30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

وضعیت عراق برای اربعین + آیا مرزهای زمینی عراق باز است؟ ۸ شهریور ۱۴۰۱ | علت بسته شدن مرز عراق | اتفاقات اخیر عراق

 

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل 30 مگ، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق اعلام کرد که در همه استان‌ها و مناطق این کشور از ساعت ۱۹ عصر امروز (دوشنبه)، (به وقت محلی) تا اطلاع ثانوی، قانون منع تردد برقرار می‌شود.

پیشتر فرمانده عملیات مشترک ارتش عراق اعلام کرد که از ساعت ۱۵ و ۳۰ به وقت محلی هر گونه تردد در شهر بغداد ممنوع است.

همزمان منابع عراقی اعلام کردند که نیروهای امنیتی این کشور طرفداران جریان صدر را از کاخ ریاست جمهوری بیرون کرده و کنترل آن را به طور کامل در دست گرفته‌اند.

ظهر امروز، مقتدی صدر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از دنیای سیاست خداحافظی کرده است و همه دفاتر وابسته به خود جز مرقد و موزه و مؤسسه میراث خاندان صدر را مسدود می‌کند.

دفتر مقتدی صدر نیز با انتشار بیانیه‌ای از هواداران خود خواست به هیچ وجه در امور سیاسی دخالت نکرده و هیچ شعار یا سخنی را به نام جریان صدر به زبان نیاورند.

سفیر ایران در عراق گفت: زائران ایرانی در عراق در سلامت کامل هستند.

محمد کاظم آل صادق در گفت‌وگو با 30 مگ نیوز، در پاسخ به این سوال که  با توجه به تحولات و ناآرامی‌های اخیر در عراق وضعیت زائران ایرانی اربعین حسینی در این کشور چگونه است،  گفت: زائران ایرانی بحمدالله در سلامت کامل هستند.

سفیر ایران در بغداد ادامه داد: تاکنون هیچ مشکلی در مورد زائران ایرانی گزارش نشده است.

براساس این گزارش، با توجه به تحولات و ناآرامی‌های اخیر در عراق، مقامات کشور از زائرین اربعین حسینی درخواست کردند تا اطلاع ثانوی از سفر به عراق خودداری کنند.

پایان خبر / 30 مگ

وضعیت عراق برای اربعین + آیا مرزهای زمینی عراق باز است؟ ۸ شهریور ۱۴۰۱

آخرین مطالب سایت