30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

قرص سووالتان برای چیست را از این سایت دریافت کنید.

سووالتان قرص خوراکی 80 mg

قرص خوراکی – سووالتان – سبحان دارو – اطلاعات دارو(VALSARTAN TABLET ORAL 80 mg) – موارد مصرف ، عوارض جانبی ، مصرف بارداری و تداخلات دارویی

سووالتان قرص خوراکی 80 mg

سووالتان قرص خوراکی 80 mg VALSARTAN TABLET ORAL 80 mg

( 1 نفر ) 61,301 اشتراک گذاری

گزارش نادرستی مشخصات دارو

اطلاعات دارو نام سووالتان نام عمومی

VALSARTAN TABLET ORAL 80 mg

شکل دارویی قرص نحوه مصرف خوراکی صاحب پروانه سبحان دارو صاحب برند سبحان دارو تولید کننده سبحان دارو تاریخ اعتبار پروانه 1400/05/18 GTIN — IRC — تعداد در بسته

100 TABLET in 5 BLISTER PACK in 1 BOX

موارد مصرف

این دارو در کنترل پرفشاری خون، در بیماران قلبی-عروقی مبتلا به نارسایی عملکرد بطن چپ پس از انفارکتوس میوکارد و در کنترل نارسایی قلبی مصرف می شود.والزارتان به صورت ترکیبی با هیدروکلرتیازید یا آملودیپین در یک قرص واحد نیز در بازار وجود دارد. به بخش اشکال داروئی مراجعه شود.

هشدارها

در بیماران مبتلا به نارسایی کبد، سیروز و انسداد مجرای صفراوی باید با احتیاط فراوان مصرف شود.

عوارض جانبی

در بیماران مبتلا به نارسایی کبد، سیروز و انسداد مجرای صفراوی باید با احتیاط فراوان مصرف شود.

تداخل های دارویی

در بيماراني كه از مدرها استفاده می کنند، كاهش علامتي فشار خون پس از شروع درمان با این دارو بروز مي نمايد.

گروه بارداری

اطلاعاتی در مورد گروه بارداری سووالتان ثبت نشده است.

هشدارهای بارداری

اطلاعاتی در مورد هشدارهای بارداری سووالتان ثبت نشده است.

هشدارهای دوران شیردهی

اطلاعاتی در مورد هشدارهای دوران شیردهی سووالتان ثبت نشده است.

نکات پیش از مصرف

اطلاعاتی در مورد نکات پیش از مصرف سووالتان ثبت نشده است.

موارد منع مصرف

اطلاعاتی در مورد موارد منع مصرف سووالتان ثبت نشده است.

تداخل دارو با مواد غذایی

اطلاعاتی در مورد تداخل دارو با مواد غذایی سووالتان ثبت نشده است.

تداخل دارو با الکل

اطلاعاتی در مورد تداخل دارو با الکل سووالتان ثبت نشده است.

عوارض مصرف بیش از اندازه

اطلاعاتی در مورد عوارض مصرف بیش از اندازه سووالتان ثبت نشده است.

فارماکودینامیک

اطلاعاتی در مورد pharmacodynamics سووالتان ثبت نشده است.

پوشش بیمه

اطلاعاتی در مورد پوشش بیمه سووالتان ثبت نشده است.

ترکیبات

اطلاعاتی در مورد ترکیبات سووالتان ثبت نشده است.

دارو های مرتبط

والسارتان – حکیم قرص خوراکی 80 mg

والزودک قرص خوراکی 80 mg

والسارتان قرص خوراکی 80 mg

والسارتان – شفا قرص خوراکی 80 mg

آدوان قرص خوراکی 80 mg

والسارتان قرص خوراکی 80 mg

والساکور قرص خوراکی 80 mg

والسارتان قرص خوراکی 80 mg

والسارتان سها قرص خوراکی 80 mg

دیووان قرص خوراکی 80 mg

منبع مطلب : www.salamati24.com

داروی والسارتان چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف والسارتان – مجله سلامت دکترتو

داروی والسارتان برای درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی همچنین مشکلات کلیوی به کار می‌رود. مصرف والسارتان ممکن است منجر به عوارضی مثل سرگیجه و سبکی سر شود

صفحه اصلی دارو

داروی والسارتان چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف والسارتان

موضوعات پزشکی مرتبط: دارو

داروی والسارتان چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف والسارتان

نویسنده:تحریریه مجله دکترتو

| تاریخ انتشار: 8 خرداد 1398

| آخرین به‌روزرسانی: 3 اردیبهشت 1401

| تعداد نظرات:14

سیاست انتشار مطلب پزشکی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

نام رایج دارو: والسارتان- Valsartanاسامی تجاری دارو: دیووانتوجه: مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد و به هیچ وجه جایگزین توصیه‌های پزشک نیست. برای مصرف دارو، آگاهی از عوارض جانبی، تداخل دارویی و موارد مرتبط دیگر لازم است حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.هشدار:

استفاده از این دارو در زمان بارداری ممکن است آسیب‌های جدی (احتمالاً کشنده) به جنین وارد کند. هنگام استفاده از این دارو حتماْ باید از بارداری جلوگیری شود. برای اطلاعات بیشتر و مشورت در زمینه استفاده از راه‌های ایمن کنترل بارداری در هنگام مصرف این دارو با پزشک صحبت کنید. اگر قصد بارداری دارید یا باردار شده‌اید یا فکر می‌کنید ممکن است باردار باشید حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

در دکترتو می‌توانید با بهترین پزشکان متخصص قلب و عروق در شهر خود آشنا شوید، با آنها به صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و همچنین برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

مشاوره با متخصصان

قلب و عروق دکترِتو شروع نوبت‌گیری

والسارتان چیست و چه کاربردی دارد؟

داروی والسارتان برای درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی به کار می‌رود. این دارو جهت بهبود علائم حیاتی پس از حمله قلبی نیز به کار می‌رود. مصرف این دارو توسط بیمارانی که نارسایی قلبی دارند ممکن است باعث کاهش خطر بستری شدن بیمار به خاطر نارسایی قلبی شود. والسارتان به خانواده داروهایی به نام مسدودکنند‌ه‌های گیرنده آنژیوتانسین (ABR) تعلق دارد.

داروی والسارتان برای درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی به کار می‌رود. والسارتان به خانواده داروهایی به نام مسدودکنند‌ه‌های گیرنده آنژیوتانسین (ABR) تعلق دارد.

نحوه عملکرد داروی والسارتان

داروی والسارتان با کاهش فشار خون از حمله‌های قلبی، سکته و مشکلات کلیوی جلوگیری می‌کند.

نحوه مصرف والسارتان و دوز مصرفی

قبل از مصرف این دارو راهنمای ارائه شده با آن را مطالعه کنید و در صورتی که سوالی داشتید آن را از پزشک یا دکتر داروخانه بپرسید. این دارو را به صورت خوراکی همراه یا بدون غذا طبق دستور پزشک معمولا ۱ یا ۲ بار در روز مصرف نمایید. دوز مصرف داروی والسارتان به وضعیت بیماری و پاسخگویی بدن شما به درمان بستگی دارد و در کودکان این دوز به وزن آن‌ها نیز بستگی دارد.

اگر از شربت خوراکی این دارو استفاده می‌کنید، قبل از مصرف شیشه حاوی شربت را برای حداقل ۱۰ ثانیه تکان دهید. دوز مصرفی را با دقت اندازه‌گیری کنید و از قاشق غذاخوری به دلیل عدم اندازه‌گیری درست دارو استفاده نکنید.

این دارو را به صورت منظم مصرف کنید تا بهترین اثر را داشته باشد. برای کمک به مصرف منظم آن سعی کنید در ساعت مشخصی از روز دارو را مصرف کنید. در صورت مشاهده نشانه‌های بهبود به مصرف آن ادامه دهید. اکثر کسانی که از فشار خون بالا رنج می‌برد نمی‌دانند بیمار هستند. اگر حالتان بهتر نشد یا شرایطتان بدتر شد (به طور مثال فشار خونتان بالا ماند یا افزایش یافت) به پزشک متخصص قلب و عروق اطلاع دهید.

مشاوره با متخصصان

قلب و عروق دکترِتو شروع نوبت‌گیری

عوارض جانبی والسارتان

مصرف والسارتان ممکن است منجر به عوارضی مثل سرگیجه و سبکی سر شود. اگر هر کدام از حالت‌ها تشدید شد یا بهبود نیافت با دکتر قلب و عروق یا دکتر داروخانه مشورت کنید. برای کاهش خطر سرگیجه و سبکی سر موقع بیدار شدن یا شروع به حرکت به آرامی حرکت کنید.

در صورتی که پزشک داروی والسارتان را برای شما تجویز کرده است مطمئن باشید فوائد آن بیش از مضراتش بوده است. همچنین لازم است بدانید اکثر افرادی که داروی والسارتان را مصرف کرده اند، عوارض جدی این دارو را تجربه نکرده اند. چنانچه با عوارضی نظیر از هوش رفتن و نشانه‌های سطح پتاسیم بالای خون (مانند ضعف عضله‌ای و تپش قلب سریع یا نامنظم) مواجه شدید، سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

داروی والسارتان همچنین برای جلوگیری از مشکلات کلیوی یا درمان کسانی که مشکلات کلیوی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو در مواردی نادر ممکن است موجب مشکلات کلیوی شود یا این مشکلات را بدتر کند و پزشک شما ممکن است عملکرد کلیه‌تان را هنگام مصرف این دارو بررسی کند. اگر دچار هر کدام از نشانه‌های مشکلات کلیوی مانند تغییر در میزان حجم ادرار شدید، سریعا به پزشک کلیه و مجاری ادراری اطلاع دهید.

لازم است بدانید واکنش آلرژیک جدی در مورد داروی والسارتان نادر است. با این وجود اگر واکنش آلرژیک جدی ای مثل علائم پوستی، خارش، تورم (مخصوصا در صورت، زبان و گلو)، گیجی شدید و اختلال تنفسی را تجربه کردید، سریعا از فوریت های پزشکی کمک بگیرید. با توجه به اینکه لیست عوارض کامل نیست، ممکن است با عارضه ای برخورد کنید که ذکر نشده باشد. در این موارد با پزشک یا دکتر داروخانه مشورت کنید.

برای اطلاع از موارد مصرف، نحوه مصرف، عوارض و تداخلات دارویی این دارو بهتر است از سرویس مشاوره دارویی دکترتو استفاده کنید.

منبع مطلب : doctoreto.com

قرص سووالتان برای چیست

آخرین مطالب سایت