30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در 1400 را از این سایت دریافت کنید.

ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

در این مقاله ظرفیت پذیرش و تعداد پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم در رشته های ( ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان ) کنکور سراسری ۱۴۰۱ ارائه شده است.

ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱، ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در هر یک از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. ظرفیت پذیرش این دانشگاه با عواملی مانند نیاز آموزش و پروش در 4 سال آینده و خروجی هر رشته محل در سال جاری و … تعیین می گردد.

برای مشاوره ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

برای مشاوره ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

دانشگاه فرهنگیان، به دانشگاه هایی گفته می شود که زیر نظر آموزش و پرورش بوده و هدفشان تربیت دبیرانی حاذق و زبده است. در حال حاضر این دانشگاه در سراسر کشور وجود داشته و هر ساله با شرایط و ضوابط خاصی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. مزایای در نظر گرفته شده چه از نظر تحصیلی و چه شغلی سبب شده تا این دانشگاه جزو محبوبترین و پر متقاضی ترین دانشگاه در میان داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری به شمار آید.

یکی از مهم ترین سوالاتی که در خصوص دانشگاه فرهنگیان با آن مواجه هستیم ظرفیت پذیرش این دانشگاه می باشد. از آنجایی که اطلاع از ظرفیت پذیرش این دانشگاه سبب می شود تا داوطلبان بتوانند به راحتی محاسبه کنند که آیا شانس قبولی در این دانشگاه را دارند یا خیر؟ برای اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1401 تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، ظرفیت در نظر گرفته برای دانشگاه فرهنگیان در هر گروه آزمایشی در اختیار داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری قرار می گیرد. البته مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سبب می شود تا داوطلبان از جزئیات دقیق تری مانند ظرفیت پذیرش هر رشته محل از این دانشگاه نیز مطلع گردند.

بومی پذیری، یکی از شرایط اصلی پذیرش دانشگاه فرهنگیان محسوب می شود. به همین دلیل علاقمندان به دانشگاه فرهنگیان در صورت داشتن تمامی شرایط لازم جهت ورود به این دانشگاه، می توانند صرفا رشته های ارائه شده در بوم خود را مطابق دفترچه انتخاب رشته گروه آزمایشی شان انتخاب کرده و بر اساس اولویت در فرم انتخاب رشته شان وارد نمایند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص جبران کمبود نیروهای آموزشی گفت: با توجه به اهمیت دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم مقرر شد سهمیه دانشگاه فرهنگیان دو برابر شده و ظرفیت به ۵۰ هزار نفر برسد. در صورتی که به مدت دو سال جذب دانشجو به صورت 100 درصدی باشد، دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل تربیت نیروی انسانی خواهد شد. دانشجو معلمان از ترم هفتم، کارورزی خود را در کلاس درس طی کنند و از این طریق هر ساله ۲۰ هزار کمبود معلم جبران می شود.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در هر یک از گروه های آزمایشی بسیار محدود است. بالا بودن تقاضا برای ورود به این دانشگاه و همچنین محدودیت در پذیرش (بومی پذیری) و ظرفیت از پیش تعیین شده این دانشگاه از دلایلی است که علاقمندان به این دانشگاه برای رسیدن به هدف خود می بایست بسیار تلاش نمایند. ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال گذشته به شرح زیر بود:

به محض مشخص شدن ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1401 در هر گروه آزمایشی قرار داده می شود.

اگر علاقمند ورود به دانشگاه فرهنگیان هستید با مطالعه مقاله زیر می توانید از نکات مهمی که می بایست برای کسب قبولی در این دانشگاه بدان توجه داشته باشید، مطلع شوید.

بیشتر بخوانید: 15 نکته برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

پذیرش در دانشگاه فرهنگیان طی دو مرحله (شرکت در آزمون کتبی و قبولی در مصاحبه) انجام می شود. داوطلبان علاقمند به شغل معلمی برای اطلاع از تمامی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان، می بایست به مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری پرداخته و در صورت داشتن تمام شرایط گفته شده در این دفترچه اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنکور نمایند.

مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

داشتن حداکثر 24 سال تمام (متولدین 77/07/01 به بعد)

داشتن حداقل معدل كل لازم دوره متوسطه دوم (معدل سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم) البته این معدل سال گذشته 14 در نظر گرفته شده بود.

برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با شغل معلمی

داوطلبان واجد شرایطی که ثبت نام خود را تکمیل نموده اند می بایست در کنکور سراسری حضور یافته و در صورت کسب حد نصاب لازم که همان نمره بالای 6500 است، مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شده و مجاز به انتخاب رشته این دانشگاه ها می باشند.

در مرحله دوم، داوطلبان تا چند برابر ظرفیت هر رشته محل به مصاحبه دعوت شده و پس از گذراندن مراحل مصاحبه و سنجش سلامت جسمانی داوطلب، به تعداد ظرفیت هر رشته محل از میان افراد حاضر در مصاحبه، دسته ای که بالاترین نمره را کسب کرده اند به عنوان قبولی نهایی دانشگاه فرهنگیان تلقی می گردند.

بیشتر بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا آماده پاسخگویی به تمامی سوالات و ابهامات شما در خصوص ظرفیت پذیرش و تعداد پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان 1401 و رشته های ارشد فرهنگیان و … می باشند. شما می توانید از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با کارشناسان مجرب این مرکز مشاوره در ارتباط بوده و تمامی سوالات خود در زمینه مذکور را از این کارشناسان بپرسید. همچنین پیشنهاد می کنیم عضو کانال تلگرام و اینستاگرام کنکور سراسری هیوا باشید تا از تمامی اخبار و اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان مطلع گردید.

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1401

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1401 آمار و تعداد نهایی پذیرفته شدگان ۱۴۰۱ دانشگاه های تربیت دبیر شهید رجایی و تربیت معلم و میزان افزایش ظرفیت ثبت نام

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1401

مرکز ایران مشاوره نظری بدهید

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با مشاوران متخصص کنکور از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 9099072938

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان که تقریبا هر ساله دچار تغییراتی می شود، با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور هریک از گروه های آزمایشی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در سال 1400 مجوز جذب 25 هزار داوطلب واجد شرایط برای این دانشگاه صادر شد که گروه علوم انسانی بیشترین ظرفیت را به خود اختصاص داده بود. اگر داوطلبان از تعداد افراد قابل پذیرش در هر رشته اطلاع داشته باشند، می توانند شانس قبولی خود را در رشته محل مورد نظر مورد ارزیابی قرار دهند. بنابراین انتشار تعداد افراد قابل پذیرش، اثر مستقیمی بر انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 افراد خواهد داشت.

بنا بر آخرین اخبار منتشر شده، ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای سال 1401، به میزان 50 درصد افزایش خواهد داشت.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1401

شرایط کاری مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و تعهد استخدام بعد از پایان دوره تحصیلی از جمله دلایل علاقه متقاضیان زیاد برای ثبت نام در این دانشگاه می باشد. از طرفی به طور کل دانشگاه های فرهنگیان ظرفیت محدودی برای پذیرش دارند و به علاوه شیوه گزینش این دانشگاه به شکل بومی گزینی است. همگی این دلایل باعث شده تا اطلاع از جزئیات تعداد افراد قابل پذیرش در هر رشته از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

عوامل مختلفی از جمله نوع نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش، تعداد افراد فارغ التحصیل هر رشته محل در همان سال و تعداد افراد بازنشسته شده بر میزان پذیرش سالیانه این دانشگاه تاثیر گذارند.

البته با توجه به عدم انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 تا این لحظه، میزان دقیق پذیرش این دانشگاه در رشته های مختلف هنوز مشخص نیست، اما برای اطلاعات بیشتر در جدول زیر میزان ظرفیت ثبت نام دانشگاه فرهنگیان برای سال گذشته به تفکیک هر یک از گروه آزمایشی گردآوری شده است.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1400 برای گروه های آزمایشی مختلفگروه آزمایشی تعداد افراد قابل پذیرش گرایش ها

علوم ریاضی 3588 نفر دانشگاه فرهنگیان:

آموزش ابتدایی (زیرگروه یک)

آموزش ریاضی (زیرگروه یک)

آموزش تربیت بدنی (زیرگروه پنج)

آموزش فیزیک (زیرگروه یک)

آموزش کودکان استثنایی (زیرگروه یک)

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی:

مهندسی برق مهندسی ساخت و تولید مهندسی عمران مهندسی کامپیوتر مهندسی معماری مهندسی مکانیک

مهندسی مواد و متالوژی

شیمی محض علوم ورزشی

علوم تجربی 5039 نفر آموزش ابتدایی (زیرگروه یک)

آموزش تربیت بدنی (زیرگروه پنج)

آموزش کودکان استثنایی (زیرگروه یک)

آموزش زیست شناسی (زیرگروه یک)

آموزش شیمی (زیرگروه دو)

علوم انسانی 13120 نفر آموزش الهیات (زیرگروه یک)

آموزش زبان عربی (زیرگروه یک)

آموزش زیان و ادبیان فارسی (زیرگروه یک)

آموزش علوم اجتماعی (زیرگروه دو)

آموزش تاریخ (زیرگروه چهار)

آموزش جغرافیا (زیرگروه چهار)

آموزش ابتدایی (زیرگروه پنج)

آموزش مشاوره و راهنمایی (زیرگروه پنج)

آموزش تربیت بدنی (زیرگروه پنج)

آموزش کودکان استثنایی (زیرگروه پنج)

هنر 505 نفر آموزش هنر

ارتباط تصویری

زبان 1016 نفر آموزش زبان انگلیسی

با توجه به ارقام ارائه شده در جدول فوق، در سال 1400 بیشترین ظرفیت پذیرش متعلق به گروه آزمایشی علوم انسانی و کمترین تعداد نیز مربوط به گروه هنر است. از طرفی تنوع رشته های کنکور انسانی باعث شده تا راه قبولی در رشته های این شاخه نسبت به سایرین هموارتر باشد.

آیا ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1401 افزایش داشته است؟

با توجه به تقاضای زیاد افراد برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان، تقریبا هر ساله بر تعداد دانشجوهای جذب شده توسط این دانشگاه افزوده می شود. در سال 1400 نیز مجوز افزایش جذب چند هزار نفری برای دانشگاه مذکور صادر شد.

به همین دلیل انتظار می رود بنابر اخبار منتشرر شده، در سال 1401 نیز، ظرفیت پذیرش این دانشگاه با افزایش 50 درصدی روبرو شود. البته به دلیل عدم اننشار آمار دقیق این ظرفیت، برای آگاهی بیشتر مخاطبان، در جدول زیر میزان افزایش پذیرش در رشته های دانشگاه فرهنگیان بر اساس گروه آزمایشی مختلف را مطابق اطلاعات سال گذشته بیان نموده ایم.

میزان افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1400گروه آزمایشی میزان افزایش

علوم ریاضی  464 نفر علوم تجربی 761 نفر

علوم انسانی 1384 نفر

هنر 297 نفر زبان 363 نفر

نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 1401

پذیرش در این دانشگاه پس از موفقیت در کنکور سراسری و به تبع آن انتخاب رشته، مستلزم گذراندن مرحله مصاحبه آن نیز خواهد بود. داوطلبان می بایست با اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان برای انتخاب کد رشته های مربوط به این مرکز آموزشی اقدام نمایند. در ادامه به ذکر مهم ترین شرایط لازم برای پذیرش دانشجو در این دانشگاه پرداخته ایم.

داشتن حداقل تراز علمی کل 6500 و بالاتر

دارا بودن حداقل معدل کل 14 در دوره دوم متوسطه

داشتن حداکثر سن 24 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه

بومی بودن داوطلب

موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی

سوالات متداول

1- ظرفیت کل پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 چقدر است؟

هنوز مقدار دقیق ظرفیت پذیرش این دانشگاه اعلام نشده است، اما به محض انتشار جزئیات از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع مطلب : iranmoshavere.com

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در 1400

آخرین مطالب سایت