30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

مدارک لازم برای اعزام به خدمت را از این سایت دریافت کنید.

مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی

در این مقاله مدارک لازم برای اعزام به خدمت نظام وظیفه و چگونگی ثبت و ارسال درخواست به پلیس + 10 و اطلاعات لازم در روز اعزام به خدمت سربازی توضیح داده شده است .

مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی

روند انجام مراحل اعزام به سربازی و مدارک لازم برای اعزام به خدمت برای بسیاری از مشمولان مبهم است. مدارک اعزام به سربازی شامل کپی آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل به همراه اصل آن، گواهی دوره آموزشی و عکس سه در چهار و… است. به همراه داشتن برگه آماده به خدمت نظام وظیفه، برگه واکسیناسیون و کارت گروه خونی و… نیز برای معرفی به پادگان الزامی است.

برای مشاوره مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی

برای مشاوره مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی

زمانی که افراد به سن مشمولیت سربازی می رسند و می خواهند برای اعزام به خدمت نظام وظیفه نام نویسی کنند، یکی از ابهاماتی که در مراحل ابتدایی خدمت سربازی وجود دارد و بسیاری از مشمولان اطلاعات کافی از آن ندارند مدارک لازم برای اعزام به خدمت و ثبت درخواست سربازی و نحوه ارائه مدارک اعزام به سربازی است. مشمولان بعد از انجام مراحل اعزام به خدمت می توانند با در دست داشتن برگه سفید به خدمت سربازی اعزام شوند، اما اطلاع داشتن از مدارکی که در تمام مراحل اعزام به خدمت مورد نیاز است از مهم ترین روند کار می باشد.

به همین منظور در این مقاله قصد داریم برای آندسته از مشمولانی که به تازگی می خواهند به ثبت درخواست برای سربازی اقدام کنند اطلاعاتی در مورد مدارک لازم برای مراجعه به پلیس +10 و ثبت درخواست سربازی و دریافت کد سخا، مدارک لازم برای معرفی به پادگان آموزشی سربازی بپردازیم.

مدارک لازم برای مراجعه به پلیس +10 و ثبت درخواست

همانطور که می دانید هر فردی که به سن 18 سالگی می رسد، تا یک سال فرصت داشته که یا به دانشگاه برود یا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کند. در غیر اینصورت پس از گذشت حتی یک روز بعد از فرصتی که سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرده است؛ مشمول به عنوان یک مشمول غایب محسوب می شود و عواقب ناشی از غیبت خدمت سربازی بر عهده خود مشمول خواهد بود.

بنابراین، لازم است که مشمولان بعد از فراغت از تحصیل (مدرک دیپلم، مدرک کارشناسی یا لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس و مدرک دکتری) و در مهلت تعیین شده یک ساله، اقدام به انجام مراحل اعزام به خدمت کنند. مدارک لازم برای ثبت درخواست سربازی و دریافت کد سخا نظام وظیفه به صورت زیر می باشد. داوطلبان باید با در دست دست داشتن این مدارک به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و درخواست سربازی خود را ارسال کنند.

مدارک لازم برای مراجعه به پلیس +10 و ثبت درخواست

1

ابتدا مشمولان باید به مطالعه دفترچه اعزام به خدمت سربازی پرداخته و سپس برگه وضعیت مشمولین را دریافت کنند و آن را به طور کامل تکمیل نمایند. این برگه باید به همراه بقیه مدارک به پلیس +10 تحویل داده شود.

2

قبل از اعزام به خدمت سربازی، مشمولان باید جهت معاینه پزشکی و زدن واکسن به مراکز مربوطه مراجعه کنند. بنابراین یکی از مدارک اعزام به سربازی، داشتن برگه واکسن است که فرد باید به دفتر پلیس +10 تحویل دهد.

3

یکی دیگر از مدارک اعزام به سربازی، عکس سه در چهار است. مشمولان لازم است عکسی تمام رخ با رعایت کامل شئونات اسلامی تهیه کنند و یک قطعه از آن را به دفتر پلیس +10 تحویل دهند. لازم به ذکر است که این عکس علاوه بر عکسی است که در برگه وضعیت مشمولین قرار می گیرد.

4

گرفتن کپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی و همراه داشتن آن ها برای مراجعه به دفاتر پلیس +10 الزامی است.

5

مشمولانی که گواهی کسری خدمت، جانبازی والدین و یا بسیج دارند باید این مدارک را به همراه مدارک لازم برای اعزام به خدمت نظام وظیفه ارائه کنند.

6

کپی آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل به همراه اصل آن، یکی از مدارک لازم برای مراجعه به پلیس +10 و ثبت درخواست می باشد.

7

ارائه گواهی دوره آموزشی مشمول یا برگه کفایت از آموزش بسیج نیز یکی از مدارک لازم برای ثبت درخواست سربازی است.

زمان اعزام به خدمت سربازی به عواملی همچون مدرک تحصیلی و ماه تولد بستگی دارد. به طور مثال مشمولان زیر دیپلم حداکثر تا اول ماه تولد خود، در سالی که در آن به سن 18 سالگی تمام می رسند بایستی خود را معرفی نمایند. نحوه محاسبه تاریخ اعزام به خدمت مشمولان با مدرک دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در مقاله زیر نوشته شده است.

بیشتر بخوانید: زمان اعزام به خدمت سربازی

مدارک لازم برای معرفی به پادگان آموزشی سربازی

مراحل اعزام به خدمت سربازی و ارائه مدارک لازم برای اعزام به خدمت، ده روز قبل از تاریخ اعزام برگه ای به نام برگه سبز برای مشمولان صادر می شود که در این برگه تاریخ اعزام به سربازی درج شده است. مشمولان یک هفته قبل از تاریخ اعزامی که در برگه سبز ذکر شده، باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و برگه ای تحت عنوان برگه سفید سربازی را دریافت کنند. این برگه در واقع، یک برگه معرفی نامه به خدمت سربازی است.

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

مدارک لازم برای اعزام به خدمت + 7 مدرک مهم پلیس+10

مدارک لازم برای اعزام به خدمت | برای کسب اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اعزام به خدمت کلیک کنید و در صورت نیاز با ما در تماس باشید.

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی شامل موارد متعددی می باشد که سازمان نظام وظیفه عمومی آن را مشخص می کند، مدارک اعزام به سربازی یکبار در زمان مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برای ثبت درخواست اعزام و یکبار دیگر برای حضور اولیه در پادگان باید ارائه داده شود.

شناخت تمامی مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی افراد واجد شرایط را برای سریع تر انجام دادن مراحل اعزام به خدمتشان راهنمایی شایانی می نماید. این مقاله به همین منظور تدوین شده و در اختیار شما قرار گرفته است. غالبا پسران بعد از پایان تحصیلاتشان در مهلتی یک ساله باید خود را برای خدمت سربازی معرفی نمایند.

فهرست محتوا [نمایش]

مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی

در ایران آقایان بعد از ۱۸ سالگی مشمول خدمت سربازی می باشند و باید بعد از اتمام تحصیل خود و اتمام معافیت تحصیلی خود اقدام به پست کردن دفترچه برای اعزام به سربازی نمایند، در صورتی که معافیت تحصیلی فرد به اتمام رسیده باشد اما اقدام به پست کردن دفترچه نکرده باشد دچار غیبت خواهد شد که این موضوع خود تبعات بسیار زیادی را خواهد داشت، از همین روی بهتر است تا فرد بلافاصله بعد از اتمام فرایند تحصیلی خود اقدام به پست کردن دفترچه از طریق دفاتر پلیس +۱۰ نماید.

فرد باید با دریافت کد سخا و مدارکی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت برای پست کردن دفترچه نظام وظیفه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نماید.

بعد از مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برگه های مشمولیت باید همگی به طور کامل تکمیل گردد.

برگه تکمیل واکسیناسیون فردی اولین موردی است که فرد باید ارائه دهد.

در گام دوم شخص باید اقدام به تکمیل برگه وضعیت مشمولین کند.

شخص در دفتر پلیس +۱۰ اقدام به ارائه کپی تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی نماید.

فرد باید در زمان پست کردن دفترچه سربازی یک عکس ۳*۴ هم همراه خود داشته باشد.

کپی آخرین مدرک تحصیلی و یا فراغت تحصیلی

ارائه گواهی دوره آموزشی

به منظور اطلاع از تمامی مدارک لازم برای اعزام به خدمت سربازی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

ریز مدارک لازم برای اعزام به سربازی

داوطلبان باید با مدارک لازم که اشاره خواهیم کرد به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و درخواست سربازی خود را ارسال کنند. فرد آماده به خدمت سربازی باید دفترچه اعزام به خدمت را به دقت مطالعه کرده و برگه وضعیت مشمولین را دریافت کند و آن را تکمیل کرده و به همراه دیگر مدارک تحویل پلیس + ۱۰ بدهد. قبل از اعزام به سربازی فرد مورد نظر جهت معاینه ی پزشکی و حتی زدن واکسن های لازم به مراکز بهداشت مشخص شده مراجعه کند پس یکی دیگر از مدارک ضروری داشتن برگه ی واکسن و معاینه ی پزشک میباشد که باید تحویل پلیس +۱۰ داده شود.

مشمولان باید عکس ۳×۲ زمینه سفید و تمام رخ با رعایت شئونات اسلامی تهیه کنند و علاوه بر عکسهای الصاقی به برگها به همراه مدارک مورد نیاز تحویل دفاتر پلیس + ۱۰ داده شود. گرفتن کپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی یکی دیگر از مدارک ضروری می باشد. مشمولانی که گواهی برای کسر خدمت اجباری مانند گواهی جانبازی والدین و یا بسیج و یا خدمت والدین در جبهه را دارا می باشند باید این مدارک را نیز به همراه مدارک خود تحویل دهند. کپی آخرین مدرک تحصیلی خود و یا گواهی فراغت تحصیل به همراه اصل آنها یکی دیگر از مدرکهای ضروری برای ارائه میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه بادریافت دفترچه خدمت سربازی کلیک کنید.

مدارک لازم برای معرفی به پادگان آموزشی سربازی

بعد از انجام تمام مراحل و تکمیل مدارک لازم برای اعزام به خدمت و تحویل به دفاتر پلیس + ۱۰ ده روز قبل از اعزام برگه ای با نام برگه سبز برای فرد مورد نظر صادر می‌شود که در این برگه تاریخ اعزام به سربازی درج شده است. یک هفته قبل از این تاریخ فرد باید از دفاتر پلیس + ۱۰ برگه سفید سربازی را دریافت کند که این برگه معرفی وی برای خدمت میباشد. در روز موعد معرفی به پادگان مدارک ذیل باید همراه فرد مورد نظر باشد.

ارائه برگه مراجعه با مراکز آموزشی

برگه آماده به خدمت سربازی

ارائه برگه واکسیناسیون

کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی به همراه داشتن کارت گروه خون

ارائه کپی شناسنامه همسر و فرزند

ارائه مدارک پزشکی در صورت ابتلا به بیماری خاص

افتتاح حساب بانکی بر حسب ارگان نظام وظیفه مشمول

کلیه افراد تا زمانی که در حال تحصیل می باشند مشمول تمدید معافیت تحصیلی می‌شوند و از سربازی معاف هستند که شامل دانش آموزان مدارس کشور و مرکزهای آموزش عالی کشور که فعالیت آن ها زیر نظر وزارت بهداشتی باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، دکترا ، و مقاطع بالاتر دانشگاه‌های ملی و دولتی و غیر دولتی که شامل دانشگاه‌های پیام نور و آزاد و پردیس و غیر انتفاعی و غیره که فعالیت کلیه این دانشگاه‌ها زیر نظر وزارت علوم است. طالبانی که در حوزه علمیه مشغول تحصیلات خود هستند.

مدارک لازم برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند

دریافت معافیت تحصیلی برای افرادی که به سن ۱۸ سال تمام رسیدن و قصد ادامه تحصیل دارند الزامی می باشد و این مدارک برای دانش آموزان و دانشجویان طلاب و کسانی که قصد تحصیل در خارج کشور را دارند متفاوت است.

منبع مطلب : irantahsil.org

مدارک لازم برای اعزام به خدمت

آخرین مطالب سایت