30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

واردات از چین چیزی نیست که ایرانیان به تازگی آن را کشف کرده باشند. اجداد ما از زمان‌های بسیار قدیم همواره مشغول مبادلات تجاری با چین بوده‌اند. مشهورترین کالایی هم که از قدیم الایام از چین به ایران و البته به بیشتر نقاط دنیا صادرات می‌شده ابریشم است. اما در این عصر با توجه به اینکه مسائل حقوقی و مالی مثل گرفتن ویزای تجاری، پرداخت حق گمرک و مجوز واردات وجود دارد، شکل و روش واردات از چین بطور کلی تغییر کرده است. پس اگر در این زمینه تخصص نداشته باشید، نمی‌توان به سادگی از پس آن برآمد. 

برای واردات از چین در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه توسط شرکت بازرگانی وانیکس کلیک کنید.

 

مقصد اول تجاری بازرگانان ایرانی چین است

آیا می‌دانستید که بیشترین حجم واردات به داخل کشور از چین انجام می‌شود و بزرگترین شریک تجاری ما ایرانیان کشور چین است؟ اما دلیل آن چیست. کشور چین بعد از اصلاحات اقتصادی اساسی که در اواسط قرن بیستم انجام داد، توانست به دومین قدرت اقتصادی دنیا تبدیل شود. این کشور با اتکا بر نیروی کار ارزان قیمت و البته دسترسی به مواد خام اولیه، توانسته در بحث تولید کالای ارزان قیمت یکی از بی نظیرترین بازارهای صادراتی دنیا را فراهم آورد؛

پس دو دلیل اصلی برای اینکه بیشتر بازرگانان و تجار ایرانی برای واردات کالاهای مورد نیاز خود روانه کشور چین می‌شوند، عبارتست از تنوع بالای اجناس چینی و ارزان‌تر بودن آن‌ها نسبت به دیگر نقاط جهان؛ اگر می‌خواهید کالاهای مورد نیاز برای گسترش کسب و کار خود را وارد کنید، بهترین راه واردات کالاهای چینی است.

 در هر کسب و کاری که هستید، مطمئن باشید که کشور چین کالای مورد نیاز شما را با قیمتی ارزان تر تولید کرده است. لوازم آرایشی بهداشتی، خوراک و پوشاک، لوازم صوتی تصویری، گوشی و هزاران کالای دیگر از جمله تولیداتی است که چینیان در آن مشغول به تولید انبوه هستند. اما چطور می‌توان از چین کالا وارد کرد؟

مراحل واردات از چین کدام است؟

برای اینکه بتوان از چین واردات انجام داد، دو راه کلی وجود دارد. شما خود اقدام به گذراندن تمام مراحلی که در ادامه توضیح خواهیم داد می‌کنید یا اینکه با استفاده از یک کمپانی وارداتی، بدون صرف هزینه و انرژی زیاد این کار را انجام می‌دهید. با توجه به اینکه انجام مراحل واردات از چین به طور کلی کاری زمان بر و نیازمند انرژی و هزینه فراوان است، پیشنهاد ما استفاده از راه دوم است. برای اینکه راه دوم را پیش بگیرید، بهترین گزینه تماس با کمپانی وارداتی وانیکس است که تخصص آن واردات از کشور چین است. با این حال بد نیست مراحل کلی واردات از کشور چین را بشناسید. 

خرید و ارسال سفارش

اولین مرحله برای انجام واردات از چین ، پیدا کردن شرکت‌های چینی است که جنس مورد نظر شما را تولید و صادرات می‌کنند. شما بعد از یافتن این بازار، با شرکت یا شرکت‌های مورد نظر تماس گرفته و قیمت فروش اجناس‌شان را تعیین می‌کنید. 

بعد از مشخص شدن قیمت، باید اقدام به خرید کالاهای مورد نظر خود کنید. این کار با ارسال پیش فاکتور و درج قیمت و تعداد کالای مورد نیاز در آن انجام می‌شود.

ارسال کالا با کارگو در چین

مرحله بعد از خرید، ارسال کالا به سمت ایران است. ارسال کالا از مقصد چین به داخل کشور از سه راه ارسال هوایی، ارسال دریایی و زمینی قابل انجام است. اما با وجود کارگو در چین ، ارسال هوایی بهترین گزینه است. 

برای انجام کارگو در چین با وانیکس کلیک کنید.

 

کارگو در چین

 

کارگو نوعی روش ارسال کالا است که مطابق با آن یک سری هواپیمای غیر مسافربری در اختیار شرکت‌های وارداتی قرار گرفته و آن‌ها با استفاده از این هواپیماها اقدام به ارسال کالا به مقصد ایران می‌کنند. شما می‌توانید از طریق کارگو در چین حال یا به صورت تماس مستقیم با کمپانی‌های وارداتی مثل وانیکس اقدام به واردات کالای خریداری شده خود کنید.

مرحله آخر، ترخیص کالا در چین

آخرین مرحله واردات از چین عبارتست از ترخیص کالا در چین. در این مرحله شما باید کالاهای وارداتی خود را که به گمرک ایران تحویل داده شده‌اند را ترخیص کنید، اما ترخیص کالا به چه معناست؟ به طور کلی ترخیص هر کالایی از گمرک ایران نیازمند اخذ مجوزات گوناگون از گمرک ایران و بعضا وزارت بهداشت است.

برای ترخیص کالا در چین از ایران، کلیک کنید.

اگر کالای وارداتی شما مرتبط با بخش سلامت و بهداشت جامعه باشد، باید حتما از وزارت بهداشت مجوز بگیرید. همچنین برای وارد کردن هر کالایی لازم است که گمرکی ایران به شما مجوز واردات داده باشد. 

 

ترخیص کالا در چین

 

شما با در دست داشتن این مجوزات و البته بارنامه و پیش فاکتور، به اداره گمرک رفته و برگه ترخیص کالای خود را دریافت می‌کنید. همچنین برای اینکه بتوانید کالای خود را ترخیص کنید لازم است حتما مبلغی مطابق با هزینه مصوب شده برای ترخیص کالاهای گوناگون به اداره گمرکی پرداخت کنید. انجام کلیه این مراحل زمان بر و هزینه بر نیز جزو تخصص کمپانی وارداتی وانیکس است. 

<i class="ListingBullet fa fa-2x fa-angle-left"></i>تخصص ما واردات از چین است

آخرین مطالب سایت