30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

سایت غذای حرم امام رضا را از این سایت دریافت کنید.

سوالات متداول

مهمانسرای حرم امام رضا علیه السلام

میهمانسرای حضرتی امام هشتم علیه السلام در روز طی سه وعده ده‌ها هزار پرس غذای متبرک به زائران و مجاوران حرم امام رئوف تقدیم می‌کند. زائران و مجاوران عزیز می‌توانند از طریق سایت و اپلیکیشن نسیم رضوان اقدام به رزرو غذای متبرک کنند.

نحوه رزرو ثبت نام آنلاینوعده غذایی صبحانه، نهار، شامتعداد دفعات رزرو کد ملی 1 بارمکان مهمانسرا صحن غدیر

درباره مهمانسرای حرم امام رضا علیه السلام

سابقه‌ی تاریخی نشان می‌دهد که مهمان‌داری در آستان قدس رضوی از قرن نهم هجری معمول بوده ولی مدارک به‌دست‌آمده سابقه‌ی آن‌را از دوره‌ی صفویه می‌داند. مهمان‌سرای آستان قدس در دوران صفویه به شربت‌خانه موسوم بوده و موقوفاتی هم داشته است که حمام شاه در محله‌ی چهارباغ در بازار و در مجاورت مسجد 72 تن از آن‌جمله می‌باشد.

رزرو غذای حرم امام رضا با کد ملی

آسان‌ترین و بهترین روش تهیه غذای متبرک، نصب اپلیکیشن نسیم رضوان است. اپلیکیشن نسیم رضوان، یک راهنمای چندمنظوره است که برای زیارت حرم امام رضا، تمام راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر سوال شرعی دارید یا حتی قصد دارید از برنامه‌های ویژه حرم، ساعت سخنرانی‌ها و… مطلع شوید، از طریق این اپلیکیشن به راحتی به پاسخ سوالاتتان خواهید رسید.

بعد از نصب اپلیکیشن رضوان، اطلاعات شخصی نظیر شماره همراه و کدملی و… را وارد کنید و بعد از دریافت کد اختصاصی پیامک شده، وارد اپلیکیشن شوید. در قسمت مربوط به غذای حضرتی، کد ملی خودتان و همراهانتان را وارد کنید و از بین تاریخ‌های پیشنهادی مناسب‌ترین زمان را انتخاب کنبد. چنانچه ظرفیت تمام تاریخ‌ها تکمیل شده بود در زمان دیگری مجدد شانس خود را امتحان کنید. در صورت رزرو موفق دعوت‌نامه شما از نرم افزار مشخص خواهد شد.

آموزش ثبت نام غذای متبرک حرم مطهر رضوی

زائرین و مجاورین حرم مطهر امام رضا علیه السلام میتوانند از طریق سایت و اپلیکیشن نسیم رضوان اقدام به رزرو غذای حضرتی نمایند.

مهمانساری حرم امام هشتم روزانه چند هزار غذا به صورت صبحانه، نهار و شام به دوستاران حضرتش ارائه می کنند.

هر شماره موبایل میتواند برای 9 نفر با کد ملی غذا رزرو کند که در ادامه نحوه رزرو غذا آموزش داده شده است:

1- وارد پلیکیشن نسیم رضوان شوید یا وارد قسمت پیشخوان خدمات حرم مطهر شوید.

2- وارد بخش مهمانسرا شوید. در صورتی که نیاز به ورود بود از طریق شماره موبایل لاگین کنید

3- وعده غذایی را انتاب نمائید. اگه وعده‌های غذایی مورد نظرتان پر شده بود در زمانی دیگر مراجعه کنید. وعده های غذایی هر ساعت شارژ خواهد شد.

4- شماره ملی خود یا مهمانانتان را وارد کنید. با هر شماره ملی یک بار میشود غذا رزرو کرد.

5- با یک شماره موبایل میتوانید 3 مرتبه یعنی برای 9 شماره ملی غذا رزرو کنید.

6- رزرو غذا با هر شماره ملی دارای محدودیت است و امکان کنسل کردن وجود ندارد، پس لطفا از غذای رزرو شده استفاده نمائید.

7- پس از رزرو غذا و ثبت کد ملی در زمان تعیین شده به مهمانسرای حرم مطهر واقع در صحن غدیر مراجعه نمائید.

برنامه وبی پیشرو (PWA)

قابل اجرا بدون نیاز به اینترنت (پس از اولین اجرا) حجم بسیار پایین (کل بخش قرآن زیر ۲مگابایت از ترافیک اینترنت استفاده می‌کند (بدون احتساب صوت آیات و صوت ترجمه) و آن هم فقط برای بار اول است و در دفعات بعدی حجم اینترنت مصرف نمی‌شود، مگر برای صوت آیات و ترجمه) بروزرسانی هوشمند (در بروزرسانی‌های آینده فقط و فقط قسمت‌های تغییریافته مجددا دانلود و بروز می‌شود)

سوالات متداول

از چه راه‌هایی میتوانم غذای حضرت را رزرو کنم؟

در حال حاضر فقط از طریق اپلیکیشن و سایت نسیم رضوان امکان رزرو غذای حضرت امام رضا علیه السلام امکان پذیر است.

چه تعداد غذای متبرک حضرت را میتوانم رزرو کنم؟

با هر کد ملی می‌توان یک رزرو انجام داد و شما می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن نسیم رضوان برای سه کد ملی غذای حضرتی رزرو کنید.

زمان سرو وعده‌های غذایی در حرم مطهر چه زمانی است؟

آیا امکان کنسل کردن غذای رزرو وجود دارد؟

مکان مهمانسرای حرم مطهر کجاست؟

امکان خارج کردن غذای حضرتی به محیط بیرون مهمانسرا وجود دارد؟

بله؛ در صورت تمایل می‌توانید غذا را بصورت بیرون‌بر دریافت کنید.

منبع مطلب : nasimrezvan.com

نحوه گرفتن غذای متبرک امام رضا علیه السلام

نحوه گرفتن غذای متبرک امام رضا علیه السلام,راهنما ثبت نام غذا مهمانسرا امام رضا,ژتون غذا,کارت بنیاد شهید,شهدا,جانباز,زوج جوان,بهزیستی

نحوه گرفتن غذای متبرک امام رضا علیه السلام

مکان شما: خانه /

نحوه گرفتن غذای متبرک امام رضا علیه السلام…

هم اکنون با توجه به کاهش آمار مبتلایان کرونا ( Coronavirus Variant) و خروج از وضعیت قرمز، امکان بهره مندی مجدد از  غذای متبرک امام رضا (ع) فراهم شده است.

نحوه گرفتن غذای متبرک امام رضا علیه السلام تغییر کرد – دریافت غذای حضرتی با کد ملی و بدون قرعه کشی (این اطلاعات بروزرسانی شده و مربوط به سال ۱۴۰۱ می باشد).

در طرح جدید، ثبت نام جهت دریافت غذای متبرک حضرتی فقط از طریق نرم افزار نسیم رضوان انجام می شود که با اپلیکیشن قبلی با نام رضوان متفاوت است.

مراحل رزرو غذای حضرت به شرح ذیل می باشد:

دانلود نرم افزار نسیم رضوان

دانلود از طریق بازار یا دانلود مستقیم با مراجعه به سایت نسیم رضوان با کلیک روی لینک مقابل www.nasimrezvan.com

از طریق نسخه وب برای کامپیوتر و گوشی های ios با کلیک روی لینک مقابل web.nasimrezvan

نصب نرم افزار نسیم رضوان و ورود از طریق وارد کردن شماره موبایل و سپس وارد کردن کد ارسال شده به گوشی شما (این کار را می توانید با شماره های مختلف خود انجام دهید تا شانس انتخاب شما بالاتر باشد. اما هر کد ملی فقط یک بار در هر ۲ یا ۳ سال می تواند از غذای متبرک استفاده نماید).

کلیک بر روی گزینه مهمانسرا

کلیک بر روی گزینه پیش ثبت نام (همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۸ می توانید برای پیش ثبت نام مهمانسرای امام رضا (ع) اقدام نمایید. در ساعت ۲۰ هر روز از بین زائران گرامی که در آن روز پیش ثبت نام کرده اند، براساس ظرفیت مهمانسرا، منتخبین مشخص می شوند).

در صورت قرار گرفتن در منتخبین، می توانید تاریخ و وعده غذایی را انتخاب کنید (در غیر این صورت، روز بعد از ساعت ۸ الی ۱۸ مجدد گزینه پیش ثبت نام را انتخاب کنید تا در لیست روز بعد قرار بگیرید).

وارد کردن کد ملی خود و همراهان تا ۳ نفر (هر کد ملی در هر ۳ سال، یکبار می توانند از غذای حضرت بهره مند شوند).

تایید نهایی اطلاعات نمایش داده شده

در قسمت سوابق رزرو می توانید اطلاعات رزرو خود از جمله وعده و تاریخ انتخابی را ببینید.

سپس با کارت های شناسایی خود و افراد ثبت نام شده، به دفتر نعیم رضوان واقع در صحن غدیر مراجعه نمایید و فیش های کاغذی وعده غذایی ( ژتون غذا ) را جهت ورود به مهمانسرای حضرت دریافت نمایید (ساعات کار دفتر نعیم رضوان ۸ الی ۲۱ می باشد).

سپس با مراجعه به مهمانسرای صحن غدیر هنگام وعده ی انتخابی، با نشان دادن ژتون های غذای اعضای ثبت شده می توانید غذای متبرک را دریافت و یا در مهمانسرای حضرت میل نمایید.

لینک دانلود اپلیکیشن نسیم رضوان

چه کسانی می توانند جهت دریافت دعوتنامه ی مهمانسرای حضرت رضا (ع) اقدام نمایند؟

کلیه ی زائران و مجاورانی که در حرم مطهر حضور دارند و از طریق نرم افزار نسیم رضوان ثبت نام کرده اند.

کلیه ی زائران و مجاورانی که کارت بنیاد شهید و امور ایثارگران (جانبازان و خانواده های شهدا) را دارا باشند، بدون قرعه کشی می توانند با مراجعه به دفتر رضوان واقع در صحن غدیر، دعوتنامه دریافت کنند. (هرنفر دارنده ی کارت بنیاد شهید و امور ایثارگران می تواند برای گرفتن ۵ دعوتنامه غذا اقدام نماید).

کلیه ی زائران و مجاورانی که کارت بهزیستی دارا باشند، بدون قرعه کشی می توانند با مراجعه به دفتر رضوان واقع در صحن غدیر، دعوتنامه دریافت کنند. (به هر کارت یک دعوتنامه به صاحب کارت تعلق می گیرد).

کلیه ی زائران و مجاورانی که هر نوع نذر بالای ۳۰۰۰۰۰ تومان به دفاتر نذورات حرم مطهر اهدا کرده باشند که به ازای هر ۳۰۰۰۰۰ تومان یک عدد دعوتنامه غذای حضرت بدون قرعه کشی با حضور و ارائه ی برگه ی نذر خود به دفتر رضوان واقع در صحن غدیر می توانند دریافت کنند.

کلیه ی زوج های جوان کمتر از یکسال عقد با ارائه ی عقد نامه و شناسنامه به دفتر رضوان واقع در صحن غدیر می توانند بدون قرعه کشی دعوتنامه دریافت کنند.

زائرین غیر ایرانی با ارائه ی پاسپورت و مراجعه به دفتر نعیم رضوان واقع در صحن غدیر

تمامی این عزیزان که در موارد ۱ تا ۶ ذکر شد، می توانند به دفتر نعیم رضوان ( اتاق ۱۰۷ ) در صحن غدیر مراجعه کرده و پس از ارائه ی مدارک شناسایی لازم دعوتنامه را دریافت نمایند.

کلیه ی دارندگان کارت طلاب علوم دینی بجز مشهد (از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ صبح بجز جمعه ها، مراجعه به هتل ولایت نزدیک مقبره پیر پالاندوز).

سوالات متداول در مورد نحوه گرفتن غذای متبرک امام رضا علیه السلام

تعداد و محل مهمانسراهای حرم مطهر را بیان کنید؟

در حرم مطهر امام رضا (ع) دو مهمانسرا وجود دارد که مهمانسرای شماره ۱، ورودی نواب صفوی در بست شیخ حر عاملی و مهمانسرای شماره ۲ ، در ضلع غربی صحن غدیر واقع است.

سهمیه هر شخص و یا هر کدملی ، برای استفاده از غذای حضرتی سالی چندبار یا هر چندسال یک بار است؟

سهمیه ی استفاده از غذای حضرتی در هر سه سال ، یک بار می باشد (البته امکان دارد در صورت افزاریش ظرفیت به دو سال یکبار برسد). یعنی کسی که کد ملی ایشان در سامانه نسیم رضوان ثبت شده و از غذای حضرت استفاده کرده است تا سه سال بعد امکان درخواست مجدد در سامانه ی رضوان برای همان کد ملی را ندارد. اما می تواند برای دیگران در سامانه ثبت نام نماید.

منبع مطلب : www.mashhad-tourist.ir

سایت غذای حرم امام رضا

آخرین مطالب سایت