30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

طبع مرغ گرم است یا سرد را از این سایت دریافت کنید.

طبع مرغ؛ آیا طبع مرغ گرم است یا سرد؟

طبع مرغ گرم است یا سرد؟ مصلح مرغ چیست؟ طبع مرغ محلی گرم و تر و طبع مرغ ماشینی سرد و تر است، حتی طبع قسمت‌های مختلف مرغ هم از لحاظ گرمی، اندکی متفاوتند. مرغ باید همراه با ادویه‌جات گرم پخته شود تا عوارض آن به حداقل برسد.

ستاره » 🍄 خواص شناسی » خواص گوشت قرمز و سفید » طبع مرغ؛ آیا طبع مرغ گرم است یا سرد؟

طبع مرغ؛ آیا طبع مرغ گرم است یا سرد؟

طبع مرغ گرم است یا سرد؟ مصلح مرغ چیست؟ طبع مرغ محلی گرم و تر و طبع مرغ ماشینی سرد و تر است، حتی طبع قسمت‌های مختلف مرغ هم از لحاظ گرمی، اندکی متفاوتند. مرغ باید همراه با ادویه‌جات گرم پخته شود تا عوارض آن به حداقل برسد.

آخرین به روز رسانی: خرداد 18, 1401

ستاره | سرویس سلامت – مرغ سرشار از پروتئین است و خواص فراوانی برای سلامتی دارد. مرغ‌های بومی و خانگی نسبت به مرغ ماشینی سالم‌ترند و طبع این دو نوع مرغ یکسان نیست. برای اطلاع از طبع انواع مرغ، مصلحات، خواص و نحوه مصرف آن با ما همراه باشید.آنچه در این مطلب خواهید خواند… عدم نمایش

طبع مرغ گرم است یا سرد؟

طبع مرغ محلی طبع مرغ ماشینی طبع اجزای مرغ طبع خروس مصلحات مرغ خواص گوشت مرغ بهترین روش پخت مرغ

مصرف جگر، پا، گردن و بال مرغ

طبع مرغ گرم است یا سرد؟

طبع مرغ محلی، مرغ ماشینی و خروس یکسان نیست. حتی قسمت‌های مختلف مرغ گرمی یکسانی ندارند که در ادامه با آن آشنا می‌شویم:

طبع مرغ محلی

طبع مرغ خانگی یا محلی در طب سنتی گرم و‌ تر است، اما گرمی آن نسبت به گوشت قرمز و گوسفند کمتر است.

طبع مرغ ماشینی

طبع مرغ ماشینی یا کارخانه‌ای سرد و‌ تر است، مرغ‌های ماشینی در محل‌های کوچک نگهداری می‌شوند، تحرک کافی ندارند و مواد زائد در بدن آن‌ها جمع می‌شود و زیاده‌روی در مصرف آن به ویژه در افراد سرد مزاج باعث بروز مشکل می‌شود. هر چه مرغ چاق‌تر باشد میزان رطوبت آن بیشتر است.

طبع اجزای مرغ

طرفداران انواع غذا با بال و گردن مرغ بدانند میزان گرمی بال و گردن و مخصوصا دل مرغ نسبت به سایر قسمت‌های آن بیشتر است.

طبع خروس

طبع خروس گرم و خشک است.

مصلحات مرغ

در رژیم غذایی ما معمولا مرغ در کنار برنج مصرف می‌شود، این مواد غذایی طبع سردی دارند و مصرف آن‌ها در افراد سرد مزاج باعث افزایش سردی بدن و بروز قلنج، درد شکم و گرفتگی عضلات می‌شود.

افراد سرد مزاج بهتر است مرغ را همراه با ادویه‌جات گرم یا سکنجبین مصرف کنند. آویشن، زعفران، زنجبیل، سیر، ترخون و مرزه از ادویه‌جات با طبع گرم هستند و طبخ مرغ همراه با این ادویه‌جات میزان رطوبت و سردی مرغ را کاهش می‌دهد و طبع معتدلی به غذا می‌بخشد.

خواص گوشت مرغ

برخی از خواص مرغ عبارتند از:

موثر در ساخت عضلات بدن (هر ۱۰۰ گرم سینه مرغ دارای ۳۱ گرم پروتئین است.)

کمک به کاهش وزن به دلیل مقدار بالای پروتئین و کالری کم

پیشگیری از سرطان روده بزرگ به دلیل دارا بودن نیاسین (ویتامین ب ۳)

درمان سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی با سوپ مرغ

سرشار از کلسیم و فسفر و موثر در استحکام استخوان و دندان

موثر در کاهش استرس به دلیل دارا بودن تریپتوفان و ویتامین B۵

بهبود خلق و خو با افزایش سطح هورمون سروتونین

بهترین روش پخت مرغ

برای رشد سریع مرغ‌ها معمولا به آن‌ها هورمون تزریق می‌شود، این هورمون‌ها و چربی‌های مضر مرغ در پوست آن ذخیره می‌شوند؛ بنابراین قبل از طبخ مرغ پوست آن را جدا کنید. سرخ کردن مرغ ارزش غذایی آن را کاهش می‌دهد و بهتر است برای پخت مرغ از روش‌هایی مانند آبپز کردن، بخارپز کردن و کباب کردن استفاده کنید. با این وجود اگر همچنان می‌خواهید این گوشت سفید را سرخ کنید از روغن‌های گیاهی و کم چرب استفاده کنید تا از ورود چربی‌های مضر به بدن پیشگیری شود. از مرغ می‌توان برای تهیه غذا‌های مختلف از جمله انواع سالاد، انواع خورش، سوپ، مرغ شکم پر، مرغ سوخاری و … استفاده کرد.

مصرف جگر، پا، گردن و بال مرغ

بسیاری از افراد علاوه بر گوشت مرغ از پا، جگر، گردن و بال آن هم استفاده می‌کنند، اما آیا تمام قسمت‌های مرغ ارزش غذایی دارند و از نظر بهداشتی سالم هستند؟

جگر مرغ: جگر مرغ سرشار از آهن است، اما ترکیبات مضر خون در جگر تجمع می‌کنند و در صورتی که این پرنده تغدیه سالمی نداشته باشد، جگر آن آلوده بوده و با مصرف آن، این مواد مضر وارد بدن می‌شوند.پای مرغ: حتما تاکنون اسم سوپ پای مرغ را شنیده‌اید، پای مرغ باعث افزایش غلظت سوپ می‌شود و منبع خوبی از کلاژن است. اما پای مرغ اندام بیرونی است و در تماس با انواع آلودگی‌های محیطی قرار دارد، بنابراین در صورت تمایل به پخت آن از آب صد درجه استفاده کنید تا میکروب‌ها از بین بروند.گردن مرغ: از گردن مرغ می‌توانید برای تهیه سوپ استفاده کنید و قسمت گوشتی آن را بخورید، اما نخاع و شبکه‌های عصبی آن قابل خوردن نیستند.بال مرغ: این قسمت اگرچه طعم لذیذی دارد، اما محل تجمع هورمون‌ها و ترکیبات مضر است.سخن آخر

اگر می‌خواهید مرغ را به رژیم غذاییتان اضافه نمایید، از مرغ‌های محلی استفاده کنید؛ برای پروش این مرغ‌ها از هورمون استفاده نمی‌شود و نسبت به مرغ ماشینی سالم‌ترند. جالب است بدانید، کالری و ارزش غذایی قسمت‌های مختلف مرغ یکسان نیست. برای اطلاع از کالری این گوشت سفید مطلب «کالری مرغ؛ هر ۱۰۰ گرم مرغ چقدر کالری دارد؟» را در ستاره مطالعه کنید.

نظر شما چیست؟ شما مرغ را همراه با چه مصلحی طبخ می‌کنید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را با ما و همراهان ستاره در میان بگذارید.

2.3/5 – (7 امتیاز) مطالب مرتبط

طبع گوشت بز چیست و مصلحات آن کدامند؟

منبع مطلب : setare.com

طبع گوشت مرغ گرم است یا سرد ؟ خواص + مصلحات + مضرات

خواص و طبع مرغ: مرغ به عنوان گسترده ترین ماکیان در جهان شناخته می شود و گوشت مرغ یکی از غذاهایی است که تقریبا در همه کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. گوشت

خواص و طبع مرغ: مرغ به عنوان گسترده ترین ماکیان در جهان شناخته می شود و گوشت مرغ یکی از غذاهایی است که تقریبا در همه کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. گوشت مرغ سالیان درازی است که به عنوان غذا مورد استفاده قرار می گیرد و در کشور ما نیز جزو پر استفاده ترین انواع گوشت می باشد و از آن در طبخ انواع خورشت، خوراک، سوپ و غذاهای مجلسی استفاده می شود. در این مقاله همه آنچه که باید در مورد طبع و خواص مرغ در طب سنتی ایرانی اسلامی بدانید، ارائه می شود.

فهرست محتوای متن

طبع مرغ گرم است یا سرد ؟

از دیدگاه طب سنتی گوشت مرغ طبیعت گرم و تر دارد. البته این طبع مربوط به مرغ های خانگی است و طبع مرغ های ماشینی به دلیل شیوه های خاص نگهداری از جمله عدم تحرک کافی مرغ ها به سردی نزدیکتر می شود.

هر چه مرغ چاق تر باشد رطوبت بیشتری دارد.

بهترین نوع مرغ، مرغی است که تحرک داشته باشد نه اینکه در قفس های کوچک نگهداری و تغذیه مصنوعی داشته باشد. از این جهت مرغ محلی و خانگی بیشتر مورد تایید است.

طبع مرغ سرد است یا گرم ؟ طبع مرغ سرده ؟ طبع مرغ در طب سنتی ایرانی اسلامی چیست ؟ گوشت مرغ سرد است یا گرم ؟ طبع گوشت مرغ چیه ؟ طبع مرغ گرمه یا سرد ؟

چگونه طبع مرغ را گرم کنیم ؟

این سوال را از دو جهت می توان بررسی کرد. ابتدا اینکه چگونه مرغی با طبع گرم پرورش داده و از گوشت آن استفاده کنیم؟ مرغی که از غذاهای طبیعی مثل علف و سبزیجات، دانه های گندم و… استفاده کند، طبع گرم تری پیدا خواهد کرد. همچنین فعالیت و چریدن بسیار تاثیرگذار است. مرغی که در محیط طبیعی و محلی پرورش پیدا می کند و آزاد است و در خاک و… زندگی می کند، گوشت گرمتری خواهد داشت.

مورد دوم این است که چگونه هنگام طبخ مرغ، سردی آن را بگیریم؟ مزه دار کردن مرغ با زعفران، فلفل سیاه، سیر یا پودر سیر و دیگر ادویه های گرم مثل زنجبیل، سردی آن را کمتر می کند. همچنین استفاده از سبزیجات گرم و معطر مثل نعناع، ترخون و مرزه در طبخ مرغ یا همراه با مرغ، طبع آن را گرم می کند. زیره سبز می تواند انتخاب خوبی باشد. می توانید هنگام مصرف مرغ از شربت سکنجبین، عسل یا شیره انگور به عنوان نوشیدنی استفاده کنید.

تاثیر بالای طب ایرانی و سنتی در ترک اعتیاد و عدم بازگشت به اعتیاد

مطالعه این نوشته »

استاد خیراندیس در نشست هم اندیشی کرونایی حکیمان طب سنتی

مطالعه این نوشته »

خواص طبی گوشت مرغ

مرغ چاق دارای رطوبت بیشتری است و چاق کننده است

گوشت مرغ تولید کننده خون صالح است

باعث افزایش منی می شود

افزایش دهنده عقل است

باعث رفع خیالات و اضطراب می شود.

نسبت به گوشت های دیگر هضم راحت تری دارد.

مواد زاید کمتری تولید می کند.

فواید گوشت مرغ برای پوست: باعث بهبود رنگ پوست می شود.

خشکی پوست و لب را برطرف می کند.

باعث پیشگیری از اختلالات پوستی می شود.

حرارت گوشت مرغ نسبت به گوشت های قرمز کمتر است.

دارای چربی و کلسترول کمی است.

پروتیین فراوان آن در عضله سازی کمک کننده است.

برای سلامت بینایی موثر است

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

فواید گوشت مرغ برای مو: از سفید شدن زودهنگام موها جلوگیری می کند.

خواص ضد سرطانی دارد.

باعث تقویت استخوان ها می شود.

سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

سرشار از فسفر است.

مصلح گوشت مرغ چیست؟

پختن گوشت مرغ همراه با پیاز، زنجبیل و دارچین باعث تعدیل طبع آن می شود.

مصلح مرغ ماشینی

طبع مرغ محلی و مرغ ماشینی به دلیل نوع تغذیه و تحرک مرغ ها متفاوت است. حتی در اعضای مختلف بدن یک مرغ هم اندکی اختلاف طبع وجود دارد. از آنجایی که طبع مرغ ماشینی سرد و تر است، بهترین مصلح آن، ادویه های گرم هستند. بهتر است در طبخ مرغ از زعفران، سیر، زنجبیل، سبزیجاتی مثل ترخون و مرزه و… استفاده شود. همچنین نوشیدن سکنجبین بعد از مصرف مرغ اثر مصلح بر طبع و مزاج مرغ ماشینی دارد.

آبله مرغان و درمان آب با طب سنتی ایرانی و اسلامی

مطالعه این نوشته »

درمان قرمزی چشم با طب سنتی و 6 روش خانگی ساده

مطالعه این نوشته »

فواید مرغ برای بدنسازی

مرغ یکی از اصلی ترین تغذیه ورزشکاران است. دلیل اصلی این انتخاب، چربی کم و پروتیین بالای مرغ است. اغلب ورزشکاران به صورت مرتب فیله و سینه مرغ را مصرف می کنند. پروتیین بالای مرغ باعث تنظیم متابولیسم بدن و ساختن عضلات توده ای و محکم می شود. علاوه بر آن کالری پایین و سیرکنندگی بالایی که فیله مرغ دارد، آن را به یک غذای محبوب در بین ورزشکاران، بدنسازان و علاقمندان به تناسب اندام تبدیل کرده. ورزشکاران و بدنسازان بسته به نوع فعالیت خود می توانند در هر وعده غذایی حدود 50 گرم فیله مرغ مصرف کنند.

مصرف فیله مرغ به صورت کبابی، بخار پز یا آب پز برای بدنسازی و دیگر ورزشها مناسب است.

فواید گوشت مرغ برای معده

گوشت مرغ نسبت به سایر گوشت ها لطافت بیشتری دارد. این موضوع رابطه مستقیمی با جوان بودن مرغ نیز دارد. این لطافت باعث هضم آسان آن در معده می شود. علاوه بر آن، گوشت مرغ مواد زاید بسیار کمی دارد و از این جهت موجب سنگینی و ناراحتی های معدوی نمی شود.اگر گوشت مرغ همراه با گشنیز یا سبزی هایی از این دست مصرف شود، مانع ورود گازهای معده به مغز می شود. مصرف مرغ به خصوص فیله آن احساس پر بودن و سیری را به معده منتقل می کند و از پرخوری جلوگیری می کند.

فواید گوشت مرغ برای کبد

در افرادی که مشکلات کبدی دارند، توصیه می شود گوشت سفید را جایگزین گوشت های قرمز کنند. بهترین نوع گوشت برای مصرف بیماران کبدی گوشت مرغ است. به این دلیل که مرغ چربی پایینی دارد و کبد را تحریک نمی کند. از آنجایی که مصرف پروتئین متابولیسم بدن را بالا می برد، عملکرد کبد را نیز بهبود می بخشد. اثر ضد چاقی مرغ باعث جلوگیری از زیاد شدن تری گلیسیرید در بدن شده و مانع از چربی کبد می شود.

فواید گوشت مرغ برای سرماخوردگی

معمولا در دوران سرماخوردگی از گوشت مرغ در تهیه غذاها و سوپ ها استفاده می شود. مرغ با تقویت سیستم ایمنی بدن، سرعت بهبود سرماخوردگی را بالا می برد. البته توجه داشته باشید که به دلیل سرد بودن طبع مرغ، آن را به روشی طبخ کنید که سردی آن گرفته یا کمتر شود.

منبع مطلب : tebshenas.ir

طبع مرغ گرم است یا سرد

آخرین مطالب سایت