30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

سامانه ارسال اظهارنامه اشخاص حقوقی 1400 را از این سایت دریافت کنید.

سامانه اظهارنامه مالیاتی

در این مقاله حقوقی دینا، در خصوص سامانه اظهارنامه مالیاتی توضیح داده شده و در ادامه، نکات مربوط به ورود به سایت ثبت نام و ارسال اظهارنامه مالیاتی ارایه شده است.

سامانه اظهارنامه مالیاتی

سامانه اظهارنامه مالیاتی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور، راه اندازی شده است، به ارایه خدماتی همچون، پیش ثبت نام و ثبت نام الکترونیک متقاضیان، ثبت اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی، استعلام پرونده مالیاتی و مواردی از این دست، می پردازد. متقاضیان استفاده از خدمات این سامانه، می توانند، با ورود به سایت ثبت نام، اقدام به پیش ثبت نام و ثبت نام الکترونیک خود نموده و سپس، اقدام به ارسال اظهارنامه نمایند.

برای مشاوره سامانه اظهارنامه مالیاتی

برای مشاوره سامانه اظهارنامه مالیاتی

امروزه، اکثر نهادهای دولتی و خصوصی، از جمله سازمان امور مالیاتی، جهت تسریع در روند خدمت رسانی و تسهیل امور، برای متقاضیان خدمات خود، اقدام به راه اندازی سامانه های الکترونیکی نموده اند. متقاضیان، می توانند با ورود به سایت سامانه موسسات دولتی و خصوصی و ثبت نام در آن ها، اقدام به استفاده از خدمات آن ها نمایند و از این طریق، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند.

پرداخت مالیات، از جمله وظایف مشمولین مالیات بوده و در صورت عدم پرداخت، با جریمه های سنگینی روبرو خواهند بود. پس از خود اظهاری مشمولین مالیات و بررسی آن توسط سازمان امور مالیاتی، میزان مالیات متعلقه مشخص شده و مشمولین، باید نسبت به پرداخت آن، اقدام نمایند. امروزه، متقاضیان باید صرفا از طریق سامانه الکترونیکی مالیاتی، اقدام به ثبت و ارسال اظهارنامه خود کنند که شیوه و مراحل مخصوص به خود را دارد.

از این رو، در این مقاله قصد داریم، به معرفی سامانه اظهارنامه مالیاتی بپردازیم ؛ سپس، نحوه ورود به سایت ثبت نام و ارسال اظهارنامه مالیاتی را توضیح دهیم. چنانچه، پیرامون موضوع سامانه اظهارنامه مالیاتی و نحوه ورود به سایت آن، سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

برای ورود به سامانه اظهارنامه مالیاتی کلیک کنید.

کاربران جهت ورود به سامانه اظهارنامه مالیاتی به آدرس tax.gov.ir مراجعه کنند.

معرفی سامانه اظهارنامه مالیاتی

سازمان امور مالیاتی کشور، با هدف الکترونیکی نمودن و تسهیل روند امور مربوط به مالیات، اقدام به راه اندازی سامانه عملیات الکترونیکی یا سامانه اظهارنامه مالیاتی نموده است. از جمله موارد مهمی که مشمولین مالیات، هر ساله باید نسبت به آن اقدام نمایند، پر کردن و ارسال اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت شان می باشد که امروزه، این اقدام، باید به صورت اینترنتی و از طریق سامانه آن، صورت گیرد.

سامانه اظهارنامه مالیاتی، به آدرس tax.gov.ir، اقدام به ارایه خدماتی، نظیر استعلام بدهی مالیاتی، پرداخت قبض مالیات، ارائه برگ تشخیص مالیاتی، صدور صورت حساب الکترونیکی، ثبت نام و پیش ثبت نام الکترونیک، جهت پر کردن اظهارنامه موارد مختلف، نظیر املاک، اجاره، سکه و سایر موارد می نماید. متقاضیان پر کردن انواع اظهارنامه، می توانند با ورود به سایت و پس از طی کردن مراحل پیش ثبت نام و ثبت نام، اقدام به پر کردن و سپس ثبت اظهارنامه مورد نظر خود نمایند.

بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، با هدف اجرای ماده 163 قانون مالیات ‌های مستقیم و طبق اعلام بانک ‌مرکزی، مبنی بر تعلق مالیات علی الحساب به میزان 10درصد، به فروش ارز، توسط خریداران و فروشندگان، لازم است تا اشخاص مشمول، با مراجعه به سامانه اظهارنامه مالیاتی tax.gov.ir، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و در صورت وجود خطا، پس از ثبت، اقدام به رفع خطای اظهارنامه مالیاتی خود کنند.

لازم به ذکر است که ضمانت اجرای عدم ثبت نام به موقع و خودداری از پرداخت مالیات، علاوه بر اخذ مالیات و جریمه های مربوطه، اعمال مجازات‌ های مقرر در ماده 274 قانون مالیات‌ های مستقیم از جمله مجازات‌ های درجه 6 می باشد.

حتما بخوانید: سامانه عملیات الکترونیکی امور مالیاتی tax.gov.ir

نحوه ثبت نام در سامانه اظهارنامه مالیاتی

در قسمت بالا، در خصوص سامانه اظهارنامه مالیاتی توضیح دادیم و گفتیم که همچون سایر سامانه ها، نظیر سامانه مالیات بر ارزش افزوده، سامانه استعلام بدهی مالیاتی و سایر موارد، جهت رفاه حال متقاضیان خدمات مالیاتی، راه اندازی شده است. در این قسمت، قصد داریم در خصوص نحوه ورود به سایت ثبت نام در سامانه اظهارنامه مالیاتی، توضیح دهیم. ثبت نام و ورود به سایت این سامانه، مطابق مراحل زیر است:

ابتدا، عبارت “سامانه اظهارنامه مالیاتی” یا عبارت tax.gov.ir را در مرورگر خود، جست و جو نموده تا به صفحه ای مشابه صفحه زیر وارد شوید. سپس، از قسمت خدمات اصلی مالیاتی، گزینه ثبت نام و پیش ثبت نام الکترونیک را انتخاب کنید.

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

سامانه تسلیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی 1400 در سال 1401

اظهارنامه مالیاتی عدم فعالیت شرکت‌هایی که فعالیت ندارند و نحوه اعلام آن «سامانه آنلاین هوشمند آسان‌ثبت»

این سامانه در حال حاضر صرفا برای پیش ثبت نام در سامانه امور مالیاتی و همچنین ثبت و رد نمودن اظهار نامه مالیاتی اشخاص حقوقی (شرکت ها و موسسات) طراحی شده تا مودیان محترم به سهولت و بدون مراجعه حضوری بصورت تعاملی با کارشناسان حقوقی آسان ثبت، اظهار نامه خود را تکمیل و برای سازمان امور مالیاتی ارسال نمایند.

سامانه اظهارنامه مالیاتی

ورود به سامانه

مراحل ثبت نام در سامانه امور مالیاتی

1

ثبت درخواست

2

مشخصات متقاضی

3

ورود اطلاعات اولیه

4

مشاهده فاکتور و پرداخت

5

تکمیل اطلاعات

اطلاعات بیشتر

مدارک مورد نیاز برای استفاده از سامانه اظهارنامه مالیاتی 1400 در سال 1401

پرسش و پاسخ

نظرات

صادق رحیمی

26/04/1401 11:16:54 ب.ظ

فاکتور بدهی حساب مالیات

جعفر ملایی

26/04/1401 05:45:48 ب.ظ

سلام . ما یه شرکت در 1400 ثبت و تاکنون هیچ فعالیتی نداشته ایم در اظهارنامه از ما میخواد پرداخت انجام بدیم ! چرا ؟ با شماره 982143498 پیامک ارائه اظهارنامه ارسال کرده اند با مهات آخر تیرماه!

کارشناس آسان ثبت

با سلام بله طبق دستورالعمل سال 1401 تمامی شرکت ها اعم از حقوقی و حقیقی فعال یا غیر فعال باید اظهارنامه مالیاتی تنظیم و ارسال کنند

سعید شهرکی

25/04/1401 11:28:38 ق.ظ

مدیرعامل شرکت حمل ونقل توحید ترابر چابهار

امید خوبیاری

21/04/1401 12:45:37 ب.ظ

با سلام.بنده راننده تاکسی در جزیره کیش هستم.لطفا در رابطه با پرکردن اظهارنامه توضیح دهید و اگر نیاز به پرکردن اظهارنامه مشاغل خودرویی هست نحوه پرکردن بفرمایید به چه شکلی هست

شهین زارع خوشه چین

19/04/1401 09:06:36 ب.ظ

سلام چنانچه اعتراض داشته باشم به چه نحوی عمل نمایم؟

امیرعلی عباسی نشقی

15/04/1401 05:30:53 ب.ظ

سلام من عباسی هستم شرکتم در سال 1401 ثبت نام کرده به این شماره 09001107020 خط واتساپ یا پوگرام تماس بگیرید ممنون منتظر شرکت ما هستیم

محمد هادی سیاوشی

14/04/1401 01:14:37 ب.ظ

test

محمد هادی سیاوشی

14/04/1401 01:09:14 ب.ظ

test

ساناز کهزادی

06/04/1401 11:11:49 ب.ظ

از امور مالیاتی خیلی مچکرم

کارشناس آسان ثبت

سلامت باشید از حسن نظر شما صمیمانه سپاسگزاریم

ساناز کهزادی

06/04/1401 11:08:27 ب.ظ

راضیم

کارشناس آسان ثبت

سلامت باشید ممنون از حسن نظرتون

منبع مطلب : asansabt.com

سامانه ارسال اظهارنامه اشخاص حقوقی 1400

آخرین مطالب سایت