30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

طبق آیه قرآن عدم اطلاق امامت حضرت علی توسط پیامبر مساوی با چه بود مراسم پس از خطبه غدیر خم و آیه ای که قبل از واقعه غدیر بر پیامبر نازل شد چیست در واقعه غدیر چه ایه ای نازل شد و آیه اکمال در چه روزی نازل شد در ادامه مطلب.

برای دیدن پاسخ و جواب درست سوال طبق آیه قرآن عدم اطلاق امامت حضرت علی توسط پیامبر مساوی با چه بود خطبه غدیر 1401 به ادامه مطلب بروید.

ای پیامبر! آنچه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده است، کاملا (به مردم) برسان و اطلاق امامت به حضرت علی کن! به همین جهت عدم ابلاغ آن با عدم رسالت مساوی است و اگر نکنی، رسالت او را انجام نداده‌ای! خداوند تو را از (خطرات احتمالی) مردم، نگاه می‌دارد

با توجه به اعتقاد مسلمین بر اینکه این آیه برای ولایت و  نازل شده، ارتباط فقرات و پیامهای این آیه نیز به راحتی واضح می‌شود. اهمیت ولایت به عنوان استمرار امور رسالت از مهمتریت تکالیفی است که خداوند بر دوش  قرار داده است و به همین جهت عدم ابلاغ آن با عدم رسالت مساوی است. دشمنان امیرالمومنین علی (علیه‌السّلام) نیز از حقیقت امر آگاه بودند و برای کار شکنی از هیچ توطئه‌ای فروگذار نبودند و به همین جهت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) در ابلاغ این دستور از توطئه منافقین بیم داشت در حالی که خداوند او را از توطئه ایشان حفظ کرد تا نتوانند خللی در ابلاغ این دستور مهم وارد آورند. در نهایت نیز دشمنان ولایت و منافقین در این صحنه گویا همان منکرین رسالت هستند که خداوند ایشان را هدایت نمی‌کند.

وقتی پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) از حجة الوداع باز می‌گشت و به غدیرخم رسید، وقت جبرئیل نازل شد و فرمان خداوند را ابلاغ نمود که امیرالمومنین علی (علیه‌السّلام) را بیان نماید و او را تنهاشاخص و جانشین بعد از خویش قرار دهد. رسول الله (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) از نیرنگ برخی اصحاب نگران بود و این نگرانی را با در میان گذاشت. جبرئیل رفت و پس از مدتی بازگشت و این آیه را نازل نمود.

طبق آیه قرآن عدم اطلاق امامت حضرت علی توسط پیامبر مساوی با چه بود

آخرین مطالب سایت