30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

طرز ساخت بادبادک کاغذی را از این سایت دریافت کنید.

ساخت بادبادک در خانه

آموزش تکنیک ساخت بادبادک در خانه؛ مراحل ساده درست کردن بادبادك کاغذی و پلاستیکی ؛ آموزش درست کردن بادبادک به صورت مرحله به مرحله؛ چگونه بادبادک بسازیم؛ چطور بادبادک لوزی شکل بسازیم؛ روش ساخت بادبادک به صورت مرحله به مرحله؛ چگونه خودمان بادبادک درست کنیم

ساخت بادبادک در خانه؛ روش درست کردن بادبادك کاغذی و پلاستیکی

ناهید حیدری 1 سال پیش

ساخت بادبادک یک کار آسان است که می توانید با صرف کمی وقت آن را به تنهایی یا با فرزندان خود انجام دهید. ما می خواهیم روش درست کردن بادبادک کاغذی یا پلاستیکی را به صورت مرحله به مرحله در سلام دنیا به شما آموزش دادیم.

هیچ چیز مثل بادبادک بازی در یک روز آرام با نسیم ملایم نمی تواند سرگرم کننده باشد، مخصوصاً وقتی خودمان بادبادک درست کنیم. ساخت بادبادک یک کار آسان است که می توانید با صرف کمی وقت آن را به تنهایی یا با فرزندان خود انجام دهید. ما می خواهیم در این پست از وب سایت سلام دنیا، روش درست كردن بادبادك را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

مراحل ساده درست کردن بادبادك در خانه

1. ساخت اسکلت بادبادک

1.  اولین مرحله از درست کردن بادبادک ساخت اسکلت آن است. با سیخ های چوبی سبک یک صلیب کوچک درست کنید. برای این کار یک سیخ چوبی 50 سانتیمتری را روی یک سیخ چوبی 60 سانتیمتری بچسبانید. این سیخ های چوبی بدنه یا اسکلت بادبادک را تشکیل می دهند.

اگر قصد درست کردن بادبادک بزرگتری را دارید باید از سیخ های چوبی بلندتری استفاده کنید. فقط دقت کنید که سیخ چوبی افقی حداقل 10 سانتی متر کوتاهتر از سیخ چوبی عمودی باشد.

2. سیخ ها را با استفاده از نخ و چسب به هم متصل کنید. محل قرار گرفتن سیخ های چوبی روی هم نقطه ای است که باید دور آن نخ بپیچید. انتهای نخ را محکم گره بزنید و اضافی آن را جدا کنید. همچنین می توانید مقداری چسب در نقطه نقاطع سیخ ها بزنید تا محکم تر شوند. سیخ های چوبی باید زاویه مناسبی با هم داشته باشند و چوب افقی باید مستقیماً روی چوب عمودی قرار بگیرد.

حتما بخوانید: آموزش ساخت خمیر اسلایم خانگی

3. در انتهای هر چوب شکاف های افقی 2.5 تا 5 سانتیمتری ایجاد کنید. می توانید از قیچی برای این کار استفاده کنید. این شکاف ها باید به صورت افقی و به اندازه عمیق باشند که بتوانید نخ بادبادک را در آن وارد کنید.

4. نخ را به دور اسکلت بادبادک بکشید. نخ را به انتهای سیخ های چوبی که در آن شکاف ایجاد کرده اید بکشید و دور چوب ها بپیچانید. این کار باید به شکلی انجام شود که در نهایت اطراف صلیب شما، شبیه به یک قاب از نخ تشکیل شود. برای جلوگیری از پاره شدن نخ از کشیدن بیش از حد آن خودداری کنید. این نخ ها کمک می کنند تا بادبادک در طول پرواز شکل خود را حفظ کند.

اندازه گیری و برش بادبادک (روش ساخت بدنه بادبادک کاغذی یا پلاستیکی)

1. برای درست کردن بدنه بادبادک، شما می توانید از یک کاغذ یا پلاستیک به طول 100 سانتیمتر استفاده کنید. کیسه های زباله بزرگ و سفید انتخاب خوبی است. همچنین می توانید از کاغذ سبک یا روزنامه هم استفاده کنید.

2. اسکلتی که قبلاً تهیه کرده اید را در وسط کاغذ یا پلاستیک بگذارید.

چطور بادبادک لوزی شکل بسازیم

3. با استفاده از یک خودکار یا ماژیک و به کمک یک خط کش، از گوشه های اسکلت تهیه شده خطوطی به هم وصل کنید به طوری که در نهایت یک لوزی روی کاغذ یا پلاستیک شما کشیده شود.

حتما بخوانید: آموزش تصویری ساخت گل رز کاغذی مرحله به مرحله

4. در این مرحله از درست کردن بادبادک، نوبت قیچی کردن و جدا کردن لوزی کشیده شده است. قیچی کردن باید با فاصله 5 سانتیمتر از خطوط کشیده شده باشد تا بتوانید این مقدار اضافی را روی قابی که با نخ ایجاد کرده اید بپیچید. حالا باید یک لوزی مرتب داشته باشید که بتوانید آن را به خوبی روی قاب تثبیت کنید.

نصب اجزای بادبادک

1. قسمت اضافی لبه های لوزی کاغذی یا پلاستیکی که درست کرده اید را برگردانید و روی قاب نخی چسب بزنید. مقداری کمی از یک چسب مایع قوی برای این کار استفاده کنید تا بادبادک شما سنگین نشود. همچنین می توانید از چسب نواری برای این کار استفاده کنید تا لبه ها را به قسمت داخلی بچسبانید. همه قسمت های آن بررسی کنید تا کاغذ یا پلاستیک شما کاملاً روی اسکلت بادبادک چسبیده باشد و وقتی پرواز می کند از هم باز نشود.

2. نخ ها را متصل کنید. از نخی به طول 50 سانتیمتر استفاده کنید. یک سوراخ روی کاغذ در محل اتصال دو سیخ چوبی ایجاد کنید. سوراخ باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا نخ از آن عبور کند. سپس یک نخ از آن عبور دهید و در محل تقاطع چوب ها گره بزنید. از گوشه بالایی و دو طرف نیز نخ هایی به همان اندازه متصل کنید و انتهای هر چهار نخ را به هم گره بزنید.

3. حالا نوبت درست کردن دنباله است. دنباله ای به طول 1.5 متر بسازید. دنباله را به انتهای پایینی بادبادک بچسبانید و آن را محکم کنید. این دنباله می تواند از کاغذ یا پارچه های رنگی باشد.

4. روی بادبادک را با چسباندن کاغذ رنگی تزئین کنید. می توانید اسم خودتان را روی آن بچسبانید.

حتما بخوانید: آموزش کامل و تصویری ساخت قایق کاغذی

5. بعد از درست کردن بادبادک آن را در یک فضای باز که درخت یا تیر برق وجود ندارد امتحان کنید. فضاهای باز باد خوبی برای پرواز بادبادک دارند. نخ بادبادک را محکم ببندید و در جهت وزش باد بکشید. سپس بادبادک را همانطور که در حال دویدن هستید رها کنید تا باد آن را بالا ببرد. حالا می توانید از بادبادک بازی با فرزندان خود لذت ببرید.

سخن آخر

درست کردن بادبادك برای کودکان در خانه، یک راه ساده است که زمان کمی هم می برد. کافی است که مراحل ساخت بادبادک در خانه که در این پست سلام دنیا، بیان کردیم، به کار ببرید. امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. می توانید ایده ها و تجربیات خود را در خصوص روش هایی دیگر ساخت بادبادک برای ما در بخش نظرات بنویسید.

منبع مطلب : salamdonya.com

آموزش ساخت بادبادک کاغذی به صورت مرحله به مرحله و تصویری

آموزش ساخت بادبادک کاغذی به صورت مرحله به مرحله با تصاویر زیبا و ایده هایی برای ساخت انواع بادبادک با کاغذ و چوب برای کودکان را در این مطلب ملاحظه نمایید.

آموزش ساخت بادبادک کاغذی به صورت مرحله به مرحله و تصویری

یلدا محمدی ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰

ساخت بادبادک با کاغذ و چوب یکی از ایده های جالب برای سرگرم نمودن کودکان است که والدین عزیز می توانند انواع بادبادک های ساده و زیبا را با روش آسان مطرح شده در این مطلب برای کودکان تهیه نمایند.

روش های متعددی برای ساختن بادبادک کاغذی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان بادبادک های زیبا و متنوعی را برای کودکان تهیه کرد. همانطور که گفتیم در این مطلب به آموزش ساختن یک نوع بادبادک با کاغذ می پردازیم که این روش یکی از ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین روش های درست کردن بادبادک است. در ادامه مطلب همراه ما باشید و از آموزش مطرح شده برای درست کردن این بادبادک زیبا نهایت استفاده را ببرید.

ساخت بادبادک با کاغذ و چوب برای کودکان :

انواع مختلف بادبادک کاغذی وسیله ایی جالب و خلاقانه برای سرگرمی بچه ها است که می تواند ساعت ها کودک را سرگرم و شاد نماید. این آموزش همچون ساخت قایق کاغذی و ساخت موشک کاغذی می تواند خلاقیت و ابتکار را در وجود کودکان تقویت نماید. برای ساختن بادبادک با روشی ساده و آسان شما نیاز به کاغذ رنگی مناسب و یا مقوای نازک، نخ که بهتر است نخی سبک و محکم باشد (می توانید از نخ مخصوص بادبادک و یا نخ ماهیگیری استفاده نمایید)، سیخ چوبی و یا چوب نازک درخت. البته می توانید از انواع نی پلاستیکی نیز استفاده نمایید و در آخر برای تزیین نیز می توانید از روبان های پارچه ای نازک و یا روبان کاغذی استفاده نمایید. ابزار های مورد نیاز نیز شامل قیچی و چسب می باشد که با تهیه آنها می توان اقدام به ساختن بادکنک نمود.

در اولین مرحله طرز تهیه بادبادک، کاغذ را به شکل لوزی برش بزنید. اندازه کاغذ به سایز بادبادکی که در نظر دارید بستگی دارد، اما سعی کنید بادبادک خیلی بزرگی نسازید تا راحت تر بتوانید از آن استفاده نمایید. کاغذ برش زده را مطابق تصویر زیر از وسط تا بزنید تا خطوط اصلی آن مشخص شود.

حال یکی از سیخ های چوبی را روی خطی که بر اثر تازدن وسط کاغذ ایجاد شده است بچسبانید.

سیخ چوبی بعدی را که بهتر است به صورت خمیده باشد، مطابق تصویر زیر به کاغذ و روی سیخ چوبی قبلی بچسبانید.

در این مرحله از ساخت کاردستی ساده بادبادک، بهتر است روبان های مختلفی که در دسترس دارید را به هم متصل نموده و به پایین آن وصل نمایید.

مرحله آخر به اتصال نخ به بادبادک مربوط می شود که یکی از مهم ترین مراحل محسوب می گردد. سعی کنید نخ مناسب تهیه شده را مطابق عکس زیر به بادبادک متصل نموده و سپس از بادبادک کاغذی ساخته شده، نهایت استفاده را ببرید.

مراحل درست کردن این نوع بادبادک کاغذی را مشاهده نمودید، در ادامه نمونه هایی از انواع بادبادک های کاغذی مختلف را ملاحظه می فرمایید که با روش ذکر شده، تهیه شده اند و هر یک می توانند الگوی مناسبی برای بادبادک شما باشند.

ساختن کاردستی بادبادک

ساختن انواع کاردستی برای بچه ها سرگرمی بسیار جذاب و جالب می باشد و برای درست کردن کاردستی بادبادک می توان از وسایل بسیار ساده و دسترس استفاده کرد که این وسایل عبارت است از :

ماکارونی در ۲ شکل پروانه‌ای و رشته ای

مقداری کاموا یا نخ ضخیم

گواش یا آبرنگ کاغذ A4 چسب مایع مداد

روش ساخت:

در ابتدا باید با مداد شکل اولیه بادبادک یا همان لوزی را روی برگه A4 ترسیم کنید(اندازه لوزی به دلخواه می باشد). آنگاه ماکارونی های رشته ای را به اندازه خطوط لوزی کوتاه نمایید و به وسیله مقداری چسب، رشته های ماکارونی را  خطوط روی برگه بچسبانید.

سپس در قسمت انتهای لوزی خطی مارپیچی بر روی برگه بکشید و تکه ای کاموا را به وسیله چسب بر روی این مسیر قرار دهید. بهتر است ابتدا چسب را روی کاغذ بریزید و بعد نخ کاموایی را روی آن قرار دهید.

منبع مطلب : arga-mag.com

طرز ساخت بادبادک کاغذی

آخرین مطالب سایت