30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

سرزمین یخ و آتش لقب کدام کشور است را از این سایت دریافت کنید.

القاب کشورها

القاب کشورها در جهان را می شناسید؟! یکی از موضوعات جالبی که باید بدانید این است که هر یک از کشورهای دنیا دارای لقب خاصی بوده و به اسم خاصی معروف هستند.

آشنایی با القاب جالب کشورهای جهان!

1400-01-31

القاب کشورها در جهان را می شناسید؟! یکی از موضوعات جالبی که باید بدانید این است که هر یک از کشورهای دنیا دارای لقب خاصی بوده و به اسم خاصی معروف هستند. این اسم ها معمولا برگرفته از فرهنگ، موقعیت جغرافیایی، منابع و… است و به همین دلیل شاهد اسامی جالب و خاصی برای هر یک از کشورهای جهان هستیم. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به لقب کشورهای دنیا انداخته و شما را با این القاب آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا یک به یک این لقب ها را بررسی و ارزیابی کنید.

القاب کشورها در آسیا

فرهنگ شرقی یکی از فرهنگ های جذاب و خاص برای سایر مردم دنیا بوده و همین موضوع باعث شده تا کشورهای آسیایی عموماً اسم هایی برگرفته از فرهنگ غنی شان داشته باشند. اگر بخواهیم شما را با این کشورها آشنا کره و در مورد القاب آن ها صحبت کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایران: سرزمین پارس چین: اژدهای قرمز

ژاپن: کشور آفتاب تابان

مغولستان: سرزمین آسمان آبی

هند: کشور هفتاد و دو ملت (کشور زبان ‌ها)

سریلانکا: اشک هند تبت: بام دنیا

کره شمالی: گوشه‌ نشین (زاهد)

کره جنوبی: سرزمین صبح آرام

تایلند: سرزمین خنده ‌ها

فیلیپین: مروارید دریاهای شرق

یمن: سرزمین سبا

بوتان: سرزمین اژدهای تندر

لبنان: سوئیس خاورمیانه

اندونزی: زمرد استوا/کشور هزار جزیره

بحرین: مروارید خلیج فارس

سنگاپور: شهر شیر

هنگ کنگ: شهر جهانی آسیا

ماکائو: وگاس شرقی

عراق: گهواره تمدن باستان

میانمار: سرزمین طلایی

افغانستان: گورستان امپراتوری

عربستان سعودی: سرزمین وحی

فلسطین: ارض مقدس

مالدیو: کشور خوشه ‌ای

نپال: آرزوی کوهنوردان

القاب کشورها در آفریقا

قاره آفریقا برخلاف باور امروزی مردم که اکثر فکر می کنند قاره فقیری است، از نظر اقتصادی و منابع به ذات یک قاره غنی بوده و این قاره مملو از معادن مختلف است. همین موضوع باعث شده تا اکثر القاب کشورهای آفریقایی برگرفته از همین موضوع باشد و اکثر القاب این کشورها به نحوی انتخاب شده اند که نشان دهنده غنی بودن خاک آن است. اگر بخواهیم این القاب را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مصر: سرزمین فراعنه (هدیه رود نیل)

آفریقای جنوبی: سرزمین الماس/ ملت رنگین ‌کمان

رواندا: سرزمین هزار تپه

ساحل عاج: کشور فیل ‌ها

ماداگاسکار: جزیره سرخ

لسوتو: پادشاهی در آسمان

غنا: ساحل طلا کنیا: کشور مائومائو

بورکینا فاسو: سرزمین مردان نیکوکار

چاد: کشور دریاچه

کشورهای اروپایی

پس از بررسی کشورهای آسیایی و آفریقایی، بهتر است تا سری به قاره سبز زده و نگاهی به القاب کشورهای اروپایی بیاندازیم. اگر بخواهیم این القاب را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آلبانی: سرزمین عقاب‌ ها

انگلستان: سرزمین شکوه و امید

هلند: سرزمین آسیاب بادی/گل لاله

فنلاند: سرزمین هزار دریاچه

سوییس: سرزمین شیر و عسل

اوکراین: سبد نان اروپا

سیبری: سرزمین یخبندان

اسپانیا: سرزمین گاو بازها (ماتادورها)

ایتالیا: کشور چکمه

ایسلند: سرزمین یخ‌ و آتش

ایرلند: جزیره زمرد سوئد: کشور باسوادها

یونان: سرزمین فلاسفه (الهه)

اسلوونی: طرف آفتابی آلپ

بلاروس: روسیه سفید فرانسه: شش ضلعی

اتریش: سرزمین زیبایی و موسیقی

القاب کشورها در قاره اقیانوسیه

اگر بخواهیم نگاهی به قاره اقیانوسیه انداخته و در رابطه با القاب کشورهای این قاره توضیح دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نیوزلند: سرزمین ابرهای بلند سفید

استرالیا: سرزمین گوسفندان

کشورهای قاره آمریکا

آمریکا آخرین قاره کشف شده بر روی زمین است و همین موضوع باعث شده تا کشورهایی که در این قاره حضور دارند، قدمت طولانی از نظر تاریخی و فرهنگی نداشته باشند و مدت زمان حضور مردم متمدن در این قاره بسیار کوتاه باشد. در ادامه با القاب مختلف کشورهای قاره آمریکا

به همین دلیل اکثر القابی که برای کشورهای قاره آمریکا گذاشته شده بر گرفته از موقعیت و ویژگی های جغرافیایی این قاره است. اگر بخواهیم در رابطه با القاب این کشورها صحبت کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کوبا: کاسه شکر امریکا: عمو سام

برزیل: سرزمین آمازون (سرزمین قهوه)

شیلی: سرزمین شاعران

پاراگوئه: جزیره ‌ای محصور در میان زمین‌ ها

آرژانتین: سرزمین نقره

پرو: سرزمین اینکاها

ونزوئلا: سرزمین نفت خیز/ سرزمین بخشش و نعمت

گویان: سرزمین پر آب

کانادا: کشور سفید و پهناور شمالی

هاوایی: بهشت اقیانوس

علت این نام گذاری ها

یکی از سوالات مهمی که پرسیده می شود این است که علت القاب هر یک از کشورهای جهان چیست؟ در پاسخ به این سوال مهم باید گفت که هر یک از القابی که برای کشورهای جهان انتخاب شده ریشه تاریخی داشته و علت خاصی است.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر پس از مطالعه موارد گفته شده، قصد داشتید تا در مورد علت و ریشه لقب هر یک از کشورها بدانید، می توانید تحقیقات کاملی در این زمینه داشته باشید. به عنوان مثال اگر بخواهیم در مورد علت لقب کشور ایتالیا صحبت کنیم باید گفت که به دلیل آن که کشور ایتالیا بر روی کره زمین شبیه به چکمه است، به همین دلیل لقب این کشور چکمه شده است.

منبع مطلب : www.eligasht.com

‫ با لقب کشورهای جهان آشنا شوید

کشورهای مختلف دنیا هرکدام برای چیزی شهرت دارند، یکی برای آب‌وهوا و چشم‌اندازهای طبیعی، یکی برای فرهنگ و تاریخ و یکی برای امکانات پیشرفته و سطح زندگی عالی. با لقب کشورهای جهان آشنا شوید.

جاهای دیدنی جهان

کشورهای مختلف جهان چه القابی دارند؟

لقب کشورهای مختلف دنیا که می‌تواند برایتان جالب باشد

سحر نژادچاری 9 آذر 1399

زمان برای مطالعه 7 دقیقه

0 1885

در این دنیا همه‌چیز اسم دارد؛ برخی از اسم‌ها شاید نشانگر هویتی از شیء یا فرد باشند. گاهی اسم جای خود را به لقب می‌دهد؛ در این میان کشورها نیز از این بحث جدا نیستند. هر کشور نسبت به طبیعت، گذشته یا ذخایر معدنی و جذابیت‌های فرهنگی، به چیزی شهرت دارد یا با لقبی خوانده می‌شود. آشنایی با لقب کشورهای مختلف جهان درواقع اطلاع داشتن از هویت و فرهنگ آن کشور است.

هرکدام از کشورهای دنیا لقب‌های جالب و عجیب‌وغریبی برای خود دارند که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. برخی کشورها به دلیل موقعیت جغرافیایی، برخی به دلیل ذخایر یا فرآورده‌های خاص آن کشور، وجود افسانه یا داستانی منحصربه‌فرد و برخی دیگر به آداب‌ورسوم خود لقب گذاری شده‌اند. با

یوتراوز

همراه شوید تا در ادامه با لقب کشورهای جهان بیشتر آشنا شویم.

لقب‌های جالب و جذاب کشورهای مختلف جهان:

لقب کشورهای مختلف جهان در خاورمیانه

لقب کشورهای مختلف جهان در آسیا

لقب کشورهای مختلف جهان در اروپا

لقب کشورهای مختلف جهان در قاره آمریکا

لقب کشورهای مختلف جهان در قاره آفریقا

لقب کشورهای مختلف جهان در اقیانوسیه

لقب کشورهای مختلف جهان در خاورمیانه

ایران؛ سرزمین پارس‌های مهمان‌نواز

پرشیا یا پارس نامی است که 2500 سال پیش اروپاییان برای ایران برگزیدند و امروزه در همه جای دنیا ایران را همان سرزمین پارس می‌نامند. نام دیگر ایران سرزمین نجیب‌زادگان است. در سال‌های اخیر هم که ایرانی‌ها به مهمان‌نوازی شهرت پیدا کرده‌اند.

یمن؛ سرزمین سبا

داستان‌های حضرت سلیمان و تخت ملکه سبا را به خاطر دارید؟ جالب است بدانید که تمام آن اتفاقات در یمن امروزی رخ داده است. به همین دلیل یمن را سرزمین سبا لقب داده‌اند.

لبنان؛ عروس خاورمیانه

زیبایی‌های این کشور رویایی بر هیچ‌کس پوشیده نیست! لبنان که در خاورمیانه قرارگرفته است به دلیل زیبایی و سرسبزی به عروس خاورمیانه شهرت یافته است.

بحرین؛ مروارید خلیج‌فارس

بحرین؛ جزیر‌ه‌ای در خلیج‌فارس است که از 33 جزیره تشکیل شده است. آن‌همه جزیره و سرسبزی باعث شده است بحرین را مروارید خلیج‌فارس بدانند.

لقب کشورهای مختلف جهان در آسیا

چین؛ اژدهای قرمز

بی‌شک هر کس یک‌بار به تماشای فیلم‌های چینی نشسته باشد یا چیزی از افسانه‌های چین باستان به گوشش رسیده باشد، با این نماد از چین آشنایی دارد. اژدها یکی از موجودات افسانه‌ای جهان و برای چینی‌ها نماد قدرت است.

ژاپن؛ کشور آفتاب تابان

ژاپنی‌ها بر این عقیده هستند که خورشید از این کشور به دنیا سلام می‌کند. آن‌ها به خود نیپون یا نیهون می‌گویند که ترجمه آن منبع آفتاب است اما در دیگر کشورها به معنای آفتاب تابان است.

مغولستان؛ سرزمین آبی

جای بسی شادمانی و مسرت است که مغولستان این سرزمین آبی هنوز جزو کشورهای بکر و دست‌نخورده در جهان است. سنت‌ها و فرهنگ‌های قدیمی در این کشور بسیار زنده هستند و زندگی عشایری در آن جریان دارد. بی‌گمان همین سبک زندگی باعث شده مغولستان آسمان آبی‌تری داشته باشد و این دلیلی برای داشتن لقب زیبای سرزمین آبی برای آن است.

هند؛ کشور هفتاد و دو ملت

تابه‌حال از خود پرسیده‌اید چرا هند را کشور هفتاد و دو ملت می‌خوانند؟ کشور هند پر از فرهنگ‌ها، زبان‌ها و سنت‌هایی است که برخی شناخته شده و برخی هنوز بی‌نام ‌و نشان مانده‌اند. سفر به این سرزمین با داشتن گویش‌ها، دین‌ها و سنت‌های مختلف می‌تواند بسیار جذاب باشد. اگرچه این کشور به سرزمین رنگ‌ها و غذاهای تند و تیز هم شهرت دارد.

سریلانکا؛ اشک هند

هند چه ربطی به سریلانکا دارد؟ کافی است نگاهی به این کشور روی نقشه بیندازید تا ببینید که چطور همچون اشکی از گوشه چشم هندوستان به پایین افتاده است.

تبت؛ بام دنیا

این نام به دلیل موقعیت جغرافیایی آن در نظر گرفته شد. تبت در بخشی از آسیای شرقی قرار گرفته و تعدادی از بلندترین کوه‌های جهان ازجمله اورست را در خود جای‌داده است؛ بنابراین هیچ لقبی بهتر از بام دنیا برای تبت مناسب نیست. در حقیقت، تبت سرزمین هشت هزاری است چرا که بیشتر قله‌های 8000 متری جهان در این پهنه واقع شده‌اند. پس هیچ عنوانی برای آن بهتر از «بام دنیا» نمی‌‎تواند باشد.

کره شمالی؛ گوشه‌نشین زاهد

منبع مطلب : utravs.com

سرزمین یخ و آتش لقب کدام کشور است

آخرین مطالب سایت