30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

نماز دو رکعتی عید غدیر را از این سایت دریافت کنید.

نماز عید غدیر

نماز عید غدیر

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

نماز عید غدیر، که دو رکعت دارد و در روز عید غدیر خوانده می‌شود یکی از نمازهای مستحبی است که خیلی ارزش دارد.

فهرست مندرجات

۱ – کیفیت نماز عید غدیر

۲ – پانویس ۳ – منبع

۱ – کیفیت نماز عید غدیر

[ویرایش]

یکی دیگر از نمازهای مستحبی که خیلی ارزش دارد، نماز روز عید غدیر است. این نماز دو رکعت است که در هر رکعت بعد از حمد ده مرتبه سوره توحید و ده مرتبه آیة‌الکرسی و ده مرتبه سوره قدر خوانده می‌شود و بهتر است این نماز نزدیک ظهر به جا آورده شود و قبل از آن غسل انجام گیرد.

ثواب: امام صادق (علیه‌السّلام) فرمود: «کسی که این نماز را بخواند ثواب صد هزار حج و صد هزار عمره را می‌برد و هر حاجتی از خدا در خواست کند، خداوند آن را برآورده می‌نماید». [۱]

۲ – پانویس

[ویرایش]

منبع مطلب : fa.wikifeqh.ir

نماز عید غدیر خم چگونه است؟

نماز عید غدیر خم جزو آدابی است که پیامبر اعظم (ص) بسیار بر آن تاکید داشته اند و بسیاری از فقها بر کیفیت آن تاکید کرده اند. در این مقاله می کوشیم تا شکل صحیح این نماز را باهم یاد بگیریم.

نماز عید غدیر خم چگونه است؟

۱۸ مرداد ۱۳۹۹ – ۰۵:۴۵:۰۱ کد خبر: ۶۴۲۶۱۱ دسته بندی: ادبیات، دین و اندیشه، فرهنگی

نماز عید غدیر خم جزو آدابی است که پیامبر اعظم (ص) بسیار بر آن تاکید داشته اند و بسیاری از فقها بر کیفیت آن تاکید کرده اند. در این مقاله می کوشیم تا شکل صحیح این نماز را باهم یاد بگیریم.

در سال دهم هجرت بود که پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) آداب و رسوم حج را به یاران خود آموزش دادند. در هنگام بازگشت از حج، آیه تبلیغ بر پیامبر بزرگوار وحی شد و بعد از آن ایشان فرمان دادند که یاران در استراحتگاه جمع شوند.

در آن واقعه بزرگ حضرت علی (ع) به عنوان مولای مسلمانان معرفی شدند. هرساله عاشقان و محبان شیعه علی (ع) این روز بزرگ را جشن می‌گیرند و فرمان پیامبر گرامی اسلام را پاس می‌دارند. حال در ادامه مطلب به آموزش نماز مستحب و بسیار پر برکت عید غدیر خم می‌پردازیم.

آداب و رسوم نماز عید غدیر خم

نماز عید غدیر خم در نزدیکی ظهر انجام می‌شود. ۲ رکعت دارد و پیش از آن باید حتما غسل کرد.

در رکعت اول و دوم پس از تلاوت سوره مبارکه حمد، ده مرتبه سوره توحید، ده مرتبه آية الكرسى و ده مرتبه سوره قدر باید خوانده شود.

کیفیت نماز عید غدیر خم از منظر امام صادق (ع)

از امام صادق (ع) درباره کیفیت نماز عید غدیر خم نقل شده است که « كسى كه در آن روز (نزديك ظهر) دو ركعت نماز بگذارد، بطورى كه نيم ساعت به ظهر غسل كند و از خداى عزّ و جلّ حاجت خود را طلب كند. در هرركعت نماز سورۀ حمد را يك مرتبه و سورۀ قُلْ هُوَ اَللّهُ أَحَدٌ و آية الكرسى و إِنّا أَنْزَلْناهُ را هر كدام ده مرتبه بخواند. ثواب اين نماز در نزد خداوند عزّ و جلّ با يكصد هزار حجّ و يكصد هزار عمره برابر است؛ و از خدا حاجتى از حاجتهاى دنيا و آخرت را نخواهد مگر اينكه برآورده شود (البتّه) تا زمانى كه آن حاجت وجود داشته باشد. اگر وقت اين دو ركعت نماز و دعا گذشت، قضاى آنرا بجاى آور »

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که نماز عید غدیر خم، نیم‌ساعت پیش از ظهر انجام می‌شود و داشتن غسل از واجبات آن محسوب می‌شود.

منبع مطلب : www.mizan.news

نماز دو رکعتی عید غدیر

آخرین مطالب سایت