30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

خواص جوجه تیغی را از این سایت دریافت کنید.

خواص گوشت جوجه تیغی و حکم شرعی خوردن گوشت آن

به طور کلی خواص گوشت جوجه تیغی بسیار گسترده است و بسیاری از ایرانیان از آن برای درمان عارضه های متعددی استفاده می کنند.

خواص گوشت جوجه تیغی و حکم شرعی خوردن گوشت آن

سحر هودانلویی ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ۰

جوجه تیغی از حیوان های حرام گوشت در دین اسلام است اما دیگر افراد غیر مسلمان و متعلق به هر منطقه از جهان بر این باور هستند که می توانند از خواص گوشت جوجه تیغی برای درمان برخی از امراض استفاده نمایند.

به طور کلی خواص گوشت جوجه تیغی بسیار گسترده است و بسیاری از ایرانیان از آن برای درمان عارضه های متعددی به مانند آسم، مشکلات مفصلی، سرفه، تنگی نفس و عفونت های ریه استفاده می کنند. با ما در ادامه این مطلب همراه شوید تا به خوبی با خواص گوشت این حیوان و مصرف آن در دین اسلام از نظر شرعی مطالعه نمایید.

آشنایی با خواص گوشت جوجه تیغی

این گوشت با کمترین عواقبی که دارد می تواند بسیاری از اختلالات را درمان کرده و در مقایسه با داروهای شیمیایی می تواند از خواص دارویی خوبی برای آلرژی و حساسیت ها به شمار آید. طی آمار به دست رسیده برخی از افراد و حتی ایرانیان برای درمان آسم از این گوشت استفاده می کنند که در این شرایط گفتنی می باشد که این گوشت علاوه بر عدم درمان آسم در علم پزشکی به دلیل پروتئین فراوان به مراتب می تواند حساسیت های آلرژیکی را هم تشدید کرده و حمله های آسم را در فرد مبتلا به مراتب افزایش دهد.

در چنین شرایطی می توان این گوشت را در گروه مواد غذایی آلرژی زا معرفی کرد که آن به دلیل انگل و باکتری های موجود در گوشت می باشد. طبیعی است که این حیوان به دلیل زندگی کردن در محیط  آزاد و قرار گرفتن در محیط آلوده می تواند ریسک ابتلا به برخی آلرژی ها را در صورت مصرف گوشت به فرد مصرف کننده منتقل نماید.

بررسی از نظر طبعی این گوشت گفتنی می باشد که گرم است و از این رو برای درمان بیماری های سرد مزاج موثر واقع می شود. قابل به ذکر است که این حیوان به دلیل خوردن مار های زهری بایستی قبل از ذبح ۴۸ ساعت از آن نگهداری شده و سپس اقداماتی را برای ذبح انجام داد.

بررسی آن از نظر طب سنتی

افراد معتقد به طب سنتی از این گیاه برای درمان تشنج و بیماری ها عصبی استفاده می کردند. همچنین برخی از آن ها این حیوان را خشک می کردند و سپس از پودر خشک شده برای درمان جذام استفاده می کردند. همچنین صفرا و گوشت برخی از نواحی این حیوان را به صورت ضماد تهیه کرده و بر روی برخی از نواحی بدن ماساژ می دادند.

مقدار مناسب مصرف این گوشت ۱۰ مثقال است و مصرف بیشتر آن می تواند به عوارضی منجر شود. توجه داشته باشید که مصرف خودسرانه و استفاده از خواص گوشت جوجه تیغی می تواند عوارضی را به مانند مشکلات کبد و اختلالات دستگاه گوارش ایجاد نماید.

تاثیرات مفید آن بر عملکردهای بدن

به طور کلی خواص درمانی آن بر بدن از نظر علمی تایید نشده است اما افراد بومی هر منطقه بر این باور هستند که از گوشت این حیوان می توان استفاده هایی نمود.

دیابت

همچنین از خواص گوشت جوجه تیغی می توان به کنترل قند خون در بدن اشاره کرد. توجه داشته باشید که قبل از مصرف بایستی با پزشک مشورت کرده و از مصرف خودسرانه آن به شدت بپرهیزید.

عملکرد های قلب

آن برای قلب و عملکرد های آن موثر است اما تابه کنون از نظر علمی تایید و ثابت نشده است.

خانم های حامله

توصیه می شود که از مصرف خودسرانه این گوشت در دوران حاملگی تا حد بسیاری پرهیز نمایید، همچنین آن از نظر علمی ثابت نشده است.

نازایی

برخی بر این باورند که آن برای درمان ناباروری تاثیر گذار است اما در این مورد نیز هنوز چیزی به تایید علمی نرسیده است.

سرطان

به طور کلی این گوشت برای از بین بردن عوارض شیمی درمانی و تا حدودی بهبود سرطان تاثیر گذار است اما هنوز از نظر علمی و تحقیقات پزشکی تایید نشده است.

بواسیر

مردم متعلق به آسیای شرقی از گوشت جوجه تیغی برای درمان بواسیر به مراتب بسیار استفاده می کنند.

ریه و آسم

همانطور که در ابتدا مطالعه کردید برخی بر این باورند که با مصرف گوشت جوجه تیغی می توان آسم و بیماری های مفصلی را مطالعه کرد. همچنین افراد محلی تاجیکستان و خاورمیانه بر این باورند که آن برای درمان روماتیسم و آرتریت بسیار تاثیر گذار است.

حکم شرعی آن

همانطور که مطالعه کردید، خواص این گوشت هنوز از نظر عام تایید نشده است و موارد گفته شده تا حدودی بر اساس باور و اعتقادی است که مردم از نظر سنتی از آن پایبندی می کنند. این در حالی است که برخی از کشورها با نگهداری و پرورش از این حیوان به درمان سل نیز می پردازند اما توصیه پزشکان به این صورت است که تکنیک های پزشکی و دارویی از ریشه و اساس بیشتری برخوردار است.

در آخر گفتنی است که کشتن این حیوان بی آزار کار درستی نیست و از شخصیت و اخلاق انسانی به دور است که به چنین حیوانی آزار رساند و از گوشت آن برای مواردی که هنوز علم ثابت نکرده است، استفاده نمایید. همچنین از نظر شرعی و دین اسلام مصرف این گوشت منع شده و حرام می باشد.

در صورتی که مطالعه این مطلب برایتان موثر واقع شده است، با کلیک به روی دیگر مطالب مرتبط همانند خواص گوشت آهو و خواص گوشت اردک می توانید باری دیگر با مجله اینترنتی آرگا همراه شوید و اطلاعات خود را در این رابطه افزایش دهید.

منبع مطلب : arga-mag.com

آیا گوشت جوجه تیغی قابل مصرف است؟

در رابطه با خواص گوشت جوجه تیغی گفته شده که در درمان آسم و بیماری های مفصلی مفید است. تاکنون اثبات علمی در رابطه با مفید بودن گوشت جوجه تیغی حتی با استفاده از گوشت جوجه تیغی پرورشی و سالم که در برخی کشورها وجود دارد اثبات نشده است

آیا گوشت جوجه تیغی قابل مصرف است؟

گوشت جوجه تیغی و حقایقی در رابطه با مصرف گوشت آن

281 14

زمان مطالعه: 7 دقیقه

در رابطه با خواص گوشت جوجه تیغی گفته شده که در درمان آسم و بیماری های مفصلی مفید است.

جوجه‌تیغی یا خارپشت به جانوران پستانداری گفته می‌شود که در خانواده خارپشت‌ها (نام علمی: Erinaceidae ) قرار می‌گیرند. جوجه تیغی‌ها از پستانداران اولیه به شمار می‌روند و مثل اغلب آن‌ها به زندگی شب‌زی و رژیم غذایی حشره‌ خواری خو گرفته‌ است. نزدیک‌ترین خویشاوندان این جانور حشره‌ خوارها هستند . در این مقاله از مجله دلگرم در رابطه با مصرف گوشت جوجه تیغی با ما همراه باشید.

نام جوجه تیغی در زبان انگلیسی “Hedgehog” است که این نام به نحوه غذا خوردن آن‌ها باز می‌گردد Hedge در زبان انگلیسی به معنی پرچین است و Hog هم معنای خوک می‌دهد. جوجه تیغی‌ها عادت دارند که به زیر پرچین‌ها بروند و غذای خود را از آنجا پیدا کنند و در آنجا حین خوردن غذا همانند خوک خرناس می‌کشند.

این جانور به‌ وسیلهٔ خارهای که بر پشتش قرار دارد از خود دفاع می‌کند. این خارها در واقع موهایی توخالی هستند که کراتین موجود در آن‌ها باعث تیزی و سفتی شده‌ است و بر خلاف باور عمومی سمی نیست. جوجه‌ تیغی‌ها اغلب در هنگام احساس خطر خود را به صورت گلوله درمی‌آورند به طوری که تمام تیغ‌های آن‌ها رو به سمت بیرون قرار می‌گیرد. تمام گونه‌های جوجه تیغی از این مکانیسم دفاعی بهره‌ مند هستند اما موفقیت آن‌ها بستگی به میزان تیغ‌هایشان دارد.

تغذیه و زیستگاه جوجه تیغی

زیستگاه طبیعی جوجه تیغی ها مناطق وسیعی در آفریقا و جنوب اروپاست جوجه تیغی عمدتاً حشره‌خوار است و غذای اصلی آن را بی‌مهرگان مانند حشرات و لارو آن‌ها و حلزون و کرم خاکی تشکیل می‌دهد. گاهی از مهره‌داران کوچک مثل قورباغه، موش و مارمولک و تخم پرندگان، و همین‌طور غذاهای گیاهی مثل ریشه علف‌ها، میوه‌ها و قارچ نیز تغذیه می‌کنند. جوجه ‌تیغی‌ها غذای خود را عمدتاً به کمک حس بویایی می‌یابند و در مقایسه با اندازه جثه‌شان زیاد غذا می‌خورند جوجه تیغی‌ها قادرند تا یک سوم وزن خود را در یک روز غذا بخورند!

جوجه تیغی ها در سرمای زمستان هنگامی که غذای دیگر به وفور در دسترس نیست زمستان‌خوابی می‌کنند و از ذخیره چربی که در فصل فراوانی غذا ذخیره کرده‌اند استفاده می‌کنند.

تولید مثل جوجه تیغی

جوجه تیغی‌ها سالی یک بار تولید مثل می‌کنند و در هر نوبت بین ۴ تا ۷ فرزند به دنیا می‌آورند. وزن نوزادان هنگام تولد بین ۳ تا ۲۵ گرم است. به صورت معمول، جوجه تیغی ماده وظیفه محافظت و نگهداری از فرزندان را بر عهده می‌گیرد در حالی که جوجه تیغی نر سعی در خوردن بچه‌ها دارد!

پس از گذشت سه تا هفت هفته، بچه‌ها به حال خود رها می‌شوند و مستقل خواهند شد. جوجه تیغی‌ها به طور میانگین حدود سه تا هشت سال در دل حیات وحش عمر می‌کنند.

وضعیت بقا جوجه تیغی

طبق گزارشات سازمان بین المللی حیات وحش، جوجه تیغی‌ها در دسته «کمترین نگرانی» قرار می‌گیرند. این بدان معناست که جوجه تیغی‌ها از نظر وضعیت بقا در حالت بسیار خوبی قرار دارند و به هیچ وجه در معرض خطر انقراض نیستند.

گونه‌های جوجه تیغی

جوجه تیغی‌ها گونه‌های مختلفی دارند که وزن و اندازه آن‌ها نیز نسبت به گونه متفاوت است. در کل ۱۵ گونه جوجه تیغی وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جوجه تیغی اروپایی، جوجه تیغی صحرایی، Atelerix ،Erinaceus و Hemiechinus اشاره کرد. در شمال ایران نیز نوعی جاندار جونده از خانواده جوجه تیغی زندگی می کند که مردم محلی آنرا تشی یا چوله می نامند که از جوجه تیغی بزرگتر است و تیغ های نرمی دارد از نظر زیست شناسی جزء دسته خارپشت ها طبقه بندی می شود .

کاربرد جوجه تیغی

مهمترین استفاده‌ای که می‌توان از جوجه تیغی کرد در کنترل آفات در کشاورزی است به‌طوری‌که هر عدد جوجه تیغی قادر است ۲۰۰ گرم حشره را در هر شب خورده و بدین طریق به کنترل آفات و حشرات در کشاورزی کمک کند. همچنین می توان از آن به عنوان حیوان خانگی هم استفاده کرد چون به راحتی در قفس زندگی می کند و با انسان ها رابطه برقرار می کند .

با اینحال جوجه تیغی در بسیاری از فرهنگ ها یک منبع غذایی است. در مصر باستان و دستورهای آشپزی قرون وسطی نیز استفاده از گوشت جوجه تیغی دیده می شود . هنوز هم این حیوان در آسیا و افریقا برای کاربرد در طب سنتی فروخته می شود . در خاومیانه و در کشورهایی مانند ایران و تاجیکستان معتقدند که گوشت جوجه تیغی آسم و روماتیسم و آرتریت را درمان می کند . در مراکش استنشاق دود پوست و تیغ ها برای درمان تب , ناتوانی جنسی مردها و بیماریهای ادراری استفاده می شود . خون این جانور برای درمان عفونت قارچی , ترک پوستی و زگیل بکار می رود . در رومانی مردم گوشت جوجه تیغی را بصورت آب پز یا سرخ شده می خورند و از خون و چربی آن به عنوان دارو استفاده می کنند .

خواص گوشت جوجه تیغی!

در رابطه با خواص گوشت جوجه تیغی گفته شده که در درمان آسم و بیماری های مفصلی مفید است. آسم آلرژیک بیماری شایعی است که با علائمی همچون سرفه و تنگی نفس و عفونت ریه ها بروز می کند و به‌تازگی شیوع آن در کودکان به دلیل تماس با آلرژن ها افزایش یافته است . به دلیل اثرات جانبی کمتر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی داروهای مختلفی در طب سنتی برای درمان آسم آلرژیک وجود دارد .

بر اساس گزارش های غیر رسمی، در برخی از کشورها از جمله ایران مردم محلی معتقدند که گوشت جوجه تیغی می تواند بیماری آسم را بطور کامل بر طرف کند اما باید گفت که گوشت این جانور نه تنها در درمان آسم بی تأثیر است بلکه پروتئین های موجود در گوشت جوجه تیغی می تواند در افراد حساس به آلرژن ها و مبتلا به آسم شدید , باعث تشدید بیماری و حملات آسم شود . حتی گوشت این جانور می تواند جزء مواد غذایی آلرژی زایی باشد که منتهی به آسم شود . علاوه بر این آلودگیها و انگل های موجود در گوشت جوجه تیغی ریسک فاکتورهای خطرناکی برای استفاده از آن هستند زیرا جوجه تیغی در محیط آزاد زندگی می کند و در معرض انواع آلودگیها است .

منبع مطلب : www.delgarm.com

خواص جوجه تیغی

آخرین مطالب سایت