30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

به تاخیر انداختن پریود را از این سایت دریافت کنید.

راه های عقب انداختن قاعدگی

بعضی از خانم ها برای جلوگیری از پریود شدن در سفر زیارتی، ماه رمضان یا مراسم های مهمی مثل ازدواج ترجیح می دهند، قاعدگی خود را به تاخیر بیندازند. اگر شما نیز قصد چنین کاری دارید با خواندن این مقاله می توانید با راههای به تاخیر انداختن پریود و هر آنچه که باید در این مورد بدانید، آشنا شوید. به علاوه در این مقاله به عوارض عقب انداختن پریود پرداخته شده است. جهت دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

فهرست

راه های عقب انداختن پریود

عوارض عقب انداختن قاعدگی

موارد منع استفاده از قرصهای تاخیری پریود

7 نکته طلایی درباره عقب انداختن قاعدگی

سخن پایانی

راه های عقب انداختن پریود

روشهای مختلفی برای عقب انداختن قاعدگی وجود دارد. بعضی از این روشها به کمک قرص و برخی دیگر بدون مصرف قرص و به کمک روشهای برگرفته از طبیعت هستند. در ادامه به طور کلی با این روشها آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که اگر از دارو استفاده می کنید، برای مصرف هر نوع قرصی برای عقب انداختن قاعدگی باید با پزشک مشورت و ایشان دارو را تجویز کنند.

• راههای خانگی عقب انداختن پریود

اگر مایلید راههای عقب انداختن پریود بدون قرص را امتحان کنید، روشهای خانگی عقب انداختن پریودی می تواند برای شما موثر باشد. حذف کامل غذاهای تند و ادویه دار و مصرف سیر، فلفل سیاه و چیلی می تواند با کاهش جریان خون، قاعدگی را به تعویق بیندازد. ماساژ رحم نیز می تواند برای تاخیر در قاعدگی موثر باشد.

ورزش منظم قبل از شروع پریودی می تواند استرس شما را از بین ببرد. استرس یکی از عوامل جلو افتادن پریودی است که با ورزش منظم به خصوص ورزشهای هوازی مثل پیاده روی سریع می توانید آن را کنترل کرده و قاعدگی را عقب بیندازید. برای استفاده از روشهای خانگی باید 15 روز قبل از قاعدگی این کارها را انجام دهید.

• عقب انداختن پریود با داروهای گیاهی

یکی از روشهای عقب انداختن پریود بدون قرص، استفاده از داروهای گیاهی و طب سنتی است. این روش از زمان های بسیار دور مورد استفاده خانم ها برای به تاخیر انداختن قاعدگی شان بوده است. مثلا مصرف منظم سرکه، عدس، جعفری، ژلاتین، لیمو، هویج، موز، دانه گشنیز، ریشه شیرین بیان، انجیر، چای دارچین، پوست انبه، بومادران و غیره می توانند پریود شما را به تعویق بیندازند. البته استفاده از این روش نمی توانید از پریود نشدن خودتان کاملا مطمئن باشید.

• قرص های تاخیری قاعدگی

مصرف این قرصها از جمله روشهای عقب انداختن پریود اورژانسی است. قرص های تاخیری حاوی هورمون پروژسترون هستند که به دیواره رحم اجازه فرو ریختن و خونریزی را نمی دهد. مصرف این نوع قرصها را باید 3 الی 4 روز قبل از پریودی شروع کنید و تا زمانی که مایل به تعویق قاعدگی هستید، مصرف آنها را ادامه دهید. این نوع از قرصها را باید زیر نظر پزشک و با دوز تجویزی پزشکتان مصرف کنید.

• قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

عقب انداختن پریودی با قرص های ضد بارداری یک روش سریع عقب انداختن پریود با قرص است که در بین خانم ها بسیار رایج است. معمولا این قرصها شامل 21 قرص فعال حاوی استروژن و پروژسترون و 7 قرص دارونما هستند. در طول مصرف قرصهای فعال قاعدگی به تاخیر می افتد. زمانی که از دارونماها استفاده می شود در طول آن هفته پریودی اتفاق می افتد.

برای عقب انداختن پریود با قرص ال دی می توانید 5 تا 7 روز مانده به پریود خود مصرف ال دی را شروع کنید. مصرف ال دی را تا زمانی که مایل هستید پریودتان به تاخیر بیفتد ادامه دهید. معمولا یک الی دو روز بعد از قطع این دارو، شاهد خونریزی خواهید بود. قرص های ضد بارداری ال دی، اچ دی، تری فازیک و غیره را زیر نظر پزشک مصرف کنید.

در صورتی که قصد عقب انداختن پریود خود را دارید، برای انتخاب قرص مناسب و نحوه مصرف می توانید از مشورت با خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان در این باره بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت معاینه با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمائید.

• عقب انداختن قاعدگی با قرص نورتیسترون

قرصهای نورتیسترون حاوی هورمون پروژسترون بوده و تا 17 روز می توانند قاعدگی را در زنان به تاخیر بیندازند. سه روز قبل از پریود شدن باید مصرف آن را شروع کنید. نورتیسترون را می توانید حداکثر تا 20 روز مصرف کنید. بعد از قطع مصرف، ظرف دو الی سه روز شاهد خونریزی خواهید بود. مصرف این دارو باید با مشورت پزشک باشد. در ضمن، نورتیسترون یک داروی ضد بارداری نیست و نمی تواند چنین تاثیری برای خانم ها داشته باشد. تنها کاری که این دارو انجام می دهد جلوگیری از ریزش دیواره رحم به کمک بالا نگه داشتن سطح هورمون پروژسترون است.

• استفاده از IUD های پروژسترونی

دستگاه های آی یو دی از جمله وسایل پیشگیری از بارداری هستند. این دستگاه، پلاستیکی و به شکل حرف T در انگلیسی است که داخل واژن کار گذاشته می شود. بعضی از این دستگاهها هورمونی هستند و با آزاد کردن هورمون زنانه پروژسترون می توانند از قاعدگی پیشگیری کرده یا باعث پریودی خفیف شوند.

عوارض عقب انداختن قاعدگی

زنانی که از روشهای به تاخیر انداختن پریودی با قرص استفاده می کنند با بعضی از عوارض ناشی از مصرف این قرصها روبرو می شوند. این عوارض عبارت است از:

• تورم شکم

• احساس پُر بودن و سنگینی شکم

• کهیر و آکنه

منبع مطلب : www.drzakerin.com

راهنما و دستورالعمل کامل عقب انداختن پریود (کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت)

در این مقاله به بررسی عقب انداختن پریود می پردازیم. عقب انداختن پریود چگونه صورت میگیرد؟ آیا عقب انداختن قاعدگی ضرر دارد؟

قاعدگی

راهنما و دستورالعمل کامل عقب انداختن پریود (کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت)

تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

ژوئن 2, 202226 نظر40117.8k

آیا عقب انداختن قطعی پریود، امکان پذیر است؟ یا مثلا هر چند روز که بخواهم می توانم پریودم را عقب بیندازم؟ اصلا می شود کاری کنم که مدت زمان زیادی پریود نشوم؟

اگر میخواهید پریودتان را عقب بیندازید، اولا باید مشخص کنید که چقدر میخواهید آن را عقب بیندازید، سپس با توجه به این نکته در زمان مناسبی از سیکل قاعدگی، دوز مناسبی از قرص را مصرف کنید، تا همانقدر که میخواهید پریودتان عقب بیفتد. برای اینکار اپلیکیشن مینت را نصب کنید، به بخش جلوگیری از بارداری و سایر خدمات بانوان مراجعه کنید و قسمت عقب انداختن قاعدگی را انتخاب کنید و به سوالات آن پاسخ دهید. سپس شرایط شما مشخص شده و با توجه به آن، راهکار لازم را دریافت خواهید کرد.

دانلود اپلیکیشن مینت

در این مقاله به بررسی عقب انداختن پریود و جزئیات آن می پردازیم. این بحث جزو یکی از مبهم ترین و سوال برانگیز ترین موضوع ها است که مینت قصد دارد این مسئله را کامل برایتان شفاف سازی کند.

برای اکثر خانم ها در هر سنی که باشند، واقعا این مسئله بسیار مهم است که چگونه پریودشان را تحت کنترل داشته باشند و تا زمانیکه مایل هستند، به وسیله‌ی قرص های خوراکی، آن را به تعویق اندازند. خوشبختانه راه های مختلفی برای عقب انداختن پریودی وجود دارد.

ابتدا به بررسی دلایل این موضوع می پردازیم که چرا خانم ها می خواهند قاعدگیشان را عقب بیندازند.

دلایل مختلفی برای این موضوع می تواند وجود داشته باشد. قاعدگی به دلایل زیادی می تواند آزار دهنده باشد، مخصوصا اگر از دردهای شکمی و کمری رنج می برید. بعضی از بانوان در تمامی سیکل های ماهانه خود، قاعدگی سخت و دردناکی که آن ها را از فعالیت های روزمره باز می دارد و ناتوان می کند، رنج می برند.

امروزه با وجود پیشرفت در تمام زمینه های علمی و پزشکی، در هر سنی که باشید، می بایست آگاهی لازم  را در جهت کنترل قاعدگیتان داشته باشید، که چه موقع آن را قطع کنید و چه موقع اجازه دهید پریود شوید.

چگونه پریود خود را به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت، عقب بیندازیم؟

چگونه پریود خود را به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت، عقب بیندازیم؟  دلایل عقب انداختن پریود

وقتی میخواهید برنامه ریزی کنید و پزشک متخصص زنان را ملاقات کنید:

به عنوان مثال، ماهاست که برای انجام تست پاپ اسمیر برنامه ریزی کرده اید سپس با مراجعه به پزشک و وقتیکه انتظار قاعدگی را ندارید، ناگهان خونریزی برایتان اتفاق می افتد و یک شرایط نامناسب جهت معاینه و انجام تست برایتان ایجاد می کند. پس مراجعه به متخصص زنان، یک دلیل کاملا قابل قبول برای خانم هایی است که می خواهند، پریود خود را عقب بیندازند.

میخواهید به مسافرت بروید:

خیلی بهتر است که در زمان مسافرت، درگیر قاعدگی نباشید. مخصوصا زمانیکه به کوهنوردی یا کنار ساحل و استخر یا یک کشور خارجی می روید. در واقع لذت بردن از تفریحات آبی و پریودی باهم جور درنمی آیند. چونکه حین مسافرت می بایست به دنبال یک مکان برای تعویض پد بهداشتی یا تامپون باشید یا اینکه نمیخواهید درگیر درد های شکمی و کمری یا نفخ شوید. مسافرت یعنی لذت بردن و ریلکس کردن! پس اگر احتمال پریود شدن یه شما استرس وارد می کند، می توانید با مشاوره های مینت، پریودیتان را عقب بیندازید.

می خواهید ازدواج کنید:

عقب انداختن پریود برای ازدواج

تبریک تبریک!!! آیا می خواهید برای روز عروسیتان برنامه ریزی کنید که دقیقا چه موقع خونریزی قاعدگیتان شروع می شود؟ روز عروسی بسیار گیج کننده و خسته کننده است که تمام کارها را با هم هماهنگ کرد و اکثر خانم ها هیچ برنامه ای برای قاعدگی در عروسی ندارند و اگر موقع عروسیتان پریود شوید، تمامی کارهایتان بهم میریزد و نگران کننده است. این یک دلیل اساسی است که خانم ها برای عقب انداختن پریودی به متخصص زنان مراجعه می کنند.

وقتیکه یک رابطه جدید دارید:

شروع یک رابطه جدید با هیجان و شادی خاصی همراه است و به ماه عسل شناخته می شود. اگر نمیخواهید در شرایطی قرار بگیرید که به همسر خود بگویید که این هفته پریود می شوم و رابطه را به چند روز دیگر موکول کن!!! یا اینکه بگویید امشب نه نمی توانم!!! پس باید با دکتر راجع به عقب انداختن پریودتان، مشورت کنید.

موقعیکه از وضعیت پریود بسیار رنج می برید و مریض می شوید:

بسیاری از خانم ها از علائم قبل و دوران قاعدگیشان رنج می برند و باعث می شود چند روزی از ماه ناتوان شوند. پریودهای سنگینی که همراه با تهوع، استفراغ و اسهال هستند، در این مواقع پزشک، قرص های ضد باروری هورمونی را برای بیمارش تجویز می کند که اغلب علائم را کاهش می دهند. پزشک ممکن است، چند بسته قرص ضد بارداری را پشت هم تجویز کند، طوریکه قاعدگی فقط 4 ، 5 بار در سال اتفاق بیفتد.

داشتن توانایی اینکه انتخاب کنید چه موقع پریودیتان را عقب بیندازید، باعث آرامش ذهنی و جسمی می شود. همیشه از داشتن قرص های ضدبارداری به همراه خود اطمینان حاصل کنید و با مصرف به موقع و سر ساعت هر قرص، پریودتان را به عقب بیندازید.

ورزشکار هستیید و یک مسابقه مهم پیش رو دارید

البته این مسئله این روزها بسیار بحث برانگیز شده است. چرا که برخی معتقدند که برای ورزش نباید پریود را عقب انداخت، چراکه این مسئله جزو طبیعت بدن بانوان است و نباید خللی در عملکرد ورزشی آن ها ایجاد کند. در همین راستا در مسابقات المپیک نیز برخی از بانوان ورزشکار با همین شعار و در هنگام قاعدگی به میدان مسابقه رفتند و حتی قهرمان دو 100 متر المپیک در دوران قاعدگی خود به مقام قهرمانی رسید.

اما در هر صورت چنانچه فکر میکنید با عقب انداختن پریود خود عملکرد بهتری را می توانید از خود نشان دهید، فکر بدی نیست که بتوانید به کمک روش های سالم، پریودتان را چند روزی عقب بیندازید.

چگونه می توان به وسیله قرص، پریودی را به عقب انداخت؟

عقب انداختن پریود با قرص جلوگیری از بارداری

یک ماه قبل ازینکه بخواهید قاعدگیتان را عقب بیندازید، یک بسته از قرص های جلوگیری از بارداری را طبق روال معمولی شروع کنید.

هنگامیکه جهت عقب انداختن قاعدگی از قرص های ضدبارداری استفاده می کنید، وقتی به قرص هایی که دارونما هستند، رسیدید یا اینکه به جایی از قرص رسیدید که می بایست یک هفته استراحت بدهید، آنگاه باید بلافاصله یک بسته قرص جدید را شروع و از روز اولش مصرف کنید و به همین شکل سه هفته قرص ها را ادامه دهید تا زمانیکه بلیستر قرص که تمام شد، بلیستر بعدی را از نو شروع کنید و استراحت ندهید.

منبع مطلب : www.mintapp.ir

به تاخیر انداختن پریود

آخرین مطالب سایت