30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

بدون شک تمام اجسام کروی را از این سایت دریافت کنید.

جسم کروی در حل جدول جواب

جسم کروی در حل جدول جواب را از این سایت دریافت کنید.

جسم کروی در حل جدول جواب

دسته بندی : جوابگو مطالب سایت

جواب و پاسخ جسم کروی در حل جدول بازی جدولانه از سایت جوابگو دریافت کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

جواب : گوی.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

بله خیر رضوان 2 ماه قبل 0 واتر ناشناس 2 ماه قبل 0 چیه ناشناس 2 ماه قبل 1

بدون شک تمام اجسام کروی دوعدد از آن رادارند

ناشناس 3 ماه قبل 0

اجسا م کروی دوعدد از آن را دارن

0 ناشناس 2 ماه قبل نیم کره سامان 3 ماه قبل 0

اجسام کروی دتا از ان را دارند

ناشناس 3 ماه قبل 2

بدون شک تمام اجسام کروی دو تا از آن را دارند

ناشناس 3 ماه قبل -1

بدون شک تمام اجسام کروی دو عدد از ان را دارند

ناشناس 3 ماه قبل 0

بدون شک تمام اجسام کروی دو عدداز ان را دارند

ناشناس 4 ماه قبل 0

بدون شک تمام اجسام کروی دو عدد

-1 ناشناس 1 ماه قبل نیم کره ناشناس 5 ماه قبل -1 هلب هاجر ر 5 ماه قبل 0 نیم کره ناشناس 5 ماه قبل 1

بدون شک تمام اجسام‌ کروی شکل دوعدد از آن را دارند

1 حج اصغر 5 ماه قبل نمی دانم 15 پاسخ ادمین

منبع مطلب : nexinfo.ir

بدون شک تمام اجسام کروی دو عدد از آن را دارند • ❤️ ملوپست

بدون شک تمام اجسام کروی دو عدد از آن را دارند دانلود و دریافت کنید با لینک مستیم به صورت کامل و اصلی از سایت ملوپست.

بدون شک تمام اجسام کروی دو عدد از آن را دارند

بدون شک تمام اجسام کروی دو عدد از آن را دارند

کره یکی از اشکال هندسی کاملا متقارن در فضای سه بعدی است و در این آموزش قصد داریم تا در خصوص آن به بحث بپردازیم. فیلم آموزشی آشنایی با اشکال کروی نکاتی در مورد کره حداکثر حجم برای حداقل مساحت در میان تمامی اشکال، کره به ازای یک حجم مشخص، کمترین مساحت را داراست. اجازه […]

دانلود ویدیو

کره یکی از اشکال هندسی کاملا متقارن در فضای سه بعدی است و در این آموزش قصد داریم تا در خصوص آن به بحث بپردازیم.

فیلم آموزشی آشنایی با اشکال کروی

نکاتی در مورد کره

نکاتی در مورد کره حداکثر حجم برای حداقل مساحت

در میان تمامی اشکال، کره به ازای یک حجم مشخص، کمترین مساحت را داراست. اجازه دهید این مورد را به روشی دیگر توضیح دهیم. کره برای یک مساحت ثابت می‌تواند بیشترین حجم ممکن را ایجاد نماید.

مثال: اگر شما بادکنکی را باد کنید، خواهید دید که شکل یک کره را به خود می‌گیرد زیرا سعی می‌کند هوا را تا جای ممکن در مساحت کمی در خود جای دهد.

اشکال کروی در محیط اطراف

در محیط اطرافتان می توانید به دنبال اجسامی با این هندسه بگردید؛ برای مثال: توپِ بازی یا تیله‌های شیشه‌ای

هرگاه در طبیعت احتیاج باشد که سطح به اندازه کافی کوچک باشد هندسه کروی تشکیل خواهد شد. حباب‌ها و قطرات آب نمونه‌هایی از آن هستند.

سیاره زمین، محل زندگی و بقای ما انسان‌ها نیز به غیر از نواحی قطب ها که کمی دارای فرو رفتگی است، هندسه‌ای شبه کروی دارد.

مساحت رویه

مثال: مساحت رویه یک گوی با شعاع ۵ را بدست آورید. ( =۵)

حجم کره

مثال: حجم یک هندسه کروی با شعاع ۵ را بدست آورید. ( =۵)

اگر تمایل به مطالعه بیشتر در این موضوع داشته باشید، شاید آموزش های زیر نیز برای شما مفید باشند:

منبع

ده واقعیت جذاب درباره کره زمین که احتمالا از آنها خبر ندارید!

به دور و بر خود نگاه کنید! ما تمام زندگی‌مان را در یک محدوده‌ی چند صد کیلومتری روی پوسته زمین می‌گذرانیم. کل این سیاره‌ی یک تریلیون کیلومتر مکعبی زیر پاهای ماست! اما چگونه می‌خواهیم آن را بشناسیم؟ در این مطلب در فارنت به ده واقعیت درباره‌ی زمین اشاره می‌کنیم که احتمالاً برای شما تازه هستند. بعضی از این واقعیت‌ها برای اثبات نیاز به مطالعه‌ی بیشتر دارد. شما چند تا از این‌ها را می‌دانید اما برای فهمیدن باقی نکات باا فارنت همراه باشید!

۱- سطح زمین از یک توپ بیلیارد هموارتر است

اگر کره زمین در حد یک توپ بیلیارد کوچک می‌بود، از توپ بیلیارد هموارتر بود. برای اثبات این حرف به مقدار کمی ریاضی احتیاج داریم.  اول این که یک توپ بیلیارد چقدر هموار است؟براساس استاندارد «انجمن جهانی بیلیارد» قطر توپ بیلیارد ۷۱٫۵ سانتی‌متر و دامنه‌ی مجاز تغییر قطرش ۰۱۳٫۰ سانتی‌متر (۱۳٫۰ میلی‌متر) است. به عبارت دیگر، روی سطح این توپ نباید فرورفتگی یا برآمدگی با عمق یا ارتفاع بیش از ۰۱۳٫۰ سانتی‌متر وجود داشته باشد. نسبت اندازه‌ی ناهمواری‌های مجاز به اندازه‌ی خود توپ ۰۱۳٫۰ تقسیم بر ۷۱٫۵ است که حدوداً برابر با ۰۰۲۲٫۰ است.

قطر زمین حدود ۱۲۷۳۵ کیلومتر است. با در نظر گرفتن نسبت همواری توپ بیلیارد یعنی ۰٫۰۰۲ برای کره زمین، داریم ۲۸ = ۰٫۰۰۲ * ۱۲۷۳۵ یعنی چنانچه زمین پستی و بلندی‌‌هایی با اندازه ۲۸ کیلومتر داشته باشد باز هم در حد یک توب بیلیارد هموار است. مرتفع‌ترین نقطه زمین قله‌ی اورست با ارتفاع ۸٫۸۵ کیلومتر و عمیق‌ترین تورفتگی این کره‌ی خاکی، چاله‌ی ماریانا با ۱۱ کیلومتر عمق است. با این حساب زمین از توپ بیلیارد هم هموارتر است. اما آیا همین قدر که هموار است، گرد هم هست؟!

۲- زمین به اندازه یک توپ بیلیارد گرد نیست!

زمین گرد است. بر خلاف باور رایج، هزار سال پیش هم مردم می‌دانستند که زمین کروی شکل است. حتی اراتستن دانشمند یونانی قبل از میلاد محیط کره زمین را با دقت بسیار بالایی محاسبه کرده بود.

اما مسئله این جاست که زمین یک کره‌ی کامل نیست. زمین پیوسته در حال چرخش است و این چرخش باعث می‌شود در معرض نیروی گریز از مرکز قرار بگیرد. همان نیروی خارجی که وقتی خودروی شما به سمت چپ می‌پیچد، شما را به سمت راست هل می‌دهد. حداکثر نیروی گریزاز مرکز به خط استوا وارد می‌شود. این نیرو همان شکلی را به زمین می دهد که یک آدم به یک توپ بسکتبال، وقتی روی آن نشسته است! این نوع شکل، کروی پهن شده در قطبین نام دارد.

اگر شما فاصله ی بین دو قطب شمال و جنوب را اندازه گیری کنید، قطر زمین ۱۲۷۱۳٫۶ کیلومتر به دست می‌آید. اگر این اندازه گیری را از عرض داشته باشید، عدد حاصل ۱۲۷۵۶٫۲ کیلومتر است. که این دو عدد حدود ۴۲٫۶ کیلومتر اختلاف دارند.  این از خطای اندازه‌گیری ما برای یک توپ بیلیارد بیشتر است! بنابراین علی رغم اینکه زمین نسبت به یک توپ بیلیارد صاف است، به اندازه‌ی یک توپ بیلیارد گرد نیست.

۳- زمین دقیقا به اندازه یک توپ بیلیارد گرد است!

بحث ما هنوز تمام نشده است! زمین پیچیده‌تر از یک کره‌ی در دو قطب پخ است. ماه و خورشید هم اثر گرانشی بر ما دارند. جزئیات این داستان خیلی پیچیده هستند! نیروی جاذبه باعث ناهمواری‌هایی در سطح زمین می‌شود و علاوه بر آن به شکل جذر و مد خودش را نشان می دهد. جذر و مد که حاصل نیروی جاذبه‌ی ماه است، تغییر ارتفاعی حدود ۱ متر در سطح آب و ۳۰ سانتی‌متر در سطح زمین ایجاد می‌کند. خورشید به علت فاصله‌ی بسیار دورتری که با زمین دارد قدرت مانوری کمتر از ماه دارد.

نیروهای دیگری هم بر زمین وارد می‌شوند از جمله: فشار ناشی از وزن قاره‌ها، ناآرامی‌های ناشی از نیروهای تکتونیکی، و غیره. در واقع اگر بگوییم زمین کروی شکل است حرفمان تقریباً درست است. اگر شما زمین به اندازه‌ی توپ بیلیارد کوچک شود و آن را در دست بگیرید، فکر نمی‌کنم متوجه شوید که یک کره کامل نیست! البته یک بازیکن حرفه‌ای بیلیارد قطعاً خواهد فهمید!

۴- زمین کاملا بر زمین‌واره‌ی خودش منطبق نیست

اگر زمین بسیار انعطاف‌پذیر و کشسان بود و می‌توانست به هر نیرویی آزادانه واکنش نشان دهد شکلی پیچیده به نام زمین‌واره به خود می‌گرفت. برای مثال اگر سطح کره زمین کاملا در آب غرق بود (که البته تا چند وقت دیگر خواهد شد!) آنگاه زمین به شکل زمین‌واره در می‌آمد. اما در حال حاضر به علت وجود قاره‌ها که قابلیت شکل‌پذیری زمین را تاحدی کم کرده‌اند، زمین کاملاً یک زمین‌واره نیست.

منبع مطلب : melopostss.ir

بدون شک تمام اجسام کروی

آخرین مطالب سایت