30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد را از این سایت دریافت کنید.

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد : عزیزانی که میخواهند در اربعین به کربلا سفر کنند در سامانه سماح ثبت نام کنند ، میخواهند بدانند پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد؟؟

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد

پیاده روی اربعین 98 چند روز طول میکشد  : عزیزانی که میخواهند در اربعین به کربلا سفر کنند در سامانه سماح ثبت نام کنند ، میخواهند بدانند پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد؟؟

لغو رواید فقط در این بازه ای که مشخص شده است صورت میگیرد و در خارج از این محدوده  زایرین موظف به اخذ روادید از طریق دفاتر زیارتی می باشند.

با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) جهت سفر به عراق در اربعین ، ثبت نام در سامانه سماح 98 – 99 الزامی میباشد و با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه نیروی انتظامی صرفاً به زایرینی که در این سامانه ثبت نام نموده باشند اجازه خروج داده خواهد شد.

امکان انصراف تا 2 روز قبل از تاریخ اعزام امکان پذیر می باشد و پس از آن سامانه اجازه انصراف نخواهد داد.

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد

بیشتر زائران پیاده روی را از روز شانزدهم صفر شروع می کنند و یک روز پیش از اربعین خود را به کربلا می رسانند. اما باز هم بسته به برنامه و دلایل شخصی خود امکان این را دارید که چند روز زودتر پیاده روی را آغاز و یا در روز هفدهم صفر از نجف حرکت کنید. مزیت انتخاب روز شانزدهم، همراهی با جمعیت کثیر، لمس اتحادی بی بدیل و شوری همگانی است. البته اگر ترجیح می دهید از شلوغی و ازدحام دور باشید، یک هفته قبل از اربعین بهترین زمان برای شماست.

چه میزان باید مسیر پیاده را طی کرد؟

زائران ایرانی معمولا از نجف تا کربلا را پیاده طی می‌کنند؛ اما برخی از هیأ‌ت‌ها مسیر بغداد تا کربلا را طی می‌کنند.

فاصله نجف تا کربلا چقدر است؟

از خروجی شهر نجف تا ابتدای شهر کربلا حدود ٨٠ کیلومتر است.

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد

معمولا ٣ روز و ٢ شب؛ یعنی از صبح زود سه روز مانده به اربعین حرکت کرده و شب اربعین به کربلا می‌رسند.

آیا برای پیاده‌روی باید پول به همراه داشت؟

خیر؛ به خاطر رایگان‌بودن خدمات در طول این سه روز هزینه‌ای نخواهید داشت اما مقدار کمی پول به همراه داشتن هم ضرر نخواهد داشت.

اگر شارژ موبایلمان تمام شد، چه کنیم؟

در طول مسیر (تقریبا هر یک کیلومتر) موکب‌هایی وجود دارد که در کنار جاده پنل‌های ۱۵ یا ۲۰ تایی برق را قرار داده‌اند و زائران دستگاه‌های برقی خود را از طریق این پنل‌ها شارژ می‌کنند.

مزایای ثبت نام در سامانه سماح 

ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت هزینه های آن مزایایی دارد چون : تحت پوشش خدمات بیمه ای و درمانی در داخل خاک عراق قرار میگیرید ، زایرین گرامی حتماً پس از ثبت نام رسید ثبت نام را از سامانه سماح دریافت نمایند و شرایط و تعهدات بیمه را مطالعه نمایند.

زایرین عزیز توجه داشته باشند، جهت پرداخت هزینه های مصوب صرفاً از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام نمایند و از پرداخت هرگونه وجه دیگری چه به صورت نقدی و یا هر روش دیگر جداً خودداری نمایند.

هزینه ثبت نام در سامانه سماح 98

لازم به ذکر است ثبت نام در سامانه سماح رایگان است و هزینه هایی که دریافت می شود صرفاً جهت خدمات درمانی و بیمه ای زایرین می باشد که مجموعاً 220,000 ریال است همچنین چنانچه زایرین جهت ثبت نام به دفاتر زیارتی مراجعه نمایند مبلغ 30,000 ریال به عنوان حق الزحمه بابت ثبت نام و ارایه رسید چاپی بر هزینه خدمات درمانی و بیمه ای اضافه و در مجموع مبلغ 250,000 ریال اخذ خواهد شد.

بدیهی است دریافت هرگونه وجهی به صورت نقدی و بیشتر از هزینه مصوب غیرقانونی می باشد.

لینک های مرتبط

zarebin | دانلود برنامه ذره‌بین – وب‌گرد فارسی در Google Play

شروع کار ادارات در سال ۱۴۰۰ – شروع کار ادارات در روزهای ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تاخیر

زمان دقیق آزمون استخدام آموزش و پرورش در تیر یا خرداد 1400

سال 1400 چه حیوانی است – سال 1400 چه رنگی است

ساعت کاری اداره پست در سال 1400

اداره پست از چندم فروردین باز است ؟؟

پست پیشتاز روز جمعه تحویل مرسوله دارد؟

ساعت تحویل سال 1400 – تحویل سال 1400 چه ساعتی است ؟

عید 1400 به کدام شهر ها میتوان سفر کرد ؟؟!!

paziresh.whc.ir ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی 1400

کلمات کلیدی : اربعین پیاده روی اربعین سامانه سماح ثبت نام در سامانه سماح شرایط ثبت نام در سامانه سماح مدارک ثبت نام در سامانه سماح

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

سوالات کاربران

منبع مطلب : www.ssmt.ir

راهنمای پیاده روی اربعین

در سال 1399 با توجه به شیوع ویروس کرونا و بسته بودن مرزهای بین کشور ایران و عراق، ورود به این کشور ممنوع بوده و پیاده روی اربعین 99 برگزار نخواهد شد.

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار 25 شهریور 1398 به روز رسانی 22 مهر 1398 کارناوال بلاگ

سفرهای زیارتی و اماکن مقدس

راهنمای پیاده روی اربعین | بروزرسانی 1401

هزینه ویزا مسیر سفر نجف تا کربلا غذا و اقامت لوازم ضروری هزینه نکات مهم دیدگاه

راهنمای پیاده روی اربعین، مطلبی است که در ادامه خواهید خواند. در این مطلب ضمن اشاره به تمام هزینه های سفر اربعین، به شما توضیح می دهیم چطور می توان ثبت نام پیاده روی اربعین را تکمیل کرد. در ادامه اطلاعات کاملی از مسیر دسترسی به عراق و مسیر پیاده روی اربعین می خوانید که برای سفر آمادگی پیدا کنید. پس از آن با مجموعه ای از توصیه های سفر، نسبت به امکانات و حس و حال پیاده روی اربعین آشنایی پیدا می کنید.

خوب است بدانید تمام این نکات حاصل تجربه شخصی و عینی هستند و توجه به آن ها به شما کمک می کند تا سفر راحت تری داشته باشید. همراه کارناوال راهی سفر شوید و این بار پیاده روی متفاوتی را با طعم عشق تجربه کنید.

توجه در سال 1399 با توجه به شیوع ویروس کرونا و بسته بودن مرزهای بین کشور ایران و عراق، ورود به این کشور ممنوع بوده و پیاده روی اربعین 99 برگزار نخواهد شد.

اجاره ویلا شمال بلیط اتوبوس بلیط هواپیما

توصیه های ایمنی برای پیاده روی اربعین

از انتخاب و استفاده از مسیرهای نشناخته و غیر معمول جدا خودداری کنید.

برای پیاده روی از همان مسیر همیشگی نجف تا کربلا استفاده کنید.

به هیچ وجه در طول مسیر با عراقی ها بحث سیاسی و مذهبی نکنید.

حتا اگر فردی عراقی تلاش داشت سر صحبت را با اختلافات مذهبی و سیاسی با شما باز کند، شما به این صحبت ادامه ندهید و بگویید همه ما زائران و عاشقان امام حسین هستیم و هدفی جز این ندارید.

تصور نکنید چون عراقی ها عرب هستند از فارسی چیزی نمی دانند و می توانید هر حرفی بزنید. بسیاری حتا اگر عربی حرف بزنند، فارسی هم متوجه می شوند؛ بنابراین مراقب حرف زدنتان باشید.

پیاده روی اربعین

هزینه ویزای عراق در سال 1398

تا سال پیش برای سفر به عراق و شرکت در پیاده روی اربعین داشتن ویزای عراق الزامی بود. خبر خوب این که امسال می توانید بدون ویزا به عراق سفر کنید. یعنی نیازی نیست مانند پارسال هزینه 40 دلاری ویزا را بپردازید و فقط کافیست در سامانه سماح ثبت نام کنید.

ثبت نام در سامانه سماح

برای شرکت در پیاده روی اربعین باید به سامانه سماح مراجعه و با ورود اطلاعاتِ خود، ثبت نام کنید. توجه کنید که اگر در این سامانه ثبت نام نکنید، نمی توانید از کشور خارج شوید.

هزینه ثبت نام: برای ثبت نام در سماح باید هزینه ای برابر با 25000 تومان برای بیمه حوادث و خدمات درمانی بپردازید.مدت اعتبار: از تاریخ 1398/6/19 (10 محرم 1441) تا 1398/8/7 (30 صفر 1441)، می توانید بدون ویزا و فقط با ثبت نام در سماح به عراق سفر کنید.سال گذشته عوارض خروج از کشور برای زائران اربعین حذف شده بود و به احتمال زیاد امسال نیز نیازی به پرداخت عوارض نداشته باشید.

هزینه های پاسپورت

برای سفر به عراق و شرکت در پیاده روی اربعین، باید گذرنامه شما حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد. در غیر این صورت لازم است برای دریافت پاسپورت جدید اقدام کنید. هزینه های پاسپورت عبارت است از:

1000 تومان بابت شناسه

3750 تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

100000 تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

36980 تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

راهنمای سفر اربعین

راه های دسترسی به نجف و کربلا

برای آن که در پیاده روی چند روزه اربعین شرکت کنید، ابتدا باید به شهر نجف بروید. برای رسیدن به شهر نجف، دو راه در پیش دارید:

هوایی: شما از شهرهایی چون تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، شیراز، ساری، کرمان، یزد و آبادان می توانید به صورت مستقیم به نجف پرواز کنید.زمینی: برای سفر زمینی به نجف، می توانید از پایانه های مرزی مهران، شلمچه، چذابه و خسروی عبور کنید. مسافران پیاده عمدتا از مرزهای مهران و چذابه عبور می کنند. پس از عبور از مرز با استفاده از ماشین های گذری که زیاد هستند، خود را به شهر نجف برسانید.

هزینه سفر از مرز تا نجف چقدر است؟

کرایه اتوبوس، ون و ماشین های سواری از مرز تا پایانه شهر نجف حدود 15000 دینار عراق (معادل 161,290 تومان ) تا 50000 دینار عراق (معادل 537,630 تومان ) است.از

کرایه از کربلا تا مرز چقدر است؟

برای مسیر برگشت (کربلا به مرز) می توانید انتظار هزینه ای در حدود 15,000 دینار عراق (277,000 تومان) تا 30,000 دینار عراق (554,000 تومان) داشته باشید.

مرزهای مشترک ایران و عراق کدامند؟

ایران و عراق 4 پایانه مرزی مشترک دارند که محل قرارگیری و دسترسی هر یک به شهر نجف متفاوت است.

مرز مهران: مهم ترین و شلوغ ترین مرز است که در جنوب استان ایلام قرار دارد. از این مرز تا نجف حدود 4 تا 6 ساعت راه در پیش دارید.مرز شلمچه: در استان خوزستان قرار دارد و از این مرز تا شهر نجف 5 تا 8 ساعت راه پیش روی شماست.مرز چذابه: این مرز نیز در استان خوزستان قرار گرفته و با شهر نجف فاصله ای 4 تا 7 ساعته دارد.مرز خسروی: این مرز در استان کرمانشاه است و با نجف فاصله ای 5 تا 7 ساعته دارد.

از کدام پایانه مرزی برای خروج از کشور استفاده کنیم؟

از سال 96، برای عبور زائران از مرزها یک تقسیم بندی بر اساس استانِ محلِ سکونت انجام شده است. گرچه اعلام شده بود که زائران فقط بر اساس این دسته بندی می توانند از کشور خارج شوند، اما محدودیت ها برای عبور، چندان جدی به نظر نمی رسید. به هر حال آگاهی از این دسته بندی خوب است که در ادامه می بینید.

نام پایانه مرزی

منبع مطلب : www.karnaval.ir

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد

آخرین مطالب سایت