30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

مدارک لازم برای ثبت نام آموزشگاه رانندگی را از این سایت دریافت کنید.

مدارک لازم برای اخذ گواهینامه رانندگی/ شرط داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت گواهینامه حذف شد

اگرچه قوانین مربوط به دریافت کارت گواهینامه رانندگی تقریبا بدون تغییر است اما هزینه های آن هر ساله به نسبت تورم اندکی افزایش می یابد.

خانه اجتماعی انتظامی و حوادث کدخبر : ۲۲۶۱۴۹ ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ ۱۹:۰۶:۰۵

مدارک لازم برای اخذ گواهینامه رانندگی/ شرط داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت گواهینامه حذف شد

اگرچه قوانین مربوط به دریافت کارت گواهینامه رانندگی تقریبا بدون تغییر است اما هزینه های آن هر ساله به نسبت تورم اندکی افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، دریافت کارت گواهینامه رانندگی در دنیای جدید و همچنین به رسیدن جامعه بشری به برابری میان زن و مرد، برای هر فردی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. حتی افرادی که در شرایط کنونی امکان خرید خودرو شخصی را ندارند، به دنبال آن هستند که این مهارت را بیاموزند.

قوانین راهنمایی و رانندگی و روند دریافت این کارت از کشوری به کشوری متفاوت است. در همین رابطه مهم‌ترین شرط برای رانندگی براساس قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور ما داشتن ۱۸ سال تمام است.

شهروندان ایرانی می توانند پس از این سن، اقدام به دریافت گواهی نامه رانندگی کنند. اگرچه مراحل دریافت این کارت کمتر دچار تغییر می شود اما هزینه های آن به نسبت تورم، هر ساله اندکی افزایش می یابد.

مدارک و مراحل دریافت گواهینامه رانندگی پایه ۳

۱. داشتن ۱۸ سال تمام کارت ملی (دائم یا موقت )

۲. کپی پشت ورو از کارت ملی (در صورتی که شناسنامه جدید دارید کارت ملی نیاز نیست)

۳. اصل شناسنامه و کپی از صفحه اول (در صورت داشتن توضیحات یک برگ کپی)

۴. ۸ قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ پرسنلی (زمینه روشن وبا کیفیت مطلوب)

۵. کد پستی ۱۰ رقمی و آدرس محل سکونت

۶. اصل کارت پایان خدمت به همراه کپی پشت و رو(این شرط در قانون سال ۹۶ حذف شد)

7. گواهی اشتغال به خدمت عکسدار (به همراه دفترچه مرخصی یا فیش حقوقی )

۸. برگه اعزام به خدمت کامپیوتری به همراه کپی بدون غیبت سنواتی

۹. گواهی اشتغال به تحصیل (با مهر تائیدیه منطقه _ برای دانشجویان شهرستان تائیدیه راهور ) به همراه انتخاب واحد یا کارت تحصیلی مراحل اخذ گواهینامه رانندگی : تکمیل مدارک و دریافت پرونده از آموزشگاه و مراجعه به پزشک طرف قرار داد جهت تکمیل پرونده بعد از تایید توسط پزشک مجددا به آموزشگاه مراجعه کنید.

هزینه ثبت نام کارت گواهینامه رانندگی

هزنیه کل ثبت نام برای اخذ گواهینامه رانندگی به همراه کتاب ۵/۱۷۰/۰۰۰ ریال شرکت در ۸ جلسه کلاس تئوری ( جلسه پایانی آزمون مقدمات آئین نامه توسط مدرس به عمل می آید.)

شرکت در ۱۲ جلسه کلاس آموزش رانندگی (در پایان آزمون رانندگی توسط مربی گرفته میشود ) تکمیل مدارک کاردکس و تحویل به آموزشگاه ( جهت شرکت در آزمون های اصلی ) مدارک لازم جهت صدور کاردکس و آزمون : قبولی در آزمون آئین نامه کلاسی ( آزمون اولیه ) قبولی در آزمون رانندگی ( آزمون اولیه ) برگه گروه خونی ( در صورت مصرف داروی مستمر یا داشتن بیماری خاص ویا داشتن آلرژی حتما به موسسه اطلاع دهید) همراه داشتن اصل شناسنامه و واریز فیش های بانک ملی : ( به نام هنرجو و بدون قلم خوردگی )

۱. پرداخت مبلغ ۱۲۰۰۰۰ ریال به شماره حساب ۰۱۰۵۹۶۸۸۰۱۰۰۴ به نام شرکت پژوهش و توسعه ناجی ( خدمات الکترونیک گواهینامه)

۲. پرداخت مبلغ ۷۵۰۰ ریال به شماره حساب ۳۱۱۱۰۰۰۰۴۸۰۰۶ به نام شهرداری ( تمبر گواهینامه رانندگی )

۳. پرداخت مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۹۰۰۸۰۰۹ به نام نیروی انتظامی ( تمبر گواهینامه رانندگی )

۴. پرداخت مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۳۰۰۳ به نام نیروی انتظامی ( صدور گواهینامه رانندگی )

تذکرات خیلی مهم برای متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی :

۱. در صورت عدم حضور در جلسه اول از حضور در مابقی کلاسها محروم هستید.

۲. برای شرکت در کلاس های رانندگی گذراندن ۵ جلسه کلاس تئوری الزامیست .

۳. ۱۰ جلسه کلاس رانندگی حداقل آموزش پیشنهاد شده از طرف موسسه میباشد .

۴. برای شرکت در کلاسهای رانندگی همراه داشتن پوشه الزامیست .

۵. داشتن همراه فقط برای بانوانی که مربی آقا انتخاب مینمایند .مجاز و اجباری میباشد .( همراه بالای ۱۵ سال )

۶. زمان آموزش رانندگی ۱۱۰ دقیقه است.

۷. جهت تغییر و یا کنسل کردن کلاس های شهری باید ۲۴ ساعت قبل به دفتر آموزشگاه اطلاع دهید در صورت عدم اطلاع موسسه ، کلاس شما غیبت محسوب شده و کلاس جایگزین شامل هزینه مجدد میباشد.

۸. در روز آزمون اصل شناسنامه را به همراه داشته باشید.

۹. در صورت مردودی واریز فیش ۱۰۰۰۰ریالی به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۳۰۰۳ به نام نیروی انتظامی الزامیست .بانک ملی قیمت و تعرفه آموزش پایه سوم راهنمایی و رانندگی کشور نرخ جدید آموزش رانندگی برای ۱۶ ساعت آموزش‌های تئوری و ۲۴ ساعت آموزش‌های عملی است. به گفته وی، هر ساعت آموزش عملی رانندگی ۱۵ هزار تومان بود که به ۱۸ هزار تومان افزایش یافته است و هر ساعت آموزش تئوری رانندگی از ۳۶۵۰ تومان شهریه مصوب قبلی به ۴۳۸۰ تومان تغییر قیمت داده است.

صدور گواهینامه رانندگی بدون‌کارت پایان خدمت

رئیس پلیس راهور ناجا در آذر ماه سال ۱۳۹۶ گفت: صدور گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی از امروز در سراسر کشور آغاز می شود. سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: برابر ابلاغیه ستادکل نیروهای مسلح و به استناد ماده ۵۴ قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه از امروز اول آذرماه صدور گواهینامه رانندگی اعم از خودرو و موتورسیکلت بدون‌کارت پایان خدمت یا معافیت آغاز می شود.

وی افزود: بر این اساس افراد متقاضی ذکور بالای ۱۸ سال سن می توانند از امروز جهت ثبت نام برای دریافت گواهینامه رانندگی به آموزشگاه های مجاز مراجعه کنند. رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: به تمام آموزشگاه های رانندگی در سراسر کشور ابلاغ شده است تا نسبت به ثبت نام متقاضیان بدون نیاز به دریافت کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی و پس از طی مراحل لازم اقدام کنند. سردار مهری یادآور شد: شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکلی در این زمینه می توانند با شماره تلفن ۱۲۰ پلیس راهور ناجا تماس بگیرند.

منبع مطلب : www.mojnews.com

مدارک لازم برای ثبت نام گواهینامه

مدارک لازم برای ثبت نام گواهینامه و هزینه ثبت نام گواهینامه دی 99 را به طور کامل توضیح داده ایم برای اطلاع از هزینه ثبت نام گواهینامه با ما همراه باشید

Menu

Mahdieh انتشار: ۱۴۰۱-۰۱-۰۵ / آخرین بروزرسانی: ۱۴۰۱-۰۲-۲۵ 22 نظر

مدارک لازم برای ثبت نام گواهینامه رانندگی

براي باز شدن تاريخ چند لحظه منتظر بمانيد !

بروز شده در 1401/02/25

بهترین آموزشگاه رانندگی کجاست ؟

گواهینامه رانندگی با جون ما و مردم سر و کار داره باید خیلی با دقت و تو بهترین آموزشگاه  و بهترین مربی  گواهینامه بگیریم یادمون نره  یک بار گواهینامه میگیریم پیس باید برای پیدا کردن آموزشگاه رانندگی خوب خیلی دقت کنیم اگه به حرفایی که میزنم دقت کنید میتوانید بهترین آموزشگاه رو انتخاب کنید و نتیجه عالی بگیرید .

1: عموما تمامی آموزشگاه ها توی مپ گوگل ثبت شده و میتونید آموزشگاه ها رو اونحا مقایسه کنید با توجه به نظرات مردم ولی یادتون باشه داشتن نظر زیر 50 تا عموما اگه تعریف باشه کار خود پرسنل اون آموزشگاه یا کسب کار هست و این رو بدونید که نظرات گوگل رو نمیشه عوض کرد فقط خود شخص قادر به این کار هست که خودتون استادین پس هم فاصله آموزشگاه با شما هم نظر مردم رو مد نظر قرار بدید اگه آموزشگاهی با بیش از هزار رای دیدن قطعا میتونین به نظراتش اعتماد کنید .

2: خیلی مهمه پرسنل آموزشگاه چطور با شما برخورد دارن چون قراره یک ماه با اونا هماهنگی انجام بدید البته یادتون باشه وقتی برای ثبت نام تشریف میبرید به رفتار پرسنل با کسایی که قبلا ثبت نام کردن هم توجه کنید و میتونید قبل از ثبت نام دم آموزشگاه از کسایی که دارن از کلاس رانندگی که تموم شده بر میگردن بپرسین که مربی که داره بهشون آموزش میده خوب بوده یا نه یا کلا کدوم مربی بهتره اگه نیم ساعت وقت بزارید کلی اطلاعات از هنر آموزا دستگیرتون میشه و میتنونید تو انتخاب آموزشگاه رانندگی و مربی بهتر ازش استفاده کنید البته این رو بگم اگر یاز هم اگر دارید این مقاله رو میخونید و از مربی که قبلا انتخاب کردید راضی نیستید میتونید استاد رانندگی خودتون رو عوض کنید .

3: اینستاگرام و تعداد قبولی و اطلاعاتی که یک مجموعه در اختیار مردم قرار میده نشون از اینه که اون مجموعه فعال و قوی عمل میکنه و حرفی برای گفتن داره .

مدارک لازم برای ثبت نام گواهینامه پایه 3

در کل 3 نوع گواهینامه رانندگی اصلی را معرفی میکنیم که در این مقاله فقط توضیحات کامل گواهینامه پایه 3 توضیح داده شده با کلیک بر روی نوع گواهینامه توضیحات کامل را در آن پست مشاهده نمایید.

1: گواهینامه رانندگی پایه3 جهت استفاده با وسایل نقلیه سواری و وانت تا ظرفیت حداکثر 9 نفر با خود راننده2:گواهینامه رانندگی پایه2 جهت استفاده برای خودروهای مسافری ظرفیت 26 نفر و باری وزن 9 تن3:گواهینامه رانندگی پایه1 جهت استفاده برای خودروهای باربری بیش از 6 تن و خودروهای مسافر بری بیش از 26 نفرمدارک لازم برای ثبت نام گواهینامه

۱– حداقل سن 18 سال تمام

شرایط عکس گواهینامه :۶ قطعه عکس پرسنلی ۴*۳ ضمینه سفید بدون ریش مدل دار . تمام رخ . مو روی گوش نباشد و برای خانم ها گردی صورت کامل مشخص باشد بدون آرایش و مشخص نبودن موی سر

۲- اصل شناسنامه عكس دار به همراه يكبرگ تصوير صفحه اول و در صورت داشتن توضيحات يكبرگ تصوير صفحه توضيحات.

۳-درصورتی که شناسنامه قدیمی دارید : اصل كارت ملی يا تائيديه صادره از ادارات ثبت احوال مربوط به شماره ملي متقاضي به همراه يكبرگ تصوير آن.

۴- اطلاع از گروه خونی و کد پستی ( نیاز به داشتن برگه از آزمایشگاه نیست )

۵- برای اتباع خارجی متقاضی گواهینامه رانندگی:فقط در 4 آموزشگاه رانندگی اتباع میتوانند ثبت نام نمایند 1:آموزشگاه رانندگی ایران در تهران پارس انتهای باقری پ93 تلفن :77064441

2:آموزشگاه مهرداد در شهر ری خ زکریا پ145 تلفن:55900096

3:آموزشگاه آتیه در شهرک گلستان خ گلنار پ 117 تلفن: 44702057

4:آموزشگاه ارزمانیدر پاسداران بهارستان 4 پ 4 تلفن 22546742

و  اصل معرفي نامه صادره از اداره كل تشريفات وزارت امور خارجه در مورد ديپلمات ها و اصل معرفي نامه صادره از اداره كل اتباع خارجه ناجا يا معاونت اطلاعات فا استان در خصوص ساير اتباع خارجی

شرط داشتن کارت پایان خدمت نیز در سال 96 حذف شد

هزینه ثبت نام گواهینامه رانندگی

هزينه گواهينامه رانندگي سال 1401 تا فروردين اعلام ميگردد .

هزینه ثبت نام گواهینامه راننگی شامل موارد زیر می باشد:

هزینه کلاس های تئوری که 16 ساعت (8 جلسه ) می باشد قیمت آن نیز 256هزار تومان می باشد.

هزینه کلاس عملی رانندگی که 24 ساعت (12 جلسه ) زمان هر جلسه کلاس رانندگی 1:45 خواهد بود قیمت آن نیز 2/064/000 تومان می باشد.(جلسه ای 172/000 تومان)

هزینه قبول نشدن در آزمون آیین نامه به ازای هر دفعه قبول نشدن 5.000 تومان می باشد.

( به ازای هر بار مردود شدن در امتحان آیین نامه, یک هفته از زمانتان نیز به هدر خواهد رفت تا دوباره امتحان دهید ) قبول نشدن در آزمون عملی 14 هزار تومان می باشد.

هزینه معاینه چشم 53 هزار تومان و آزمایش گروه خون با تمام جزییات حدودا 24.000 تومان می باشد.

هزینه تمبر که باید به حساب‌ هایی به نام نیروی انتظامی و شهرداری واریز شود 97 هزار تومان می باشد که توسط دستگاه پوز رهگشا میتوانید هزینه را کارت بکشید و نیازی به مراجعه به بانک نیست .

هزینه خرید کتاب آیین نامه 53هزار تومان می باشد.(پی دی اف کتاب را از اینجا دانلود کنید.)

جمع کل هزینه گواهینامه رانندگی سال1401 

در مجموع هزینه گواهینامه رانندگی در صورتی که بار اول قبول شوید حدود 2.504.000 تومان میباشد که در این هزینه مبلغ نهایی قبض پست نیز اضافه شده است.

اگر هر بار در آزمون رانندگی رد بشید مبلغ 122000 تومان بابت کلاس رانندگی و 14100 تومان بابت قبض مجدد باید پرداخت کنید.

همه ی این موارد مدارک لازم برای ثبت نام گواهینامه و هزینه آن ها نیز می باشد.

منبع مطلب : udriver.ir

مدارک لازم برای ثبت نام آموزشگاه رانندگی

آخرین مطالب سایت