30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

اتفاق صیانتی تازه در ایران: اینترنت تمام کاربران در ایران در حالت «کودک» قرار گرفت

🔹گزارش‌ها از قفل شدن تنظیمات جستجوی گوگل و بینگ، دو موتور جستجوی پرکاربرد جهانی، روی حالت ایمن و فیلتر بسیاری از نتایج، در برخی اپراتور‌ها مثل همراه اول و ایرانسل حکایت دارد. به نظر می‌رسد این اتفاق در ساعات اولیه صبح امروز رخ داده و تا لحظه نگارش این خبر نیز ادامه دارد. کارشناسان اینترنت نیز بر این باورند که در حال حاضر این اتفاق که از داخل کشور رخ می‌دهد حالتی دارد که گویی تمامی کاربران اینترنت کشور «کودک» هستند.

🔵 تنظیمات جست‌وجوی گوگل در ایران روی حالت “safe” قرار گرفت

🔸 قفل شدن تنظیمات جستجوی گوگل و بینگ، دو موتور جستجوی پرکاربرد جهانی، روی حالت ایمن و فیلترِ بسیاری از نتایج، در برخی اپراتورها مثل همراه اول و ایرانسل حکایت دارد.

🔸 این اتفاق که از داخل کشور رخ می‌دهد حالتی دارد که گویی تمامی کاربران اینترنت ایران «کودک» هستند.

🔸 نکته مهم اینجاست که شما نمی‌توانید این تنظیمات را غیر فعال کنید و در نتیجه قادر به جستجوی بعضی کلمات نیز نیستید.

برای اینکه ببینید سرچ گوگلتون محدود شده یا نه باید بدون vpn عبارت safe search رو تو گوگل سرچ کنین

گویا این تنظیمات برای اپراتورهای همراه فعال شده اما برای اپراتورهای adsl همچنان غیرفعاله

🔴آغاز طرح صیانت با اینترنت کودکان

🔹به‌نظر می‌‌رسد که دولت سیزدهم طبقاتی کردن اینترنت را از کودکان آغاز کرده‌است. چرا که اپراتورهای بزرگ کشور سیم‌کارت‌هایی را ارائه دادند که استفاده از هر یک از سرویس‌های اینترنت، براساس سن افراد تعیین می‌شود. به این معنی که سرویس‌های گوگل و ویکی‌پدیا برای کودکان تا سنین ۱۵ سال در دسترس نیست.

🔹از سوی دیگر اما بسیاری از کاربران گمان می‌کنند که در حقیقت طرح صیانت به آرامی در حال اجراست. چرا که برخی از کاربران ادعا کردند که دو اپراتور بزرگ کشور در اقدامی ناگهانی با فرض اینکه همه مشترکین آن‌ها کودک هستند، قابلیت safe search گوگل را فعال کردند.

🔹این محدودسازی سرچ گوگل برای مشترکان این سیم‌کارت‌ها در حالی اتفاق افتاده‌است که بسیاری از کاربران توییتر آن را تایید کرده‌اند. شاید اینترنت کودکان شامل همه کاربران در همه سنین می‌شود، نه فقط کودکان!/ تجارت‌نیوز

قفل کودک گوگل روی اینترنت ایران فعال شد | safe search چیست

آخرین مطالب سایت