30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

سازمان سنجش تربیت بدنی را از این سایت دریافت کنید.

جزئیات آزمون عملی تربیت بدنی 1401

در این مقاله به زمان، مراحل و جزئیات برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401، نحوه پرداخت هزینه کارت و محل برگزاری آزمون علوم ورزشی پرداخته شده است .

جزئیات آزمون عملی تربیت بدنی

پذیرش دانشجو برای رشته علوم ورزشی – آموزش تربيت بدنی پردیس دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از طریق دو مرحله آزمون کتبی و آزمون عملی صورت می پذیرد. متقاضیان برای شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۱ باید کارت علاقمندی خریداری کنند و در دو مرحله مقدماتی و تخصصی آزمون عملی این رشته شرکت کنند.

برای مشاوره آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401

برای مشاوره آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401

یکی از رشته های پر متقاضی در بین داوطلبان سه گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، رشته علوم ورزشی – آموزش تربيت بدنی است که نحوه پذیرش دانشجو در این رشته به صورت متمرکز و با شرایط خاص می باشد و پذیرش آن در دانشگاه های مختلفی از جمله دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی انجام می شود. متقاضیان علاوه بر کنکور بایستی در آزمون عملی تربیت بدنی 1401 نیز شرکت کنند.

انتخاب این رشته نیازمند یک سری شرایط و ضوابط است و متقاضیان لازم است در بازه زمانی معلوم نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی این رشته اقدام کرده و مطابق اطلاعیه های سازمان سنجش در آزمون عملی شرکت کنند. با توجه به اهمیت نحوه برگزاری این آزمون در ادامه به بررسی جزئیات برگزاری زمان، نحوه و محل برگزاری آزمون عملی علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی کنکور ۱۴۰۱ پرداخته شده است.

متقاضیان آزمون عملی رشته علوم ورزشی و یا آموزش تربیت بدنی حتی اگر مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه نشده باشند می توانند نسبت به انتخاب كدرشته محل های تحصیلی دوره روزانه از رشته علوم ورزشی یا آموزش تربیت بدنی در فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401

رشته تربیت بدنی دارای دو آزمون عملی است به طوری که آزمون اول را مقدماتی و آزمون دوم را تخصصی می گویند. آزمون مقدماتی رشته علوم ورزشی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی معمولا چند روز بعد از زمان برگزاری کنکور سراسری برگزار می شود و همه داوطلبانی که نسبت به پرداخت هزینه شرکت در آزمون اقدام کرده اند می توانند در موعد مقرر در جلسه حضور داشته باشند.

مرحله دوم آزمون عملی آموزش تربیت بدنی – علوم ورزشی 1401 تنها داوطلبانی شرکت خواهند کرد که در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری خود این رشته را آورده و پس از بررسی سازمان سنجش، جزو معرفی شدگان این رشته بوده باشند.

برای اطلا از زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور ۱۴۰۱ فایل قرار داده شده در این قسمت را مطالعه کنید. همه متقاضيان میبایستی طبق برنامه‌ زماني و اقدامات اعلام شده در اطلاعیه‌ ای که در درگاه اطلاع رسانی این سازمان و درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی منتشر شده بود، اقدام می کردند. ضمن آنکه آزمون‌ عملي علوم ورزشی قابل تمديد و یا تكرار نبود و احتمال می رود امسال نیز تمدید نشود.

برای اطلاع از زمان آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401 کلیک کنید.

حتما بخوانید: زمان برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی

محل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401

سال گذشته آزمون عملی تربیت بدنی – علوم ورزشی دانشگاه فرهنگیان و پردیس تربیت دبیر شهید رجایی به صورت استانی برگزار شد، سازمان سنجش به عنوان مجری برگزار کننده این آزمون اطلاعاتی در خصوص آدرس، زمان و حوزه های امتحانی را در اختیار داوطلبان قرار داد. به محض انتشار آدرس حوزه های امتحانی سال ۱۴۰۱، مقاله به روز رسانی شده و آدرس حوزه ها در جدولی منتشر می گردد.

برای اطلاع از محل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401، آدرس حوزه های برگزاری آزمون کلیک کنید.

یکی از مهم ترین مراحل پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان مصاحبه است که برای سنجش توانایی ‌های علمی و بررسی سلامت جسمی و روانی متقاضیان انجام می شود. مقاله زیر برای آشنایی با سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می گردد.

بیشتر بخوانید: سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

مراحل و جزئیات آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 1401

یکی از سوالات پرتکرار در بین متقاضیان و موارد ضروری که شرکت کنندگان در آزمون عملی تربیت بدنی کنکور ۱۴۰۱ باید از ان اطلاع کسب کنن، جزئیات و مراحل این آزمون بوده که در این بخش آمادگی هایی که داوطلبان باید در روز آزمون داشته باشند ارائه شده است.

بارفیکس دراز کشیده در 20 ثانیه

دراز نشست در 20 ثانیه

دریبل با توپ فوتبال و بسکتبال از بین 5 مانع

پرش از روی 4 مانع

راه رفتن از روی چوب تعادل به عرض 20 سانتی متر و طول 6 متر

پرتاب توپ midecinball به حجم 3 کیلو از روی سینه

4 در 9 : 2 بار رفت و برگشت در مسیر 9 متر

حمل چوب از این طرف خط به آن طرف خط

در آخر دو 250 متر

آزمون متناسب با شرایط کنونی کشور بازبینی و فیلم شیوه اجرای آزمون، همراه با دستورالعمل های مربوطه، در درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی قابل مشاهده می باشد. متقاضیان گرامی می‌توانند با مشاهده فیلم و تمرین مهارتهای لازم، آمادگی نسبی بیشتری را برای شرکت در آزمون علوم ورزشی کسب نموده و پس از تهیه مدارک لازم برای آزمون عملی تربیت بدنی در این فرآیند شرکت نمایند.

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۱ آزمون عملی رشته علوم ورزشی اعلام علاقه مندی آزمون تربیت بدنی آموزش تربیت بدنی 1401 زمان، راهنما و سایت نام نویسی رشته ورزش

ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

تحریریه ایران مشاوره ۴۳ نظرها

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با مشاوران متخصص کنکور از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 9099072938

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، برای پذیرش متقاضیان رشته آموزش تربیت بدنی، یک آزمون عملی برگزار می نمایند. همچنین این آزمون عملی، برای داوطلبان ورود به رشته علوم ورزشی نیز اجرا می شود. علاقه مندان می بایست برای شرکت در آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، اعلام آمادگی و علاقه مندی نمایند که برگزاری آن در دو مرحله مقدماتی و تخصصی انجام می پذیرد. بنابراین سایت سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ثبت نام متقاضیان برای تحصیل در رشته مذکور، لینک اعلام علاقه مندی به منظور نام نویسی اینترنتی در این آزمون عملی را فعال نموده است.

متقاضیان رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی برای پذیرش در این رشته می بایست در هر دو مرحله مقدماتی و تخصصی آزمون عملی، حدنصاب نمره لازم را کسب نمایند.

زمان ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 1401

رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، از آن دسته رشته های پرطرفدار می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می دهد. صرفا داوطلبانی که دارای شرایط خاص باشند و بتوانند در هر دو مرحله آزمون مقدماتی و کتبی موفق ظاهر شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد. متقاضیان علاقه مند به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی می توانند تا 11 تیر ماه سال جاری برای شرکت در آزمون عملی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است، داوطلبان می توانند در زمان فعال بودن لینک ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نیز اقدام فرمایند. همچنین امکان تمدید مجدد بازه زمانی نام نویسی در آزمون عملی تربیت بدنی سال 1401 وجود دارد که شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره، از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

از جمله شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون عبارتند از:

علاقه مندان جهت شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی بایستی علاوه بر پرداخت هزینه به منظور اعلام علاقه مندی مبلغی نیز بابت معاینات پزشکی و تست های سلامت و تندرستی پرداخت کنند.

شرکت کنندگان توجه نمایند که بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری حتی اگر در کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نشده باشند می توانند با توجه به علاقه مندی خود در دوره های روزانه انتخاب رشته نمایند.

متقاضیان می بایست در روز امتحان یک ساعت قبل از زمان مقرر در جلسه حضور داشته باشند و نوشیدنی و مواد غذایی خود را مصرف نموده تا در فرآیند آزمون ضعف نکنند.

داوطلبان باید دو قطعه عکس 3*4، اصل شناسنامه یا کارت ملی، لباس و کفش ورزشی را همراه خود داشته باشند.

راهنمای ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 1401

امکان پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری برای نام نویسی در آزمون عملی تربیت بدنی در سال 1401، هنوز مشخص نمی باشد و احتمال می رود که همانند سال گذشته پیش از تاریخ برگزاری کنکور و همزمان با صدور کارت ورود به جلسه کنکور سراسری این امکان فراهم شود. از همین رو، علاقه مندان می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه مذکور، با پرداخت وجه مربوطه فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. روند خرید کارت اعتباری در راهنمای تصویری زیر ارائه شده است.

به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.

لینک مربوط به سریال هزینه آزمون عملی علاقه مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی 1401 را تیک زده و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.

کادرهای موجود در صفحه نمایش داده شده را به درستی تکمیل نموده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

اطلاعاتی که در سامانه وارد نموده اید به شما نمایش داده می شود که می بایست پس از فعال کردن تیک عبارت موجود در عکس زیر، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

در نهایت می بایست پس از تکمیل کادرهای مربوط به اطلاعات کارت بانکی خود، گزینه “پرداخت” را بفشارید. در صورتی که عملیات پرداخت با موفقیت صورت گرفته باشد، می توانید کد رهگیری پرداخت خود را دریافت نموده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنید.

مجددا به صفحه اول سایت سنجش وارد شده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو انتخاب نمایید.

روی لینک فعال “اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی 1401” کلیک نمایید.

در صفحه زیر سه روش برای انجام فرآیند مربوطه وجود دارد که داوطلبان می توانند به منظور ثبت نام در آزمون عملی تربیت بدنی از روش اول و دوم و به منظور ویرایش اطلاعات، از روش سوم اقدام کنند.

نکات مربوط به ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

علاقه مندان به تحصیل رشته تربیت بدنی به صورت متمرکز دارای شرایط خاص (همراه با مصاحبه) پذیرش می شوند و نتایج نهایی قبولی یا عدم قبولی آن ها همراه با سایر رشته های متمرکز اعلام خواهد شد.

صرفا شرکت کنندگان کنکور سراسری در یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که ثبت نام خود را با خرید کارت اعتباری مربوطه در تاریخ مشخص انجام داده و در روز برگزاری در جلسه آزمون حاضر بوده باشند، امکان شرکت در آزمون عملی را خواهند داشت.

داوطلبانی که به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی (در بخش پذیرش با آزمون) تمایل دارند، می بایست پس از اعلام نتایج کنکور سراسری نسبت به ثبت کد رشته محل های مربوطه در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری، بر اساس اولویت بندی های خود اقدام نمایند چراکه متقاضیان بر اساس اولویت بندی موجود، گزینش خواهند شد.

منبع مطلب : iranmoshavere.com

سازمان سنجش تربیت بدنی

آخرین مطالب سایت