30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

چگونه رمز گوشی فراموش شده را باز کنیم را از این سایت دریافت کنید.

چگونه در صورت فراموشی رمز عبور، قفل گوشی را باز کنیم؟

فراموشی رمز عبور تلفن هوشمند یک مشکل متداول در جهان محسوب می‌شود، در این گزارش راه حل‌های عملی برای شکستن رمز عبور تلفن هوشمند معرفی شده است.

۰۷:۰۵ – ۳۰ دی ۱۳۹۸ ۷۲۱۵۱۵۵

فضای مجازی دريچه فناوری نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

چگونه در صورت فراموشی رمز عبور، قفل گوشی را باز کنیم؟

فراموشی رمز عبور تلفن هوشمند یک مشکل متداول در جهان محسوب می‌شود، در این گزارش راه حل‌های عملی برای شکستن رمز عبور تلفن هوشمند معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، قفل صفحه تلفن هوشمند، یکی از اولین مواردی است که در هنگام خرید موبایل، تنظیم می‌کنیم. برای حفاظت از حریم شخصی خود و اطلاعات موجود در تلفن هوشمند، انتخاب یک قفل صفحه مناسب با روش‌های موجود، حیاتی است. به طور عمومی، رمز عبور یکی از مشهورترین روش‌ها برای قفل تلفن هوشمند است، مواردی دیگر مانند پترن یا قفل تشخیص چهره نیز توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما به تازگی قفل بیومتریک اثرانگشت موجب شده تا روشی بسیار امن و آسان برای کاربران به جهت قفل کردن تلفن هوشمند خود در دسترس باشد. فراموش کردن رمز عبور یکی از متداول‌ترین مشکلات کاربران محسوب می‌شود اما با ورود حسگر اثرانگشت، این مشکب به دست فراموشی سپرده خواهد شد. البته گاهی بر اثر ایجاد زخم یا مانعی بر روی انگشت یا به واسطه مرطوب بودن دست یا آسیب دیدن حسگر اثرانگشت نیز، استفاده از رمز عبور برای کاربران واجب می‌شود.

در هر صورت روزانه میلیون‌ها کاربر با رمز عبور، قفل تلفن هوشمند خود را باز می‌کنند و فراموش کردن این رمز امری متداول است. کاربران بسیاری، از اعداد معنی دار مانند کد ملی، تاریخ تولد یا موارد مشابه برای زمر عبور خود استفاده می‌کنند که فراموش کردن آن را دشوار می‌سازد، اما تعداد زیادی به دنبال استفاده از یک رمز کاملا جدید و منحصربه‌فرد هستند تا پیش‌بینی قفل ورودی آن‌ها برای دیگران غیرممکن شود. مورد دوم به خصوص یکی از دلایل فراموش کردن رمز عبور قفل تلفنن هوشمند به شمار می‌رود.

با توجه به فراگیر بودن مشکل فراموشی رمز عبور، در این گزارش چند راه حل برای افرادی که رمز عبور خود را فراموش کرده و قادر به باز کردن قفل تلفن هوشمند خود نیستند، ارائه می‌دهیم. اگر شما یا یکی از اطرافیانتان با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند، با ادامه گزارش با ما همراه باشید:

اگر نتوانیم قفل تلفن هوشمند را باز کنیم چه می‌شود؟

قبل از هرچیزی بهتر است به آخرین راه حل موجود در زمان فراموشی رمز عبور بپردازیم، اگر کاربر رمز عبور قفل گوشی خود را فراموش کرده و به هیچ طریقی نتواند آن را باز کند، آخرین راه، ریست کارخانه تلفن همراه است که با این کار تمامی اطلاعات داخل گوشی حذف خواهد شد. به همین دلیل کاربران برای از دست ندادن اطلاعات خود و درگیر نشدن با راه حل‌های موجود، بهتر است از یک رمز عبور کوتاه اما نه‌چندان ساده برای قفل تلفن هوشمند خود استفاده کنند.

یک رمز عبور ۴ یا ۶ عددی که ترکیبی از شماره دانشجویی و تاریخ تولد یا ارقام ابتدایی کارت بانکی یا مواردی از این دست باشد، مناسب خواهد بود. این اعداد هم به آسانی به خاطر سپرده می‌شوند و هم در صورت فراموش کردن آن می‌توان با مراجعه به منبع انتخاب مانند کارت دانشجویی یا کارت بانکی، رمز عبور را به یاد آورد، همچنین این گونه رمز‌ها به آسانی قابل پیش‌بینی نیستند. اما در هر صورت اگر رمز عبور تلفن هوشمند خود را فراموش کردید از طریق چندین روش اعلام شده می‌توانید قفل گوشی را باز کنید.

از قفل هوشمند استفاده کنید

قفل هوشمند یا Smart Lock، یک ویژگی برای دستگاه‌های اندرویدی به شمار می‌رود که به کاربر اجازه می‌دهد در موارد خاص، با راه حل‌هایی به جز وارد کردن رمز عبور، تلفن هوشمند خود را باز کند. اگر در حال حاضر رمز عبور تلفن هوشمند خود را فراموش کرده‌اید، تنها در صورتی که گزینه‌های قفل هوشمند پیشتر فعال شده بودند، قادر به استفاده از این ویژگی هستید. در غیر این صورت بهتر است برای جلوگیری از ایجاد مشکل در آینده، حال به سراغ این ویژگی رفته و خود را برای آینده و زمانی که شاید رمز عبور خود را فراموش کنید، آماده نمایید.

برای تغییر تنظیمات این بخش باید به مسیر Settings > Security & location > Smart Lock بروید، حال باید رمز فعلی خود را وارد کرده و وارد تنظیمات این بخش شوید، در این قسمت با توجه به نحوه استفاده خود از گوشی، باید یک یا چند گزینه از 5 روش موجود برای بازکردن تلفن هوشمند بدون واردکردن رمز عبور را انتخاب کنید. این گزینه‌ها شامل:

On-body detection: با انتخاب این گزینه زمانی که گوشی در جیب شما قرار دارد، به حالت آماده به کار درمی‌آید و قفل آن باز می‌شود.

Trusted places: می‌توانید مکانی مانند خانه خود را از روی نقشه انتخاب کرده و به عنوان محل مورد اعتماد خود مشخص کنید تا گوشی همواره در خانه بدون قفل باشد.

Trusted devices: با این گزینه زمانی که گوشی به دستگاه‌های مشخص شده شما (مانند دستبند یا ساعت هوشمند، هدفون بلوتوث و غیره) با اتصال بلوتوث متصل باشد، قفل نمی‌شود.

Trusted face: با این گزینه می‌توان به جای رمز عبور، با قابلیت تشخیص چهره قفل گوشی را باز کرد.

Voice match: این قابلیت نیز کمک می‌کند تا به جای رمز عبور، با صدای کاربر، گوشی باز شود.

قابلیت‌هایی اختصاصی برای گوشی‌های سامسونگ

شرکت سامسونگ دو ویژگی اختصاصی برای بازکردن قفل تلفن هومند برای کاربران خود ارائه داده است:

استفاده از رمز عبور پشتیبان (برای نسخه‌های قدیمی اندروید)

اگر از یک تلفن هوشمند قدیمی سامسونگ استفاده می‌کنید، به احتمال فراوان در هنگام تنظیم رمز عبور یا پترن خود، یک کد پین به عنوان پشتیبان نیز فعال کرده‌اید. این کد در هنگام فراموشی رمز عبور به کمک شما می‌آید، به این منظور در صفحه قفل گوشی گزینه Backup PIN را انتخاب کنید و با نوشتن رمز پشتیبان، وارد گوشی شوید. در ادامه می‌توانید رمز عبور خود را دوباره تنظیم کنید. نکته مهم آن است که این ویژگی برای نسخه‌های اندروید ۴.۴ قدیمی‌تر فعال است.

منبع مطلب : www.yjc.news

اگر رمز گوشی را فراموش کردیم چه کنیم (برای گوشی های اندروید و آیفون)

در این مقاله با نحوه بازیابی رمز عبور گوشی‌های اندرویدی و آیفون بعد از فراموشی رمز‌گوشی آشنا می‌شویم. باتوجه راهکارهای این مقاله به سادگی می توانید مشکل فراموشی رمز عبور را حل کنید.

بازیابی رمز عبور بعد از فراموشی رمز گوشی‌های اندروید و آیفون

چهارشنبه 26 شهریور 1399 – 08:47

فروشگاه جانبی اشتراک گذاری

گوشی‌های هوشمند امروزه به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌اند. اکثر افراد معمولا اطلاعات شخصی بسیار زیادی را در گوشی‌های خود ذخیره می‌کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد باشید قطعا دوست ندارید تا کسی به راحتی بتواند به اطلاعات گوشی شما دسترسی داشته باشد. یکی از راه‌های جلوگیری از دسترسی سایر افراد به اطلاعات گوشی، استفاده از رمز عبور یا PIN است.

50 درصد کاربران گوشی‌های هوشمند از رمز برای مواظبت از اطلاعات موبایل خود استفاده می‌کنند. 80 درصد از همین افراد حداقل یک بار در سه ماه گذشته رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند. اما چطور رمز گوشی را باز کنیم؟ فراموشی رمز عبور گوشی یک مشکل بسیار شایع است. اگر شما هم با چنین مشکلی رو به رو شده‌اید، با جانبی در ادامه این مطلب همراه باشید. ما در این مقاله چند راه‌کار مناسب معرفی می‌کنیم که در صورت فراموشی رمز گوشی به شما برای بازکردن قفل موبایل کمک خواهند کرد.

در صورت فراموشی رمز گوشی چه راه‌هایی برای بازکردن قفل موبایل وجود دارد؟

چگونه رمز گوشی را باز کنیم؟ اگر رمز برای گوشی خود را فراموش کرده‌اید، عجله نکنید. ابتدا با آرامش کمی فکر کنید. رمز‌هایی که احتمال می‌دهید درست باشند را امتحان کنید. گاهی اوقات اگر کمی فکر کنید می‌توانید رمز عبوری که فراموش کرده‌اید را به یاد‌آورید. اگر بعد از چند بار تلاش و کمی فکرکردن به نتیجه‌ای نرسیدید می‌توانید از راه‌هایی استفاده کنید که ما در این مقاله معرفی خواهیم کرد.

اگر از گوشی‌های اندرویدی یا آیفون‌های جدید استفاده می‌کنید؛ راه‌حل اصلی برای بازکردن قفل گوشی، ریست‌فکتوری کردن آن است. با ریست‌ کردن گوشی سامسونگ قفل شده، تمام اطلاعات گوشی از جمله رمز‌های عبور پاک می‌شوند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم تمام اطلاعات شخصی خود را به‌جای حافظه گوشی، در کارت حافظه ذخیره کنید تا در‌صورت فراموش کردن پسورد گوشی، اطلاعات خود را از دست ندهید. خرید کارت ‌حافظه از فروشگاه‌های معتبر همچون فروشگاه جانبی گزینه مناسبی برای افرادی است که معمولا رمز گوشی خود را فراموش می‌کنند.

بعد از فراموشی رمز گوشی اندروید چه کار کنیم؟

در حدود 75 درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند. اما چگونه رمز گوشی را باز کنیم؟ در صورت فراموشی رمز گوشی اندروید راهکار‌های مختلفی برای بازکردن قفل‌گوشی وجود دارد. اگر خوش‌شانس باشید شاید بتوانید بدون پاک‌کردن همه اطلاعات و ریست‌فکتوری نیز قفل موبایل خود را باز کنید.

بازیابی رمز عبور با استفاده از FIND MY MOBILE در گوشی‌های سامسونگ

اگر رمز گوشی سامسونگ را فراموش کردیم چه کنیم؟ در دنیای شلوغ ما فراموش کردن رمز گوشی سامسونگ یا هر گوشی دیگری امری اجتناب ناپذیر است. اگر صاحب گوشی اندرویدی سامسونگ هستید، می‌توانید با استفاده از قابلیت FIND MY MOBILE، فراموشی رمز گوشی سامسونگ خود را حل به راحتی حل می‌کنید. این تنها روش بازکردن قفل گوشی اندروید بدون ریست‌فکتوری کردن آن در گوشی‌های دارای اندروید بالاتر از 4 است. این روش تنها برای افرادی کاربرد دارد که قبلا اکانت سامسونگ خود را فعال کرده باشند.

برای این‌کار ابتدا باید به آدرس findmymobile.samsung.com بروید. سپس باید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد صفحه FIND MY MOBILE شوید. درصورتی‌که گوشی شما به اینترنت متصل باشد، می‌توانید با استفاده از قابلیت UNLOCK که در منو سمت چپ قرار دارد، رمز گوشی خود را حذف کنید.

این قابلیت تنها برای دارندگان گوشی سامسونگ فعال است. روش فوق را با کسانی که از شما می‌پرسند “چطوری رمز گوشی را باز کنیم” به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم که مقاله فراموش كردن رمز گوشی سامسونگ را مطالعه کنید.

بازکردن قفل گوشی اندرویدی با استفاده از Google Find My Device

چگونه وقتی رمز گوشی را فراموش کردیم باز کنیم؟ گوگل به عنوان گسترش‌دهنده اندروید، امکانات ویژه‌ای را برای کاربران این سیستم‌عامل در نظر گرفته است. یکی از این امکانات Google Find My Device است. Find My Device برای این طراحی شده تا در صورت گم‌کردن گوشی خود بتوانید محل دقیق آن را روی نقشه ببینید. علاوه بر این امکاناتی مانند پخش صدا و قفل‌کردن گوشی از راه دور نیز در این صفحه وجود دارد.

Erase Device یکی دیگر از امکانات Google Find My Device است. در‌صورت فراموشی رمز عبور گوشی اندرویدی می‌توانید وارد صفحه www.google.com/android/find شوید و از طریق گزینه Erase Device گوشی اندرویدی خود را ریست‌فکتوری کنید. با ریست‌فکتوری کردن گوشی رمز عبور آن برداشته می‌شود ولی تمام اطلاعات درون گوشی نیز پاک خواهد شد.

برای استفاده از این سرویس باید گزینه Find My Device را از قبل فعال کرده باشید و یک اکانت گوگل فعال، در گوشی خود داشته باشید. چنانچه مجبور شدید که گوشی سامسونگ خود را ریست کنید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله ريست كردن گوشي سامسونگ قفل شده را مطالعه و طبق مراحل ذکر شده اقدام کنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید با استفاده از اندروید ریکاوری مود

ریست‌فکتوری کردن گوشی از طریق اندروید ریکاوری مود یکی دیگر از راه‌های باز کردن قفل گوشی اندروید است. در هنگام فراموشی پسورد گوشی اندرویدی خود، کافی است دکمه ولوم پایین و پاور را نگه دارید تا گوشی ریستارت شود؛ سپس ولوم بالا و پاور را بگیرید تا وارد صفحه اندروید ریکاوری مود شوید. البته دسترسی به ریکاوری مود در گوشی‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. در صفحه ریکاوری مود گزینه Reset Factory را انتخاب کنید.

منبع مطلب : janebi.com

چگونه رمز گوشی فراموش شده را باز کنیم

آخرین مطالب سایت