30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

این روزها لاک ژل یا ژلیش ناخن بسیار رایج شده است و افراد زیادی را می‌بینیم که ناخن‌های خود را به این روش لاک می‌زنند. به همین دلیل در ادامه سیر تا پیاز لاک ژل را با هم بررسی می‌کنیم و در نهایت می‌توانید درس لاک ژل را به راحتی پاس کنید!

لاک ژل چیست؟

لاک ژل نوعی لاک ناخن است که برای خشک شدن نیاز به دستگاه uv دارد.  لاک ژل‌ها در مقایسه با لاک معمولی، دوام بیشتری دارند و به آسانی لب‌پر نمی‌شوند. حتماً شنیده‌اید که گاهی وقت‌ها ژلیش را همان لاک ژل زدن می‌دانند. اما ژلیش یکی از برندهای لاک ژل است که تبدیل به اشتباهی رایج شده است.

تفاوت لاک ژل و لاک معمولی

لاک ژل معمولی در هوای آزاد خشک می‌شود به همین خاطر باید کمی بیشتر صبر کنید. لاک ژل‌ها فقط و فقط در نوری خاص به نام UV یا LED خشک می‌شوند و این روند بسیار سریع و در حد یک دقیقه طول می‌کشد.

لاک ژل‌ها به گونه‌ای هستند که دست‌کم تا یک هفته ماندگاری دارند و لایه سختی روی ناخن‌هایتان به وجود می‌آورند. البته حتماً باید از بیس کت استفاده کنید و با مواد شوینده به صورت مداوم تماس نداشته باشید.

انواع لاک ژل

هنگامی که می‌خواهید خرید لاک ژل انجام دهید، شاید کمی گیج شوید. به همین دلیل لیست کاملی را فراهم آورده‌ایم:

 • لاک ژل شاین: این لاک ژل‌ها اکلیلی‌اند و رنگ‌های گوناگونی دارند. از لاک‌های اکلیلی می‌توان برای مانیکور ساده و انواع دیزاین‌ها استفاده کرد. لاک‌های دیسکو اکلیل‌های درشت‌تری از لاک ژل شاین دارند. لاک ژل اکلیلی هایلتو تنوع بی‌نظیری دارد.
 • لاک ژل چشم‌گربه‌ای: این لاک ژل‌ها به لاک ژل مغناطیسی یا کهکشانی نیز معروف‌اند. برای استفاده از این لاک ژل نیاز به مگنت ناخن خواهید داشت.
 • لاک ژل آیس: این لاک‌ها حالت مگنتی دارند اما شاین‌های خیلی ریزتری دارند و مانند دانه‌های برف‌اند. این دانه‌های ریز را می‌توان به کمک مگنت یا آهنربای ناخن به حرکت در آورد و طرح دلخواه را اجرا کرد. آیس ژل‌ها را می‌توان به عنوان تاپ کت اکلیلی (تاپ شاین) استفاده کرد.
 • دیسکوژل ناخن: لاک ژل‌های دیسکو دارای اکلیل‌های درشت یا همان گلیتر است. دیسکوژل‌ها بسیار پرزرق‌وبرق‌اند و جلوه زیادی دارند. لاک ژل دیسکو را می‌توان برای انواع دیزاین نیز استفاده کرد.

لاک ژل تک مرحله ای و سه مرحله ای

لاک ژل تک مرحله ای نیازی به بیس کت و تاپ کت ندارد و تنها در یک مرحله استفاده می‌شود. اما برای استفاده از لاک ژل سه مرحله ای، باید ابتدا بیس بزنید، بعد لاک ژل و در نهایت تاپ کت. واضح است که لاک ژل های تک مرحله‌ای دوام کمتری از سه مرحله‌ای دارند اما استفاده از آن‌ها راحت‌تر است.

 

انواع رنگ لاک ژل

لاک ژل نود: رنگ‌های خنثی یا نود، همان‌طور که از نامشان پیداست، به راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود. این لاک ژل‌ها در فصل‌های سرد طرفداران بسیار زیادی پیدا می‌کند. طیف رنگی نوود بسیار متنوع است و رنگ‌های کرمی و بژ در این دسته قرار می‌گیرند.

لاک ژل‌های پاستلی: اگر پاستل‌های گچی را به خاطر داشته باشید، لاک ژل‌های پاستلی همانند آن‌هایند: رنگ‌هایی آرام و ملایم که تندی ندارند. این رنگ‌ها در فصل‌‌های بهار و تابستان بسیار پرطرفدارند و حس خنکی می‌دهند. رنگ‌های پاستلی همان رنگ‌های روشن شادند که با کمی سفید ترکیب شده‌اند. سبز نعنایی، زرد پاستلی، صورتی، هلویی، آبی پاستلی و لیمویی از معروف‌ترین این رنگ‌هایند.

لاک ژل صدفی: رنگ صدفی در طیف سفید قرار می‌گیرد و به همین دلیل برای مراسم‌های عروسی بسیار پرطرفدار است. البته در قرارهای رسمی نیز این رنگ لاک به خوبی می‌درخشد و در عین حال ملایم است. رنگ‌های صدفی را می‌توانید با لاک ژل‌های نود نیز ست کنید.

لاک ژل قرمز: قرمز از آن رنگ‌هایی است که در تمام فصل‌های سال محبوبیت دارد. قرمز طیف رنگی متفاوتی دارد برای مثال قرمز دونه‌اناری، جگری، گوجه‌ای و آلبالویی از مشهورترین طیف‌های رنگی این لاک است.

لاک ژل آبی: طیف رنگی آبی بسیار متنوع است و به همین دلیل در تمامی فصل‌های سال و در قرارهای رسمی یا مهمانی‌ها می‌توانید از لاک ژل‌های آبی استفاده کنید. برای مثال آبی پاستلی برای فصل تابستان و آبی کاربنی در فصل زمستان بسیار طرفدار دارد.

لاک ژل نئون: لاک ژل‌های نئون در بلک لایت و زیر نور uv یا led رنگ زنده‌ای پیدا می‌کنند و حسابی می‌درخشند. رنگ‌های فسفری و نارنجی می‌توانند نئون هم باشند. توجه داشته باشید که لاک ژل‌های نئون با شبتاب متفاوت‌اند و بدون بلک لایت، در شب نمی‌درخشند.

طرز استفاده از لاک ژل

 1. زیرسازی: برای زدن لاک ژل، پیش از هر کاری باید بسترسازی ناخن را به صورت کامل انجام دهید. یعنی کوتیکول‌ها (همان پوست اضافه محل رویش ناخن) را با پوشر یا عقب‌زن عقب برانید و باقیمانده آن را با نیپر بچینید. حالا سوهان‌کشی کنید و به ناخن خود فرم و اندازه دلخواه را بدهید. در نهایت صدف ناخن را از هرگونه چربی و آلودگی پاک کنید.
 2. یک لایه ضد قارچ و سپس پرایمر بزنید و صبر کنید تا خشک شود.
 3. یک لایه نازک بیس کت ژل بزنید و انگشتتان را زیر نور uv یا led خشک کنید.
 4. سپس دو لایه لاک ژل بزنید و هر بار در دستگاه آن را خشک کنید (60 ثانیه)
 5. در نهایت یک لایه تاپ کت ژل بزنید و در نور uv/led خشک کنید.

آموزش پاک کردن لاک ژل

لاک ژل‌ها با استون معمولی پاک نمی‌شوند و باید یکی از روش‌های زیر را امتحان کنید:

 • استفاده از استون صد درصد: برای ریموو لاک ژل، باید پنبه را آغشته به استون صد درصد کنید و دور ناخن‌هایتان قرار دهید. سپس دور هر ناخن را با فویل آلمینیومی بپوشانید و چند دقیقه صبر کنید تا لاک ژل نرم شود. حالا با پوشر یا عقب‌زن،‌ لاک ژل را از روی ناخن خود بردارید.
 • استفاده از سوهان برقی: در اکثر سالن‌ها، برای ریموو لاک ژل از سری‌های مخصوص سوهان برقی استفاده می‌کنند. البته اگر تازه‌کار هستید، توصیه می‌کنیم که سراغ این روش نروید زیرا ممکن است به صدف ناختان آسیب برسانید.
 • استفاده از ریموورهای لاک ژل: این ریموورها به جای استون صد درصد به کار می‌روند و پوست دست را خشک نمی‌کنند.

 

کدام رنگ را انتخاب می‌کنی؟

همین حالا رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید؛ نترسید مطمئن باشید که تمام رنگ‌ها زیبایی خود را دارند و اگر خوشتان نیامد می‌توانید آن را ریموو کنید. تنوع رنگی بی‌نظیری در بازار موجود است می‌توانید سری به سایت hi-leto.com بزنید و رنگتان را انتخاب کنید. بعد اگر دوست داشتید کمی پیکاسوی وجودتان را مشغول کنید، وقت خرید وسایل طراحی ناخن رسیده است. طراحی‌های بسیار آسانی که در خانه هم می‌توانید آن‌ها را اجرا کنید.

 

دفترچه راهنمای لاک ژل 2022

آخرین مطالب سایت