30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

نرخ امروز طلا در بازار را از این سایت دریافت کنید.

قیمت طلا امروز در بازار (گرم و مثقال 18 عیار، اونس جهانی)

برای اطلاع از آخرین نرخ گرم، مثقال، اونس و مسکوکات طلا در بازار امروز کلیک کنید. قیمت طلا در این صفحه بصورت  لحظه ای به روز رسانی می شود.…

قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

امروز قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار افزایش یافت و هر گرم آن با رشد ۲۷ هزار تومانی، ۱,۳۷۴,۱۰۰ (یک میلیون و سیصد و هفتاد و چهار هزار و یکصد ) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

امروز در بازار قیمت دلار متشکل پایین آمد، قیمت سکه امامی اما بالا رفت و با رشد ۱۱۴ هزار تومانی، ۱۴,۹۷۷,۰۰۰ (چهارده میلیون و نهصد و هفتاد و هفت هزار) تومان ارزش گذاری شد.

سقوط قیمت طلا /قیمت سکه چند؟

خبرآنلاین: قیمت سکه امامی نسبت به یک ماه گذشته ریزش ۶۵۷ هزار تومانی را تجربه کرده است و این افت ۴.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت طلا پر کشید

اقتصاد نیوز: قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۱میلیون و ۳۴۷ هزار و ۱۰۰ تومان بود .

نرخ ارز دلار متشکل سکه طلا یورو امروز ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

امروز قیمت سکه امامی افزایش یافت، قیمت طلا ۱۸ عیار هم بالا رفت و با رشد ۷۰۰ تومانی، ۱,۳۴۷,۱۰۰ (یک میلیون و سیصد و چهل و هفت هزار و یکصد ) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

امروز در بازار قیمت طلا ۱۸ عیار افزایش یافت و هر گرم آن با رشد ۷۰۰ تومانی که تجربه کرد، ۱,۳۴۷,۱۰۰ (یک میلیون و سیصد و چهل و هفت هزار و یکصد ) تومان معامله شد.

قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

در پایان امروز قیمت سکه امامی نسبت به روز پیش ۳۴ هزار تومان گران شد و به ۱۴,۸۶۳,۰۰۰ (چهارده میلیون و هشتصد و شصت و سه هزار) تومان رسید. قیمت دلار متشکل اما پایین آمد.

نرخ ارز دلار متشکل سکه طلا یورو امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

امروز در معاملات قیمت سکه امامی با افت ۷۹ هزار تومانی که همراه شد به ۱۴,۸۲۹,۰۰۰ (چهارده میلیون و هشتصد و بیست و نه هزار) تومان رسید. قیمت طلا هم پایین آمد.

قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

در معاملات امروز قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار کاهش یافت و هر گرم آن با ریزش ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی، ۱,۳۴۶,۴۰۰ (یک میلیون و سیصد و چهل و شش هزار و چهارصد) تومان ارزش گذاری شد.

قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۹

امروز در معاملات قیمت طلا و دلار متشکل پایین آمد، قیمت سکه امامی هم افت ۷۹ هزار تومانی را تجربه کرد و به ۱۴,۸۲۹,۰۰۰ (چهارده میلیون و هشتصد و بیست و نه هزار) تومان رسید.

نرخ ارز دلار متشکل سکه طلا یورو امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

امروز قیمت طلا پایین آمد، قیمت سکه امامی در بازار اما افزایش یافت و با رشد ۱۳۰ هزار تومانی، ۱۵,۰۵۴,۰۰۰ (پانزده میلیون و پنجاه و چهار هزار) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

امروز در بازار قیمت طلا ۱۸ عیار سیر نزولی را تجربه کرد و هر گرم آن با افت چهار هزار و ۴۰۰ تومانی، ۱,۳۵۴,۵۰۰ (یک میلیون و سیصد و پنجاه و چهار هزار و پانصد) تومان معامله شد.

قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

امروز قیمت سکه امامی در بازار افزایش یافت و با رشد ۱۳۰ هزار تومانی، ۱۵,۰۵۴,۰۰۰ (پانزده میلیون و پنجاه و چهار هزار) تومان نرخ گذاری شد. قیمت طلا اما پایین آمد.

واگرایی بازارهای داخلی و جهانی

یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

قیمت طلا صعودی شد /قیمت دلار ریخت

ايسنا: بهای هر اونس طلا پس از سقوط به کمترین میزان خود در یک سال گذشته در ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۵.۸ درصد افزایش به ۱۷۱۴ دلار و ۴۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۷۱۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

نرخ ارز دلار متشکل سکه طلا یورو امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

در معاملات امروز قیمت طلا پایین آمد. قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته کاهش یافت و با افت ۱۴۷ هزار تومانی، ۱۴,۹۲۴,۰۰۰ (چهارده میلیون و نهصد و بیست و چهار هزار) تومان معامله شد.

قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

بازار امروز شاهد افت قیمت طلا ۱۸ عیار است که هر گرم آن با ریزش ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومانی، ۱,۳۵۸,۹۰۰ (یک میلیون و سیصد و پنجاه و هشت هزار و نهصد) تومان ارزش گذاری شد.

قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۶

در معاملات امروز قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته کاهش یافت و با افت ۱۴۷ هزار تومانی، ۱۴,۹۲۴,۰۰۰ (چهارده میلیون و نهصد و بیست و چهار هزار) تومان معامله شد. قیمت طلا هم پایین آمد.

نرخ ارز دلار متشکل سکه طلا یورو امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۵

امروز قیمت دلار متشکل بالا رفت، قیمت سکه امامی هم با رشد همراه شد و با افزایش شش هزار تومانی به ۱۵,۰۷۱,۰۰۰ (پانزده میلیون و هفتاد و یک هزار) تومان رسید.

قیمت طلا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۵

امروز قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار پایین آمد و هر گرم آن با افت ارزش ۹ هزار تومانی، ۱,۳۷۴,۳۰۰ (یک میلیون و سیصد و هفتاد و چهار هزار و سیصد ) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت طلا، سکه و دلار متشکل امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۵

امروز قیمت سکه امامی در بازار بالا رفت و با رشد شش هزار تومانی، ۱۵,۰۷۱,۰۰۰ (پانزده میلیون و هفتاد و یک هزار) تومان ارزش گذاری شد. قیمت طلا اما پایین آمد.

شورش قیمتی در بازار ارز هرات /قیمت طلا بالا رفت

هفته کم‏‏‌نوسان بازارهای داخلی

یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

بیت کوین اوج گرفت

اقتصاد نیوز: امروز ارزش بیت کوین برای دومین روز متوالی افزایش یافت و در حدود ۲۰هزار و ۵۰۰ دلار معامله شد.

ترس در بازار طلا /قیمت طلا ثابت ماند

ایسنا: قیمت طلا امروز جمعه ثابت و در مسیر پنجمین کاهش هفتگی متوالی باقی ماند زیرا افزایش بی امان دلار و ترس از افزایش شدیدتر نرخ بهره آمریکا بر تقاضا برای طلا تاثیر گذاشته است.

سیگنال ریزشی قیمت اونس طلا / قیمت طلا ارزان می شود

ایرنا: نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت با توجه به سیگنال ریزشی قیمت اونس پیش بینی می شود که طلا قیمت فلز زرد در داخل کشور طی دو هفته آینده افت داشته باشد.

منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

قیمت طلا امروز در بازار (مثقال 18 عیار ، طلا گرم 18 عیار )

قیمت امروز طلا، مثقال 18 عیار ، طلا گرم 18 عیار به همراه جدول و نمودار تغییرات هفتگی قیمت خرید و فروش طلا در بازار جهانی و ایران

به گزارش تجارت‌نیوز و به نقل از اتحادیه طلا و جواهر تهران، در بازار آزاد

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۱ مرداد با 19,100 تومان افزایش، 1,372,700 معامله شد .قیمت طلا مثقال 18 عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۱ مرداد با 97,000 تومان افزایش، 5,950,000 معامله شد.قیمت سکه نیز در بازار امروز بصورت زیر است:قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز شنبه ۱ مرداد با 146,000 تومان افزایش، 14,956,000 معامله شد.قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد امروز شنبه ۱ مرداد با 56,000 تومان افزایش، 14,055,000 معامله شد.قیمت نیم سکه در بازار آزاد امروز شنبه ۱ مرداد با 100,000 تومان افزایش، 8,200,000 معامله شد.قیمت ربع سکه در بازار آزاد امروز شنبه ۱ مرداد با 60,000 تومان افزایش، 5,160,000 معامله شد.

جدول مقایسه قیمت ارزها

ارز قیمت لحظه تغییر

طلا گرمی 18 عیار 1,372,700 19,100 (%1.41)

طلا مثقال 18 عیار 5,950,000 97,000 (%1.66)

سکه امامی 14,956,000 146,000 (%0.99)

سکه بهار آزادی 14,055,000 56,000 (%0.40)

نیم سکه 8,200,000 100,000 (%1.23)

ربع سکه 5,160,000 60,000 (%1.18)

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

جدول قیمت طلا گرمی 18 عیار در چند روز اخیر

ارز قیمت تغییر تاریخ

طلا گرمی 18 عیار 1,373,400 19,800 (%1.46) امروز

طلا گرمی 18 عیار 1,353,600 3,000 (%0.22) 2 روز پیش

طلا گرمی 18 عیار 1,350,600 1,200 (%0.09) 3 روز پیش

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

نمودار هفتگی، ماهانه، سالانه قیمت طلا گرمی 18 عیار

نمودار خطی نمودار کندل استیک هفتگی یکماهه یکساله همه

ابزار تبدیل نرخ طلا گرمی 18 عیار به تومان

ورود به صفحه ابزار تبدیل نرخ ارزها

قیمت طلا

قیمت طلا در کنار فاکتورهای دیگر مثل قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت مسکن، شاخص بورس، قیمت ارز دیجیتال و نرخ تورم از جمله عوامل تاثیرگذار در اقتصاد خرد و کلان است. برای اطلاع از قیمت روز هر کدام از موارد گفته شده، می توانید به صفحه قیمت ها مراجعه کنید. بین تمام این موارد، طلا خوش‌‌آب‌ورنگ‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین مورد سرمایه‌گذاری طلا به‌حساب می‌آید.

شاید شما هم موقع خرید هدیه، همیشه به طلا به‌عنوان یک گزینه جدی فکر کنید. طلا الزاما گزینه گران قیمتی نیست، اما بیشتر از هدایای دیگر به چشم می‌آید. چرا که طلا می‌تواند «ارزش» را در خودش ذخیره کند و در موقع فروش، با قیمتی نزدیک به قیمت خرید طلا، نقد شود.

بیشتر ما همیشه مقداری طلا داریم. خانم‌ها از این فلز زیبا به‌ عنوان زینت استفاده می‌کنند آقایان با هدف سرمایه‌گذاری و کسب سود طلا یا سکه می‌خرند. برای هر دو گروه قیمت طلا اهمیت دارد. سرمایه‌گذاران نیز بخشی از سبد دارایی خود را به طلا یا اوراق مبتنی بر طلا اختصاص می‌دهند.

ویژگی‌هایی مثل نقدشوندگی سریع، حمل آسان (ارزش بالا در حجم کم) و نگهداری راحت (فاسد نمی‌شود، زنگ نمی‌زند و از بین نمی‌رود) باعث شده که این فلز کمیاب از دیرباز مورد توجه افراد و دولت‌ها قرار بگیرد.

طلا به‌عنوان یک مورد سرمایه‌گذاری

حتما شنیده‌اید که می‌گویند نباید تمام تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد گذاشت. سرمایه‌گذاران معمولا با متنوع کردن سبد دارایی خود می‌کوشند که ریسک سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنند؛ و طلا یکی از گزینه‌های جدی در یک سبد متنوع است.

در بسیاری از موارد گزینه‌های دیگر مثل دلار، سهام، اوراق بدهی، زمین و سپرده‌بانکی در کنار طلا قرار می‌گیرند. در شرایط پرریسک و با نااطمینانی بالا، سهم طلا در سبد بیشتر می‌شود. مثلا اگر کشوری ترس جنگ داشته باشد، به این دلیل که می‌تواند مقدار زیادی پول را در حجم کمی از طلا ذخیره کند، تقاضا برای طلا بالا می‌رود و به دنبال این کشش تقاضا (demand pull) قیمت طلا افزایش می‌یابد.

به دلیل ریسک سیاسی بالا و نااطمینانی‌های متعدد در ایران، ایرانی‌ها همیشه به طلا توجهی ویژه دارند.

عوامل تاثیرگذار در قیمت طلا

مثل هر کالای دیگری، قیمت طلا با سازوکار عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. عرضه طلا تقریبا عدد ثابتی است و سالانه حدود ۲۵۰۰ تن طلا از معادن خارج می‌شود. بنابراین در تحلیل قیمت طلا، معمولا سمت عرضه نادیده گرفته شده و به عوامل موثر بر تقاضا توجه می‌شود. (مشتق حجم عرضه صفر فرض می‌شود.)

یک نکته بسیار جالب این است که می‌توانیم فرض کنیم هزینه معدن‌کاری طلا در جهان عدد ثابتی است: با کشف روش‌های نوین استخراج، هزینه معدن‌کاری کم می‌شود، اما از سوی دیگر با پیشروی فرایند استخراج، منابع طلا دور از دسترس‌تر شده و سختی معدن‌کاری افزایش می‌یابد. پیشرفت فناوری در تقابل با دشوارترشدن استخراج، باعث می‌شود که هزینه تولید هر اونس طلا عددی ثابت (حدود ۲۰۰ دلار برای هر اونس) باشد.

پس دیدیم که قیمت طلا نه تابع تغییر در عرضه (کشف معدن جدید) است و نه از پیشرفت فناوری تاثیر می‌گیرد. بلکه سمت تقاضا مهم‌ترین عامل موثر بر قیمت طلا است.

قیمت طلای در کشورهای مختلف هم با تقریب خوبی ثابت است. اگر قیمت طلا در یک کشور به شکلی فاحش تغییر کند، با صادرات یا واردات، قیمت طلا به سرعت به عدد جهانی نزدیک می‌شود. از این نظر بازار جهانی طلا یکی از چابک‌ترین و ایده‌آل‌ترین بازارها (بازار رقابت کامل) است.

با این وجود ممکن است قیمت جهانی طلا ضرب‌در قیمت دلار، همیشه برابر با قیمت طلا در ایران نباشد. به خصوص که تجارت طلا در ایران آزاد نیست و ممکن است در مواردی قیمت طلا بالاتر یا پایین‌تر از قیمت جهانی باشد.

مثلا قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در مهرماه ۱۳۹۸ برابر با ۳۴ دلار است. با ضرب قیمت دلار در این روز (۱۱۴۵۰) به قیمت ۳۸۹۳۰۰ تومان برای هر گرم می‌رسیم. در حالی که در این روز هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۴۰۸۹۰۰ تومان معامله می‌شود. اما در شرایط عادی این اختلاف (بین ۵ تا ۱۰ درصد) زیاد نیست.

با توجه به این که نااطمینانی بر سرعت گردش پول اثر می‌گذارد، حباب قیمت طلا با سرعت گردش پول همبستگی خواهد داشت. اما رابطه حباب سکه و طلا با سرعت گردش پول، یک رابطه عِلّی نیست.

با توجه به حرفی که زدیم، ممکن است این تصور ایجاد شود که در بلندمدت نباید تفاوتی فاحش بین رشد قیمت دلار و رشد قیمت طلا دیده شود. این تصور درست نیست. چرا که قیمت طلای جهانی هم به‌طور میانگین افزایشی است و در بلندمدت، قیمت طلا با شیبی تندتر از رشد قیمت دلار، بالا می‌رود.

منبع مطلب : tejaratnews.com

نرخ امروز طلا در بازار

آخرین مطالب سایت