30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

پست الکترونیکی یعنی چه را از این سایت دریافت کنید.

پست الکترونیکی چیست؟

ایمیل یا پست الکترونیکی، در واقع همان نامه‌های کاغذی منتها به شیوه‌ی امروزی است. قبلاً برای ارتباط با یکدیگر نامه را در کاغذ می‌نوشتیم و امروزه ایمیل جایگزین آن شده. با ظهور ایمیل یا پست الکترونیکی در جوامع امروزی، دیگر کمتر کسی نامه‌های کاغذی ارسال می‌کند.

پست الکترونیکی چیست؟

ایمیل یا پست الکترونیکی، در واقع همان نامه‌های کاغذی منتها به شیوه‌ی امروزی است. قبلاً برای ارتباط با یکدیگر نامه را در کاغذ می‌نوشتیم و امروزه ایمیل جایگزین آن شده. با ظهور ایمیل یا پست الکترونیکی در جوامع امروزی، دیگر کمتر کسی نامه‌های کاغذی ارسال می‌کند.

کد خبر: ۲۷۵۴۳۰

تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ – ۱۱:۵۵

صدای ایران-این روزها داشتن یک ایمیل (Email) یا پست الکترونیکی برای دریافت و ارسال انواع پیام ها و فایل های دیجیتالی بسیار ضروری است. پست الکترونیکی درواقع همان ایمیل یا رایانامه می باشد که یک نامه دیجیتالی به شمار می رود. در این بخش از سایت جت آموزش کامل ساخت یک ایمیل یا پست الکترونیکی را می‌دهیم و همه‌ی جوانب و کاربرد‌ها و قابلیت‌های استفاده از ایمیل یا پست الکترونیکی را بررسی می‌کنیم.

مزایای ایمیل یا پست الکترونیکی

برنامه پست الکترونیک دارای یک تعریف ساده است. این برنامه امکان می دهد که اطلاعات را برای کاربر دیگری در شبکه ارسال کنید. تا به حال می توانستید از طریق تلفن با همکار خود تماس بگیرید و پیام را به او بدهید. E-mail این امکان را به شما می دهد که حتی اگر همکارانتان در سر میز خودشان نباشند پیامی را برای آنها ارسال کنید. هم چنین نرم افزار E-mail عمل دیگری را به این عمل اساسی می افزاید و امکان می دهد که هر پیوست از هر پرونده ای را به پیام پستی خود اضافه کنید. با این امکان، E-mail به مکان مناسبی برای توزیع داده ها تبدیل می شود.

1.1. مزایا

در مجموع مزایای E-mail عبارتند از:

افزایش بهره وری

دیگر مجبور به پاسخگویی تلفن های همکاران خود و گذاشتن پیغام برای آنها نیستید.

کاهش هزینه های ارتباطی

پست الکترونیکی یکی از ارزانترین روش های موجود برای برقراری ارتباط میان دفاتر کار است.

انتقال سریع اطلاعات

می توانید با استفاده از E-mail داده ها را به کاربران منتقل کرده و یا پرس و جویی از یک پایگاه اطلاعاتی انجام دهید.

هم چنین در این برنامه سندی از ساعت و تاریخ خوانده شدن پیام های ارسال شده، نگهداری می شود.

سهولت ارتباط:

E-mail امکان برقراری ملاقات های فوری را فراهم می سازد.

ایجاد پاسخگویی صادقانه: هنگامی که کاربران به E-mail عادت کردند، پی می برند که در پاسخگویی بی پروا بوده و مخاطب با این روش در بیان احساسات واقعی (حتی اگر نامحبوب یا سخت باشد)، نسبت به زمانی که رو در رو قرار گرفته، موفق تر خواهد بود.

حفظ ارتباط مداوم

اگر شرکت شما کارمندانی دارد که معمولاً در محل کار خود حاضر نیستند، می توانید یادداشت های داخل شرکت را از طریق E-mail برای آنها بفرستید. در حقیقت E-mail می تواند راه بسیار خوبی برای حفظ تماس کارمندان راه دور با دفتر مرکزی باشد و اگر به تعداد کافی کارمند راه دور دارید، این موضوع می تواند توجیه مناسبی برای نصب E-mail باشد.

ایمیل یا پست الکترونیکی، در واقع همان نامه‌های کاغذی منتها به شیوه‌ی امروزی است. قبلاً برای ارتباط با یکدیگر نامه را در کاغذ می‌نوشتیم و امروزه ایمیل جایگزین آن شده. با ظهور ایمیل یا پست الکترونیکی در جوامع امروزی، دیگر کمتر کسی نامه‌های کاغذی ارسال می‌کند. راستش را بخواهید مزایای پست الکترونیکی آنقدر زیاد است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. شما هر وقت که اراده کنید، با یک کلیک کردن می‌توانید ایمیل خود را در قالب متن، عکس و فایل‌های گوناگون، دورترین نقطه دنیا ارسال کنید و مخاطبتان هم در کسری از ثانیه آن را از طرف شما دریافت می‌کند. با وجود پست الکترونیکی یا همان ایمیل، روش‌های نوینی برای تبلیغات به وجود آمد و اصطلاحات ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی به وجود آمدند.

ایمیل یا پست الکترونیکی 

ایمیل یا پست الکترونیکی، در واقع همان نامه‌های کاغذی منتها به شیوه‌ی امروزی است. قبلاً برای ارتباط با یکدیگر نامه را در کاغذ می‌نوشتیم و امروزه ایمیل جایگزین آن شده. با ظهور ایمیل یا پست الکترونیکی در جوامع امروزی، دیگر کمتر کسی نامه‌های کاغذی ارسال می‌کند. راستش را بخواهید مزایای پست الکترونیکی آنقدر زیاد است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. شما هر وقت که اراده کنید، با یک کلیک کردن می‌توانید ایمیل خود را در قالب متن، عکس و فایل‌های گوناگون، دورترین نقطه دنیا ارسال کنید و مخاطبتان هم در کسری از ثانیه آن را از طرف شما دریافت می‌کند. با وجود پست الکترونیکی یا همان ایمیل، روش‌های نوینی برای تبلیغات به وجود آمد و اصطلاحات ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی به وجود آمدند. برای جزئیات بیشتر با سایت جت همراه باشید تا از دنیای اینترنت و تکنولوژی عقب نمانید!

کاربرد پست الکترونیکی

پست الکترونیکی کاربرد زیادی دارد. شما با داشتن آدرس پست الکترونیکی شخص یا شرکت می توانید تنها در چند ثانیه به آنها نامه دهید و همراه با آن فایل ها و مستندات خود را نیز ارسال نمایید. از طرفی دیگر داشتن حجم زیاد سرویس دهنده‌های پست الکترونیک و بدون تاریخ انقضا بودن آن می توانید از آن برای مستندسازی ارتباطات خود استفاده نمایید.

مکانی که می تواند تمام ارتباطات شما را در خود ذخیره کند و در صورتی که به یکی از آنها نیاز داشته باشید با یک جستجوی ساده به ایمیل مورد نظر دسترسی پیدا کرده و اطلاعات تاریخ و زمان و فایل پیوست آن را نیز به راحتی مشاهده نمایید.

نکته مثبت دیگری که پست الکترونیک را کاربردی‌تر می کند، قابلیت دسترسی آن در هر وسیله دیجیتالی و در هر مکانی است. شما می توانید بر روی هر سیستمی با ورود به ایمیل خود به تمامی اطلاعات دسترسی داشته باشید بدون نیاز به انتقال فایل یا هر چیز دیگری در همه جا در دسترس شماست.

ایمیل بهتر است یا جیمیل؟

Gmail و Email دو سرویس پست الکترونیک پرطرفدار در بین مردم هستند و هر دو ایمیل بسیار پرکاربرد و سریع هستند. در این بخش از سایت جت به مقایسه دو سرویس ایمیل جیمیل و یاهو می پردازیم و نشان می دهیم که بهترین سرویس ایمیل، باید چه قابلیت‌هایی داشته باشد.

همچنین طریقه ساختن یک ایمیل در هر کدام از سرویس ها به شما خواهیم داد. همراه جت در این بخش باشید.

مقایسه دو سرویس ایمیل جیمیل و یاهو ، همانند مقایسه مرورگرهای مختلف خواهد بود. سرویس‌های ایمیلی که بیشتر روی گوشی‌ها به‌طور پیش‌فرض نصب هستند، بیشتر مورداستفاده قرار خواهند گرفت، همان‌طور که برای گوگل کروم نیز در بخش مرورگرها این مسأله صدق می‌کرد. جیمیل و آوتلوک ازنظر میزان استفاده، آمار بهتری نسبت به یاهو دارند. اما نباید فراموش کنیم که یاهو به دنبال ارتقاء سرویس ایمیل خود با بهینه‌سازی قابلیت‌ها و بهبود یاهو میل پرو بدون تبلیغات است.

منبع مطلب : sedayiran.com

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی و آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در کوتاه ترین زمان و درست کردن آدرس ایمیل و مراحل ساخت جیمیل را در پرشین وی بخوانید

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه

اشتراک:

کامپیوتر و موبایلیکی از راه های ارتباط افراد در فضای اینترنت استفاده از پست الکترونیکی یا ایمیل می باشد که دو شرکت یاهو و گوگل امکان ساخت آن را به شما داده اند . در این مطلب روش ساخت ایمیل را یاد می گیرید . با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید با استفاده از پست الکترونیکی امکان ارسال عکس و فایل برای دیگران مهیا است .دو نوع پست الکترونیکی وجود دارد یکی ایمیل که از طریق سایت یاهو درست می شود . دیگری جیمیل که از طریق سایت گوگل درست می شود .بد نیست بدانید که جیمیل سرعت بالاتری نسبت به ایمیل دارد . با پرشین وی همراه باشید تا آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه را یاد بگیرید .

این فایل ویدئویی قابل پخش نیست

(کد خطا: 102630)

با تکنولوژی پرسیل شستشوی لباس ارزون تر از اونه که فکر می کنی، امتحان کن.

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی یا ایمیل

مسلما شما هم مانند من دوستان زیادی دارید که یا اصلا ایمیل ندارند و یا از یاهو میل استفاده می کنند.

بسیار مواقع شده است که خواستم به آنها توصیه کنم که یک آدرس ایمیل برای خودشان درست کنند و یا یک حساب Gmail برای خودشان درست کنند اما منبع خوبی برای آموزش ساخت یک حساب Gmail ندیده بودم. من ایمیل در چه سرویسی را پیشنهاد می کنم؟ کلا دو حساب در ایران رایجتر است.

یک حساب پست الکترونیکی شرکت Yahoo و دیگری شرکت گوگل که اسم خدمات پست الکترونیکی این شرکت Gmail است. من به شخصه Gmail را ترجیح می دهم.

زیرا:

۱-به شدت سریعتر است از YahooMail

۲-به شدت در برابر اسپمها واکنش بهتری دارد. من روزی ۱۰۰ اسپم حداقل دریافت می کنم.

حساب کنید از این مقدار حداقلی اگر ۱۰ تا هم روزی به ۵۰ ایمیل من اضافه بشود یعنی ۲۰ درصد به کار هر روز من زیاد می شود. Gmail کلا مشکل را حل کرده است.

از هر ۱۰۰۰ ایمیل شاید ۵ ایمیل اشتباه بشود.

روش ساخت جیمیل

۳-کلا با استفاده از جیمیل شما می توانید از کلی سرویس اینترنتی که سایت گوگل به شما ارائه می دهد مانند گوگل ریدر استفاده کنید.

آموزش ساختن یک پست الکترونیکی جیمیل

بیشتر بدانید آموزش ساخت Gmail

برای ساخت Gmail باید مراحل خاصی را طی نمایید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مرحله یک

در ابتدا بایستی وارد سایت (www.Gmail.com) شوید . سپس بر گزینه CREATE AN ACCOUNT کلیک نمایید.

مرحله دو

تمامی اطلاعات درخواستی را باید به صور صحیح و به طور کامل پر کنید و بعد از آن بروی next step کلیک کنید.

نکته : Gmail جدید نباید دارای آدرس تکراری باشد. در صورت انجام این کار جیمیل به شما چند آی دی مشابه و جدید را پیشنهاد خواهد کرد.

مرحله سه

در این قسمت در ابتدا شنار موبایلی که وارد کرده اید را چک نمایید . چنان چه در وارد سازی شماره تلفن خطایی رخ داده باشد شما بایستی آن را اصلا ح کنید. درآخر نیز با انتخاب گزینه Voice Call و کلیک بر Continue مراحل ساخت جیمیل را ادامه دهید.

مرحله چهار

در این قسمت کد یا شماره ای که اپراتور به شما اعلام نموده را را در کادر وارد نمایید و روی Continue کلیک نمایید. گاهی گوگل حهت اطمینان از درستی شماره تلفن با شما تماس می گیرد. در این مواقع پس از کلیک روی گزینه

Call my phone with verification code گوگل با شما تماس می گیرد و کد امنیتی را برای شما اعلام می کند.

مرحله پنج

چنان چه شماره همراه خود را صحیح ئارد کرده باشید با دریافت و وارزد کردن کد امنیتی وارد محیط جیمیل gmail جدید و ساخته شده خودتان می شوید.

۱ فتحی , باشگاه خبرنگاران

گردآوری: پرشین وی

اولین اجرای مشترک آصف آریا و سهراب پاکزاد در کنسرت ؛ سالن منفجر شد

سفر جالب پویا امینی به همراه همسر و پسرش به شهرستان چابهار

منبع مطلب : persianv.com

پست الکترونیکی یعنی چه

آخرین مطالب سایت