30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

تفاوت ساندرو و استپ وی را از این سایت دریافت کنید.

ساندرو و استپ وی چه تفاوت هایی دارند؟

مجله رنو ایران در این مقاله به بررسی تفاوت های دو خودروی محبوب این روزهای بازار ایران یعنی رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی…

ساندرو و استپ وی چه تفاوت هایی دارند؟

مجله رنو ایران در این مقاله به بررسی تفاوت های دو خودروی محبوب این روزهای بازار ایران یعنی رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی پرداخته است.

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۰ رنوکار پر بازدیدها

همرسانی :

خانواده پلتفرم X90 یکی از بهترین و محبوب ترین پلتفرم‌های خودرویی ساخته شده توسط رنو و شرکای تجاری آن بوده است. تاکنون خودروهای زیادی بر اساس این پلتفرم ساخته شده و به محبوبیت و فروش زیادی در بازارهای جهانی و بازار خودرویی کشورمان دست یافته است. از نمونه‌های قدیمی تر می‌توان به رنو تندر ۹۰، رنو تندر ۹۰ پلاس، رنو تندر پیکاپ اشاره کرد؛ در چند سال اخیر نیز خودروهای رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی از خانواده این پلتفرم وارد بازار ایران شدند که آنها نیز توانسته به موفقیت‌های چشمگیر و زیادی دست پیدا کنند.

خودروی رنو ساندرو با نام B90 شناخته می‌شود و این در حالی است که رنو ساندرو استپ وی با نام B90 CROSS در میان اهالی فن مشهور است. یکی از دلایلی که از نام کراس در رنو ساندرو استپ وی استفاده شده است ارتفاع بیشتر آن از سطح زمین در قیاس با برادر بزرگ‌تر است.

رنو ساندرو

به طور کلی هر دو خودرو در خانواده خودروی‌های هاچبک شرکت فرانسوی رنو دسته بندی می‌شوند. با این حال یکی از نکات جالب توجه درباره رنو ساندرو این است که با وجودی هاچبک بود از فضای بار مناسبی برخوردار است و با توجه به انتهای عریض آن در حالت عادی ۳۲۰ لیتر فضای بار دارد که این فضا با تا شدن صندلی‌های عقب می‌تواند تا ۱۲۰۰ لیتر افزایش یابد. صندلی‌های عقب ساندرو طوری ساخته شده‌اند که بسادگی بصورت ۱.۳، ۲.۳ قابلیت تا شدن را دارند.

نگاهی دقیق‌تر به رنو ساندرو

به طور کلی فضای کابین رنو ساندرو نیز برای سرنشنینان جلو و همچنین سرنشنیان عقب به اندازه کافی و مناسب است و در سفرهای طولانی باعث خستکی آنها نخواهد شد.

در صورتی که مالک یک رنو ساندرو هستید یا یکی از دوستان و آشنایان شما از داشتن این خودرو لذت می‌برد شاید بد نباشد که بدانید، راههای متعددی برای تا کردن صندلی عقب این خودرو وجود دارد:

۱. تا کردن فقط یک بخش از صندلی

۲. تا کردن دو قسمت از صندلی بر روی کفی صندلی، اما در این حالت کف اتاق کاملاً مسطح نخواهد بود

همچنین باید این نکته را ذکر کرد که برای دستیابی به فضای بار کاملاً مسطح، ابتدا کف صندلی را بالا آورده و آن‌را به پشتی صندلی فشار دهید، سپس دو عدد پشت سری صندلی را بیرون آورده و در نهایت آن‌را بر روی کف اتاق تا کنید تا هر دو قسمت صندلی عقب آزاد شود. به علاوه اینکه تجهیزات سفارشی جهت نصب سه عدد صندلی کودک روی صندلی‌های عقب کناری و صندلی جلو سمت راست وجود دارد.

این نکته را هم فراموش نکنید که امکان غیرفعال کردن کیسه هوای جلو سمت راست برای این خودرو وجود دارد البته توصیه ما به شما این است که تا حد امکان از انجام این کار خودداری کنید تا از ایمنی بیشتر بهره مند شوید. صندلی‌های عقب این خودرو نیز مانند رنو تندر ۹۰ دارای سه عدد کمربند ایمنی سه نقطه‌ای هستند. ضمناً کارشناسان رنو برای افزایش ایمنی سرنشنیان جلو ساختار داشبورد را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند تا اثرات ناشی از ضربه را در حد قابل توجهی کاهش دهد. خودرو ساندرو در دو مدل در ایران عرضه می‌شود: گیربکس دستی، گیربکس اتوماتیک.

رنو ساندرو استپ وی

رنو ساندرو استپ وی یا B90 CROSS خودروئی است که از نظر تجهیزات داخلی تفاوتی با رنو ساندرو یا همان B90 ندارد، البته خودروی رنو ساندرو استپ وی نسبت به مدل ساندرو از لحاظ ظاهر بیرونی تغییرات عمده ای داشته است و موجب زیباتر و جذاب ترشدن آن شده است؛ عمده تفاوت‌های این دو خودرو به موارد زیر مربوط می‌شود:

– ابعاد خودرو

– تفاوت در ظاهر خارجی خودرو

– سیستم تعلیق – گیربکس دستی – قیمت

همه چیز درباره رنو ساندرو استپ وی

مقایسه رنو ساندرو و ساندرو استپ وی

مقایسه رنو ساندرو و ساندرو استپ وی ۱- ابعاد رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی:

در جدول زیر می‌توانید مقایسه کاملی میان ابعاد این دو محصول موفق رنو را در کنار یکدیگر مشاهده کنید.

ابعاد خارجی رنو ساندرو استپ وی (میلیمتر) رنو ساندرو (میلیمتر)

طول خودرو ۴۰۲۴ ۴۰۲۰

فاصله مرکز چرخ عقب تا انتهای خودرو ۶۵۲ ۶۵۱

فاصله بین چرخ‌ها (در طول خودرو) فاصله بین چرخ‌ها (در طول خودرو) ۲۵۸۸ ۲۵۸۸

فاصله مرکز چرخ جلو تا جلوی خودرو ۷۸۵ ۷۸۱

ارتفاع خودرو تا بالای سقف در وضعیت بدون بار ۱۵۵۰ ۱۵۳۴

ارتفاع خودرو تا بالای باربند در وضعیت بدون بار ۱۵۹۰ باربند ندارد

فاصله بین مرکز چرخهای جلو ۱۴۹۴ ۱۴۸۰

فاصله بین مرکز چرخهای عقب ۱۴۸۳ ۱۴۶۹

عرض خودرو بدون آینه‌های جانبی ۱۷۵۳ ۱۷۴۶

عرض خودرو با آینه‌های جانبی ۱۹۹۷ ۱۹۹۰

ارتفاع خودرو از کف زمین در وضعیت بدون بار ۱۸۰ ۱۵۵

۲- تفاوت‌های ظاهری رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی:

تفاوت‌های این دو خودرو دوست داشتنی هاچبک را باید در موارد زیر جستجو کرد:

دستگیره درب‌های بیرونی:

در مدل دنده‌ای رنو ساندرو دستگیره درب‌های بیرونی دارای سینی زیرین به رنگ مشکی هستند که این مورد در مدل اتو مات و همچنین رنو ساندرو استپ وی وجود ندارد. همچنین در مدل اتوماتیک رنو ساندرو دستگیره درب‌های بیرونی به رنگ بدنه خودرو است.

موردی که رنو ساندرو استپ وی را از رنو ساندرو متمایز می‌کند این است که در هر دو مدل دستی و اتوماتیک دستگیره درب‌های بیرونی دارای پوشش آبکاری کروم اطلسی هستند که این حالت در رنو ساندرو به چشم نمی‌خورد.

آینه‌های جانبی:

این دو خودرو در هر دو مدل دستی و اتو مات از آینه‌های جانبی با قاب بزرگ بهره می‌برند که به وسیله کلید الکتریکی قابل تنظیم هستند و همچنین از گرمکن بهره می‌برند تا مانع بخار کردن آنها شود. اما در مدل دستی رنو ساندرو قاب‌های آینه به رنگ مشکی و در مدل اتو مات آن هم رنگ بدنه خودرو هستند. این در حالی است که قاب آینه‌های جانبی در هر دو مدل رنو ساندرو استپ وی به رنگ کروم است.

منبع مطلب : renault-iran.com

تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی چیست؟ – مجله همراه مکانیک

در این مقاله قصد داریم تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی را از نظر طراحی ظاهری، امکانات، مشخصات فنی و ایمنی برای شما مخاطبین گرامی بررسی کنیم.

تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی چیست؟

سعید رنجبر اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹

در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک قصد داریم تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی را برای شما مخاطبین گرامی بیان کنیم؛ بنابراین اگر قصد خرید یکی از این دو برادر فرانسوی را دارید یا می‌خواهید بدانید که رنو ساندرو چه تفاوت‌هایی با ساندرو استپ وی دارد، در ادامه با ما در مقاله « تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی چیست؟ » همراه باشید.

معرفی ساندرو و ساندرو استپ وی

تاریخ آغاز فعالیت‌های کمپانی رنو فرانسه به سال 1889 میلادی بازمی‌گردد؛ این شرکت خودروسازی بزرگ از همان سال‌های ابتدایی موفق شد با هدف قرار دادن کشورهای در حال‌توسعه و همچنین تولید خودروهایی ایمن، اقتصادی و باکیفیت نظر بسیاری از خریداران را در سراسر جهان به‌سوی خود بکشاند. یکی از محصولات پرفروش این کمپانی فرانسوی، «رنو ساندرو» نام دارد که بر روی پلتفرم رنو لوگان (Dacia B0 platform) شکل گرفته است. رنو ساندرو نسل اول در سال 2007 به سبد محصولات داچیا (زیرمجموعه رومانیایی شرکت رنو) اضافه شد و تاکنون عرضه دو نسل از این خودرو هاچبک در بازار جهانی صورت گرفته است. در سال 2008 نمونه به‌اصطلاح کراس‌اوور ساندرو که به «ساندرو استپ وی» شهرت دارد، در کشور برزیل رونمایی و عرضه شد.

دلت می‌خواد رنو ساندرو استپ وی رو کارشناسی شده و با ضمانت بخری، روی لینک زیر کلیک کن

[inbound_button font_size=”18″ color=”#1b00e4″ text_color=”#ffffff” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/search?brand=renault&model=sanderostepwayparskhodro” width=”auto” target=”_blank”] خرید ساندرو استپ وی[/inbound_button]

سابقه حضور رنو ساندرو در بازار کشور ما به سال 1394 باز‌می‌گردد؛ در این سال شرکت پارس‌خودرو موفق شد تا با افتتاح خط تولید این هاچبک جمع‌وجور یکی دیگر از محصولات کمپانی رنو فرانسه را در اختیار خریداران ایرانی قرار دهد. طراحی به‌روز ساندرو نسبت به تندر 90، استهلاک پایین و کیفیت ساخت بالای این هاچبک جمع‌وجور در کنار خدمات گسترده شرکت پارس‌خودرو باعث شد تا مشتریان ایرانی برای خرید این خودروی تازه‌وارد ترغیب شوند. در پی استقبال خریداران از رنو ساندرو، شرکت پارس‎‌خودرو تصمیم گرفت تا در سال 1395 مدل شبه‌کراس‌اوور این خودرو، یعنی ساندرو استپ وی که مدل ارتفاع‌یافته ساندرو هاچ‎بک است را به بازار داخلی عرضه کند.

دلت می‌خواد رنو ساندرو رو کارشناسی شده و با ضمانت بخری، روی لینک زیر کلیک کن

[inbound_button font_size=”18″ color=”#1b00e4″ text_color=”#ffffff” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/search?brand=renault&model=sanderoparskhodro” width=”auto” target=”_blank”] خرید ساندرو[/inbound_button]

تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی در بخش فنی

در ادامه مقاله تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی به بررسی مشخصات فنی این دو خودرو فرانسوی خواهیم پرداخت. رنو ساندرو و ساندرو استپ وی از یک پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر با کد K4M بهره می‌برند که درواقع همان پیشرانه تندر 90 است. موتور این خودروها از توان خروجی 105 اسب‌بخار و گشتاور 140 نیوتن‌متر برخوردار است و این نیرو را به‌وسیله یک گیربکس 5 دنده دستی(JH3) یا 4 سرعته اتوماتیک(AL4) به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. ناگفته نماند که شرکت پارس خودرو در سال 1396 گیربکس JH3 رنو ساندرو و ساندرو استپ وی را با نمونه JHQ جایگزین کرد که از عملکرد بسیار نرم‌تر و استهلاک کمتری برخوردار است.

مصرف سوخت ترکیبی ساندرو هاچبک در نمونه دنده دستی معادل 6.7 لیتر و در نمونه دنده اتوماتیک 8.3 لیتر بیان شده‌است. همچنین مصرف سوخت ترکیبی ساندرو استپ وی نیز در سایت رسمی شرکت سایپا 8 لیتر در هر صد کیلومتر عنوان شده‌است که با توجه به وزن و ارتفاع بیشتر ساندرو استپ وی نسبت به ساندرو هاچبک، این مقدار مصرف سوخت کمی غیرمنطقی به‌نظر می‌رسد و درواقع ساندرو استپ وی باید از مصرف سوخت نسبتا بیشتری در مقایسه با ساندرو هاچبک برخوردار باشد.

در نمونه‌های مجهز به دنده دستی، شتاب صفر تا صد رنو ساندرو و ساندرو استپ وی معادل 10.5 ثانیه و در مدل‌های اتوماتیک 11.5 ثانیه در هر 100 کیلومتر عنوان شده‌است. ساندرو استپ وی به‌علت برخورداری از ارتفاع بیشتر نسبت به ساندرو معمولی، در جاده‌های ناهموار، همراه مناسبی برای شما خواهد بود اما در مقابل، هندلینگ و میزان چسبندگی آن به سطح جاده اندکی ضعیف‌تر از رنو ساندرو هاچبک به‌نظر می‌رسد. مطمئنا حین رانندگی‌های روزمره شهری، تفاوت چندانی میان هندلینگ رنو ساندرو و ساندرو استپ وی مشاهده نخواهد شد، اما در جاده‌های پرپیچ‌وخم یا کوهستانی به‌راحتی می‌توانید تفاوت میان هندلینگ و چسبندگی این دو خودرو را درک کنید.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی در بخش طراحی

تفاوت ساندرو و ساندرو استپ وی را در مبحث طراحی ظاهری و داخلی ادامه می‌دهیم. همان‌طور که از یک هاچبک ارزان‌قیمت و اقتصادی می‌توان انتظار داشت، نمای ظاهری رنو ساندرو بسیار ساده بوده و به‌دوراز سبک‌وسیاق طراحی‌های مدرن امروزی به‌نظر می‌رسد. درواقع شرکت سازنده از ساده‌ترین خطوط ممکن برای شکل‌دهی به چهره ساندرو استفاده کرده‌است که باعث شده این خودرو در جذب مشتریان جوان چندان موفق عمل نکند.

ساندرو استپ وی از طراحی یکسانی با رنو ساندرو برخوردار است و تنها در این میان شرکت رنو سعی داشته تا با افزایش ارتفاع و همچنین استفاده از ادواتی مانند باربند(ريل سقفي)، دیفیوزر سپر و فلاپ‌های مشکی‌رنگ اطراف بدنه تفاوت‌هایی را در نمای ظاهری ساندرو استپ وی ایجاد کند و این خودرو را به شکل یک کراس‌اوور درآورد. با این‌که پلتفرم و سبک طراحی هر دو خودرو کاملا مشترک است، اما اضافه شدن چنین قطعاتی موجب شده تا استپ وی اندکی بزرگ‌تر از ساندرو هاچبک به‌نظر برسد.

منبع مطلب : www.hamrah-mechanic.com

تفاوت ساندرو و استپ وی

آخرین مطالب سایت