30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

استعلام گذرنامه از پست را از این سایت دریافت کنید.

پیگیری گذرنامه با کد ملی

در این مقاله سامانه ها نحوه پیگیری گذرنامه، استعلام پاسپورت با کد ملی، صدور پاسپورت از پست، پیگیری اینترنتی از 1100 و از سایت tiznet.ir ارائه شده است.

پیگیری گذرنامه

برای مشاوره پیگیری گذرنامه

برای مشاوره پیگیری گذرنامه

عناوین اصلی این مقاله

راه های پیگیری گذرنامه

پیگیری گذرنامه با کد ملی

پیگیری پاسپورت از پست

پیگیری گذرنامه از 1100

پیگیری اینترنتی گذرنامه

شماره تلفن پیگیری گذرنامه

پیگیری تاخیر گذرنامه

سوالات متداول

گذرنامه یا پاسپورت یک مدرک شناسایی معتبر است که اجازه خروج از کشور را برای افراد صادر می کند و معمولا 14 روز از زمان ثبت درخواست آن زمان می برد که پاسپورت برای هر فرد صادر شود. حال چنانچه جهت دریافت و صدور گذرنامه اقدام کرده اید ولی هنوز موفق به دریافت پاسپورت خود نشده اید، می توانید جهت پیگیری گذرنامه خود از طریق روش های مختلفی اقدام کنید.

در گذشته پیگیری وضعیت صدور گذرنامه و اطلاع از شرایط مفقودی آن‌ تنها با مراجعه به دفاتر پلیس +10 و یا از طریق سایت tiznet.ir انجام می‌ شد. اما امروزه امکان پیگیری گذرنامه با کارت ملی، پیگیری پاسپورت از پست و یا استعلام آن از 1100 امکان پذیر است. پس در صورتی که با مشکل عدم دریافت و یا تاخیر در صدور پاسپورت مواجه شدید در ادامه این مقاله توضیحات کاملی در خصوص راه های استعلام اینترنتی و حضوری گذرنامه ارائه شده است.

راه های پیگیری گذرنامه

برای پیگیری گذرنامه ‌های در حال صدور و یا گذرنامه ‌هایی که مفقود شده اند چند روش مختلف وجود دارد. در گذشته تنها راه پیگیری وضعیت گذرنامه، مراجعه به پلیس+10 و ایستادن در صف‌ های طولانی بود. اما امروزه روش ‌های بسیار ساده‌ تری برای استعلام وضعیت گذرنامه وجود دارد که افراد به ‌راحتی می ‌توانند از این روش ها استفاده کنند و پیگیری کارهای مربوط به گذرنامه خود را انجام دهند. راه های پیگیری صدور گذرنامه اعم اند از:

پیگیری گذرنامه با کارت ملیپیگیری پاسپورت از پستپیگیری گذرنامه از 1100پیگیری اینترنتی گذرنامه

با استفاده از این چهار روش، می توانید کار پیگیری گذرنامه را به ‌راحتی و از خانه انجام دهید. امروزه با فراهم شدن این روش‌ ها، کار پیگیری صدور گذرنامه به کاری راحت و آسان تبدیل شده ‌است که افراد خودشان می‌ توانند به ‌راحتی از پس انجام آن بر بیایند و دیگر لازم نباشد که ساعت های زیادی را در صف های طولانی پلیس+10 بگذرانند.

در ادامه این مقاله به بررسی این چهار روش استعلام پاسپورت خواهیم پرداخت. آشنایی با این روش ها باعث می شود که شما بتوانید مناسب ترین راه، برای پیگیری کار های مربوط به گذرنامه تان را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : پیگیری کارت ملی

برای عضویت در صفحه اینستاگرام ما کلیک کنید

پیگیری گذرنامه با کد ملی

پیگیری گذرنامه با کارت ملی یکی دیگر از راه های آگاهی از وضعیت پاسپورتتان است. امروزه برای پیگیری تمام کار های اداری، نیاز به ارائه کد ملی است و استعلام پاسپورت نیز از این قضیه مستثنی نیست. شما پس ‌از این‌ که ثبت‌ نام مراحل مربوط به گذرنامه خود را در پلیس +10 انجام می‌دهید، دیگر نیاز نیست که برای پیگیری گذرنامه به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

برای پیگیری وضعیت گذرنامه با استفاده از کد ملی، شما می توانید از برنامه پلیس من استفاده کنید. شما برای استعلام پاسپورت خود، بایستی برنامه پلیس من را بر روی گوشی خود نصب کنید و با استفاده از کد ملی خود وضعیت صدور گذرنامه خود را در این سامانه مورد بررسی قرار دهید.

همچنین در صورتی‌ که گذرنامه شما مفقود نیز شود، شما می ‌توانید وضعیت آن را را در این اپلیکیشن با استفاده از کد ملی تان استعلام کنید. در زمان صدور گذرنامه اگر پس ‌از چهارده روز بعد از تکمیل مدارکتان، گذرنامه شما برای شما ارسال نشود ممکن است که گذرنامه تان به مشکل برخورده باشد.

شما پس ‌از این مدت ابتدا باید وضعیت گذرنامه‌ خود را استعلام کنید و سپس اقدام به پیگیری مشکلات مربوط به گذرنامه کنید. برای انجام بسیاری از امور لازم است که شما از وضعیت اعتبار پاسپورت خود مطلع شوید، با استفاده از این اپلیکیشن می توانید از وضعیت انقضا پاسپورت خود نیز مطلع شوید.

بیشتر بخوانید : سایت پلیس من

پیگیری پاسپورت از پست

گاهی ممکن است که علت نرسیدن پاسپورت به دست شما مشکلاتی در زمینه ارسال پاسپورت باشد. در این شرایط شما باید اقدام به پیگیری پاسپورت از پست کنید. یعنی هنگامی‌ که شما به ‌درستی تمامی مراحل مربوط به صدور گذرنامه را انجام دهید، حداکثر چهارده روز بعد، گذرنامه برای شما پست خواهد شد و از طریق اداره پست محل زندگی ‌تان به دست شما خواهد رسید و زمانی که گذرنامه‌ شما به اداره پست سپرده شود، شماره رهگیری بسته پستی به شما پیامک خواهد شد.

بعد ازدریافت پیامک کد رهگیری از پست شما می‌ توانید با استفاده از این کد رهگیری، وضعیت بسته خود را بررسی کنید. برای پیگیری وضعیت گذرنامه تان که برای شما پست شده ‌است، لازم است که به سایت اداره پست مراجعه کنید و از قسمت رهگیری مرسوله‌ های پستی، کد رهگیری بسته خود را وارد کنید و وضعیت ارسال گذرنامه خود را مورد بررسی قرار دهید.

البته در صورتی‌ که ده روز بعد از ارسال گذرنامه شما، گذرنامه به دست شما نرسد ممکن است که مرسوله شما در هنگام ارسال، دچار مشکل شده باشد. در این مواقع شما می‌ توانید با مراجعه حضوری به اداره پست، اقدام به پیگیری گذرنامه ارسالی خود کنید. البته در صورتی که کد رهگیری مرسوله پستی برای شما پیامک نشود به این معنا است که گذرنامه شما در مراحل صدور دچار مشکل شده است و شما باید استعلام پاسپورت خود را از راه های دیگری انجام دهید.

منبع مطلب : www.samanehha.com

سریع‌ترین روش‌های پیگیری گذرنامه (آموزش تصویری)

در این مطلب چند روش ساده برای پیگیری گذرنامه را مرور کردیم که با استفاده از آن خیلی راحت می‌توانید وضعیت صدور پاسپورتتان را پیگیری کنید.

بلاگ

ملی پیامک

پیشرفته‌ترین سامانه پیامکی

سایر مقالات

آموزش استعلام و پیگیری گذرنامه

626 5 ژوئن 2022

اگر گذرنامه ندارید، باید در اولین قدم سری به دفاتر پلیس +10 بزنید و درخواست بدهید. اما اگر برای دریافت گذرنامه تقاضا دادید ولی هنوز به دستتان نرسیده، لازم نیست جایی بروید! همینجا بمانید تا شما را با روش‌های مختلف و کاربردی پیگیری گذرنامه به صورت غیرحضوری آشنا کنم تا بتوانید هرچه سریع‌تر اطلاعات جزئی و زمان دریافت پاسپورت را استعلام کنید.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.

10% تخفیف! MPC10 کپی کد

برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید

ثبت نام و ارسال پیامک آنی

روش‌­های استعلام و پیگیری گذرنامه

پیگیری گذرنامه نه یکی، بلکه چند راه مختلف دارد که در ادامه همه‌شان را بررسی می‌کنیم. اولین روش استعلام با کدملی شخص متقاضی است.

پیگیری گذرنامه با کد­ ملی

اولین و ساده‌ترین روش پیگیری گذرنامه، با استفاده از کد ملی در سامانه USSD پلیس 10+ است. برای این کار از راهنمای تصویری زیر کمک بگیرید:

در قسمت Keypad گوشی موبایل­تان کد دستوری #110* را شماره­‌گیری کنید.

اگر دو سیمکارت دارید، سیم‌­کارت مورد نظر را انتخاب کنید و منتظر بمانید. بعد از چند ثانیه وارد سامانۀ 110 می­‌شوید.

در ادامه منویی برای شما باز می­‌شود که باید شماره 2، گزینۀ خدمات در دست اقدام را انتخاب کنید.

سپس شماره 1 یعنی گزینۀ پلیس 10+ را انتخاب کنید.

چون قصد پیگیری گذرنامه را دارید، باید سراغ گزینۀ 4 یعنی وضعیت مدارک بروید.

در ادامه شمارۀ 3یعنی گزینه گذرنامه را انتخاب کنید.

در این مرحله کادری برای شما باز می­‌شود که باید کد ملی خودتان را بدون خط تیره وارد کنید و سپس گزینۀ ارسال (send) را کلیک کنید.

در آخر بعد از واردکردن شمارۀ گذرنامه‌تان، منتظر اعلام نتیجه از سوی سامانۀ 110 باشید.

پیگیری با سامانۀ اداره گذرنامه

برای پیگیری گذرنامه بوسیلۀ سامانه اداره گذرنامه، عدد 1 را به سرشمارۀ 1100 ارسال کنید.

به محض ارسال، مشابه تصویر زیر پیامکی از طرف سامانۀ اداره گذرنامه دریافت می­‌کنید.

در ادامه برای تأیید و فعالسازی باید شمارۀ 5 را به همین سرشماره ارسال کنید.

درصورتی­ که شمارۀ موبایل شما در سامانه ثبت شده باشد، پیامکی شامل کد ملی مرتبط با شمارۀ موبایل­تان را دریافت می­‌کنید. برای تأیید عدد صفر را ارسال کنید.

با انجام این کار شما در سامانۀ الکترونیکی انتظامی عضو می­‌شوید و پس از آن مرحله‌به‌مرحله خدمات تقاضاشده از سوی شما برای­تان پیامک می­‌شود. این خدمات علاوه‌بر استعلام وضعیت گذرنامه، شامل کارت پایان خدمت، معافیت، کارت هوشمند سوخت، صدور و تمدید گواهینامه، کارت خودرو و حتی گواهی عدم سوءپیشینه هم می­‌شود.

پس از پایان پیگیری گذرنامه، اگر تمایلی به فعال‌بودن سامانۀ گذرنامه ندارید، می­‌توانید عدد 2 را به همین سرشماره ارسال کنید. لازم به یادآوری است تعرفۀ هر پیامک 150 تومان است.

پیگیری با سامانه 1100300

یکی از طرح­‌های جدید جهت اطلاع از وضعیت گذرنامه، سامانۀ جدید 1100300 است. شما با ارسال عدد 1 به این سرشماره در هر لحظه و هر مکانی که هستید می­‌توانید پیگیر گذرنامۀ خودتان باشید. تعرفۀ هر پیامک برای این سامانه 100 تومان است.

توجه داشته باشید با همان شماره موبایلی که درخواست گذرنامه دادید، باید پیامک بزنید، در غیر این صورت پیامکی دریافت نمی­‌کنید.

پیگیری گذرنامه پست شده

وقتی شما مراحل اولیه برای درخواست گذرنامه را طی کردید و فرم‌­های مربوطه را تحویل دادید، گذرنامه از طریق پست برایتان ارسال می­‌شود. اول به کمک هر کدام از روش­‌های بالا مطمئن ­شوید که آیا گذرنامه پست شده است یا نه و بعد سراغ استعلام وضعیت ارسال از طریق سایت شرکت پست بروید.

اگر گذرنامه برایتان پست شده، باید کد مرسولۀ پستی (کد 16 رقمی) را دریافت کرده باشید و مطابق تصویر زیر، وارد سامانۀ رهگیری مرسولات پستی شوید , در جایگاه مربوطه کد را وارد کنید. سامانۀ پستی به شما می­‌گوید که آیا گذرنامۀ شما تحویل اداره پست شهرستان­‌تان شده یا چند روز دیگر قراراست، برسد.

منبع مطلب : www.melipayamak.com

استعلام گذرنامه از پست

آخرین مطالب سایت