30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

خواص ژل رویال برای افزایش قد از سری فواید ژل رویال است که امروزه در وب‌ سایت ‌های بهداشتی و زیبایی تبلیغات زیادی درباره آن انجام می شود. با توجه به اینکه استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، بیشتر مردم برای بهبود عملکرد بدن و جلوگیری از بیماری ها از مواد طبیعی و ارگانیک به جای مواد شیمیایی استفاده می کنند. اما بهتر است ابتدا درباره این که اصلاً ژل رویال چیست و چه خواصی دارد، توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم.

 

ژل رویال چیست؟

ژل رویال در واقع همان ماده شیری رنگی است که به عنوان غذای ملکه زنبور ها توسط زنبورهای کارگر آماده می شود. این ماده بسیار قوی و طبیعی دارای قیمت بالایی است. به همین دلیل به آن ژل سلطنتی عسل نیز گفته می شود.

به دلیل خواص درمانی زیاد ژل رویال، بسیاری از شبکه های دارویی مکمل هایی را با استفاده از این ژل تهیه کرده اند و در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. از آنجا که ژل رویال به عنوان یک معجزه طبیعی برای افزایش سیستم ایمنی بدن و مقابله با بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد، باید شرایط نگهداری آن نیز در نظر گرفته شود.

بسیاری معتقدند که این ژل علاوه بر افزایش قدرت جسمی انسان می تواند برای پوست و افزایش قد نیز مفید باشد. به همین خاطر ما قصد داریم خواص ژل رویال برای افزایش قد را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

 خواص ژل رویال برای افزایش قد

خواص ژل رویال برای افزایش قد

ژل رویال دارای مواد طبیعی مانند آنتی اکسیدان، اسید های چرب، قند، پروتئین و کمی مواد معدنی و ویتامین است. هورمون های موجود در ژل رویال و سایر ترکیبات آن با توجه به اینکه زنبور ها در چه موقعیت جغرافیایی زندگی می کنند، متفاوت است.

این زنبور های کارگر هستند که یک ماده ژله ای را پس از خوردن گرده های گل در مناطق مختلف ترشح می کنند و آن را در اختیار ملکه زنبور ها قرار می دهند. معمولاً دیده می شود که ملکه زنبور ها سایز بزرگ تری نسبت به زنبور های کارگر دارند. ممکن است استفاده از ژل رویال به عنوان غذا باعث افزایش سایز ملکه شود.

بسیاری از خانواده ها برای افزایش قد فرزندان نوجوان خود از مکمل های دارویی زیادی استفاده می کنند و آن ها را به ورزش هایی ترغیب می ‌کنند که موجب افزایش قد نوجوانان می ‌شود. یکی از مکمل های طبیعی که از آن برای افزایش قد استفاده می شود، ژل رویال است.

چرا که این ژل دارای اسیدهای چربی است که گیرنده های استروژن را تعدیل می کنند و باعث افزایش قد می شود. این اسید های چرب باعث ترمیم استخوان ها می شوند و با جذب فسفات و کلسیم موجب افزایش استحکام استخوان و افزایش قد می شوند.

طبق تحقیقات انجام شده کودکانی که در یک پروژه تحقیقاتی شرکت کردند به دو دسته تقسیم شدند. آن دسته از کودکان و نوجوانانی که از ژل رویال استفاده می کردند پس از پایان پژوهش افزایش قد چشمگیری را نسبت به گروه دوم نشان دادند.

افزایش قد کودکان با ژل رویال طب سنتی

مصرف ژل رویال چگونه به افزایش قد کمک می کند؟

استفاده از ژل رویال برای افزایش قد و داشتن یک رژیم غذایی سالم در کنار عوامل ژنتیکی و ارثی می تواند به رشد قد کودکان کمک کند. برخی از نوجوانان برای داشتن قد بلندتر از مکمل هایی مانند ژل رویال برای افزایش قد استفاده می کنند.

مصرف ژل رویال باعث می شود که جذب کلسیم در بدن افزایش یابد و تراکم استخوان ها افزایش پیدا کند. همین امر باعث افزایش قد در نوجوانان می شود؛ بنابراین می توان از خواص ژل رویال برای افزایش قد اشاره کرد. این ماده طبیعی که در گذشته در طب نیز مورد استفاده قرار می گرفت، تأثیر زیادی بر افزایش قد کودکان، بالا بردن سیستم ایمنی بدن، درمان ناباروری و … دارد.

البته کوتاهی قد ممکن است عوامل زیادی داشته باشد. برخی از کودکان به دلیل اختلالات رشد دچار کوتاه قدی هستند و درمان آن ها با استفاده از ژل رویال امکان پذیر نیست؛ اما اگر مشکل کوتاهی قد ناشی از اختلالات رشدی و بیماری های متعدد نباشد، می توان با ورزش های مناسب، تغذیه درست و استفاده از مکمل هایی مانند ژل رویال به افزایش قد و تراکم حجم ماهیچه ها کمک کرد.

منابع:

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/905643

https://ahoota.com/product/royal-jelly/

http://www.heightquest.com/2012/08/royal-jelly-has-lot-of-potential-to.html

خواص ژل رویال برای افزایش قد که نمیدانید!

آخرین مطالب سایت