30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

تنظیمات کنترل کولر گازی جنرال را از این سایت دریافت کنید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل و تنظبمات کولر گازی ۱۰۰٪ فوری در 2 دقیقه

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی و تنظیمات کولر گازی، معنی کلمات و علایم ریموت کنترل کولر گازی و اسپیلت (جنرال، پاناسونیک، فوجی)

شاید کولر گازی جدید خریداری کرده اید و یا محل سکونت یا محل کارتان را تغییر داده اید و کار کردن با ریموت کنترل و تنظیمات کولر گازی جدید نصب شده در آن محل را نمی‌دانید ما در این مطلب به شما نحوه استفاده از کنترل و تنظیمات کولر گازی را آموزش می‌دهیم. این مقاله آموزشی برای تمامی برند ها و مدل ها کاربرد دارد.

دوو – الجی – سامسونگ  – جنرال – وستینگهاوس – ویرپول – پاناسونیک – بوش – میدیا – کریر

توشیبا – اجنرال – فوجیتسو – آاگ – حایر

راهنمای کار با کنترل و تنظیمات کولر گازی تمام برندها

تمام کولر گازی ها و سیستم های تهویه مطبوع کلا یک عملکرد دارند و از این رو کنترل کولر گازی ها دارای تنظیمات، گزینه‌ها و حالت‌های شبیه به هم  هستند و فقط از لحاظ شکل ظاهری کمی با هم تفاوت دارند بعضی ها روی دیوار نصب می‌شوند و بعضی ها دستی هستند اما در همه مدل ها عملکرد یکسان است.

برای مثال در مطلب استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان، که به منظور فعال کردن حالت گرمایش کولر گازی در زمستان توضیح داده شد، تقریبا برای تمامی مدل های کنترل کولر گازی یکی است.

تنها کافی است دکمه های روی کولر گازی را بشناسید تا در هر برند و مدل را تغییر حالت دهید و از قابلیت های مختلف کولر گازی خود بهره مند شوید.

در آموزش راهنمای کار با کنترل کولر گازی به روش استفاده و توضیحات ریموت کنترل مدل های مختلف می‌پردازیم.

راهنمای کار با کنترل کولر گازی تمام مدل ها

تصویری از یک نمونه ریموت کنترل کولر گازی

دکمه های مشخص شده در تصویر، تمام دکمه هایی هستند که روی یک کنترل کولر گازی خواهید دید. برخی مدل ها ممکن است برخی از دکمه ها را نداشته باشند.

دکمه روشن / خاموش (START/STOP) یا ( on /off )

این دکمه همانند سایر دکمه های تعبیه شده در لوازم برقی و خانگی وظیفه روشن و خاموش کردن کردن را به عهده دارد. تنها باید این نکته را بدانید که کولر گازی زمانی که روشن می‌شود دقیقا مطابق با آخرین تنظیماتی که خاموش کرده‌اید روشن می‌شود.

حتما بخوانید : طریقه جمع کردن گاز و جابجایی کولر گازی

دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه  (MASTER CONTROL) یا (Operation Mode Selection) یا (Mode)

برای اینکه انتخاب کنید کولر گازی در چه وضعیتی کار کند باید این دکمه را فشار دهید با هر بار فشار دادن این دکمه می‌توانید کولر گازی را در یکی از ۵ حالت اصلی قرار دهید.

این پنج حالت عبارتنداز:

می‌توان گفت دکمه MODE اصلی‌ترین دکمه و پر کاربردترین دکمه در ریموت کنترل کولر گازی می‌باشد. با استفاده درست از این دکمه می‌توانید از ۵ حالت اصلی کنترل کولر گازی استفاده کنید. در اغلب کولر گازی‌ها این ۵ حالت یکسان می‌باشند و کار با کنترل تفاوت زیادی با هم ندارند. علامت و تصویرهای استفاده شده بر روی این دکمه با هر بار زدن در نمایشگر  ریموت آیکون مخصوص آن حالت نشان داده می‌شود و در نظر داشته باشید که بسته به نوع برند کولر گازی این صفحه نمایش با هم تفاوت دارند.

FAN

حالت پنکه که در این وضعیت فقط هوا را جا به جا می‌کند در این حالت کمپرسور روشن نمی‌شود.

COOL

حالت سرمایش، در تابستان با روشن کردن در این وضعیت کمپرسور در حالت سرما سازی روشن می‌شود و هوای داخل اتاق خنک می‌شود.

DRY

این حالت برای جذب بیشتر رطوبت هوا از محیط می‌باشد و برای مواقع مرطوب و شرجی بودن هوا به کار می‌رود.

HEAT

این حالت برای گرمایش در زمستان می‌باشد با روشن کردن در این حالت کولر گازی باد گرم تولید می‌کند.

AUTO

حالت اتوماتیک در این حالت بسته به دمای تنظیم شده توسط شما به طور اتوماتیک حالت کار کولر گازی را خودکار تعیین خواهد کرد.

در حالت‌های بالا که دکمه مد را فشار می‌دهید در بعضی از مدل‌ها به همین حالت نام حالت‌های کار نوشته می‌شود ولی در بعضی از مدلهای دیگر به جای نام حالت یک شکل نمایش داده می‌شود. در حالت FAN عکس یک پروانه پنکه در حالت COOL عکس یک برف در حالت DRY عکس یک قطره آب در حالت HEAT عکس یک خورشید  و در حالت AUTO عکس A یا فلش چرخشی

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی (اسپیلت)

دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا temp

دکمه مخصوص تنظیم درجه برودت و یا حرارت اتاق می‌باشد. بهترین دمای نرمال  ۲۲ درجه  تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. این بهترین میزان دما برای فعالیت بدن بدون اینکه سرد و یا گرم باشد، است.

دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector):

معمولا با این دکمه می‌توانید حالت های مختلفی را انتخاب کنید، این دکمه می‌تواند در یکی از چهار حالت قرار بگیرد:  ۱-کم ۲-متوسط ۳-زیاد و ۴-نامنظم (کوهستانی).

دکمه Jet Cool یا Turbo

دکمه JET COOL تنظیمی برای خنک سازی محیط با سرعت بالا می‌باشد. با انتخاب این قابلیت دستگاه با تمام قدرت شروع به کار می‌کند تا هوای اتاق را تا دمای موردنظر فورا کاهش دهد. TURBO نیز قابلیتی است که دستگاه را مجبور می‌کند تا در ۳۰ دقیقه بدون در نظر گرفتن دمای محیط اقدام به پرتاب باد خنک در محیط بکند و بعد آن دوباره به حالت نرمال بازگردد. از این دکمه‌ها زمانی استفاده می‌شوند که کولر گازی خاموش بوده و دمای محیط به شدت گرم شده و نیاز به تهویه و خنک سازی فوری می‌باشد.

بیشتر بدانیم : چرا ریموت کنترل کولر گازی کار نمی کند ؟

دکمه Swing برای تعیین جهت دمپرها به منظور تعیین جهت باد.

SWING یا سوئینگ یک حالت شناور و نامنظم به حرکت پره‌های تعیین سمت باد کولر می‌دهد. در این حالت پره ها بصورت مدام، بالا و پایین و چپ و راست می‌روند تا هوای خنک را به همه جای اتاق برساند.

دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer).

با استفاده از این دکمه می‌توانید کولر را در حالت زمان سنج قرار دهید و به آن زمان بدهید.

منبع مطلب : poshtibanservice.com

تنظیمات و نحوه کار با کنترل کولر گازی, آموزش کار با کنترل کولر گازی

تنظیمات و نحوه کار با کنترل کولر گازی, تنظیمات کولر گازی, نحوه کار با کنترل کولر گازی, آموزش تنظیمات کولر گازی, شیوه کار با ریموت کولرگازی

خانه>وبلاگ>تنظیمات و نحوه کار با کنترل کولر گازی جنرال

پست های اخیر

آنچه که باید در زمینه نصب کولر گازی بر روی بالکن بدانید

کدام مدل از کولر گازی جنرال بهتر است؟ معرفی کولر گازی جنرال

کولر گازی اینورتر بخریم یا معمولی-تفاوت اینورتر و معمولی

بلور فن کولر گازی چیست و چگونه تعمیر می شود؟

آیا باران به کولرگازی پنجره ای آسیب می رساند؟

به دنبال چه کولر گازی هستی؟

کولرگازی های ۳۰۰۰۰ مناسب برای فضاهای بزرگ

خرید کولر گازی های ۲۴۰۰۰ مناسب برای فضاهای متوسط

کولرگازی های ۱۸۰۰۰ بهترین خرید برای فضاهای کوچک

برچسب ها

آموزش نصب انواع کولر گازی آموزش نصب کولر گازی اسپلیت برای مطب ها اسپلیت جنرال برترین برند کولر گازی بهترین مارک کولر گازی بهترین کولر گازی اسپیلت بهترین کولر گازی برای خوزستان بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر تعمیر کولر گازی تعمیر کولر گازی اسپلیت خدمات سرویس کولر گازی خرید بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر خرید کولر گازی خرید کولر گازی برای دفتر ها خرید کولر گازی برای شرکت ها خرید کولر گازی برای مغازه خرید کولر گازی پرتابل راهنمای خرید کولر گازی راهنمای سرویس کولر گازی راهنمای سرویس کولر گازی اسپلیت سرویس کولر گازی سرویس کولر گازی اسپلیت سیستم گرمایش کولر گازی شارژ اسپلیت شارژ کولر گازی صرفه جویی برق در کولرگازی طریقه نصب کولر گازی عیب یابی کولر گازی معیار انتخاب کولر گازی معیارهای انتخاب کولر گازی معیارهای مهم خرید کولرگازی در مناطق مرطوب و معتدل نحوه انتخاب کولر گازی و اسپیلت نحوه صحیح نصب کولر گازی نحوه نصب کولر گازی نحوه نگهداری از کولر گازی نحوه کار کولر گازی نصب انواع کولر گازی نکات خرید کولر گازی نکات نگهداری کولر گازی نگهداری کولر گازی پر فروش ترین کولر گازی ها کاهش مصرف برق در کولرگازی کولر گازی برای مطب کولر گازی جنرال

تنظیمات و نحوه کار با کنترل کولر گازی جنرال

توسط مونا شوشتری / تاریخ آذر 08, 1398

وبلاگ

تنظیمات و نحوه کار با کنترل کولر گازی جنرال یکی از مهم ترین چیزهایی است که برای اینکه بتوانیم با دستگاه به درستی کار کنیم توضیحاتی در این مورد در این مقاله شرح داده شده است. اگر شما در استفاده از کنترل کولر گازی خود با مشکل مواجه شده اید مطالعه این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

ارور و کد خطای کولر گازی جنرال(General)

نحوه کار با کنترل کولر گازی جنرال

برای اینکه بتوانید کنترل اجزای مختلف کولر گازی جنرال را به دست بگیرید ریموت کنترل می تواند به شما کمک کند. مشخص است که کنترل ها انواع مختلفی دارند اما در کل همه آن ها تقریبا دارای عملکردی یکسان هستند. اغلب افرادی که از کولر گازی استفاده می کنند با سوالات و مشکلاتی رو به رو می شوند، به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا به بررسی تنظیمات و نحوه کار با کنترل کولر گازی بپردازیم.

 دکمه روشن/ خاموش :

یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین قسمت های کنترل می باشد که با یک بار فشردن آن دستگاه روشن می شود و با فشردن بار دیگر کولرگازی خاموش می شود.

نحوه کار با کنترل کولر گازی جنرال

دکمه Mod :

این دکمه در واقع حالت کاری دستگاه را تنظیم می کند و از اصلی ترین دکمه های کنترل محسوب می شود. زیرا دارای 4 حالت می باشد و با هر بار فشردن این دکمه حالت کولر عوض می شود.

نکته ای که در این مسئله وجود دارد این است که برای تنظیمات و نحوه کار با کنترل کولر گازی هردفعه که دکمه را فشار می دهیم نشانه و یا تصویری مربوط به آن حالت با توجه به مدل کولر و یا ریموت و یا صفحه نمایش پنل داخلی ظاهر می شود.

دکمه Fan:

زمانی که شما این گزینه را فعال می کنید در اصل کولر را در حالت فن قرار داده اید. برای اینکه واضح تر با این مموضوع آشنا شوید باید بدانید که موتور کولر در این حالت خاموش شده و فن داخلی فعال می شود. اغلب افراد این حالت را در فصل بهار استفاده می کنند.

دکمه Cool :

با فشردن این دکمه بخش سرمایش کولر فعال می شود. این تنظیمات برای روز های گرم فصول تابستان مناسب است.

دکمه Heat :

این دکمه بر روی ریموت کنترل با شکل دکمه نمایش داده می شود و به شما می گوید که کولر را بر روی حالت گرما قرارز می دهد و برای فصل زمستان می توان از آن استفاده کرد.

دکمه Auto :

این دکمه، کولر را در وضعیت اتوماتیک تنظیم می کند. شما می توانید با تعیین دمایی خاص، کولر را همواره بر روی دمایی که مورد نظرتان است تنظیم کنید و به اتوماتیک در سرما و گرما دما به صورت خودکار تنظیم شود.

دکمه Temp :

که از آن با عنوان دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق نیز یاد می شود برای کاستن و یا بالا بردن دمای اتاق مورد استفاده قرار می گیرد. این وضعیت حالتی را برای افراد ایجاد می کند که تعادل دمای بدن انسان حفظ شود.

۴- دکمه انتخاب سرعت فن: با هر بار فشردن این دکمه شما قادر خواهید بود سرعت فن را در چهار حالت کم، متوسط و یا نا منظم تنظیم نمایید.

کنترل کولر گازی جنرال

دکمه Jet Cool یا Turbo :

حالت jet cool  برای خاموش و روشن کردن کولر گازی می تواند بسیار کاربردی باشد. علاوه بر اینTurbo حالتی است که در آن اغلب مدل ها، با بیشترین قدرت خودکولر گازی کار می کند.

دکمه Swing:

قبل از اینکه در رابطه با دکمه Swing توضیحاتی خدمت شما شرح دهیم باید بدانید که در داخل کولرگازی پره ای موجود است که از آن جهت تعیین ورزش باد استفاده می شود که به آن دمپر نیز گفته می شود. دکمه Swing می تواند جهت روشن و تفوت دارد به صورتی که در برخی از کولرها دمپرها تنها قابلیت یک نوع حرکت دارند و موارد دیگر به صورت دستی انجام می شود.

 دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer):

همانطور که از اسمش پیداست تایمر یا زمان سنج، زمان روشن و خاموش شدن دستگاه را می توان با این دکمه تنظیم نمود.

دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):

با فشردن این دکمه می توان زمانی را برای روشن و خاموش شدن دستگاه تنظیم نمود.

منبع مطلب : iransplit.com

تنظیمات کنترل کولر گازی جنرال

آخرین مطالب سایت