30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

استعلام پلاک با کد ملی را از این سایت دریافت کنید.

استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی

در این مقاله در خصوص استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی توضیح داده شده و پس از معرفی سامانه استعلام، نحوه استعلام تعداد پلاک فک شده هر فرد در راهور ارائه شده است.

استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، از طریق مراجعه به سامانه آن و وارد نمودن کد ملی، امکان پذیر می باشد. اطلاعات پلاک فک شده هر فرد، در راهور مشخص استلزوم این استعلام، در این است که گاهی فرد، اقدام به فروش خودرو نموده، ولیکن خریدار، بر خلاف تعهد، همچنان اقدام به تعویض پلاک نکرده است؛ در این صورت، چنانچه جرمی با پلاک تعویض نشده صورت گیرد، نام صاحب پلاک، در استعلامات قضایی، نمایش داده خواهد شد.

همه ما در زندگی، به دنبال آسایش خود و اطرافیان مان هستیم. از جمله امکانات ضروری برای زندگی در دنیای امروز، وسایل نقلیه می باشند. همانطور که برای استفاده از یک وسیله نقلیه، نیازمند یادگیری اصول فنی مرتبط و مهارت استفاده از آن می باشیم، لازم است تا از مقررات قانونی مرتبط با آن نیز مطلع بوده تا از بروز مشکلات قانونی احتمالی جلوگیری نماییم.

یکی از مشکلاتی که برخی از دارندگان وسایل نقلیه با آن مواجه شده، عدم تعویض پلاک خودرو، پس از انتقال آن می باشد. به این ترتیب که خودرویی منتقل شده، اما خریدار، اقدام به تعویض پلاک آن نکرده و با آن، مرتکب جرم می شود. در این صورت، در استعلامات قضایی پلاک خودرو، نام دارنده اصلی پلاک، نمایش داده خواهد شد. به همین دلیل، ضروری است تا فروشندگان خودرو، پس از انتقال آن، اقدام به استعلام تعداد پلاک فعال خودرو، از طریق روش های موجود، از جمله با استفاده از کد ملی نمایند.

از این رو، در این مقاله قصد داریم، در خصوص دلایل لزوم استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی صحبت کنیم و در ادامه، سامانه استعلام و مراحل آن را توضیح دهیم؛ سپس، نکاتی را در خصوص استعلام پلاک فعال با کد ملی ذکر کنیم. چنانچه، پیرامون موضوع نحوه استعلام اطلاعات پلاک فک شده هر فرد در راهور با استفاده از کد ملی، سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

دلایل لزوم استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی

همانطور که برای استفاده از خودرو، داشتن گواهینامه رانندگی، الزامی است، ضروری است تا از موارد قانونی و حقوقی که به واسطه مالکیت وسیله نقلیه در معرض آن ها قرار می گیریم نیز مطلع شویم. علاوه بر ثبت معاملات خودرو یکی از مواردی که افراد بسیاری پس از نقل و انتقال خودرو، با آن مواجه می شوند، عدم تعویض و فک پلاک، توسط خریدار تازه است. با توجه به اینکه اطلاعات پلاک فک شده هر فرد، در راهور، موجود است؛ ضروری است تا فروشندگان، از طریق روش استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، از وضعیت پلاک خودور منتقل شده، اطلاع یابند.

در حقیقت، استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی و اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور، برای استعلام وضعیت پلاک هایی است که هنوز به نام شما، هستند، اما دور از دسترس شما، در حال تردد می باشند. استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، از سو استفاده از هویت فرد صاحب پلاک، در آینده، جلوگیری می کند.

در واقع، لزوم استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی و اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور، زمانی احساس می شود که مالک سابق خودرو یا موتورسیکلت، مطلع می شود، متهم به ارتکاب جرم، به وسیله خودرویی شده که در گذشته، مالکیت آن را به دیگری انتقال داده است، اما پلاک آن، هنوز به اسم وی می باشد و اکنون، باید برای پاسخگویی درباره اتهام خود، به نیروی انتظامی مراجعه کند. برای پیشگیری از این وضعیت، همواره بهتر است، فروشندگان، پس از فروش وسیله نقلیه، اقدام به استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی نمایند.

حتما بخوانید: استعلام شکایت از پلاک خودرو

سامانه استعلام پلاک فعال با کد ملی service.rahvar120.ir

در طی سال های گذشته، سامانه های اینترنتی متعددی، هم چون سامانه خدمات دولت به مردم، در جهت کاهش مراجعه های حضوری افراد به اداره های دولتی و تسریع روند رسیدگی به امور، از سوی دولت، طراحی شده است. برای اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور نیز نیروی انتظامی راهور، سامانه ای به آدرس  service.rahvar120.ir را طراحی کرده است که مالکین وسایل نقلیه، به راحتی و تنها با چند کلیک، می توانند از طریق آن، اقدام به استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی نمایند.

این سامانه، اقدام به ارائه خدمات متعددی نظیر پیگیری مرسولات پستی، کارت سوخت، وضعیت نظام وظیفه، صدور مجوز خروج موقت از کشور، استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی و بسیاری از خدمات دیگر که به ارگان پلیس و نیروی انتظامی مرتبط می باشند می نماید اما امکان توقیف پلاک از این سامانه فراهم نشده است. متقاضیان استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی و اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور، می توانند از امکانات این سامانه بهره مند گردند.

بیشتر بخوانید: درگاه واحد خدمات اینترنتی نیروی انتظامی police.ir

مراحل استعلام پلاک فعال با کد ملی

بعد از معرفی سامانه استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی، اکنون، این سوال مطرح می شود که نحوه اطلاع از وضعیت پلاک فک شده هر فرد در راهور یا به عبارتی، مراحل استعلام تعداد پلاک فعال با کدملی چگونه است. همانطور که ورود به سایت پلیس راهور ۱۲۰ www.rahvar120.ir ، نیازمند طی کردن مراحلی است، ورود به سامانه استعلام تعداد پلاک فعال با کد ملی نیز مراحل خاص خود را دارد که مطابق راهنمای زیر می باشد:

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

استعلام پلاک های فعال با کد ملی

استعلام پلاک خودرو، استعلام پلاک فعال، استعلام پلاک فعال با کد ملی، نرم افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی، استعلام پلاک موتورسیکلت

مشاهده پلاک‌های فعال

مشاهده پلاک‌های فعال استعلام پلاک خودرو

استعلام پلاک خودرو خدمت جدید سامانه قبضینو است که در اختیار تمام رانندگان قرار گرفته است. به راحتی و با وارد کردن کد ملی و شماره تماس خود در سامانه استعلام پلاک خودرو می‌توانید اطلاعاتی مانند شماره پلاک، شماره سریال راهور، کد ملی، وضعیت و تاریخ فک شدن را همراه با جزئیات مشاهده کنید.

استعلام پلاک خودرو با کد ملی

برای استعلام پلاک خودرو کافی است کد ملی و شماره موبایل خود را در این قسمت وارد کنید. سپس به سادگی می‌توانید آخرین نتیجه استعلام پلاک خودرو خود را مشاهده کنید.

@[email protected]#=img=#

نمایش جزئیات استعلام پلاک ماشین با کد ملی

با وارد کردن شماره تماس و کد ملی خود می‌توانید جزئیات کامل پلاک خودرو مانند کد ملی، وضعیت، شماره سریال، تاریخ فک شدن، شماره پلاک را مشاهده کنید.

@[email protected]#=img=#

ذخیره سوابق استعلام پلاک‌های فعال

سوابق مربوط به استعلام پلاک‌های فعال در بخش سوابق خدمات پلیس سامانه قبضینو ذخیره می‌شود و می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه مجدد به سوابق استعلام‌های موفق قبلی دسترسی داشته باشید.

@[email protected]#=img=#

سوالات متداول

آیا امکان استعلام آنلاین پلاک های فعال وجود دارد؟

در سامانه قبضینو با وارد کردن کد ملی خود، می‌توانید استعلام فک پلاک اینترنتی خود را بدون مراجعه حضوری انجام دهید.

برای استعلام پلاک خودرو در سامانه قبضینو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای استعلام پلاک فک‌شده خودرو در سامانه قبضینو دیگر نیاز به اطلاعات خاصی ندارید بلکه تنها با وارد کردن شماره تماس و کد ملی خود می‌توانید آخرین نتیجه استعلام را مشاهده کنید.

آیا برای استعلام پلاک فعال شخص باید هزینه‌ای پرداخت کنیم؟

بله؛ برای استعلام پلاک‌ فعال خودرو با کد ملی باید مبلغ ۵۲۰۰ تومان پرداخت کنید. این هزینه از سوی پلیس ناجا تعیین شده است و قبضینو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین این تعرفه ندارد.

قبضینو چه جزئیاتی از استعلام پلاک فک ‌شده را به کاربران نمایش می‌دهد؟

با استفاده از سامانه استعلام پلاک فعال با کد ملی قبضینو می‌توانید به جزئیات استعلام پلاک خودرو مانند شماره پلاک، وضعیت پلاک، شماره سریال راهور و تاریخ فک شدن دسترسی پیدا کنید.

چرا باید از تعداد پلاک‌های فعال به نام هر شخص اطلاع داشته باشیم؟

برای جلوگیری از سوءاستفاده هویتی بهتر است بدانید چند پلاک خودرو در سامانه استعلام پلاک راهور به نام شما است.

چه مدت زمان می‌برد تا مراحل فک پلاک انجام شود؟

معمولاً مراحل تعویض پلاک دو الی سه ساعت طول زمان می‌برد اما گاهی شلوغی مراکز فک پلاک باعث می‌شود تا فرایند انجام کار طولانی‌تر شود.

هزینه تعویض پلاک خودرو بر عهده چه کسی است؟

هزینه فک پلاک توسط خریدار پرداخت می‌شود. اگر فروشنده به خریدار وکالت دهد، خریدار این اجازه را دارد تا تمام فرایند را به تنهایی انجام دهد و دیگر نیاز به حضور فروشنده خودرو نیست. البته در این صورت هزینه مربوط به وکالت باید توسط فروشنده پرداخت شود.

سرویس‌های قبضینو

خلافی عوارض آزادراه عوارض سالیانه طرح ترافیک پارک حاشیه‌ای عوارض ملک قبض تلفن قبض آب قبض برق قبض گاز قبض همراه‌اول قبض ایرانسل قبض رایتل سایر قبوض

اخبار و مقالات مرتبط

روش‌های پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بدون توقف در کشور

بسیاری از ما تجربه ماندن در ترافیک بخاطر پرداخت عوارض آزدراهی را داریم. اتفاقی که حتما بسیاری از ما را در مسیر سفرمان کلافه و عصبی می‌کند. پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی راهکاری است که از دل همین نیاز برخاسته و حالا مدتی است که روند پرداخت عوارض را برای بسیاری از ما آسان‌تر کرده‌است. از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ فرآیند پرداخت عوارض آزادراهی تعدادی از آزادراه‌ها به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد. برای راحتی ترددکننده‌های آزادراهی روش‌های مختلفی برای پرداخت در نظرگرفته شده است. قبضینو نیز از طریق سایت و اپلیکیشن خود این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده ‌است تا خدمت‌رسانی بهتری را برای شما فراهم کند.

معرفی سرویس کارشناسی خودروی کارنامه

در هر معامله‌ای، شک‌ و تردیدهایی وجود دارد. ریشه شک و تردید هم چیزی نیست جز نداشتن اطلاعات کافی و نظر کارشناسانه. در خرید و فروش خودرو هم خریدار و فروشنده دغدغه‌هایی دارند. هر دو دوست دارند که بهترین نتیجه را از معامله بگیرند. راه چاره چیست؟ کمک‌گرفتن از مرجعی خبره و کاربلد که شبهه‌ها را از بین می‌برد و روند خرید و فروش را ساده می‌کند. کارنامه با درک نیاز بازار خرید و فروش خودرو به چنین مرجعی پا به میدان گذاشته و معاملات خودرو را در بستری امن و آسان ممکن کرده است. کارنامه‌ای‌ها واسطه‌ای بی‌طرف برای رساندن خرید و فروش خودرو به میز معامله هستند.

پرداخت عوارض آزادراهی تهران کرج – تعرفه جریمه عوارض آزادراهی کرج تهران

روزانه افزاد زیادی برای کار و زندگی از کرج راهی تهران می‌شوند. از طرفی این بزرگراه تا جاده چالوس ادامه دارد؛ همین عوامل باعث شده‌اند تا ترافیک زیادی در این مسیر به چشم بخورد. برای کاهش ترافیک و مشکلات این چنینی، احداث آزادراه تهران کرج در برنامه قرار گرفت. حدود ۱۰ سال طول کشید تا این آزادراه به بهر‌ه‌برداری برسد. امروزه نسبت به گذشته این ترافیک کاهش پیدا کرده است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید. برای عبور از این آزادراه، نیاز است عوارض آزادراه تهران کرج را نیز پرداخت کنید. در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص عوارض آزادراه همت کرج صحبت کنیم. هم‌چنین به شما بگوییم که چطور می‌توانید نسبت به پرداخت عوارض و جریمه‌ عدم پرداختی عوارض اقدام کنید. در نهایت هم مثل همیشه به مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر راننده‌ای پیش آید پاسخ خواهیم داد.

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

@[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=#

منبع مطلب : ghabzino.com

استعلام پلاک با کد ملی

آخرین مطالب سایت