30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

دفترچه انتخاب رشته کنکور1400 را از این سایت دریافت کنید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ منتشر شد+ لینک دانلود

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ برای رشته های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

۱۳ مرداد ۱۴۰۰ – ۱۵:۰۰

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ منتشر شد+ لینک دانلود

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ برای رشته های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، با توجه به آغاز فرآیند انتخاب رشته متقاضیان مجاز کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ از پنجشنبه _۱۴ مردادماه_ سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۰ حاوی تمامی شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی را منتشر کرد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین اخبار انتخاب رشته ۱۴۰۰

هر یک از متقاضیان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را دریافت و مطالعه کنند.

لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور علوم ریاضی و فنی (لینک مستقیم)

لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور علوم تجربی (لینک مستقیم)

لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور علوم انسانی (لینک مستقیم)

لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر (لینک مستقیم)

لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور زبان‌های خارجی (لینک مستقیم)

لینک دانلود بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ (لینک مستقیم)

به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ از تاریخ انتشار نتیجه اولیه دو روز فرصت داده شده است که ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) گروه آزمایشی مربوط، توضیحات مندرج به بخش پیوست‌ها و دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند و سپس کد رشته محل‌های مورد نظر خود را برابر ضوابط دفترچه راهنمای انتخاب رشته استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.

پس از آن، کدرشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج و پس از اطمینان از صحت کد رشته محل‌های انتخابی از پنجشنبه _۱۴ مردادماه_ تا دوشنبه _۱۸ مردادماه_ بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی تکمیل کنند.

پس از تأیید نهایی کدرشته‌های انتخابی توسط متقاضی، شماره ۱۵ رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرارداده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می‌شود.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر متقاضی داده می‌شود. ضمناً پس از انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ رقمی نیز متقاضیان تا پایان زمان مشخص شده برای انجام انتخاب رشته می‌توانند فرم انتخاب رشته خود را تصحیح و یا ویرایش کنند.

کد خبر 511899

برچسب‌ها

دفترچه انتخاب رشته کنکور

دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور ۱۴۰۰

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ تجربی

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 ریاضی

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 سازمان سنجش

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 99

دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 ریاضی

کنکور ۱۴۰۰

اعلام نتایج کنکور 1400

دانشگاه احتمالی براساس رشته و رتبه کنکور 1400

منبع مطلب : www.imna.ir

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

در این مقاله هیوا دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ منتشر شده توسط سازمان سنجش در گروه های ازمایشی ریاضی تجربی انسانی هنر و زبان پرداخته شده است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

تمامی مطالب لازم برای مرحله انتخاب رشته در دفترچه راهنمای شماره 2 کنکور سراسری موسوم به دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. از این رو داوطلبان متقاضی انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 پس از دریافت کارنامه اولیه خود می بایست این دفترچه را دانلود و با دقت مطالعه نمایند.

برای مشاوره دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

برای مشاوره دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری، امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org به منظور مشاهده لیست رشته و ظرفیت ارائه شده دانشگاه های سراسری روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور و غیر انتفاعی و آشنایی با ضوابط و قوانین انتخاب رشته در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

با توجه به اهمیت اطلاع از جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای انتخاب رشته، در این مقاله به بررسی بخش های مختلف این دفترچه و فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در انتخاب رشته کنکور سراسری پرداخته ایم. همچنین به منظور دسترسی راحت تر داوطلبان به دفترچه انتخاب رشته تمامی گروه های آزمایشی، لینک دانلود این دفترچه ها در این مقاله قرار داده شده است.

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

داوطلبان پس از بررسی بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته دانشگاه (لیست رشته محل های ارائه شده در هر کد رشته محل و ظرفیت پذیرش) می توانند 150 کد رشته محل متناسب با علایق خود انتخاب نمایند. توجه داشته باشید که اولویت بندی انتخاب رشته دانشگاه داوطلب در این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. زیرا نرم افزار سازمان سنجش فرم انتخاب رشته داوطلبان را به ترتیب نمره و رتبه داوطلبان، از بالا به پایین بررسی می کند.

چون هنوز دفترچه انتخاب رشته 1401 منتشر نشده، در ادامه دفترچه های سال گذشته را قرار داده ایم تا داوطلبان از ظرفیت پذیرش هر دانشگاه و لیست رشته ها و … مطلع شوند.

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضیدفترچه انتخاب رشته کنکور تجربیدفترچه انتخاب رشته کنکور انسانیدفترچه انتخاب رشته کنکور هنردفترچه انتخاب رشته کنکور زباندفترچه پیوست انتخاب رشتهاصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبانی که قصد شرکت در انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1401 را دارند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله زیر مراجعه کرده و از زمان دقیق و شرایط انتخاب رشته مطلع گردند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور 1401

ضوابط دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

بعد از انتشار دفترچه راهنمای شماره 2 کنکور سراسری، داوطلبان وارد مرحله حساس انتخاب رشته کنکور سراسری می شوند. افراد بر اساس کارنامه اولیه کنکور ۱۴۰۱ خود می توانند حداکثر 150 رشته محل را با توجه به وضعیت مجاز بودن خود از میان رشته محل های روزانه، غیر روزانه و دانشگاه فرهنگیان از دفترچه مذکور انتخاب کرده و در زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ از طریق سایت سنجش فرم اینترنتی انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند.

قسمت اول دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای هریک از 5 گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) یکسان بوده و شامل توضیحاتی در خصوص نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401، ضوابط و مقررات انتخاب رشته می باشد که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم:

چگونه کارنامه کنکور سراسری خود را دریافت کنیم؟

برای دریافت کارنامه کنکور سراسری داوطلبان باید با استفاده از اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام) خود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست گزینه سراسری را انتخاب کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت کنند. در این کارنامه رتبه اصلی کنکور به همراه سایر اطلاعات مهم برای انتخاب رشته درج شده است.

در صورت فراموش کردن اطلاعات ثبت نامی خود به کجا مراجعه کنیم؟

داوطلبان در سایت سیستم پاسخگویی سنجش می تونید مراحل لازم برای دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور را طی کرده و رمزهای خود را دریافت کنید..

کارنامه اولیه کنکور سراسری چه اطلاعاتی را به شما می دهد؟

این کارنامه اطلاعات مفیدی در خصوص عملکرد شما در آزمون اعم از میزان درصد دروس امتحانی، رتبه، تراز، رتبه کشوری، رتبه در زیر گروه و… را در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری مطالعه مقاله زیر توصیه می گردد.

بیشتر بخوانید: توضیحات کارنامه کنکور سراسری 1401

چگونه انتخاب رشته کنیم؟

هر داوطلب زمان انتخاب رشته مجاز به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل می باشد و انتخاب های خود را می بایست با توجه به وضعیت خود که مجاز به انتخاب رشته در چه دوره ای (روزانه، غیر روزانه) است از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ استخراج کند. ما در مقاله راهنمای جامع انتخاب رشته هیوا کلیه فاکتورهای موثر در انتخاب رشته را در اختیار شما قرار دادیم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

دفترچه انتخاب رشته کنکور1400

آخرین مطالب سایت