30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

مدارک لازم جهت وام فرزند آوری را از این سایت دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری چیست + مبلغ وام

پدران فرزندان متولد تاریخ ۱/۱/۱۴۰۰ به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تاریخ تولد فرزند می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند اقدام کنند که پرداخت این تسهیلات به پدر، یک بار برای هر فرزند متولد شده امکان‌پذیر است.

صفحه اصلی بانک و بیمه ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ – ۱۶:۴۹

متقاضیان بخوانند؛

مدارک لازم برای دریافت وام فرزندآوری چیست + مبلغ وام

تحریریه اقتصاد آنلاین

پدران فرزندان متولد تاریخ ۱/۱/۱۴۰۰ به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تاریخ تولد فرزند می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند اقدام کنند که پرداخت این تسهیلات به پدر، یک بار برای هر فرزند متولد شده امکان‌پذیر است.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در حال حاضر تعداد ۶۱۰ هزار نفر در صف دریافت تسهیلات فرزندآوری و طی مراحل ثبت‌نام، تعیین شعبه، تشکیل پرونده و تکمیل مدارک هستند.

مدارک لازم برای دریافت تسهیلات فرزندآوری + روش دریافت

در اولین مرحله، متقاضیان باید در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری، ثبت‌نام کنند.

پس از تعیین شعبه متقاضیان بر اساس اولویت ثبت‌نام و میزان سهمیه ابلاغی از سوی بانک مرکزی، موضوع از طریق پیامک به اشخاص اعلام می‌شود. (متقاضی می‌تواند تا قبل از تعیین شعبه نسبت به ویرایش اطلاعات خود در سامانه از طریق گزینه «ویرایش ثبت نام قبلی» و تغییر بانک عامل اقدام کند.)

در مرحله سوم، متقاضی می‌بایست مدارکی مانند اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و فرزند، اصل و کپی کارت ملی پدر، کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافتی از سامانه را ظرف ۱۲ روز کاری، به شعبه مربوطه ارسال و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کند.

پس از تعیین شعبه و مراجعه متقاضی به شعبه تعیین‌شده، پذیرش متقاضی از سوی شعبه انجام می‌شود. متقاضی ۴۵ روز کاری مهلت دارد تا نسبت به تکمیل مدارک و ارائه ضمانت مورد پذیرش بانک اقدام کند.

لازم به ذکر است که این تسهیلات، با اعتبارسنجی از متقاضیان و اخذ سفته یا با حداکثر یک ضامن قابل پرداخت است و بر اساس اعلام بانک مرکزی، تمامی بانک‌ها ملزم به پرداخت وام فرزندآوری هستند.

مبلغ تسهیلات فرزندآوری

مبلغ این تسهیلات به ازای فرزند اول، ۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند دوم، ۴۰ میلیون تومان و به ازای فرزند سوم، ۶۰ میلیون تومان و به ازای فرزند چهارم، ۸۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنج به بعد، ۱۰۰ میلیون تومان است.

کارمزد تسهیلات

کارمزد تسهیلات فرزندآوری حداکثر ۴درصد به صورت سالانه است و پرداخت آن مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر است. البته متقاضیان این وام باید به این نکته توجه کنند که تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.

۱۲ این مطلب برایتان مفید است؟

ارسال نظر

منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

دریافت وام فرزندآوری چه مدارکی نیاز دارد؟

متقاضیان وام فرزندآوری پس از ثبت‌نام در سامانه مربوطه باید با همراه داشتن مدارکی چون اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و فرزند، اصل و کپی کارت ملی پدر، کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافتی از سامانه پس از انجام ثبت‌نام با گذشت ۱۲ روز کاری، به شعبه مربوطه مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

دوشنبه / ۶ تیر ۱۴۰۱ / ۰۸:۳۳

دسته‌بندی: اقتصاد کلان

کد خبر: 1401040603598

خبرنگار : 71641

دریافت وام فرزندآوری چه مدارکی نیاز دارد؟

متقاضیان وام فرزندآوری پس از ثبت‌نام در سامانه مربوطه باید با همراه داشتن مدارکی چون اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و فرزند، اصل و کپی کارت ملی پدر، کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافتی از سامانه پس از انجام ثبت‌نام با گذشت ۱۲ روز کاری، به شعبه مربوطه مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، پدران فرزندان متولد تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تاریخ تولد فرزند می‌توانند نسبت به ثبت نام در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند اقدام کنند که پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به پدر، یک بار برای هر فرزند متولد شده امکان‌پذیر است.

مبلغ این تسهیلات به ازای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان و به ازای فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان و به ازای فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنج به بعد ۱۰۰ میلیون تومان است.

دوره بازپرداخت هر یک از این تسهیلات نیز به ترتیب ۳۶، ۴۸، ۶۰، ۷۲ و ۸۴ ماهه است و با توجه به تنفس ۶ ماهه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری، سررسید اولین قسط ۶ ماه بعد از تاریخ عقد قرارداد است.

اقساط وام فرزندآوری ۶ ماه تنفس دارد

همچنین، کارمزد تسهیلات فرزندآوری حداکثر ۴ درصد به صورت سالانه است و  پرداخت آن مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر است. البته، متقاضیان این وام باید به این نکته توجه کنند که تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.

در این زمینه، نکاتی درباره ثبت‌نام در سامانه وام فرزند اعلام می‌شود که یکی از این نکات این است که متقاضی می‌تواند تا قبل از تعیین شعبه نسبت به ویرایش اطلاعات خود در سامانه از طریق گزینه «ویرایش ثبت نام قبلی» و تا قبل از تعیین شعبه نیز می‌تواند نسبت به تغییر بانک عامل اقدام کند.

پس از تعیین شعبه نیز، متقاضیان بر اساس اولویت ثبت نام و میزان سهمیه ابلاغی از سوی بانک مرکزی، موضوع از طریق پیامک به ایشان اعلام شده و متقاضی باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز (شامل اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و فرزند، اصل و کپی کارت ملی پدر، کدپستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت، کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه پس از انجام ثبت‌ نام) ظرف حداکثر ۱۲ روز کاری، به شعبه مربوطه مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کند.

فرصت ۴۵ روزره برای تکمیل مدارک

پس از تعیین شعبه و مراجعه متقاضی به شعبه تعیین شده، پذیرش متقاضی از سوی شعبه انجام می‌شود و متقاضی ۴۵ روز کاری مهلت دارد تا نسبت به تکمیل مدارک و ارائه ضمانت مورد پذیرش بانک اقدام کند.

طبق این گزارش، آخرین اعلام بانک مرکزی در این زمینه حاکی از آن است که از زمان ابلاغ دستورالعمل و شروع ثبت‌نام در سامانه یاد شده (۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۱) تاکنون تعداد ۹۰ هزار فقره تسهیلات جمعاً به میزان ۳۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و در حال حاضر تعداد ۶۱۰ هزار نفر در صف دریافت این تسهیلات و طی مراحل ثبت نام، تعیین شعبه، تشکیل پرونده و تکمیل مدارک هستند.

انتهای پیام

خبرنگار مهسا طاعتی لاطران

دبیر فاطمه محمد‌نژاد

اخبار مرتبط

جزئیاتی از سود و بازپرداخت وام فرزندآوری

وام فرزندآوری به همه نمی‌رسد!

آخرین وضعیت پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری

چگونه برای وام فرزندآوری ثبت‌نام کنیم؟

نظرات

ارمیتا ۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۱۰:۱۶

سلام برای وام فرزند اوری ًثبت نام کردم جوابش نیامده هنوز

سلین سعدونی ۱۴۰۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۰۳

سلام ثبت نام کردیم برای وام فرزند چهارم هیچ خبری نشده باید چکار کنیم به کجا مراجعه کنیم فقط اسمس آمده ثبت شدید هیچی دگه

امیر ۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۱۲:۴۶

سلام میشه لطفابرای وام راهنمایی کنید.هیچ اطلاعاتی درموردش ندارم..

سیدمحسن داغیانی ۱۴۰۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۴۴

سلام من کارگر برای این وام ضامن کارمند ندارم

محمد ۱۴۰۱-۰۴-۱۳ ۰۲:۵۰

اصلا بانک موردنظر جواب نمیده ومیگن ابلاغیه ودستور نیومده

اکبر ۱۴۰۱-۰۴-۱۳ ۲۳:۲۲

سلام، مگه نگفتن ضامن لازم نیس، حالا چرا یه ضامن کارمند ویه کاسب لازم دارند، یکی مثل من کارگر از کجا پیدا کنم

احتشام ۱۴۰۱-۰۴-۲۲ ۰۱:۴۹

مرد حسابی شما یه کاگر رو چه حسابی فرزند آوری میکنی

وجیه الله محمدی ۱۴۰۱-۰۴-۱۴ ۰۳:۲۰

بااین ضامن کی می خواهید بعضی پول دارها شاید بتونن بگیرن ماکه اواره بانکهاشدیم ازکجاکارمند بیارم فیشحقوق بیاریم مردمواین قدراذیت نکنید بااین گرونها یه نون خور اوردیم موندیم چکارکنیم توراب خدای که میپرستید مردمواواره نکنید فرزنداوردیم برای وام حالا ازکچامعلم حقوق بگیرپیداکنم

‌مصطفی ۱۴۰۱-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۶

باسلام ‌چرا‌ما‌رفتیم‌بانک‌میگن‌باید‌کارت‌پایان‌خدمت‌داشته‌باشی

کیان ۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۰۲:۱۵

توروخداتواین شرایط سخت اقتصادی شرط کارت پایان خدمت پدروحذف کنید

رحمتی ۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۱۲:۲۵

اره منم الان از بانک اومدم میگن حتما باید کارت پایان خدمت باشه ضامنم پیدا کردم ولی کارت میخواستن

مسعود بسحاق ۱۴۰۱-۰۴-۱۵ ۱۳:۵۶

.بگین کارت پایان خدمت هم نیازه که این همه دوندگی نکنیم آخر اینو بگن

محمد ۱۴۰۱-۰۴-۱۹ ۰۳:۰۹

سلام نرید اینقدر بهونه میارن

عبد ۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۲۳:۴۰

سلام این چه وضعیتی یه دفع بگین وام نمی دیم این بهتر که مردم به مسخره بگیرید یه روز میگین ضامن با کسر از اقساط منی که کارگرم از کجا ضامن کسر از اقساط بیارم تو این گرونی

Ali ۱۴۰۱-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۷

بنده کارمند رسمی حقوق بگیر هستم. با کلی دردسر در سامانه ثبت نام کردم و بعد از مدت طولانی سمس مراجعه به شعبه اومد. رفتم شعبه همون نگاه اول و بدون بررسی اعتبارسنجی نوشت یک ضامن رسمی. اینه وضعیت. فعلا بیخیالش شدم.

علی

منبع مطلب : www.isna.ir

مدارک لازم جهت وام فرزند آوری

آخرین مطالب سایت