30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

بجای بکینگ پودر چی استفاده کنیم را از این سایت دریافت کنید.

بهترین جایگزین بکینگ پودر چیست؟

مواد مختلفی هستند که می‌توانید از آنها به‌عنوان جایگزین بکینگ پودر استفاده کنید. در این مقاله، ۱۰ جایگزین بکینگ پودر را معرفی می‌کنیم.

بهترین جایگزین بکینگ پودر چیست؟

نادیا زکالوند به‌روزرسانی: شهریور 1399 ۷ دقیقه

آشپزی سالم

۴اشتراک‌گذاری

هنگام پخت انواع نان خانگی و کیک، از بکینگ پودر برای سبک و حجیم‌کردن آنها استفاده می‌کنند؛ اما این ماده همیشه در دسترس نیست. خوشبختانه مواد مختلفی هستند که می‌توانید از آنها به‌عنوان جایگزین بکینگ پودر استفاده کنید. در این مقاله، ۱۰ جایگزین بکینگ پودر را معرفی می‌کنیم.

راهنمای مطالعه نمایش

حتما بخوانید:

خواص آرد نخود و طرز تهیه آن در خانه

طرز تهیه تیرامیسو؛ دسری خوش‌طعم مناسب میهمانی‌ها

طرز تهیه لازانیا گوشت؛ یک غذای وسوسه‌انگیز و خوشمزه

بکینگ پودر چیست؟

بکینگ پودر عامل ورآورنده خمیر نان است و کار خمیر مایه را می‌کند؛ درواقع، جایگزین خمیر مایه است و در تولید انواع نان و کیک به کار می‌رود. این ماده ترکیبی از بی‌کربنات سدیم است که ازنظر شیمیایی خاصیت باز (base) دارد و می‌تواند با هر نوع اسید مثل کرم تارتار (پتاسیم بی‌تارتارات) ترکیب شود. بعضی مواقع بکینگ پودر با نوعی ماده پرکننده مثل نشاسته ذرت همراه می‌شود.

اسید موجود در بکینگ پودر هنگام ترکیب با آب، با بی‌کربنات سدیم وارد واکنش اسید ـ باز می‌شود و گاز دی‌اکسید کربن تولید می‌کند؛ درنتیجه حباب‌هایی تشکیل می‌شوند که باعث حجیم‌شدن و ورآمدن خمیر نان، کیک یا هر محصول نانی دیگر می‌شوند.

معمولا بکینگ پودر را با جوش شیرین اشتباه می‌گیرند. جوش‌شیرین فقط حاوی بی‌کربنات سدیم است و بخش اسیدی موردنیاز برای تهیه خمیر نان را ندارد؛ بنابراین برای اینکه بتواند مانند بکینگ پودر اثر ورآمدنی داشته باشد، باید با نوعی اسید ترکیب شود.

در اینجا به ۱۰ جایگزین مناسب بکینگ پودر اشاره می‌کنیم.

خرید آنلاین جایگزین‌های بکینگ پودر با قیمت مناسب

بهترین جایگزین‌های بکینگ پودر کدامند؟

۱. آب‌دوغ

@[email protected]#=img=#

آب‌دوغ نوعی محصول لبنی تخمیرشده است که طعمی ترش و کمی تیز دارد و معمولا با ماست ساده مقایسه می‌شود. در گذشته، هنگام کره‌گرفتن از خامه شیرین، آب‌دوغ که محصول جانبی این فرایند بود، تولید می‌شد؛ اما امروزه در کارخانه‌ها با افزودن باکتری‌های کشت‌شده به شیر، موجب تخمیر آن و تبدیل قند موجود در شیر به اسید می‌شوند و بدین ترتیب آب‌دوغ تولید می‌کنند.

همه نکاتی که باید قبل از خرید دستگاه کره گیر بدانید

چون آب‌دوغ خاصیت اسیدی دارد، وقتی با جوش‌شیرین ترکیب می‌شود، می‌تواند همان اثر ورآورنده بکینگ پودر را داشته باشد. افزودن یک‌ونیم فنجان (۱۱۲ گرم) از آب‌دوغ و یک‌چهارم قاشق چای‌خوری (۱ گرم) جوش‌شیرین به باقی مواد می‌تواند جایگزین بی‌دردسری برای یک قاشق چای‌خوری (۵ گرم) بکینگ پودر باشد.

برای اینکه محصول نهایی‌تان، بافت و قوام مطلوبی داشته باشد، مراقب باشید از مایعات دیگر کمتر به مواد خمیر‌تان اضافه کنید؛ به‌این‌ترتیب که اگر می‌خواهید یک‌ونیم فنجان (۱۱۲ گرم) آب‌دوغ به موادتان اضافه کنید، به همین میزان از مایعات دیگر کم کنید.

حتما بخوانید: خواص کفیر؛ ۱۰ خاصیتی که این خوراکی برای سیستم ایمنی و گوارش دارد

۲. ماست ساده

@[email protected]#=img=#

ماست هم درست مانند آب‌دوغ از تخمیر شیر به دست می‌آید. فرایند تخمیر، قند موجود در شیر را می‌شکند، غلظت اسید لاکتیک را افزایش می‌دهد و از خاصیت pH ماست می‌کاهد؛ درنتیجه اسیدیته آن افزایش می‌یابد.

اندازه pH هر محلول نشان‌دهنده غلظت یون‌های هیدروژن آن است. موادی که pH کمی دارند، اسیدی‌اند؛ اما مواد قلیایی یا بازی pH زیادی دارند. ماست ساده pH اسیدی دارد و وقتی با جوش‌شیرین ترکیب شود، بهترین جایگزین بکینگ پودر است. همچنین ماست ساده از سایر انواع ماست بهتر است؛ زیرا بدون اینکه طعمی دیگر به مواد اضافه‌ کند، اسیدیته لازم را برای عمل‌آمدن خمیر فراهم می‌کند.

می‌توانید به‌جای یک قاشق چای‌خوری (۵ گرم) بکینگ پودر، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری (۱ گرم) جوش‌شیرین و یک‌دوم فنجان (۱۲۲ گرم) ماست ساده به مواد خمیرتان بزنید. فقط مراقب باشید مانند آب‌دوغ، به‌اندازه ماست مورد استفاده، از مایعات کم کنید.

دستگاه ماست ساز و همه نکاتی که باید درباره آن بدانید

حتما بخوانید: ماست یونانی؛ خواص بی‌شمار و طرز تهیه آن

۳. ملاس

@[email protected]#=img=#

این شیرین‌کننده محصول جانبی تولید شکر است و معمولا به‌جای شکر تصفیه‌شده استفاده می‌شود. ملاس می‌تواند جایگزین خوبی برای بکینگ پودر باشد؛ زیرا آن‌قدر اسیدی است که می‌تواند موقع ترکیب‌شدن با جوش‌شیرین واکنش اسید ـ باز ایجاد کند.

به‌جای یک قاشق چای‌خوری (۵ گرم) بکینگ پودر، از یک‌چهارم فنجان (۸۴ گرم) ملاس همراه با یک‌چهارم قاشق چای‌خوری (۱گرم) جوش‌شیرین استفاده کنید. در ضمن، علاوه بر کم‌کردن مقدار مایعات موردنیاز خمیر، باید به‌اندازه‌ای که ملاس به مواد خمیر اضافه می‌کنید، از مقدار شیرین‌کننده‌ها کم کنید.

۴. کرم تارتار

@[email protected]#=img=#

کرم تارتار با نام علمی پتاسیم هیدروژن تارتارات هم شناخته می‌شود. این ماده پودر اسیدی سفیدرنگی است که می‌توان از آن به‌راحتی به‌جای بکینگ پودر استفاده کرد. معمولا هم در قفسه ادویه‌های بیشتر فروشگاه‌ها پیدا می‌شود.

کرم تارتار برای پایدارکردن سفیده تخم مرغ و خامه به کار می‌رود و از تشکیل بلورهای قند جلوگیری می‌کند. برای گرفتن بهترین نتیجه، نسبت ۲ به ۱ کرم تارتار و جوش‌شیرین را رعایت کنید. به‌جای یک قاشق چای‌خوری (۵ گرم) بکینگ پودر، از یک‌چهارم قاشق چای‌خوری (۱ گرم) جوش‌شیرین به‌علاوه یک‌دوم قاشق چای‌خوری (۲ گرم) کرم تارتار استفاده کنید.

۵. شیر ترش

@[email protected]#=img=#

شیر ترش را می‌توان جایگزین بیکینگ پودر کرد. شیر در فرایندی به نام اسیدی‌شدن، ترش می‌شود. در این فرایند از مقدار pH شیر کاسته می‌شود.

مواد اسیدی درون شیر ترش با جوش‌شیرین واکنش ایجاد می‌کنند؛ درنتیجه شیر ترش نیز همان اثر ماده ورآورنده‌ای مانند بکینگ پودر را دارد. به‌جای یک قاشق چای‌خوری (۵ گرم) بکینگ پودر، از یک‌دوم فنجان (۱۲۲گرم) شیر ترش و یک‌چهارم قاشق چای‌خوری (۱ گرم) جوش‌شیرین استفاده کنید. به یاد داشته باشید به مقداری که شیر ترش به مواد اضافه می‌کنید، از مایعات دیگر کم کنید.

منبع مطلب : www.chetor.com

معرفی بهترین جایگزین بکینگ پودر

اگر می‌خواهید کیک بپزید اما بکینگ پودر ندارید با این مقاله همراه ما باشید تا طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر و طرز تهیه بکینگ پودر خانگی را از بر شوید.

چگونه کیک بدون بکینگ پودر درست کنیم؟

اسنوا آذر ۱۳۹۹

همه‌ی ما بکینگ پودر را به‌عنوان ماده‌ی حجیم‌کننده و سبک‌کننده‌ی نان و کیک می‌شناسیم! اگر اهل کیک پختن و یا نان‌‌پزی باشید، می‌دانید که بدون ماده‌ی حجیم‌کننده نمی‌توانید کیک و نان خوبی بپزید!

حالا اگر به هر دلیلی قصد استفاده از بکینگ پودر را ندارید با ادامه این مقاله همراه ما باشید تا چند جایگزین بکینگ پودر را به شما معرفی کنیم و همچنین طرز تهیه کیک بدون بکینگ پودر را برایتان رو کنیم!

چه ماده‌ای بهترین جایگزین بکینگ پودر محسوب می‌شود؟

بگذارید همین اول کار بهترین موادی را که می‌توانید جایگزین بکینگ پودر کنید به شما معرفی کنیم. موادی که مانند بکینگ پودر خاصیت تخمیری دارند و به ورآمدن خمیر و یا پف کردن کیک کمک می‌کنند!

آب دوغ و جوش شیرین: آب دوغ از گروه لبنیات تخمیری است که در کارخانه با اضافه کردن باکتریِ کشت داده‌شده به شیر، تولید می‌شود. ماده‌ای که خاصیت اسیدی دارد و ترکیبش با جوش شیرین، آن را تبدیل به یک ماده‌ی حجیم‌کننده می‌کند.ماست و جوش شیرین: ماست هم از لبنیات تخمیری است که ترکیبش با جوش شیرین یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین جایگزین بیکینگ پودر به حساب می‌آید.ملاس و جوش شیرین: ملاس نوعی شیرین‌کننده است که در فرآیند تولید شکر به‌عنوان یک محصول جانبی تولید می‌شود. ترکیب این ماده‌ی اسیدی با جوش شیرین بهترین جایگزین بکینگ پودر است!کرم تارتار و جوش شیرین: پتاسیم هیدروژن تارتارات یا پودر کرم تارتار به همراه جوش شیرین یکی از جایگزین‌های مناسب برای بکینگ پودر است.

شیرترش و جوش شیرین: شیر در طی فرآیند اسیدی شدن به شیر ترش تبدیل می‌شود و وقتی آن را با جوش شیرین ترکیب کنید می‌توانید از آن به‌عنوان جایگزین بکینگ پودر استفاده کنید.سرکه و جوش شیرین: ازآنجاکه سرکه طی یک فرآیند تخمیری تولید می‌شود اسیدیته‌ی بالایی دارد، بنابراین می‌توانید از آن به‌همراه جوش شیرین به جای بکینگ پودر استفاده کنید.آبلیمو و جوش شیرین: طعم ترش آبلیمو اسیدی بودنش را فریاد می‌زند، بنابراین ترکیبش با جوش شیرین می‌تواند به پف کردن کیک و یا ورآمدن خمیر کمک می‌کند.آب گازدار: بی‌کربنات سدیم موجود در آب گازدار همان ترکیبی است که در جوش شیرین هم وجود دارد. به همین دلیل برای پخت نان یا کیک می‌توانید از آب گازدار استفاده کنید.

البته باید بدانید معمولاً زمانی از آب گازدار استفاده می‌شود که نیازی نباشد نان یا شیرینی زیاد پف کند مثل زمانی که می‌خواهید پنکیک درست کنید! بنابراین اگر می‌خواهید پنکیک بدون بیکینگ پودر درست کنید، آب گازدار گزینه‌ی مناسبی است!

سفیده‌ی زده‌شده‌ تخم مرغ: احتمالاً باورش برایتان سخت است اما برای تهیه بسیاری از نان‌ها، پنکیک، سوفله و مرنگ از سفیده‌ی زده‌شده‌ی تخم مرغ استفاده می‌شود.آرد سلف رایزینگ (Self-Rising): اگر قصد استفاده از بکینگ پودر و جایگزین‌هایش را ندارید پس می‌توانید سراغ آرد سلف رایزینگ بروید، این آرد که ترکیبی از آرد چندمنظوره، نمک و جوش شیرین است خودش به‌تنهایی و بدون هیچ ماده‌ی افزودنی‌ای حجیم می‌شود و کار شما را راحت‌تر می‌کند!بیشتر بخوانید: با اجاق گاز والنتیو Valentino اسنوا گرما و تکنولوژی را همزمان داشته‌باشید

طرز تهیه بکینگ پودر خانگی چگونه است؟

حالا که با انواع جایگزین بکینگ پودر آشنا شدید وقتش رسیده که چند دستور طرز تهیه بکینگ پودر خانگی را با شما در میان بگذاریم:

یک چهارم قاشق چای‌خوری جوش شیرین را با نصف پیمانه ماست ساده مخلوط کنید و به جای یک قاشق چای‌خوری بکینگ پودر در کیک بریزید.

یک چهارم قاشق چای‌خوری جوش شیرین و نصف قاشق چای‌خوری سرکه را با هم مخلوط و از آن به‌عنوان جایگزین بکینگ پودر اسفادهکنید.

ترکیب یک چهارم قاشق چای‌خوری جوش شیرین و نصف قاشق چای‌خوری آبلیمو هم جایگزین خوبی برای بکینگ پودر است.

به نسبت ۱ به ۲ جوش شیرین و پودر کرم تارتار را با هم ترکیب و آن را جایگزین بکینگ پودر کنید.

در صورتی که به این بکینگ پودر خانگی ۱ قسمت نشاسته ذرت اضافه کنید و در ظرف در بسته بگذارید می‌توانید تا ۶ ماه از آن استفاده کنید.

به این ترتیب با این موادی که معمولاً در دسترس هستند می‌توانید کیک بدون بیکینگ پودر با جوش شیرین درست کنید!

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پیتزا پپرونی با قارچ مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر و  بکینگ پودر چگونه است؟

اغلب ما طرز تهیه کیک با بکینگ پودر را می‌دانیم، برای همین قصد داریم طرز تهیه کیک شکلاتی بدون فر و بکینگ پودر را به شما آموزش دهیم!

موادی که برای تهیه این کیک لازم دارید، عبارت‌اند از:

آرد: دو پیمانه

شکر: یک و یک چهارم پیمانه

تخم‌رغ: سه عدد

روغن: سه قاشق غذاخوری

پودر کاکائو: یک قاشق غذاخوری

شیر: نصف پیمانه

سرکه یا آبلیمو: یک قاشق مرباخوری

نمک: یک قاشق چای‌خوری

وانیل: نصف قاشق چای‌خوری

طرز تهیه کیک بدون پودر کیک و بکینگ پودری که برایتان در نظر گرفته‌ایم به این ترتیب است:

زرده و سفیده‌ی تخم مرغ را در ظرف جداگانه بریزید.

سرکه را به سفید اضافه کنید و با دور تند همزن بزنید.

بعد از یک دقیقه، یک چهارم شکر را به آن اضافه کنید تا سفت شود به صورتی که اگر ظرف را برعکس کنید نریزد.

ظرف سفیده را کنار بگذارید.

زرده‌ها را به‌همراه وانیل، پودر کاکائو و بقیه شکر دو دقیقه با همزن هم بزنید.

شیر و روغن را به ظرف زرده اضافه کنید و چند ثانیه با همزن بزنید.

بعد از اینکه آرد را سه بار الک کردید، نمک را به آن اضافه کنید و کم‌کم به مواد با مواد توی کاسه مخلوط کنید.

منبع مطلب : snowa.ir

بجای بکینگ پودر چی استفاده کنیم

آخرین مطالب سایت