30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

چرا حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح واریز نشده اسفند ۹۹

چرا حقوق تیرماه بازنشستگان پرداخت نشده+زمان پرداخت حقوق تیر و مرداد ماه ۱۴۰۱

 

حقوق تیرماه بازنشستگان کی واریز میشود ۱۴۰۱ + زمان واریز حقوق تیر ۱۴۰۱ بازنشستگان+ حقوق  بازنشستگان کی واریز میشود  و  علت تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان و زمان واریز شدن حقوق بازنشستگان در ادامه مطلب.

با گزارش خبرنگار ایران چطور همراه باشید.

 

به گزارش ایران چطور،میرهاشم موسوی روز دوشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته تأمین اجتماعی (٢٠ تا ٢۶ تیرماه) در محل این سازمان برگزار شد، افزود: سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی و اقتصادی امروز با بیش از ١۴٠ هزار نیرو در قالب ١٨ نوع خدمات بیمه‌ای و درمان فعالیت می‌کند.

 

وی با اشاره به جمعیت ۴۵ میلیون نفری تحت پوشش تأمین اجتماعی تصریح کرد: این سازمان به عنوان بزرگ‌ترین نهاد عمومی خدمت‌رسانی بالغ بر ٧٠ درصد جامعه را تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار داده است. این رقم قبل از انقلاب اسلامی برابر با ٢٠ درصد بوده و امروز بیش از ۵۰ درصد ریسک ایام اشتغال در دوران زندگی آحاد جامعه را پشتیبانی می‌کند.

 

موسوی اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی با ٣٨٨ مرکز تخصصی و فوق تخصصی درمانی نیز با بیش از ۵٠ هزار طرف قرارداد خریدار راهبردی سلامت است و در دوران شیوع کرونا، ٣٠٠ هزار خدمات درمانی ارائه کرده است.

 

موسوی گفت: ۴٧ قلم از داروهای بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفت.

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به سیاست‌های کلی تامین اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری ادامه داد: امسال نسبت به سال‌های گذشته، سیاست‌های کلی تامین اجتماعی نیز می‌تواند فرصتی برای غلبه بر تهدیدها بوده و چالش‌های پیش رو و راهکارهای رفع موانع را برای حوزه رفاه و تامین اجتماعی به ویژه سازمان تأمین اجتماعی را ترسیم کرده و مرتفع کننده معضلات موجود باشد.

 

وی افزود: در ٩ ماه گذشته، صندوق تأمین اجتماعی وضعیت ناپایدار از نظر منابع و کسری نقدینگی داشت و با انباشت بدهی مواجه بود و یک ابربدهکار به بانک‌ها معرفی می‌شد.

 

موسوی یادآور شد: سازمان تأمین اجتماعی امروز با پرداخت ۸۸ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به بانک رفاه از طریق تهاتر، از فهرست بدهکاران بانکی کشور نیز خارج شده و نام ابربدهکار بانکی را از این سازمان پاک کرد.

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی  بدهی به مراکز درمانی و معضلات نسخ الکترونیک در نقطه تماس با مردم را از دیگر معضلات این سازمان به‌هنگام تحویل این تشکیلات عنوان کرد و افزود: هزینه‌های برخی از رویه‌های تجمیعی در بعد مصارف با عنوان بازنشستگی پیش از موعد، ضریب پشتیبانی سازمان را نیز به ۴.٢ (که سطح استاندارد برابر با ۶.۵ است) رسانده و این امر حاکی از پیشی گرفتن خروجی بر منابع بود.

 

وی با اشاره به کاهش دارایی‌های صندوق به عنوان دیگر معضلات سازمان تامین اجتماعی در ماه‌های گذشته گفت: در سال گذشته، درآمد شرکت شستا، ۶ درصد از کل منابع سازمان تأمین اجتماعی را شامل می‌شد که برابر با ۱۷ تا ۱۸ هزار میلیارد تومان بود. بر این اساس، سازمان تأمین اجتماعی نیازمند یک تحول به‌منظور غلبه بر چالش‌ها و حل مسائل این مشکلات بود. در این راستا نیز با تعیین هشت راهبرد اصلی از جمله توسعه پوشش بیمه همگانی برای آحاد جامعه که در قالب طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی و بیمه دانشجویی تأمین اجتماعی به مرحله انجام رسید.

 

موسوی افزود: همچنین در یک سال گذشته یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گرفتند که حدود ۷۰۰ هزار نفر از این تعداد با آغاز به‌کار دولت مردمی سیزدهم محقق شد.

 

افزایش یک میلیون نفر بیمه‌شده جدید تا پایان سال ١۴٠١
به گفته وی، ۱۸۰ هزار نفر از زنان خانه‌دار نیز در این مدت تحت پوشش و حمایت سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و هدف‌گذاری سازمان افزایش یک میلیون نفر بیمه‌شده جدید تا پایان سال ١۴٠١ است.

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: در بخش بیمه‌ای با توسعه خدمات غیرحضوری، ۱۲ خدمت جدید به طرح ۳۰۷۰ اضافه شد و امروز می‌توان گفت، ۴۲ خدمت از خدمات این سازمان به صورت غیرحضوری به جمعیت تحت پوشش ارائه می‌شود.

 

وی افزود: در بخش درمان تأمین اجتماعی نیز در سال گذشته، ١٠ طرح افتتاح شده و امسال ۱۹ طرح هم در مناطق محروم در هفته تامین اجتماعی افتتاح خواهد شد و بخشی از طرح‌ها نیز در دست احداث است.

 

به گفته مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، پوشش خدمات درمان ناباروری از دیگر اقدامات اساسی این سازمان در دولت مردمی است که امروز بخشی از این خدمات را علاوه بر بیمارستان‌های دولتی در مراکز غیردولتی نیز پوشش می‌دهد.

 

افزایش وام قرض‌الحسنه جمعیت بازنشستگان

موسوی تاکید کرد: وام قرض‌الحسنه بازنشستگان از هفت میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان افزایش یافت و براساس هدف‌گذاری سازمان تا پایان سال باید به ۵۰۰ هزار نفر تعلق گیرد.

وی آغاز سفرهای سیاحتی و زیارتی پس از شیوع کرونا را از دیگر اقدامات ارزشمند سازمان تاین اجتماعی در هفته‌های اخیر عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی تأمین اجتماعی اعزام ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت بازنشسته به این سفرها است.

 

موسوی با بیان اینکه رشد و تقویت نرخ بازدهی دارایی‌های تامین اجتماعی نیز باید در دستور کار این سازمان قرار گیرد، افزود: در سال گذشته فروش تجمیعی تأمین اجتماعی در شرکت شستا ۷١ درصد افزایش یافته و به ۱۶۳ هزار میلیارد تومان رسیده است همچنین سود تجمیعی سازمان ۴۴ هزار میلیارد تومان برآورد شده و این رقم باید افزایش یافته و توسعه در بخش سرمایه‌گذاری تداوم داشته باشد.

 

پایان خبر

چرا حقوق تیرماه بازنشستگان پرداخت نشده+زمان پرداخت حقوق تیر و مرداد ماه ۱۴۰۱

آخرین مطالب سایت