30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

payment.tax.gov.ir پرداخت حق تمبر را از این سایت دریافت کنید.

سامانه پرداخت قبوض برخط مالیاتی

سامانه پرداخت قبوض برخط مالیاتی

منبع مطلب : payments.tax.gov.ir

سامانه پرداخت قبوض مالیاتی payments.tax.gov.ir

در این مقاله حقوقی، سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir بررسی شده و در ادامه نحوه ورود به سایت آن و نکات مربوط به پرداخت قبض مالیاتی توضیح داده شده است.

سامانه پرداخت قبوض مالیاتی payments.tax.gov.ir

سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir، سامانه ای است که توسط سازمان امور مالیاتی کل کشور، با هدف ارائه خدمات الکترونیکی، در زمینه پرداخت قبوض مالیاتی، راه اندازی شده است. نحوه پرداخت قبض مالیاتی به صورت الکترونیکی، از طریق ورود به سایت این سامانه و وارد کردن شناسه 30 رقمی نسیم می باشد. داشتن شناسه 30 رقمی نسیم، از جمله موارد مهم و ضروری، هنگام استفاده از سامانه پرداخت قبض مالیاتی است.

برای مشاوره سامانه پرداخت قبض مالیاتی

برای مشاوره سامانه پرداخت قبض مالیاتی

بر اساس قانون مالیات های مستقیم، مصوب سال 1345، انواع مالیات، مالیات بر درآمد، مالیات بر اجاره و سایر موارد مندرج در قانون می باشند. اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی مقیم داخل و خارج ایران و هر شخص حقیقی یا حقوقی غیر ایرانی، از جمله افرادی هستند که نسبت به کلیه درآمدهایی که در کشور ایران به دست می آورند، مشمول مالیات بوده و باید اقدام به پرداخت مالیات متعلقه، به دولت نمایند، در غیر این صورت، مشمول جریمه خواهند شد.

بر همین اساس، افراد مشمول مالیات، بر مبنای این قانون، باید سالانه، پس از پر کردن اظهارنامه مالیاتی و اطلاع از مالیات تعلق گرفته، نسبت به پرداخت مالیات خود، اقدام نمایند. در گذشته، متقاضیان صدور قبض مالیاتی و پرداخت آن، باید به صورت حضوری به مراجع ذی صلاح، مراجعه می نمودند. اما، در چند سال گذشته، سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای تسهیل پرداخت قبض مالیاتی، اقدام به راه اندازی سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir نموده است که مراحل و نحوه پرداخت مخصوص به خود را دارد.

از این رو، در این مقاله، قصد داریم، به معرفی سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir بپردازیم؛ سپس، نحوه پرداخت قبض مالیاتی را از طریق ورود به سایت آن توضیح دهیم و نکات مهم استفاده از این سایت را بگوییم. چنانچه، پیرامون این موضوع، سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

برای ورود به سامانه پرداخت قبض مالیاتی کلیک کنید.

کاربران، جهت ورود به سامانه پرداخت قبض مالیاتی، به آدرس payments.tax.gov.ir مراجعه کنند.

معرفی سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir

همانگونه که گفتیم، قانون مالیات های مستقیم، افراد مشمول مالیات و انواع آن را مشخص نموده است. بر اساس این قانون، مالیات ها به دو دسته مالیات مستقیم و غیر مستقیم، تقسیم می شوند که هر کدام، انواع مخصوص به خود را دارند. مالیات بر درآمد و دارایی، از انواع مالیات های مستقیم و مالیات بر واردات یا مالیات بر فروش کالا و خدمات مصرفی، از مصادیق مالیات های غیر مستقیم می باشند. افراد مشمول انواع مالیات، سالانه، باید نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

از آنجا که دریافت مالیات، توسط دولت، نقش بسیار مهمی در کسب درآمد برای این شخص حقوقی دارد، دولت، در راستای بهبود و ایجاد نظم در امور مالیاتی، در سال 1381، اقدام به تاسیس سازمان امور مالیاتی کشور نمود. این سازمان، وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی بوده و دارای شرح وظایف و اهداف مشخصی است. وظایف سازمان امور مالیاتی، شامل مواردی همچون، صدور قبض مالیاتی، دریافت مالیات، استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی، استعلام بدهی و پرونده مالیاتی و سایر موارد مرتبط می باشند.

همانگونه که گفتیم، دریافت مالیات و صدور قبض مالیاتی، از جمله وظایف سازمان امور مالیاتی کشور است. این سازمان، در راستای تسهیل پرداخت قبض مالیاتی، اقدام به راه اندازی سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir نموده است. متقاضیان می توانند، با ورود به سایت سامانه، از خدمات سامانه پرداخت قبض مالیاتی استفاده کرده و قبض مالیاتی خود را پرداخت نمایند. سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir، علاوه بر پرداخت قبض مالیات، دارای امکانات دیگری نیز می باشد که عبارتند از:

خدمات اصلی مالیاتی: در این بخش، خدمات الکترونیکی همچون ثبت نام اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی، خلاصه پرونده الکترونیکی، فهرست مالیات حقوق الکترونیکی، اظهارنامه مالیات اجاره املاک، در دسترس متقاضیان می باشد. اشخاص می توانند، پس از ورود به سایت سامانه، با انتخاب این گزینه از سمت راست صفحه، از خدمات آن، بهره مند شوند.

سایر خدمات مالیاتی: در بخش مربوط به سایر خدمات مالیاتی، متقاضیان، می توانند، پس از ورود به سایت سامانه و انتخاب این گزینه از سمت راست صفحه، از خدمات الکترونیکی همچون، صدور صورت حساب الکترونیکی، جهت اطلاع از میزان مالیات متعلقه، درخواست ابلاغ الکترونیک، استعلام بدهی مالیاتی، استعلام وجود یا عدم وجود پرونده مالیاتی شرکت ها، نشانی ادارات امور مالیاتی و سایر موارد موجود، استفاده نمایند.

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

payment.tax.gov.ir پرداخت حق تمبر

آخرین مطالب سایت