30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

هزینه تست کرونا در مراکز بهداشت را از این سایت دریافت کنید.

تست کرونا بیمه تامین اجتماعی

تست کرونا در منزل تهران، البرز و شهر مشهد. نمونه‌گیری در کوتاهترین زمان و پاسخدهی سریع آزمایش با همکاری آزمایشگاه‌های معتبر.

خانه مقالات

تست کرونا بیمه تامین اجتماعی

تست کرونا بیمه تامین اجتماعی

آخرین تاریخ به روز رسانی: ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

مدت زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.

تست پی سی آر پرواز (خارج کشور)

همکاری با تمامی ایرلاین‌ها از جمله:

ترکیش، قطر، امارات، پگاسوس، ماهان، ایران ایر، آسمان، زاگرس، تابان، فلای دبی، ایران ایرتور، سان اکسپرس و …

۴۷۰ هزار تومان

با احتساب نمونه‌گیری در محل و ارسال پیک در تهران

تست پی سی آر ۱۶-۲۴ ساعته

توضیحات

تست pcr کرونا، دقیق‌ترین روش موجود برای شناسایی سویه‌های مختلف کرونا از جمله امیکرون و دلتا است. برای بالا بردن دقت تست، نمونه‌گیری به طور همزمان از طریق حلق و بینی انجام خواهد شد.

۴۵۰ هزار تومان

با احتساب نمونه‌گیری در محل

تست پی سی آر ۲۴-۴۸ ساعته

توضیحات

تست pcr کرونا، دقیق‌ترین روش موجود برای شناسایی سویه‌های مختلف کرونا از جمله امیکرون و دلتا است. برای بالا بردن دقت تست، نمونه‌گیری به طور همزمان از طریق حلق و بینی انجام خواهد شد.

۴۰۰ هزار تومان

با احتساب نمونه‌گیری در محل

آیا هزینه تست را بیمه تامین اجتماعی می‌پردازد؟

در این روزهای کرونایی، تست کرونا به خصوص برای افرادی که در دسته‌های پرخطر ابتلا به این ویروس هستند، ضروریست. انجام تست کرونا در منزل جایگزین مناسبی برای این موضوع خواهد بود اما آیا هزینه تست را بیمه تامین اجتماعی می‌پردازد؟ با ما همراه باشید!

این روزها که زندگی همه ما از نوع زندگی کرونایی شده است، احتمال اینکه مجبور باشیم تست کرونا بدهیم و از مبتلا بودن یا نبودن خود آگاه شویم، بسیار زیاد است. تست کرونا دادن یک داستان و یک ماجراست و هزینه تست پرداخت کردن هم داستانی دیگر. کنار آمدن با شرایط تست دادن کرونا احتمالا برای همه امکانپذیر است، اما سازگاری با هزینه‌های این تست‌ها برای هر کسی عملی و شدنی نیست. اینکه بیمه‌ها از جمله بیمه تامین اجتماعی، هزینه تست کرونا را تقبل می‌کنند، موضوع پر اهمیت و پر حاشیه‌ای است که اما‌ها و اگرهای زیادی در رابطه با آن وجود دارد. تست کرونا در منزل خدمتی است که با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیار تمام متقاضیان قرار می گیرد.

آیا تست‌های کرونا تحت پوشش بیمه هستند؟

بسته به نوع تست، بیمه تامین اجتماعی بخشی از هزینه‌ها را تقبل می‌کند. بدیهی است که برای استفاده از خدمات بیمه تامین اجتماعی باید به مراکز تحت پوشش مراجعه کنید. در این مراکز و در بیمارستان‌های دولتی، اسکن از ریه و آزمایش خون تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است، اما برای آزمایش PCR باید هزینه پرداخت کنید. گرچه هزینه انجام این آزمایش در مراکز دولتی کمتر از مراکز خصوصی است، اما به هر حال رایگان نیست.

به نقل از رئیس گروه پاراکلینیک دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت درباره سهم سازمان‌های بیمه‌گر در پرداخت هزینه تست کرونا، چنانچه بیمار از سوی مراکز ۱۶ ساعته ‌برای انجام تست به آزمایشگاه معرفی شود، بخشی اندکی از هزینه را پرداخت می‌کند و مابقی مبلغ نیز توسط بیمه‌ پرداخت می‌شود.

با توجه به اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تست سرولوژی دارای کد ستاره دار است، بنابراین فاقد پوشش بیمه‌ای است؛ زیرا این نوع تست کووید-۱۹ ارزش تشخیصی ندارد.

چرا تست ها‌ی سرولوژی ارزش تشخیصی ندارند؟

وقتی در مورد تست کرونا بیمه تامین اجتماعی صحبت می‌کنیم، پای تست‌های سرولوژی نیز به میان می‌آید. با توجه به اینکه این تست‌ها در تشخیص ابتلا به کرونا ارزشی ندارند، لذا تحت پوشش بیمه نیز قرار ندارند. در واقع تست‌های سرولوژی فقط نشان می‌دهند که آیا فرد در گذشته به کووید-۱۹ مبتلا شده‌ است یا خیر؛ تست قطعی مشخص کننده ابتلا به کرونا، تست PCR است که در مراکز دولتی تحت پوشش بیمه قرار دارد. به طور واضح و خلاصه باید بگوییم که بر اساس پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و همچنین فلوچارت تعیین شده در مورد بیماران بستری و سرپایی تست PCR تحت پوشش بیمه است.

با توجه به مقاله‌ای که در نشریه معتبر کتابخانه‌ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) چاپ شده است، دلیل اصلی برای این موضوع که تست‌های سرولوژی ارزش تشخیصی ندارند آورده شده است:

موارد ابتلا به ویروس در بین جوامع و سرعت انتشارآن بالاست.  از سوی دیگر برای جلوگیری از شیوع ویروس و پخش آن از سوی افرادی که علائم ندارند، این افراد می‌بایست سریع‌تر شناسایی شوند. از آنجایی که برای تولید آنتی‌بادی در بدن زمان زیادی مورد نیاز است، لذا استفاده از تست مولکولی که در آن از ماده ژنتیکی ویروس برای شناسایی آن استفاده می‌شود، در اولویت امر کنترل شیوع ویروس است.

تست PCR بیمه‌ای را کجا می‌توانیم انجام دهیم؟

تست کرونا بیمه تامین اجتماعی را به شرطی می‌پذیرد که در مراکز دولتی و مراکز ۱۶ ساعته انجام شده باشد. اگر بیمار به صورت سرپایی به مراکز تابع وزارت بهداشت یا همان مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کند و پزشک تشخیص دهد که انجام تست PCR لازم است، می‌تواند این تست را تحت پوشش بیمه‌ انجام دهد. در مورد بیماران بستری هم محدودیتی وجود ندارد و ممکن است در حین بستری چندین بار تست PCR انجام شود که پرداخت‌های آن هم انجام می‌شود.

نحوه پرداخت هزینه تست PCR تحت پوشش بیمه چگونه است؟

وقتی می‌گوییم تست کرونا بیمه تامین اجتماعی را در مراکز طرف قرارداد می‌پذیرد، به این معنی است که درصدی از هزینه را بیمار و درصدی را بیمه پرداخت می‌کند. به گفته رئیس گروه پاراکلینیک دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، در بخش سرپایی سهم سازمان بیمه‌گر ۷۰ درصد و سهم بیمار ۳۰ درصد است.

تست PCR در مراکز خصوصی

منبع مطلب : www.homeca.ir

تست PCR در کرج

اگر احساس می کنید مبتلا به کرونا هستید ، مهم است که با پزشک یا مرکز مراقبت خود تماس بگیرید و دستورالعمل هایی را که باید انجام دهید

تست PCR در کرج

صفحه اصلی مطالب پزشکی تست PCR در کرج

تاریخ انتشار : Sep, 2021 08

تست PCR در کرج

اگر احساس می کنید مبتلا به کرونا هستید ، مهم است که با پزشک یا مرکز مراقبت خود تماس بگیرید و دستورالعمل هایی را که باید انجام دهید را دنبال کنید. اگر سرفه ، تب یا مشکل تنفسی دارید ، مراجعه به پزشک یا مراکز بهداشت توصیه شده و یا با سامانه های غربالگری وزارت بهداشت  تماس حاصل فرمایید تا ابتدا شما را از نظر آنفولانزا یا سایر علل احتمالی این علائم غربالگری کنند. پزشک شما برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن انجام آزمایش ویروس کرونا، عوامل خطری مانند سن ، سلامت عمومی شما ، محل زندگی و کار ، تاریخ مسافرت و علائم شما را در نظر می گیرد.

اگر علائم زیر را دارید به به احتمال زیاد آزمایش کرونا برای شما پیشنهاد خواهد شد

تجربه علائم شدید مانند تب بسیار زیاد یا مشکلات تنفسی که نیاز به مراقبت در بیمارستان دارند

زندگی با شرایط  بهداشتی و مراقبتی خاص ، مانند:

دیابت بیماری قلبی بیماری مزمن ریه بیماری مزمن کلیوی

سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن

کار در یک محیط بهداشتی درمانی  که در ارتباط مستقیم به بیماران قرار داشته باشید.

برای نوبت دهی و پذیرش، در قسمت پذیرش  سایت ثبت نام کنید.برای رفاه حال مراجعین این تست در منزل هم قابل انجام میباشد که شرایط آن در لینک زیر گفته شده است.

لیست قیمت تست کرونا به روش PCRنوع بیمه قیمت شرایط توضیحات

بدون بیمه 3,469,500 ریال ندارد بدون نسخه انجام میشود

تامین اجتماعی 3,469,500 ریال — پوشش نمی دهد

نیروهای مسلح 1,040,000 ریال نسخه پزشک الزامی —

بانک صادرات بدون هزینه نسخه پزشک الزامی نسخه پزشک عفونی یا متخصص ریه

بانک تجارت بدون هزینه نسخه پزشک الزامی نسخه پزشک عفونی یا متخصص ریه

بانک ملی بازنشسته 304,000 ریال نسخه پزشک الزامی —

بانک ملی مشاغل 608500 ریال نسخه پزشک الزامی —

بانک سپه بدون هزینه نسخه پزشک الزامی —

کانون سردفتران قیمت درج شده در معرفینامه داشتن معرفی نامه —

بانک مرکزی بدون هزینه نسخه پزشک الزامی —

هزینه نمونه گیری تست کرونا در منزل 1,000,000 ریال می باشد.

مطلب قبلی مطلب بعدی

مطالب پربازدید

1400/06/17

درمان اسهال و استفراغ کودکان

1400/06/17

تست کرونا – پذیرش و جوابدهی

1400/08/06 آمنیوسنتز چیست

آخرین مطالب

آزمایش ژنتیک پدر فرزندی

غربالگری سه ماهه اول

ویروس HPV، زگیل تناسلی

آزمایشات تشخیصی ژنتیکی قبل از تولد

تقویت سیستم ایمنی در برابر کرونا HPV و سرطان

منبع مطلب : razipatholab.com

هزینه تست کرونا در مراکز بهداشت

آخرین مطالب سایت