30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

برگ بیمه تامین اجتماعی را از این سایت دریافت کنید.

Transferring to the website…

منبع مطلب : samt.tamin.ir

فیش بیمه

در این مقاله به توضیحات کاملی در خصوص فیش بیمه تامین اجتماعی و نحوه پرداخت این فیش از سامانه پرداخته شده است .

دریافت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

مطابق قانون، بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد برای خود و کارفرمایان باید مبلغی را ماهانه بابت حق بیمه کارگران و کارمندان خود بپردازند و به این منظور لازم است ابتدا به شعبه کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه و پس از تکمیل توافق نامه و دریافت نام کاربری و رمز عبور، از طریق سامانه تامین اجتماعی فیش حق بیمه خود را دریافت و اقدام به پرداخت آن نمایند.

برای مشاوره فیش حق بیمه تامین اجتماعی

برای مشاوره فیش حق بیمه تامین اجتماعی

براساس قانون کشور ما کارفرما موظف می باشد که کارگر یا کارمند خود را بیمه کند که به این نوع از بیمه ، بیمه اجباری گفته می شود. به همین منظور کارفرما باید ماهانه مبلغی را تحت عنوان حق بیمه به سازمان بیمه تامین اجتماعی بپردازد.

بیمه شدگان اختیاری و یا مشاغل آزاد و کارفرمایان محترم برای دریافت و پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی باید بعد از مراجعه به شعبه و بعد از تکمیل توافق نامه، یک نام کاربری و رمز عبور در اختیار آن ها قرار می گیرد که با استفاده از آن می توانند به سامانه مراجعه کرده و فیش حق بیمه را دریافت نمایند . در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص فیش حق بیمه تامین اجتماعی پرداخته شده است.

فیش حق بیمه تامین اجتماعی و مهلت دریافت آن

به طور کلی حق بیمه مطابق ماده دو قانون بیمه تامین اجتماعی : ” عبارت است از وجوهی که بر اساس این قانون و برای استفاده از مزایای آن به سازمان پرداخت می گردد . “

مبلغ حق بیمه ای که باید توسط کارفرما پرداخت شود با توجه به آنکه پایه حقوق کارمندان یا کارگران چه میزان در نظر گرفته شده است، متغیر است اما به طور کلی می توان گفت که معادل سی درصد پایه حقوق به حق بیمه اختصاص دارد که 23 درصد آن را باید کارفرما بپردازد و هفت درصد آن از حقوق کارگر پرداخت می شود.

کارفرمایان محترم حداکثر تا آخرین روز ماه بعد فرصت دارند که حق بیمه تامین اجتماعی ماه قبل کارگران یا کارمندان خود را بپردازند و مسلما عدم پرداخت حق بیمه بدون دلیل موجه مستوجب جریمه برای کارفرما خواهد بود. به همین منظور و به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی دریافت قبض تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی برای کارفرمایان فراهم شده است.

بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می توانند با استفاده از سامانه account.tamin.ir به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری، برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خود اقدام نمایند.

عدم پرداخت حق بیمه کارگر توسط کارفرما موجب ضمانت اجرای کیفری و جریمه نقدی می شود که طبق ماده 36 قانون تامین اجتماعی : « در صورتی که کارفرما از کسر حق بیمه سهم بیمه شده خودداری کند، شخصا مسئول پرداخت آن خواهد بود. تأخیر کارفرما در پرداخت حق بیمه یا عدم‌ پرداخت آن رافع مسئولیت و تعهدات سازمان در مقابل بیمه شده نخواهد بود. »

مطابق تبصره 2 ماده 1 ( قانون دریافت جرائم نقدی از کارفرمایان کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی که ظرف مهلت مقرر نسبت به ارسال صورت مزد و حقوق بیمه شدگان و حق بیمه مربوط اقدام نمی نمایند ) : کارفرمایانی که در موعد مقرر در این قانون تمام یا قسمتی از حق بیمه و بیمه بیکاری مربوط به هر ماه را پرداخت ننمایند، علاوه بر تأدیه ‌اصل حق بیمه و بیمه بیکاری ملزم به پرداخت جریمه نقدی مقطوع به ترتیب زیر خواهند بود :

تا مبلغ 300000 ریال بدهی ماهانه معادل 7 درصد تمام یا کسر بدهی پرداخت نشده همان ماه.

از مبلغ 300000 ریال تا مبلغ 1200000 ریال بدهی ماهانه معادل 12 درصد تمام یا کسری بدهی پرداخت نشده همان ماه.

از مبلغ 1200000 ریال تا مبلغ 2500000 ریال بدهی ماهانه معادل 17 درصد تمام یا کسری بدهی پرداخت نشده همان ماه.

از مبلغ 2500000 ریال به بالا بدهی ماهانه معادل 22 درصد تمام یا کسری بدهی پرداخت نشده همان ماه.

حتما بخوانید: حق بیمه در سال 1400

راه های دریافت برگ پرداخت حق بیمه

کاربران جهت دریافت برگ پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی کارفرمایان و بیمه شدگان از نوع بیمه اختیاری و مشاغل آزاد به نرم افزار، تنظیم لیست بیمه و تهیه دیسکت نیازی نخواهند داشت به دو صورت حضوری و غیر حضوری به صورت اینترنتی می توانند برگ پرداخت دریافت نمایند.

۱

بیمه شدگان برای دریافت اینترنتی برگ پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی فقط لزوم داشتن نام کاربری و رمز عبور کافی می باشد که در با ورود به سامانه samt.tamin.ir به راحتی برگ پرداخت برای تعداد ماه مد نظر خود جهت پرداخت حق بیمه دریافت نمایند.

۲

بیمه شدگان و کارفرمایان با مراجعه حضوری به کارگزاری هاو شعب سازمان تامین اجتماعی پس از ارائه مدارک لازم، درخواست دریافت برگ پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی خود و یا کارفرمایان برای کارگران خود می نمایند.

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

برگ بیمه تامین اجتماعی

آخرین مطالب سایت