30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

قرعه کشی سایپا حذف شد را از این سایت دریافت کنید.

قرعه کشی سایپا حذف می‌شود/ فروش پنج خودروی پر طرفدار بدون قرعه کشی!

پنج خودروی پرطرفدار سایپا که قیمت‌های مناسب‌تری را دارا هستند، بدون قرعه کشی به فروش گذاشته خواهند شد.

قرعه کشی سایپا | آغاز قرعه کشی سایپا | حذف قرعه کشی سایپا

قرعه کشی سایپا | آغاز قرعه کشی سایپا | حذف قرعه کشی سایپا قرعه کشی سایپا حذف می‌شود/ فروش پنج خودروی پر طرفدار بدون قرعه کشی!

۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ۱۲:۵۴:۵۵ |

خانه | گوگل نیوز | کد خبر: ۱۳۴۱۹۶۸ ارسال به دیگران |

پنج خودروی پرطرفدار سایپا که قیمت‌های مناسب‌تری را دارا هستند، بدون قرعه کشی به فروش گذاشته خواهند شد.

قرعه کشی سایپا برای ماشین‌های متعددی صورت می‌گیرد. از جمله ماشین‌هایی که قرعه کشی سایپا برای آنها صورت می‌گرفت می‌توان به تیبا معمولی، تیبا دو، ساینا، کوئیک و شاهین اشاره کرد. قرعه کشی سایپا همیشه با متقضیان زیادی همراه است. قرعه کشی سایپا شروط زیادی دارد از جمله اینکه شخص ثبت نام کننده نباید ماشینی به نامش باشد. حالا حرف‌هایی از حذف قرعه کشی سایپا زده می‌شود.

ماجرای حذف قرعه کشی پنج خودروی پر طرفدار چیست؟!

سخنگوی وزارت صمت به تازگی از عرضه 5 خودروی پرطرفدار بدون قرعه کشی در سامانه فروش یکپارچه خبر داد. این خودروها از 25 خرداد در طرح‌های مختلف فروش فوق‌العاده، پیش‌فروش و مشارکت در تولید، در دسترس متقاضیان قرار گرفته است. ظاهرا قرار است تا آخر شهریورماه، حدود 50 طرح متفاوت فروش خودرو در این سامانه مشترک ارائه شود.

علیرغم وعده وزیر صمت در سال گذشته، روند قرعه کشی نه تنها در سال 1401 حذف نشد، بلکه به سامانه یکپارچه فروش انتقال پیدا کرد. سامانه‌ای که با هدف رعایت انصاف و شفافیت و حذف دلالان و واسطه‌ها راه‌اندازی شده است!

به گفته معاون حمل و نقل صمت، قرعه کشی روندی نیست که بتوان آن را به یکباره متوقف کرد. این کار مستلزم فعالیت بیشتر خودروسازها و تولید خودروهای سالم و عرضه مستقیم آن‌ها به بازار است. حال، عرضه 5 خودروی پرطرفدار بدون قرعه کشی می‌تواند نشانه‌ای از آمادگی تدریجی برای حذف لاتاری خودرو باشد.

ناگفته نماند که علیرغم فعال بودن قرعه‌کشی در سامانه تخصیص خودرو، این بستر مشترک به نوبه خود نقش مهمی در حذف لاتاری ایفا می‌کند. از آنجا که سامانه یکپارچه فروش تنها بستر معتبر برای عرضه محصولات خودروسازان است، روش‌های دیگر فروش خودرو ممنوع هستند و این شیوه تا حدی می‌تواند از عرضه کنترل‌نشده خودرو به بازار جلوگیری کند.

سایپا و ایران خودرو خصوصی می‌شوند؟!

به گزارش به نقل از تجارت نیوز، تداوم زیان‌دهی ایران خودرو و سایپا، ضعف در کیفیت محصولات و همچنین عملکرد ضعیف آنها در تولید و عرضه خودرو به بازار، مشکلاتی است که انتقادات زیادی را برانگیخته و پای ضرورت خصوصی شدن آنها را به میان کشیده است.

سال گذشته رئیس جمهور در بازدیدی که از ایران خودرو کرد، هشت دستور را به خودروسازان ابلاغ کرد. یکی از این هشت دستور، خصوصی‌سازی ایران‌خودرو و سایپا بود. اما همچنان این دستور به مرحله اجرا نرسیده است.

اکنون نیز بعد از گذشت حدودا چهار ماه، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در گفتگوی تلوزیونی اعلام کرد: مشکل اصلی صنعت خودرو، دولتی بودن آن است؛ رئیس‌جمهور دستور حل ریشه‌ای معضل را داده است.

آیا خصوصی سازی این دو شرکت امکان دارد؟!

آیا این دو خودروساز دولتی به بخش خصوصی وارد می‌شوند؟ آیا بخش خصوصی توان ورود به صنعت خودروسازی را دارد؟

بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: خصوصی‌سازی این دو خودروساز مشروط بر کناره‌گیری دولت از این صنعت است. اقدامات دولت بود که صنعت خودروسازی کشور را به این وضعیت کشاند.

او افزود: بخش خصوصی توانایی ورود به این صنعت را دارد. با خصوصی‌سازی ایران خودرو و سایپا در این صنعت تحولات مثبتی ایجاد می‌شود. اما اگر اقدامات بخش خصوصی نیز به عملکرد کنونی محدود شود، تحولی ایجاد نمی‌شود. مگر اینکه تعاملات خودرویی با کشورهای دیگر برقرار شود. در این صورت سرمایه‌گذار و متخصص این حوزه به کشور می‌آیند و اقدامات مثبتی انجام می‌دهند.

موانع چیست؟

یکی از دستورات هشتگانه رئیس جمهور خصوصی‌سازی این صنعت بود. چه موانعی برای اجرای این فرامین وجود دارد؟

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه توضیح داد: اصلی‌ترین مشکل علاقه دولت به تصدی‌گری و حضور در همه حوزه‌ها است. سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت دارد. اما با اقدامات و دخالت‌های دولت، میل به سرمایه‌گذاری نیز کاهش یافته است.

شهریاری گفت: در ساختار حکومت در حوزه اقتصاد باید تغییراتی ایجاد شود تا شرایط موجود ادامه‌دار نباشد و نتیجه مثبت بدهد.

سال گذشته وزیر صمت وعده واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا را داد اما رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد همه این سهام وثیقه است و امکان واگذاری آن وجود ندارد.

توجه به ارزش مدیریتی دو شرکت

از طرف دیگر حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی نیز در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص عرضه سهام دولت در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا اعلام کرد: طبق دستور رییس جمهوری در خصوص ضرورت عرضه مجموع سهام متعلق به دولت در ۲ شرکت ایران خودرو (سهامی عام) و سایپا (سهامی عام) به اطلاع می‌رسد که به استناد مصوبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ هیات واگذاری به ترتیب معادل ۵.۷۲ درصد و۱۷.۳۱از سهام متعلق به دولت (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) در شرکت‌های ایران خودرو (سهامی عام) و سایپا (سهامی عام) در فهرست شرکت‌های مشمول واگذاری سال ۱۴۰۱ این سازمان درج شده است.

در ادامه این نامه آمده است: سهام باقیمانده دولت در این دو شرکت بسیار ارزنده و طلایی است و به طور قطع، برای واگذاری آن به‌صورت بلوکی باید ارزش مدیریتی این سهام نیز ارزش‌گذاری و لحاظ شود که مطابق برآوردهای اولیه با محاسبه اضافه ارزش بلوکی سهام دولت قیمت پایه این بلوک‌ها بسیار بیشتر از قیمت‌های فعلی روی تابلو خواهد بود.

بر اساس این گزارش و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه قربان زاده در بخش دیگر این نامه گفته است: از سوی دیگر فروش سهام تودلی این شرکت‌ها اخیراً در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است؛ این در حالی است که می‌توان سهام باقیمانده دولت و سهام تودلی این شرکت‌ها را با هم به‌صورت بلوک واحد عرضه کرد که ارزندگی آن هم حفظ شود.

منبع مطلب : www.borna.news

نخستین گام حذف قرعه‌کشی خودرو برداشته شد

طبق اعلام سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در اولین گام حذف قرعه‌کشی خودرو؛ ۱۵ طرح فروش خودرو بدون انجام قرعه‌کشی اما از طریق سامانه یکپارچه تخصیص عرضه می‌شود.

پنجشنبه / ۲ تیر ۱۴۰۱ / ۱۷:۲۷

دسته‌بندی: تولید و تجارت

کد خبر: 1401040201317

خبرنگار : 71616

سخنگوی وزارت صمت خبر داد

سخنگوی وزارت صمت خبر داد نخستین گام حذف قرعه‌کشی خودرو برداشته شد

طبق اعلام سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در اولین گام حذف قرعه‌کشی خودرو؛ ۱۵ طرح فروش خودرو بدون انجام قرعه‌کشی اما از طریق سامانه یکپارچه تخصیص عرضه می‌شود.

امید قالیباف به ایسنا، گفت که این ۱۵ طرح فروش در اولین دوره عرضه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دارای متقاضیانی کمتر از ظرفیت اعلام شده بودند و در نتیجه برای فروش آن‌ها قرعه‌کشی برگزار نخواهد شد.

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: متقاضیان برای خرید این خودروها می‌توانند به سایت‌های فروش خودروسازان مراجعه و نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه به‌تدریج و با افزایش تولید خودروها، سایر طرح‌های فروش خودرویی نیز از شمول قرعه‌کشی خارج خواهند شد، اظهار کرد: سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نقش مهمی در کاهش التهابات بازار خودرو و حذف واسطه‌ها داشته است؛ بطوریکه پیش از این در ازای عرضه ٢٠ هزار خودرو توسط یکی از خودروسازان حدود ۱۱ میلیون نفر برای قرعه‌کشی ثبت‌نام کردند اما در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به ازای ۱۷۶ هزار خودرو، چهار میلیون نفر ثبت نام کردند؛ این موضوع نشان می‌دهد سامانه یکپارچه تخصیص خودرو توانسته است در تنظیم بازار موفق عمل کند.

فروش پنج محصول گروه خودروسازی سایپا در قالب پیش‌فروش یکساله و چهار محصول در قالب پیش فروش مشارکت در تولید، از امروز (پنجشنبه) و برای محصولات ایران‌خودرو و دیگر خودروسازان از هفته آینده آغاز خواهد شد.

یادآوری می‌شود که پیش‌تر، این مقام مسئول تاکید کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با وعده حذف قرعه‌کشی روی کار آمد؛ بنابراین حذف فرآیند قرعه‌کشی خودرو سیاست حتمی و قطعی وزارت صمت است. هم راستا با افزایش تولید خودرو، تا پایان شهریورماه ۵۰ درصد مدل دیگر از فرآیند قرعه‌کشی خارج خواهد شد. تا پایان سال هم تمام خودروها قابلیت واگذاری بدون قرعه‌کشی را خواهند داشت.

قالیباف در این باره اظهار کرد که نکته قابل توجه این است که با توجه به اینکه فشار تقاضا برای برخی خودروها کمتر و برای برخی بیشتر است،  خودروهایی که متقاضی کمتر دارند، زودتر به حذف قرعه‌کشی می‌رسند و  خودروهایی که میزان تقاضای بیشتری دارند، قدری دیرتر؛ اما این موضوع بدان معنا نیست که وزارت صمت حذف قرعه‌کشی را دنبال نخواهد کرد. زمان مورد نیاز برای حذف قرعه‌کشی برای خودروهای پرتقاضاتر، بیشتر خواهد بود. حداکثر تا پایان سال جاری یا نهایتا اوایل سال آینده (برای مدل خودروهای بسیار پرطرفدار) می‌توانیم خودروها را بدون قرعه‌کشی عرضه کنیم.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: خودروسازان به‌تدریج بدون فرآیند قرعه‌کشی عرضه خواهند کرد، اما قطعا فروش و تخصیص از طریق سامانه یکپارچه خواهد بود و قرار  نیست سامانه یکپارچه به‌عنوان تنظیم‌گر بازار خودرو، غیرفعال شود.

لیست خودروهایی که بدون قرعه کشی به فروش می‌رسند به شرح زیر است:

انتهای پیام

خبرنگار فاطمه صنوبری

دبیر فاطمه محمد‌نژاد

اخبار مرتبط

در راستای تکمیل ظرفیت خودروها آغاز می‌شود

اولین پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی محصولات سایپا از فردا

فروش ۴ محصول ایران‌خودرو بدون قرعه‌کشی، از فردا

با پایان مهلت واریز وجه منتخبان طرح یکپارچه خودرو صورت می‌گیرد

فروش ۵ محصول سایپا بدون قرعه‌کشی /حذف قرعه‌کشی ۵۰ مدل تا شهریور ماه

سخنگوی وزارت صمت خبر داد:

فروش فوری خودرو پس از ۳ سال

نظرات

منبع مطلب : www.isna.ir

قرعه کشی سایپا حذف شد

آخرین مطالب سایت