30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

سفینه فضایی به انگلیسی را از این سایت دریافت کنید.

سفینه فضایی به انگلیسی

معنی سفینه فضایی به انگلیسی – معانی، جمله های نمونه، مترادف ها و متضادها و … در دیکشنری آبادیس – برای مشاهده کلیک کنید

سفینه فضایی

spacecraft

مترادف ها

spacecraft (اسم)

فضا کشتی، سفینه فضایی، فضاپیما، کشتی فضایی، ناویز

spaceship (اسم)

فضا کشتی، سفینه فضایی، فضاپیما، کشتی فضایی، ناویز

پیشنهاد کاربران

این دو واژه اربی است و پارسی جایگزین، اینهاست:

سماری somãri ( پارسی دری )

کیهان پیما keyhãn – peyma ( پارسی دری )

space vessel = spacecraft

شاتل شاتل . . . . اپالو

مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما

+ افزودن عکس و لینک

منبع مطلب : abadis.ir

معنی و ترجمه “سفینه فضایی” به انگلیسی

ترجمه فارسی به انگلیسی “سفینه فضایی”،معادل و معنی “سفینه فضایی” به انگلیسی spacecraft,
spaceship,spaceship,
spacecraft,spacecraft,
spaceship,spaceship,
spacecraft

دیکشنری ترجمه و معنی ترجمه فارسی به انگلیسی ترجمه انگلیسی “سفینه فضایی”

ترجمه انگلیسی “سفینه فضایی”

فلش کارت های انگلیسی

کاملاً آنلاین و رایگان

آمادگی برای آزمون های زبان

TOEFL / IELTS / SAT / GMAT / GRE

بازی کن!

لغت انگلیسی یادبگیر

خرید پکیج فیزیکی کودک دوزبانه

دانلود پکیج کودک دوزبانه

ترجمه و معنی انگلیسی کلمه و یا عبارت یا اصطلاح فارسی “سفینه فضایی” عبارت است از spaceship, spacecraft.

عبارت های فارسی دیگر که معادل یا مشابه عبارت فارسی “سفینه فضایی” هستند و یا کلمات این عبارت را دارند نیز در ذیل به همراه معادل انگلیسی آنها، برای شما آورده شده است:

شما می توانید با کلیک بر روی علامت بلندگو در کنار لغات، تلفظ انگلیسی آن ها را نیز گوش دهید.English فارسیspaceship, spacecraftسفینه فضاییspacecraft, spaceshipفضا پیماspaceship, spacecraftکشتی فضاییspacecraft, spaceshipناویزshuttle, spacecraft, spaceshipفضا کشتی

ترجمه مهمترین کلمات فارسی به انگلیسی

سلام به انگلیسی من به انگلیسی سیب به انگلیسی دختر به انگلیسی مادر به انگلیسی عشق به انگلیسی زبان به انگلیسی خاله به انگلیسی توت فرنگی به انگلیسی درخت به انگلیسی ساعت به انگلیسی گربه به انگلیسی سگ به انگلیسی رفیق به انگلیسی قلب به انگلیسی دریا به انگلیسی پروانه به انگلیسی صندلی به انگلیسی حمام به انگلیسی گاو به انگلیسی خوبی به انگلیسی ایران به انگلیسی پدر به انگلیسی زیبا به انگلیسی خانم به انگلیسی خدا به انگلیسی دایی به انگلیسی

نکاتی در خصوص ترجمه “سفینه فضایی” به انگلیسی

نکته 1– نکته مهمی که در ترجمه فارسی به انگلیسی “سفینه فضایی” باید به آن نیز توجه نمائید این است که این ترجمه در چه متن و یا محیطی قرار است استفاده شود. مثلاً آیا عبارت فارسی “سفینه فضایی” یک عبارت و اصطلاح فارسی عامیانه است و یا رسمی و یا تخصصی است. این موضوع در انتخاب معادل انگلیسی “سفینه فضایی” نقش تعیین کننده ای دارد.نکته 2– زمانی که قرار است متن فارسی را به انگلیسی ترجمه کنید، حتما لازم نیست همیشه عین ترجمه فارسی “سفینه فضایی” به انگلیسی منعکس شود.

زیرا یک متن مخصوصاً متن تخصصی می تواند به صور مختلف ترجمه شود. مثلا

1- ترجمه تحت الفظی عبارت فارسی. مثلاً اینکه تک تک کلمات عبارت “سفینه فضایی” را به انگلیسی تبدیل کنیم که به این کار ترجمه تحت الفظی عبارت “سفینه فضایی” می گویند.

2- و ترجمه محتوایی عبارت “سفینه فضایی” به انگلیسی که از نظر محتوی هیچ فرقی با متن اصلی ندارد و مفهوم را به دقت و به درستی ترجمه می کند و تازه در نوشته های تخصصی بیشتر کاربرد دارد.

نکته 3– در فارسی بدلیل عدم اعراب گذاری روی حروف در کلمات ممکن است در نوشته یکی باشند ولی در تلفظ و معنی یکسان نباشد. مثلاً “پر” در یک نوشته می تواند به معنی ” پَر پرنده ” باشد و یا ” پُر “. (حتی همین عبارت “سفینه فضایی” نیز ممکن است جور دیگری تلفظ شود که معنای متفاوتی داشته باشد.)

پس در انتخاب معادل انگلیسی “سفینه فضایی” دقت کنید که در متن مبدا و اصلی معنی واژه ها به چه صورت است تا در ترجمه انگلیسی آن دچار اشتباه نشوید.

نکته 4– ترجمه فارسی به انگلیسی در متون تخصصی ظرافت خاصی را می طلبد:

مثلاً “پیش پرداخت” را می توان به صورت “prepayment” و همچنین “advnace payment” ترجمه نمود. در نوشته های انگلیسی ترجمه دوم شایع و رساست.

جستجو در متون تخصصی خارجی موضوع را روشن می کند و مفهوم نگارش ما را در ذهن خواننده انگلیسی زبان بهتر منتقل می کند. در خصوص ترجمه انگلیسی کلمه یا اصطلاح “سفینه فضایی” هم آیا این موضوع صدق می کند؟

پس بهترین راه در ترجمه کردن معنی از فارسی به انگلیسی خصوصاً در مباحث تخصصی، چک کردن معنای دقیق انگلیسی به انگلیسی کلمات خصوصاً در دیکشنری تخصصی آن موضوع می باشد.

راهنمای کلی ترجمه متون فارسی به انگلیسی

بطور کلی زمانیکه می خواهید متن یا عبارتی را از فارسی به انگلیسی ترجمه و معنی کنید نکات ذیل را حتماً مدنظر خود قرار دهید.

– معنی متناسب با متن را پیدا کنید:

همانطور که می دانید اکثر کلمات انگلیسی، دارای معانی متعددی هستند. گاهی، این معانی با هم در تناقضند. مثلا کلمهٔ oath که هر دو معنی “قسم” و “فحش” را میدهد.

در برخی موارد نیز، معانی یک کلمه تاحدی به هم نزدیک است که انتخاب معنی درست و متناسب با متن، برای مترجم سخت و پیچیده می‌شود.

این مهارت با تمرین ترجمه، به آسانی حاصل می‌شود. به عبارت دیگر، انتخاب معنی درست و مقتضی متن، در ترجمه‌های بعدی آسانتر خواهد بود. آیا این موضوع در خصوص ترجمه انگلیسی spaceship, spacecraft برای عبارت فارسی “سفینه فضایی” صدق می کند؟

منبع مطلب : www.englishvocabulary.ir

سفینه فضایی به انگلیسی

آخرین مطالب سایت