30 مگ

تماس با ما

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد

ارسال مالیات حقوق 1401 را از این سایت دریافت کنید.

آموزش ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401

در این مقاله به مالیات حقوق و دستمزد چیست، ارسال لیست مالیات حقوق به دارایی، جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق و … می پردازیم.

آموزش ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد به دارایی در سال 1401

2022-01-02

تیم تحریریه نرم افزار فرداد

حقوق و دستمزد, مالیات

حقوق و دستمزد, مالیات

با توجه به الزام پرداخت مالیات طبق قوانین کشوری و مالی، اشخاص حقوقی و حقیقی از جمله کارفرمایان باید در موعد مقرر نسبت به ارسال لیست مالیات حقوق و … کارگران اقدام نمایند. در غیر این صورت اگر نسبت به موضوع مالیات کوتاهی کنند منجر به جریمه های سنگین تری خواهد شد.

در این مقاله سعی داریم شما را نسبت به ارسال لیست مالیات آشنا کنیم و تمامی نکات و پرسش های شما را در این خصوص، ارسال لیست حقوق به دارایی را بررسی نموده و آموزش نحوه ارسال مالیات حقوق و دستمزد را ارائه دهیم.

برای اطلاع از حقوق وزارت کار لینک قبل را کلیک کنید.

خواندن مقاله ارسال لیست مالیات حقوق را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

مدیران کسب و کارها مدیران مالی شرکت ها حسابداران

در این مقاله به مباحث زیر می پردازیم:

لیست مالیات حقوق

لیست مالیاتی حقوق یک لیست دارای اطلاعات حقوقی و مالیات حقوق هر یک از پرسنل شرکت می باشد. همانگونه که در مقاله مالیات حقوق ذکر شد، اگر پرسنل شرکت ها ماهیانه دستمزدی بیشتر از حداقل حقوق قانون کار دریافت کنند، موظف هستند که با توجه به مبلغ حقوق دریافتی که دارند مالیات حقوق خود را پرداخت نمایند.

مطالب مرتبط:

اجزا و عناصر حقوق و دستمزد

سند حقوق و دستمزد فرار مالیاتی معافیت مالیاتی

البته ارسال آن به عهده پرسنل نمی باشد و کارفرمایان باید برای ارسال لیست مالیات دستمزد یا اصطلاحا ارسال لیست حقوق به دارایی برای پرسنل خود اقدام نمایند. با توجه به اهمیت آموزش لیست مالیات حقوق ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به شرح نحوه ارسال آن بپردازیم. برای ارسال لیست بیمه لینک قبل را کلیک کنید.

لیست مالیات حقوق شامل اطلاعات حسابداری حقوق و دستمزد کارگران و کارکنان از جمله کد پرسنلی، نام و نام خانوادگی، مزایای مشمول مالیات سال، مزایای مشمول مالیات ماه و مالیات قابل پرداخت ماه جاری می باشد. ارسال این لیست برای اداره دارایی به صورت ماهیانه انجام می شود و درصورت عدم ارسال لیست کارفرمایان باید منتظر جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق باشند.

ارسال لیست مالیات حقوق باید حداکثر تا مدت 30 روز پس از محاسبات و کسر آن به اداره مالیات ارسال شود. به بیان قابل فهم تر ارسال لیست مالیات باید در پایان هر ماه توسط کارفرمایان انجام شود.

نمونه لیست در نحوه ارسال لیست مالیات حقوق

آموزش ارسال لیست مالیات حقوق به دارایی

ارسال لیست حقوق به دارایی به دلیل این که در آن مبلغ مالیات هریک پرسنل مشخص می شود حساس بوده و برای تهیه آن نیز به دقت بالایی می باشد. باتوجه به حساسیت این لیست در این قسمت سعی داریم نحوه ارسال لیست حقوق به دارایی را به شما آموزش بدهیم.

برای ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد باید کارهای زیر را انجام دهید:

ابتدا باید به سامانه http://salary.tax.gov.ir مراجعه کرده و با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور منحصر وارد پورتال خود شوید. پس از ورود می توانید فهرست حقوق و فهرست حقوق جدید را انتخاب کنید.

پس از گذراندن مرحله ی اول جهت ارسال لیست مالیات حقوق، در این قسمت فیلدهای مربوط به ماه، حوزه عملیاتی، نام و نوع لیست برای شما نمایش داده می شود، که باید آن ها را تکمیل کنید. برای تکمیل اطلاعات ارسال لیست مالیات باید به چند زیر توجه کنید.

نام حوزه مالیاتی به صورت پیش فرض دست بندی شده است، از میان آن ها حوزه عملیاتی برای ارسال لیست مالیات حقوق انتخاب کنید.

نوع لیست ارسال لیست مالیات دستمزد که شامل: اصلی، الحاقی و اصلاحی است را را انتخاب کنید. اگر ارسال آن برای اولین باربود گزینه اصلی را انتخاب می کنیم. اگر اشتباهاتی در لیست قبل داشتیم و جهت تصحیح آن ها وارد سامانه شده بودیم از گزینه الحاقی اسفاده می کنیم. در آخر اگر فایلی که ماه قبل ارسال داشته ایم و ثبت نهایی شده است به صورت کلی اشتباه بود و ایراد داشت، گزینه اصلاحی را انتخاب می کنیم.

برای ارسال لیست مالیات حقوق لینک قبل را کلیک کنید.

پس از انجام تمامی کارها به فهرست حقوق مراجعه کنید. در این فهرست چند گزینه برای شما نمایش داده می شود.

فهرست حقوق جدید: در این قسمت می توانید برای ارسال لیست مالیات، یک لیست جدید انتخاب کنید.فهرست فایل های ارسالی: در این قسمت می توانید برای ارسال لیست مالیات حقوق و دستمزد از فهرست فایل هایی که تا کنون برای اداره مالیات ارسال کرده اید استفاده کنید.فهرست لیست ها: در این فهرست، برای ارسال لیست مالیات حقوق، لیست مالیات حقوق مودی برای شما نمایش داده می شود.فهرست قبض ها: در این فهرست برای ارسال لیست مالیات حقوق، لیست هایی که مودی ارسال کرده است را نشان می دهد.

دیگر تمامی موارد را پر کرده ایم و زمان ارسال لیست حقوق به دارایی رسیده است. اگر اطلاعات وارد شده مطابقت داشت نسبت به تایید و ارسال لیست حقوق به دارایی اقدام کنید.

تمامی مواردهای فوق نحوه ارسال لیست مالیات حقوق و آموزش لیست مالیات حقوق را به طور جامع بیان کرده است. شما با این استفاده از این موارد می توانید به راحتی لیست حقوق خود را ارسال کنید.

جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق

در آموزش لیست مالیات حقوق و نحوه ارسال لیست مالیات گفتیم که کارفرما باید در موعد مقرر نسبت به لیست مالیات حقوق کارکنان اقدام کند. در غیر این صورت جریمه می شود.

جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق چگونه است؟ پرداخت مالیات حقوق یکی از الزاماتی است که کارفرمایان باید نسبت به آن توجه داشته باشند. ارسال لیست مالیات حقوق و ارسال لیست حقوق به دارایی باید در موعد مقرر خود انجام شوند، در غیر این صورت با جریمه عدم ارسال لیست مالیات حقوق روبه رو خواهند شد.

منبع مطلب : www.fardadgroup.com

ورود به سامانه مالیات حقوق

در این مقاله در مورد سامانه مالیات حقوق صحبت کردیم و نحوه ورود به سامانه ارسال لیست مالیات بر حقوق 1401 را اموزش دادیم.

سامانه مالیات حقوق

اگر در مورد ارسال لیست مالیات حقوق سوالی دارید

اگر در مورد ارسال لیست مالیات حقوق سوالی دارید

عناوین اصلی این مقاله:

مقدمه

ورود به سامانه مالیات حقوق

صفر تا صد ارسال لیست مالیات حقوق

نحوه ارسال لیست مالیات حقوق 1401

نکات کار با سامانه مالیات بر حقوق الکترونیکی

نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

سامانه مالیات حقوق سایتی است که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور به منظور دسترسی آسان مودیان جهت ارسال اطلاعات مربوط به حقوق راه اندازی گردیده است. با توجه به این که یکی از بخش های مهم مالیات در کشور ما را مالیات بر حقوق تشکیل می دهد، کارفرمایان یا سایر افراد واجد شرایط باید نسبت به ارسال اطلاعات حقوق خود یا کارمندانش شان اقدام نمایند. در گذشته انجام این کار به صورت حضوری انجام می گیرفت، اما اکنون با ورود به سامانه مالیات بر حقوق الکترونیکی امکان ارسال این اطلاعات فراهم گردیده است. به عبارت دیگر، لزومی به مراجعه حضوری مودیان مالیاتی به سازمان امور مالیاتی یا سایر سازمان های وابسته وجود ندارد. این موضوع تا حد زیاد کار مودیان مالیاتی را برای ارسال لیست مالیات بر حقوق آسان کرده است. چرا که می توانند در زمان کوتاهی از طریق سیستم خود در خانه یا محل کارشان این لیست ها را ارسال کرده و اطلاعات مورد نیاز را بارگذاری نمایند.

باید دقت داشته باید که سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر سامانه های زیادی را جهت ارائه خدمات خود به صورت آنلاین راه اندازی نموده که این سامانه هم یکی از جدیدترین آن ها است. پس ممکن است برخی از کاربران با روش ورود به آن آشنا نبوده و نحوه کار با این سامانه را ندانند. به همین دلیل، ما در این جا روش ورود به سامانه ارسال لیست مالیات حقوق را به طور کامل برای شما بیان خواهیم کرد تا مشکلی برای وارد شدن به آن نداشته باشید. بعد از ورود به سامانه مذکور، می توانید لیست اطلاعات مالی مربوط به حقوق خود یا کارمندان را بارگذاری نمایید. البته نحوه ارسال لیست مالیات حقوق ۱۴۰۱ را هم به صورت مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد تا روش انجام این کار را از طریق سامانه امور مالیاتی به خوبی یاد بگیرید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ورود به سامانه مالیات حقوق

همان طور که گفتیم، سازمان امور مالیاتی کشور با راه اندازی سامانه مالیات حقوق نیاز به مراجعه حضوری کارفرمایان یا کسانی که قصد تکمیل فرم خوداظهاری حقوق را دارند، از بین برده است. بنابراین این افراد به راحتی می توانند از طریق ورود به سامانه ارسال لیست مالیات حقوق نسبت به بارگذاری اطلاعات مربوط به حقوق خود یا کارمندان شان اقدام نمایند. اولین مرحله برای ثبت اطلاعات وارد شدن به این سامانه است که به دلیل جدید بودن ممکن است کاربران هنوز شناخت کافی به آن نداشته باشند. به همین دلیل، در این بخش روش وارد شدن به این سایت را به صورت مفصل برای شما بیان کرده و در ادامه هم به نحوه ارسال لیست مالیات حقوق می پردازیم. با توجه به این که این سایت توسط سازمان امور مالیاتی ایجاد شده، دسترسی به آن هم از طریق سایت این سازمان امکان پذیر است که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

جهت ورود به سامانه مالیات بر حقوق لازم است یک سری اقدمات ساده را انجام دهید که در ادامه آن ها را به صورت مرحله به مرحله برای شما آورده ایم. این اقدامات لازم جهت وارد سدن به این سایت به شرح زیر می باشند:

۱در اولین گام باید وارد سایت اصلی سازمان امور مالیاتی کشور بشوید، چرا که دسترسی به سامانه مذکور از این طریق امکان پذیر است. جهت این امر نشانی اینترنتی tax.gov.ir را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو نمایید.

۲بعد از سرچ کردن آدرس اینترنتی فوق، باید منتظر بمانید تا گوگل نتیجه جست و جوی تان را نمایش دهد. اولین سامانه بالا آمده با همین آدرس که مربوط به سازمان امور مالیاتی است را کلیک کرده و به آن وارد شوید.

۳در ادامه به صفحه اصلی سایت این سازمان وارد شده و امکان دسترسی به سامانه ارسال لیست مالیات بر حقوق برای تان فراهم خواهد بود. در قسمت بالا و سمت راست این صفحه دو عنوان «خدمات اصلی مالیاتی» و «سایر خدمات مالیاتی» را مشاهده می کنید. بر روی گزینه «خدمات اصلی مالیاتی» کلیک نمایید.

۴بعد از این که گزینه «خدمات اصلی مالیاتی» را انتخاب کردید، لیستی از مهم ترین خدمات مالیاتی قال ارائه در این سایت برای شما نمایش داده می شود. مجددا گزینه «فهرست مالیات حقوق الکترونیکی» را از این لیست انتخاب نمایید.

۵سپس وارد صفحه دیگری به شکل زیر خواهید شد که امکان دسترسی به سامانه مالیات حقوق از طریق آن برای تان فراهم است. یک سری نکات در مورد استفاده از سامانه مذکور در این صفحه بیان شده اند. این موارد را مطالعه نموده و در ادامه بر روی لینک «ورود به سامانه جدید تسلیم لیست حقوق کارکنان» کلیک کنید.

۶در نهایت به پنجره ورودی سایت ارسال لیست مالیات بر حقوق می رسید. همان طور که مشاهده می کنید، جهت وارد شدن به این سامانه نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارید. در صورتی که قبلا در سازمان امور مالیاتی کشور ثبت نام تان را انجام داده باشید، این نام کاربری و رمز عبور به شما تعلق گرفته است. پس این اطلاعات را در جایگاه خود قرار داده و گزینه «ورود» در پایین این پنجره را بزنید. در غیر این صورت لازم است ابتدا نسبت به انجام ثبت نام در سایت سازمان امور مالیاتی اقدام نمایید.

با طی کردن این مراحل امکان ورود به سامانه ارسال لیست مالیات حقوق برای شما فراهم خواهد شد. در نتیجه می توانید لیست مربوط به اطلاعات حقوق خود یا کارمندان تان را در این سایت بارگذاری کنید. در ادامه روش استفاده از این سامانه برای ارسال اطلاعات مربوط به حقوق را هم به طور کامل برای شما بیان خواهیم کرد تا جهت انجام این کار با مشکلی رو به رو نباشید.

بیشتر بخوانید: سامانه معاملات فصلی

به کانال تلگرام ما بپیوندید

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

صفر تا صد ارسال لیست مالیات حقوق

حال که اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ورود به سامانه مالیات بر حقوق را به دست آورید، می توانید به این سامانه وارد شده و لیست اطلاعات مربوط به حقوق کارکنان را در این سامانه وارد نمایید. اما قبل از این که به روش انجام این کار از طریق سامانه مذکور بپردازیم، لازم است به برخی ابهامات در این زمینه پاسخ داده شود. چرا که کاربران این سامانه ممکن است با این سوالات رو به رو باشند که چه کسانی مشمول ارسال اطلاعات مالیاتی می شوند، این اطلاعات شامل چه مواردی هستند و در چه فرمتی باید در سامانه مالیات حقوق بارگذاری شوند. در این قسمت این موارد که در فرآیند ثبت اطلاعات حقوق در سامانه مذکور بسیار اهمیت دارند را برای شما بیان می کنیم. بنابراین در هنگام بارگذاری لیست حقوق ها، اطلاعات کاملی در این باره خواهید داشت.

منبع مطلب : www.hamrahmoshaver.com

ارسال مالیات حقوق 1401

آخرین مطالب سایت