30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

بیمارستان مهرانه زنجان را از این سایت دریافت کنید.

درباره مهرانه

انجمن خیریه مهرانه

درباره مهرانه

9 آذر 1395 207729 بازدید

درباره انجمن خیریه مهرانه

💠 تاریخچه مهرانه

مردم استان زنجان همواره مردمی خیر و نیکوکار بوده که دینداری و نوعدوستی آنان همواره زبانزد خاص و عام بوده است .

مهرانه در شهریور ماه 1385 با پیشنهاد دکتر مینوش مقـیمی ( فوق تخصص خون و آنکـولوژی ) و آقای مهنـدس اصغر وثـوق و با تلاش جمعی از خیرین زنجانی شکل گرفت که در 22 آذر ماه همان سال با شماره ثبت 270 و اخذ مجوز های مربوطه از نیروی انتظامی فعالیت رسمی خود را آغـاز نمود . مهـرانه موسـسه ای خـیریه ، خود جوش ، غیر سیـاسی ، غیر دولتـی ، غیر انتـفـاعی است که با همـت بالای همشـهریان خیـر و دلسوز و با تکـیه بر مشارکت و حمایـت مردم شـریف استـان که بـا کمک های نقدی و غیر نقدی این انجمن را یاری می نمایند ، اداره می شود .

💠 رسالت مهرانه

مهرانه بر آن است که حامی مستمر بیماران و خانواده های مبتلا به سرطان در استان زنجان باشد و از طریق تامـین و ارتـقا کمـی و کیفـی سلامت جسمی و روانی بیماران توجه ویژه خود را به مداوای بیماران معطوف و با تاکیـد به ارزش های والای اسلامی و حس نوع دوستی و فداکاری ، امکان بهبودی بیماران را فراهم و روح امید و بهبود کیفیت را در زندگی بیماران ایجاد نماید و با حمایت خود ، هیچ بیمار مبتلا به سرطان ، در استان از پرداخت هزینه های درمان و خدمات رفـاهی ناتوان نبـاشد .

مـهرانه با ثبت مشـخصات و و وضعیت جسمی و درمانی بیماران قصد دارد بانک اطلاعاتی جهت استفاده آماری و پژوهشی در سطح کشـور باشد.انجمن مـهرانه در تلاش است که جزو بهـترین موسـسات خیریه در زمینه درمان و حمایت مالی از بیماران مبتلا به سرطان ، در سطح ایران باشد.

💠 چشم انداز مهرانه

مهرانه  بر آن است که حامی مستمر بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنان در استان زنجان باشد.

مهرانه  می کوشد توجه ویژه خود را به مداوای بیماران از طریق ارتقاء سلامت جسمی و روحی آنان معطوف نماید.

مهرانه  تلاش می کند با تکیه بر ارزش های والای اسلامی و حس نوع دوستی و فداکاری، امکان بهبودی بیماران را فراهم نموده و روح امید و بهبود کیفیت زندگی را در ایشان ایجاد نماید.

مهرانه  می کوشد با حمایت همه جانبه، هیچ بیمار مبتلا به سرطان از پرداخت هزینه های درمان و خدمات رفاهی ناتوان نباشد.

مهرانه  قصد آن دارد با ثبت مشخصات وضعیت جسمی و درمانی بیماران، بانک اطلاعاتی جهت استفاده آماری و پژوهشی ایجاد نماید.

مهرانه  تلاش می کند جزء بهترین مؤسسات خیریه در زمینه درمان و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در سطح ایران و شناخته شده در سطح جهان باشد.

💠تجهیزات خریداری شده

کلینیک رادیوتراپی این مجموعه با استقرار دستگاه‌های فوق پیشرفته که به همت خیران این مجموعه در اوج تحریم خریداری شده است به بیماران

سراسر کشور خدمات باکیفیت درمانی ارائه می‌دهد.

مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه در سال 93 با همت خیرین اقدام به خرید دستگاه رادیوتراپی (مدل انکور) از شرکت زیمنس آلمان به مبلغ ۴ میلیارد و 900 میلیون تومان کرده است که یکی از پیشرفتهترین دستگاههای رادیوتراپی موجود در ایران میباشد. به منظور رفاه حال بیماران دستگاه دوم نیز به همان قیمت با یاری خیرین خریداری و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

💠فاز یک

فاز اول این کلینیک با هزینه بالغ بر240 میلیارد ریال احداث شده، که فقط هزینه خرید دو دستگاه رادیوتراپی از شرکت زیمنس آلمان مدل انکور 98میلیارد ریال ، هزینه دستگاه سی تی سیمولاتور از شرکت زیمنس آلمان و لیزر متحرک پنج نقطه از شرکت سیرپا فرانسه 25میلیارد و 250ملیون ریال میباشد.

💠خدماتی که به بیماران جهت درمان ارائه می گردد:

💠 بیماران استان زنجان از خدمات رادیو تراپی و دارویی وتزریق داروی شیمی درمانی  می توانند به صورت رایگان استفاده نمایند.(مدارک مورد نیاز دفترچه درمانی و آزمایش پاتولوژی ، شناسنامه و کارت ملی ، نامه پزشک، فیش آب وبرق  و یک قطعه عکس)

💠بر ای بیماران خارج از استان زنجان نیز  خدمات رادیو تراپی به صورت رایگان انجام می گردد ولی نیازمند این می باشد که بیمار دفترچه درمانی و آزمایش پاتولوژی ،کپی شناسنامه و کارت ملی و نامه دستور رادیوتراپی از پزشک معالج و یک قطعه عکس داشته  و طی مدت درمان خود بیمار  و یک نفر همراه بیمار می توانند در هتل سرای نیکان مهرانه اسکان داشته باشند.

منبع مطلب : www.mehranehcharity.ir

بیمارستانی که در هتل رایگان از بیمارانش پذیرایی می‌کند!

استانها  /  زنجان

۰۸:۰۰ ۱۴۰۰-۸-۱۵ http://fna.ir/4uh7w ۵ ۳

بیمارستانی که در هتل رایگان از بیمارانش پذیرایی می‌کند!

این روزها که وضعیت اقتصادی مردم نا مناسب است، حرف زدن از ویزیت رایگان و مداوای رایگان و یا حرف زدن از داروی رایگان آن هم برای بیماران سرطانی که هزینه‌های هنگفتی را برای مداوا در ماه پرداخت می‌کنند، شاید در حد شوخی باشد، اما در زنجان کلینیکی وجود دارد که با هتل 4 ستاره از بیمارانش پذیرایی می‌کند!!

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان: قنبر رسولی- این روزها که وضعیت اقتصادی مردم نا مناسب است، حرف زدن از ویزیت رایگان و مداوای رایگان و یا حرف زدن از داروی رایگان آن هم برای بیماران سرطانی که هزینه‌های هنگفتی را برای مداوا در ماه پرداخت می‌کنند، شاید در حد شوخی باشد!!

اینکه جایی وجود داشته باشد که دارو، ویزیت و داروی رایگان را به بیماران عرضه کند، بیشتر به شوخی می‌ماند تا یک واقعیت، اما این مسئله واقعیت دارد و انجمنی در کشور وجود دارد که توانسته به همت و سخاوتمندی خیرینش که انسان‌هایی بزرگ هستند، این رویا را برای بیماران سرطانی رنگ واقعیت ببخشند.

خیریه انسان‌های سخاوتمند

شهریور ماه سال ۱۳۸۵ بود که به پیشنهاد مینوش مقیمی(فوق تخصص خون و آنکولوژی) و اصغر وثوق و با همت والای خیرین زنجان خیریه‌ای گمنام (در آن زمان) شکل گرفت و پس از اخذ مجوزهای قانونی از آذرماه همان سال فعالیت‌های خود را رسما آغاز کرد.

مهرانه که تشکلی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی بود، با اتکا به فضل خداوند و مشارکت و حمایت مردم نیکوکار بر آن بود تا با یاری نیروهای داوطلب مردمی امکان بهبودی بیماران مبتلا به سرطان را بیش از پیش فراهم و از طریق ارتقاء کمّی و کیفی سلامت جسمی و روانی بیماران، روح امید را به زندگی آنها بازگرداند.

خیریه‌ای که در آغاز با اندک سرمایه‌ای کار خود را آغاز کرده بود کم کم با همت خیریرن زنجانی و خیرانی از اقصی نقاط کشور پا گرفت، به طوری که هر روز بزرگ و بزرگ‌تر شد و با خرید تجهیزات مختلف کار خود را برای ارائه خدمت به بیماران سرطانی گسترش داد، نهالی که یک روز به همت دو خیر شکل گرفته بود امروز به درختی تنومند و با ریشه تبدیل شده است.

امروز مهرانه به کانون پر مهر و پناهگاهی مطمئن برای بیماران مبتلا به سرطان نه تنها زنجانی بلکه بسیاری از شهرهای اطراف و حتی اقصی نقاط کشور تبدیل شده است، که اعضای آن برای کاستن آلام بیماران از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

اعتماد کامل به ارزش‌های والای انسانی، اسلامی، نوع دوستی، فداکاری، یکپارچگی درونی و تعهد فرهنگ حاکم بر مهرانه است، فرهنگی که امروز حامی مستمر بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنان است و با تکیه بر این ارزش‌ها برای بهبودی بیماران و فراهم کردن روح امید و بهبود کیفیت زندگی را در آنها تلاش می‌کند.

تجهیزات پیشرفته رادیوتراپی

تجهیزات پیشرفته کلینیک رادیوتراپی این مجموعه با استقرار دستگاه‌های فوق پیشرفته که به همت خیران این مجموعه در اوج تحریم خریداری شده است به بیماران سراسر کشور خدمات باکیفیت درمانی ارائه می‌دهد.

مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه در سال ۱۳۹۳ با همت خیرین اقدام به خرید دستگاه رادیوتراپی (مدل انکور) از شرکت زیمنس آلمان به مبلغ ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کرده است که یکی از پیشرفته‌ترین دستگاههای رادیوتراپی موجود در ایران است. به منظور رفاه حال بیماران دستگاه دوم نیز به همان قیمت با یاری خیرین خریداری و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

فاز نخست این کلینیک با هزینه بالغ بر۲۴۰ میلیارد ریال احداث شده، که فقط هزینه خرید دو دستگاه رادیوتراپی از شرکت زیمنس آلمان مدل انکور ۹۸ میلیارد ریال، هزینه دستگاه سی تی سیمولاتور از شرکت زیمنس آلمان و لیزر متحرک پنج نقطه از شرکت سیرپا فرانسه ۲۵میلیارد و ۲۵۰ملیون ریال است.

مهرانه چه خدماتی ارائه می‌کند؟

بیماران استان زنجان از خدمات رادیوتراپی و دارویی وتزریق داروی شیمی درمانی می‌توانند به صورت رایگان استفاده کنند.

برای بیماران خارج از استان زنجان نیز خدمات رادیو تراپی به صورت رایگان انجام می‌شود، ولی نیازمند این است که بیمار دفترچه درمانی و آزمایش پاتولوژی،کپی شناسنامه و کارت ملی و نامه دستور رادیوتراپی از پزشک معالج و یک قطعه عکس داشته و طی مدت درمان خود بیمار و یک نفر همراه بیمار می‌توانند در هتل سرای نیکان مهرانه اسکان داشته باشند.

رنگ‌های شفابخش مهرانه

این مجموعه در ۱۴ هزار مترمربع در زمینی به مساحت ۴۲ هزار مترمربع بنا شده که ۱۲ هزار مترمربع در قالب بخش‌­های تشخیصی، درمانی، آموزشی، پیشگیری و تحقیقات و پژوهش و ۲ هزار مترمربع آن رفاهی­ است که به­ صورت هتل 4 ستاره بنا شده و شامل بخش‌­های درمانی رادیوتراپی، تصویربرداری، فیزیوتراپی، کموتراپی، آزمایشگاه تخصصی، کلینیک­‌های تخصصی، تحقیقات و پژوهش است.

جالب این است که همه رنگ‌­هایی که در مجموعه استفاده شده، بر اساس اصول روان­شناسی بیمار طراحی شده و از نظر طراحی داخلی طوری انجام گرفته که بیمار احساس نکند به یک مرکز درمانی مراجعه کرده است، همچنین با رنگ­‌های شاد و دکوراسیون خاص و تابلوهای نفیس و آثار تاریخی که مردم هدیه کرده‌­اند، تزئین شده است.

این مجموعه کلاً با کمک­‌های مردمی احداث و تجهیز شده و تا به امروز ریالی، اعتبارات دولتی در این مرکز هزینه نشده است. در این مجموعه، بر روی تمامی اهدائی‌­ها، پلاک خیّر مربوطه نصب گردیده است.

بخش رادیوتراپی

در بخش پذیرش مهرانه، نخستین جمله‌­ای که بیمار می‌شنود این است که در این مرکز هیچ­گونه وجهی بابت درمان، از شما دریافت نخواهد شد. همه خدمات درمانی و رفاهی در این مرکز رایگان است، ۳ اتاق در بخش هست که یکی از آن­ها به نام مرحومه «ربابه صادقی» و مادر مهرانه نام­گذاری شده است.

منبع مطلب : www.farsnews.ir

بیمارستان مهرانه زنجان

آخرین مطالب سایت