احتمال رویش مجدد موهای زائد افزایش می یابد زیرا در این سن، پایداری و تعادل سطح هورمون ها در بدن ایجاد نشده است. به همین دلیل متخصصان و پزشکان زیبایی معتقد هستند که نوجوانان برای حذف موهای زائد تا سنین 17 الی 19 سالگی صبر کنند.
یکی دیگر از عوامل موثر بر لیزر مو زائد،  نوع و رنگ پوست افراد می باشد. این عوامل بر نوع دستگاه به کار گرفته برای لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد.  انتخاب دستگاه مناسب و انجام لیزر توسط یک پزشک حاذق، از بروز عوارض جانبی در زمان  لیزر موهای زائد نوجوانان پیشگیری می کند.

 

نکات مهم درباره لیزر مو زائد در نوجوانان

لیزر مو زائد باید توسط یک پزشک با تجربه انجام شود تا آسیبی به بدن نوجوانان وارد نشود. نوجوانان اعم از دختر یا پسر باید در زمان مراجعه به مرکز لیزر مو به نکاتی توجه داشته باشند که عبارتند از:
•    رسیدن به محدوده سنی مجاز
•    بالا بردن آستانه تحمل درد: ممکن است در زمان لیزر موهای زائد، احساس درد ایجاد شود. بنابراین نوجوان باید تحمل درد را داشته باشد.
•    برای انجام لیزر موهای زائد باید چند جلسه به صورت مرتب به پزشک مراجعه کنید تا نتیجه رضایت بخشی حاصل شود.
•    کسی که لیزر موهای زائد انجام می دهد، باید مراقبت های قبل و بعد از لیزر را به خوبی انجام دهد. نوجوان باید برخی از فعالیت های خود را برای مدتی محدود کند و یا از قرار گرفتن در برابر نور خورشید اجتناب کند.

 

بهترین سن برای لیزر مو زائد

تمام افراد در سنین مختلف برای زیباتر شدن ظاهر خود می توانند، از روش لیزر مو زائد استفاده کنند. این روش کاملا ایمن و مطمئن می باشد. درباره بهترین سن برای لیزر موهای زائد نظرات گوناگونی وجود دارد. اما اکثر پزشکان و متخصصان زیبایی، بهترین سن را بعد از  18 سالگی بیان کرده اند.
برخی از مراکز لیزر مو زائد برای انجام لیزر در مورد نوجوانان کمتر از سن 18 سال، از والدین آنها رضایت نامه دریافت می کنند. عوارض ایجاد شده ناشی از لیزر در افراد بزرگسال و نوجوان تفاوت زیادی با هم ندارد. در برخی موارد نادر ممکن است عوارض جانبی در نوجوانان ایجاد شود. پزشک باید قبل از انجام لیزر درباره تمام عوارض احتمالی با والدین و خود نوجوان گفتگو کند تا والدین نوجوان با آگاهی کامل، رضایت نامه را امضا کنند

 

لیزر موهای زائد بدن

 

نگرانی از تاثیر لیزر مو زائد بر بدن در سنین کم

برخی از والدین تصور می کنند که به جای استفاده از لیزر مو زائد، بهتر است نوجوان از روش های قدیمی استفاده کند. روش های سنتی حذف موهای زائد مانند شیو، اپیلاسیون، کرم های موبر و بند انداختن می باشد. معمولا درد ناشی از حذف موهای زائد توسط روش های سنتی زیاد است و باعث ضخیم تر شدن موهای زائد می شود.

 

فواید استفاده از لیزر موهای زائد

دانستن این موضوع که لیزر مو زائد از لایه دوم پوست عبور نمی کند و فقط لایه اول را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند نگرانی های افراد را در مورد آسیب لیزر به پوست مرتفع کند. البته اگر لیزر توسط یک متخصص ماهر و متبحر انجام شود، نتیجه مطلوبی کسب می شود.
•    حذف موهای زائد
•    افزایش اعتماد به نفس
•    از بین بردن جای جوش و آکنه
•    حذف رنگ تاتو

 

عوارض جانبی استفاده از لیزر مو زائد

لیزر مو زائد در افراد با سن کمتر با احساس درد همراه می باشد. پزشکان برای کاهش درد از کرم های بی حسی استفاده می کنند. آستانه تحمل درد در این نوجوانان پایین است.  طبق تجربه پزشکان  لیزر در نوجوانان بالاتر از 16 سال با احساس درد کمتری همراه است. ممکن است در اثر لیزر مو عوارض جانبی زیر ایجاد شود:
1.    احساس درد و ناراحتی
2.    قرمز شدن پوست
3.    ایجاد تورم
4.    ایجاد التهاب پوست
اگر لیزر مو در مراکز نامعتبر و توسط پزشک بی تجربه انجام شود، ممکن است باعث ایجاد عوارض زیر شود:
•    ایجاد تیرگی و لکه های روشن بر روی پوست
•    ایجاد جای زخم و اسکار بعد از لیزر بر روی پوست
•    سوختگی
•    ایجاد تاول
•    بروز حساسیت های پوستی
•    ایجاد کبودی
•    بروز عفونت
•    ایجاد آکنه های متورم
•    بروز فولیکولیت
•    لیزر موهای زائد در سنین بالا
•    لیزر مو زائد برای افرادی که موهای آن ها دارای رنگدانه باشد، مناسب است. در نتیجه لیزر مو برای افراد با موهای سفید موثر نیست و برای افرادی که دارای موهای تیره رنگ هستند، مناسب است. افراد بالاتر از 60 سال که دارای موهای سفید و سیاه هستند، می توانند از لیزر استفاده کنند.
•    خانم های بالاتر از 60 سال که به دلیل تغییرات هورمونی و دوران یائسگی، موهای زائد تیره و ضخیم دارند، انجام  لیزر مو زائد می تواند موجب از بین رفتن این موها شود. شیو کردن و یا کندن موهای زائد در خانم های مسن باعث ایجاد درد زیاد و یا ضخیم تر شدن موها می شود. بهترین گزینه برای این خانم ها استفاده از لیزر مو می باشد.
•    آقایان سالمند هم می توانند برای حذف موهای زائد گوش، ابرو، کمر و بینی خود از لیزر استفاده کنند.  رشد موهای زائد در این قسمت ها با افزایش سن بیشتر شده که  بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده می باشد. معمولا مردان برای از بین بردن این موها، از تیغ و یا وکس استفاده می کنند که روشی موقتی می باشد.  برخی متخصصین معتقد هستند که رشد بیش از اندازه موها در این قسمت ها در دوران سالمندی به دلیل افزایش سطح هورمون تستوسترون در بدن مردان می باشد که باعث رشد طولی موها می گردد.

کلام آخر
استفاده از لیزر مو زائد یک روش بسیار مناسب و بدون آسیب می باشد. نور لیزر فقط در لایه اول پوست اثر گذاشته و فولیکول های مو را نابود می کند. نور لیزر به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کند و خطری برای پوست ندارد. برخی افراد معتقد هستند که لیزر باعث بروز سرطان می شود، باید گفت که انرژی لیزر غیر یونیزه بوده و موجب بروز سرطان نخواهد شد.

<i class="ListingBullet fa fa-2x fa-angle-left"></i>سن مناسب لیزر مو زائد

آخرین مطالب سایت