30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

زمان برگزاری جام جهانی والیبال را از این سایت دریافت کنید.

برنامه مسابقات جهانی والیبال اعلام شد

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برنامه کامل و جدید مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان را اعلام کرد و شاگردان بهروز عطایی دیدارهای خود را از شهر لیوبلیانا پایتخت اسلوونی آغاز خواهند کرد.

۱۴ تیر ۱۴۰۱ – ۱۷:۰۱

برنامه مسابقات جهانی والیبال اعلام شد

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برنامه کامل و جدید مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان را اعلام کرد و شاگردان بهروز عطایی دیدارهای خود را از شهر لیوبلیانا پایتخت اسلوونی آغاز خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، با اعلام فدراسیون جهانی والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۲۲ با حضور ۲۴ تیم از چهارم تا بیستم شهریورماه سال ۱۴۰۱ به میزبانی دو کشور لهستان و اسلوونی برگزار خواهد شد.

مرحله مقدماتی این رقابت‌ها از روز جمعه چهارم شهریورماه آغاز می‌شود و به مدت شش روز (نهم شهریورماه) با برگزاری ۳۶ مسابقه ادامه خواهد داشت و پس از این مرحله، هشت تیم از دور رقابت‌ها کنار خواهند رفت.

گروه‌بندی کامل مرحله گروهی این رقابت‌ها به شرح زیر است:

گروه: A اوکراین، صربستان، تونس و پورتوریکو

گروه: B برزیل، ژاپن، کوبا و قطر

گروه C :لهستان، آمریکا، مکزیک و بلغارستان

گروه D: فرانسه، اسلوونی، آلمان و کامرون

گروه E: ایتالیا، کانادا، ترکیه و چین

گروه F: آرژانتین، ایران، هلند و مصر

دیدارهای مرحله مقدماتی دو گروه A و C به میزبانی لهستان در شهر کاتویتسه برگزار خواهد شد و چهار گروه دیگر (دوم، چهارم، پنجم و ششم) در پایتخت اسلوونی (لیوبلیانا) به میدان می‌روند.

بنابراین تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی در کشور اسلوونی به مصاف حریفان (آرژانتین، مصر و هلند) خود خواهد رفت.

برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی قهرمانی جهان به وقت تهران به قرار زیر است:

پنجم شهریور: ایران – آرژانتین ساعت ۲۰

هفتم شهریور: ایران – مصر ساعت ۲۰

نهم شهریور: ایران – هلند ساعت ۲۰

در پایان مرحله گروهی، دو تیم برتر هر گروه به مرحله دوم صعود خواهند کرد و چهار تیم نیز از بین تیم‌های سوم شش گروه که عملکرد بهتری داشته باشند، به مرحله حذفی راه پیدا خواهند کرد.

ادامه مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در سال ۲۰۲۲ شامل مرحله یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال پیکار خواهد بود و در مجموع با برگزاری ۵۲ مسابقه (گروهی و حذفی)، قهرمان این رقابت‌ها مشخص خواهد شد.

۱۶ تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی بر اساس عملکرد در مرحله گروهی در یک جدول قرار می‌گیرند تا حریفان این مرحله مشخص شوند. بنابراین در مرحله یک هشتم نهایی تیم اول با شانزدهم، دوم با پانزدهم، سوم با چهاردهم، چهارم با سیزدهم، پنجم با دوازدهم، ششم با یازدهم، هفتم با دهم و تیم هشتم جدول با نهم مسابقه خواهد داد.

این مرحله به مدت چهار روز از روز شنبه دوازدهم شهریورماه آغاز می‌شود و با هشت دیدار در دو شهر گلیویسه (لهستان) و لیوبلیانا (اسلوونی) پیگیری خواهد شد.

مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان سال ۲۰۲۲ جهان نیز روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۶ و ۱۷ شهریور با چهار مسابقه در دو شهر گلیویسه و لیوبلیانا برگزار می‌شود تا چهره چهار تیم برتر این مسابقات مشخص شود.

مراحل نیمه نهایی و نهایی این رقابت‌ها روزهای نوزدهم و بیستم شهریورماه به میزبانی شهر کاتویتسه لهستان برگزار خواهد شد.

کد خبر 586238

برچسب‌ها

والیبال تیم ملی والیبال والیبال ایران فدراسیون والیبال

تیم ملی والیبال ایران

سرمربی تیم ملی والیبال ایران

مسابقات جهانی والیبال

منبع مطلب : www.imna.ir

قرعه‌کشی جام جهانی والیبال؛ رقبای ایران مشخص شدند

تیم ملی والیبال ایران رقبای خود را در مسابقات جهانی روسیه شناخت.

کد خبر : 1782896 | 08 مهر 1400 ساعت 19:31 | 51K بازدید | 27 دیدگاه

گروه نسبتا مناسب برای تیم عطایی

گروه نسبتا مناسب برای تیم عطایی قرعه‌کشی جام جهانی والیبال؛ رقبای ایران مشخص شدند

تیم ملی والیبال ایران رقبای خود را در مسابقات جهانی روسیه شناخت.

به گزارش “ورزش سه”، مراسم قرعه کشی والیبال قهرمانی جهان 2022 روسیه برگزار شد و ایران حریفان خود را شناخت. تیم ملی ایران با قهرمانی در آسیا جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کرده بود و حالا قریب به یک سال فرصت دارد با کادر فنی ایرانی خود ملی پوشان را آماده این مسابقات حساس و مهیج کند. دو تیم پیش از همه تیم‌ها مجوز قطعی حضور در این مسابقات را داشتند که یکی از آنها روسیه به عنوان میزبان رقابت‌ها بود و تیم والیبال لهستان نیز که قهرمان سال 2018 شده بود دیگر تیمی بود که سهمیه قطعی حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان روسیه را کسب کرده بود.

تیم ملی ایران که چندی پیش در مسابقات قهرمانی آسیا به مقام نخست رسیده بود مقتدرانه جواز حضور در این رقابت‌ها را پیدا کرد و امیدوار است در سال 2022 با بهروز عطایی نتایج به مراتب بهتری از امسال کسب کند. مسابقات والیبال قهرمانی جهان 2022 از جمعه 4  تا یک‌شنبه 20 شهریور 1401 در 10 شهر روسیه انجام خواهد شد. این مسابقات در شش گروه چهار تیمی برگزار خواهد شد.

ایران در گروه F به سر گروهی آرژانتین قرار دارد و تیم‌های هلند و مصر دیگر هم گروهی‌های ایران را تشکیل داده‌اند. این قرعه نسبتا مناسبی برای ایران و شاگردان عطایی محسوب می‌شود اما ایران به عنوان قهرمان آسیا می‌تواند خود را در این گروه نشان دهد و به مراحل بالاتر برسد.

 گروه A: 

روسیه صربستان تونس پوتوریکو

 گروه B:

برزیل ژاپن کوبا قطر

گروه C:

لهستان آمریکا مکزیک بلغارستان

 گروه D:

فرانسه اسلوونی آلمان کامرون

گروهE:

ایتالیا کانادا ترکیه چین

گروهF:

آرژانتین ایران هلند مصر

گزارش خطا

تیم ملی والیبال ایران

والیبال

منبع مطلب : www.varzesh3.com

زمان برگزاری جام جهانی والیبال

آخرین مطالب سایت